Spacer nad rzeką Drukuj
środa, 28 czerwiec 2017
image_001.jpgGościem Filii nr 28 była lubelska pisarka pani Monika A. Oleksa, która wydała kolejną już książkę pt. "Spacer nad rzeką". Wierni czytelnicy licznie przybyli na spotkanie, na którym poznali głównych bohaterów powieści i niezwykle urokliwe zakątki Kazimierza Dolnego nad Wisłą z kwitnącymi jabłoniami w tle, brukowanymi uliczkami i nadwiślańskimi krajobrazami. Pani Monika wprowadziła uczestników w lekturę przez przedstawienie portretów kobiet występujących w powieści, zaczynając od głównej bohaterki Zosi, poprzez Julię, Joannę, kończąc na Romanie.Goście aktywnie włączyli się, czytając wybrane fragmenty powieści, biorąc czynny udział w rozmowie dotyczącej zarówno twórczości jak i codziennego życia pisarki. Wszyscy mieli możliwość obejrzenia rękopisu najnowszej książki, byli pod wrażeniem jego staranności, estetyki i braku jakichkolwiek skreśleń. Pisarka opowiedziała o historii powstawania książki, skąd czerpie pomysły do pisania swoich utworów oraz o tym jak ważny jest drugi człowiek.
"Wielkość człowieka nie mierzy się poprzez jego zasługi, ani zgromadzone dobra, ale szczodrością serca, które potrafi objąć sobą nawet tych, którzy nie są w stanie dać nic w zamian".  Monika A. Oleksa
Na zakończenie była niespodzianka przygotowana przez panią Monikę w postaci pysznego tortu czekoladowego dla wszystkich uczestników. Za spotkanie serdecznie dziękujemy, życzymy dalszych sukcesów i z niecierpliwością czekamy na kolejną powieść.
Pracownicy filii
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
image_009.jpg
image_010.jpg
image_011.jpg

< Poprzedni   Następny >


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego