Mieszkańcom Lublina Królewskiego miasta Drukuj
czwartek, 11 maj 2017
image_001.jpgPoniedziałkowym spotkaniem Klubu Czytelniczego Readcom w Filii nr 19 zainaugurowałyśmy Tydzień Bibliotek 2017. W Roku Wielkiego Jubileuszu naszego miasta spotkanie z poezją pani Ireny Ciesielskiej-Piech poświęconej miastu nad Bystrzycą, stało się wspaniałą okazją uczczenia tak doniosłego wydarzenia.
W trakcie szybko upływającego nam czasu jak zaczarowane słuchałyśmy wierszy naszego gościa stanowiących poetycką formę utrwalenia pamięci ludzi związanych przez wieki z Lublinem, miejsc i czasu dni chwały w murach naszego miasta.


Nam szczególnie bliskie stały się wiersze sławiące magię miejsc z perłami architektury lubelskiej Starówki, gdzie "każdy krok historia znaczy". Podczas ponad godzinnego spotkania odbyłyśmy również majowy spacerek z łezką wspomnień po dzielnicy Dziesiątej, w której "Czerniejówka strumyk błękitny meandy rysuje". Przywołana pamięć minionego czasu dostarczyła nam  wielu wzruszeń i skłoniła do  dyskusji na temat zobowiązującego nas wszystkich dziedzictwa kulturowego Lublina. Pani Irenie pięknie dziękujemy za niezawodne przybycie i życzymy  mocy zdrowia i dalszej weny twórczej.
tekst: Jolanta Jurkowska
foto: Elżbieta Kierepko

image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg

< Poprzedni   Następny >


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego