Legenda o Czarciej Łapie Drukuj
czwartek, 01 czerwiec 2017
Zapraszamy do oglądania wystawy w Galerii OKNA MBP
image_001.jpg


Artur Gołebiowski - urodzony 10 kwietnia 1961 roku w Kraśniku. Ukończył Liceum Sztuk Pięknych w Nałęczowie. W latach 1981–1987 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z ilustracji książkowej (pracownia prof. Janusza Stannego) i z malarstwa (pracownia prof. Teresy Pągowskiej) otrzymał w 1987 roku. Był członkiem grupy artystycznej „Czworosmok”. Nominowany do nagrody młodych twórców im. St. Wyspiańskiego za pracę dyplomową Ilustracje do „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza. Jest autorem ilustracji do około 100 książek dla dzieci i młodzieży, książki popularnonaukowe, fantastykę, klasykę literatury polskiej i światowej. Zajmuje się również malarstwem. W 1994 roku otrzymał Nagrodę Główną w ogólnopolskim konkursie malarskim „50 lat Powstania Warszawskiego”. Współpracował z czasopismami: „Miś”, „Świerszczyk”, „Płomyczek”, „Pentliczek”, „Ciuchcia”, „Zwierciadło”, „Pani domu”, „Przegląd”, „Wprost”, „National Geographic” oraz z „Gazetą Wyborczą” i „Kurierem Polskim”. W latach 1994–1997 występował
w programie telewizyjnym dla dzieci „Ciuchcia” jako „Pan Malarz”. Brał udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą.

„Sztuka w Oknach” to projekt związany z obchodami 700–lecia Lublina. Założeniem cyklu jest zaprezentowanie dorobku artystów lubelskich i zaproszonych gości, którzy pokażą w swoich pracach jak widzą nasze miasto. Zaplanowano udział sześciu artystów, których cechą wspólną jest to, że wszyscy uprawiają sztukę przedstawieniową. Realizm ich prac jest daleki od fotograficznego naśladowania natury. Są wyrazem indywidualnego stosunku do rzeczywistości i wybieranych tematów.
Dariusz Płecha
< Poprzedni   Następny >


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego