Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS






V Lubelska Noc Bibliotek Drukuj
środa, 26 kwiecień 2017
image_001.jpgMiejska Biblioteka Publiczna to ważna instytucja kultury, która służy mieszkańcom Lublina i okolic. Sieć MBP tworzy 39 filii usytuowanych niemal we wszystkich dzielnicach miasta. Biblioteka zapewnia czytelnikom nieodpłatny dostęp do książek, prasy, audiobooków, muzyki i filmów oraz komputerów z dostępem do Internetu.
Biblioteki stają się multimedialnymi punktami dostępu do kultury, przestrzenią, która łączy w sobie miłą atmosferę, poczucie bycia u siebie, z tym, co najciekawsze w miejscach publicznych – możliwością poznawania nowych osób, bycia razem z innymi ludźmi. To także miejsca spotkań, komunikacji społecznej, dostępu do żywej wiedzy, informacji, kultury i edukacji – to miejsce dla każdego. Dlatego warto podczas Nocy Bibliotek zajrzeć do filii MBP w Lublinie, które przygotowały oryginalną i atrakcyjną ofertę kulturalną.

PROGRAM NOCY BIBLIOTEK - 12 maja 2016 r.

Filia nr 2, ul. Peowiaków 12, tel. 81 466 62 02

godz. 18.00 – "Dixieland. Tam, gdzie wszystko się zaczęło..." - koncert zespołu jazzowego studentów Wydziału Artystycznego UMCS
image_001.jpg

Filia nr 6, ul. Poniatowskiego 4, tel. 81 533 07 13

godz. 17.00 - zajęcia plastyczne techniką decoupage dla dzieci i dorosłych

Filia nr 7, ul. Kunickiego 35, tel. 81 472 53 93

godz. 18.00 – spotkanie z Haliną Danczowską, autorką publikacji o Lublinie, w ramach cyklu „Ludzie z pasją”

Wystawa: „Mapy Lublina”

image_001.jpg

Filia nr 9, ul. Krańcowa 106, tel. 81 744 17 18

godz. 18.00 – „Jak powstała nazwa miasta Lublin?” – przedstawienie grupy przedszkolnej

godz. 18.45 – wykonanie herbu miasta Lublin na dużej planszy – zajęcia plastyczne dla dzieci, praca zbiorowa

godz. 19.00 – spotkanie z pisarką Urszulą Gierszon

Filia nr 10, ul. Kleeberga 12a, tel. 81 747 10 23

godz. 18.00 – koncert „Polskie musicale sceniczne: Akademia Pana Kleksa, Anastazja, Metro, Romeo i Julia, Nędznicy, Dzwonnik z Notre Dame, Koty, Upiór w operze” w wykonaniu Justyny Prokop
image_001.jpg

Filia nr 12, ul. Żelazowej Woli 7, tel. 81 741 52 73

godz. 18.00 - Logiczne potyczki słowne, czyli gramy w scrabble oraz inne gry planszowe

godz. 19.00 - Czytamy wiersze Bolesława Leśmiana

godz. 18.00 - Nasi ulubieńcy, tworzenie portretów – zajęcia plastyczne

godz. 19.30 - Filc story – robimy ozdoby z filcu

Filia nr 13, ul. Grażyny 13, tel. 81 525 08 85

godz. 18.30 – spotkanie z drem Łukaszem Marcińczakiem i promocja jego książki „Kamienie pachnące szafranem. Eseje lubelskie”

Filia nr 16, ul. Kasztanowa 1, tel. 81 444 77 55

godz. 18.30 – „O nazwie i herbie Lublina” – przedstawienie teatralne przygotowane przez uczestników spotkań z cyklu „W krainie wyobraźni” oraz dzieci ze Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej

Filia nr 17, ul. Przyjaźni 11a, tel. 81 746 28 11

godz. 16.00 – „Wieczór z poezją lubelskich twórców”

godz. 18.00 – wykład dra Andrzeja Przegalińskiego "Z dziejów  jeździectwa na Lubelszczyźnie. Pierwsze wyścigi konne w Lublinie w 1860 r."

Filia nr 18, ul. Głęboka 8a, tel. 81 525 10 91

godz. 18.00 – „Poemat o mieście Lublinie” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 7

godz. 18.20 - Quizy o pomnikach lubelskich

godz. 18.40 - „Zakątki Lublina oczami dzieci” – zajęcia plastyczne

godz. 19.30 - Lublin dawniej i dziś – zajęcia w klubie kobiet „Babskie gadanie”

Filia nr 19, ul. Kunickiego 89, tel. 81 745 31 44

godz. 18.00 – montaż literacko – muzyczny połączony z prezentacją multimedialną „Wisła – królowa polskich rzek” w wykonaniu uczniów z Gimnazjum nr 1

godz. 19.00 – spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom poświęcone obrazowi rzeki Wisły w literaturze pięknej

Wystawa „Wiślane pejzaże”

Filia nr 21, Rynek 11, tel. 81 532 05 45

godz. 17.00 – Kiedy Słońce było bogiem… - zajęcia z cyklu Tajemnice Słowian

- otwarcie wystawy „Ptaki Lubelszczyzny”
- prezentacja multimedialna na temat słowiańskiego święta letniego przesilenia Słońca
- w kręgu ognia, w kręgu magii czytamy fragmenty Starej baśni Józefa Ignacego Kraszewskiego
- występ Dziwnego Chóru Ence Pence
image_001.jpg

Filia nr 24, ul. Juranda 7, tel. 81 525 65 03

godz. 18.00 – otwarcie wystawy „Sentymentalna podróż po Lublinie”

godz. 19.00 – spotkanie literackie „Nocą o Lublinie”

Filia nr 25, ul. Sympatyczna 16, tel. 81 527 21 82

godz. 18.00 – spotkanie z Henrykiem Maciszewskim „RPA – cały świat w jednym miejscu”

w godzinach otwarcia biblioteki – „Afryka w literaturze” prezentacja książek

Filia nr 26, ul. Leonarda 18, tel. 81 525 64 39

godz. 17.00 – warsztaty plastyczne prowadzone przez Magdalenę Filip
 „Moja mała biblioteka”
image_002.jpg
godz. 18.00 - wieczór poetycki Ewy Bajkowskiej

godz. 19.00 – akcja „Uwolnij książkę”

godz. 19.30 - występ zespołu rapowego Księska & STEREOTYPY
image_001.jpg

Filia nr 27, ul. Braci Wieniawskich 5, tel. 81 741 62 36

godz. 18.00 – prezentacja multimedialna „Kim byli patroni ulic lubelskiego Czechowa?”

godz. 19.00 – Lublin w filmie „Carte blanche” – projekcja filmu z audio deskrypcją, połączona z dyskusją na temat obecności miasta w kinematografii polskiej – pokaz zamknięty dla osób z dysfunkcją wzroku

Filia nr 28, ul. Nadbystrzycka 85, tel. 81 525 86 44

godz. 18.30 – wieczór pieśni i arii w wykonaniu uczniów klasy śpiewu prof. Marioli Zagojskiej ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie (wyk.: Katarzyna Pietrzak, Elżbieta Branicka, Małgorzata Iwan, Łukasz Maleszyk, akompaniament: Alessia Aleksandrowicz); wieczór z poezją Ewy Pilipczuk „Impresje codzienne”
image_001.jpgimage_002.jpg


Filia nr 29, ul. Kiepury 5, tel. 81 741 92 94

godz. 18.00 – warsztaty Iris Folding - tworzymy obrazki z kolorowych pasków papieru, zajęcia dla dzieci i dorosłych
image_001.jpg

Filia nr 31, ul. Nałkowskich 104a, tel. 81 744 71 69

godz. 19.00 - koncert Mirka Sokołowskiego "Czechowicz na 700 lat!"

image_001.jpg
image_002.jpg


Filia nr 32 (BIBLIO), ul. Szaserów 13-15, tel. 81 311 00 09

godz. 17.30 – pokaz filmowy

godz. 18.00 – gry planszowe

godz. 19.30 – pokaz filmowy

Filia nr 33, Al. Racławickie 23, tel. 26 118 32 99

godz. 17.00 – „Wygraj z cholesterolem” – spotkanie z dietetykiem i bezpłatna analiza masy i składu ciała
image_001.jpg
Wystawa: „Magia tańca” – fotografie Jacka Zaima

Filia nr 34, ul. Judyma 2a, tel. 81 466 59 12

godz. 17.00 – pokaz i warsztat tańca Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej
 „Roztańczony Lublin – ej Osa Osa”

godz. 18.00 – warsztat rymarski, zapomniane zawody Lubelszczyzny – Wojciechosko Zagroda Ginące Zawody

godz. 20.00 – film dokumentalny o Andrzeju Kocie autorstwa Jerzego Jacka Bojarskiego
 „jestem zajęty… bo w niebo wzięty…”

Wystawa prac Andrzeja Kota „Niech się ośmieli w czerni i bieli”

Filia nr 35, ul. Bursztynowa 20, tel. 81 311 00 02

godz. 16.30 – koncert „Lutosławski dla najmłodszych” w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego; wystawa prac pokonkursowych „Plastyczne inspiracje do muzyki Lutosławskiego”
image_002.jpg

godz. 18.00 – zabawy na wolnym powietrzu „Szukamy skarbów Lublina ze Sztukmistrzami”

godz. 19.00 – „Lubelska gra planszowa” dla dzieci

godz. 20.00 – „Noc lubelskich detektywów” dla grupy zamkniętej (gra Time Line Lublin, puzzle Lublin 3D, quiz fotograficzny „Rozpoznaj lubelskie tropy”, „Lublin w filmowym kadrze” – zabawy plastyczne)

Filia nr 36, ul. Zygmunta Augusta 15, tel. 81 311 00 16

godz. 16.30 – Warsztaty cyrkowe z Fundacją Sztukmistrze

godz. 18.00 – V Bal dla Małych i Dużych

godz. 18.00 – prelekcja, pokaz slajdów i prezentacja filmu „By czas nie zatarł i niepamięć” w
110. rocznicę powstania Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego i 15. rocznicę powstania MBP

Filia nr 37, ul. Bazylianówka 85, tel. 81 742 12 87

godz. 17.00 – koncert zespołu instrumentalno – wokalnego „Bez próby”
image_001.jpg

Filia nr 38, ul. Relaksowa 25, tel. 81 311 01 12

godz. 18.30 – Escape Room – odkryj tajemnice biblioteki! – biblioteczna adaptacja popularnego pokoju zagadek

godz. 20.00 – pokaz ognia w wykonaniu członków Fundacji Sztukmistrze (plac przed biblioteką)

godz. 18.30 - animacje przed biblioteką – chusta Klanzy, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy
image_001.jpg

American Corner,  ul. Szaserów 13-15, tel. 81 311 00 08

godz. 10.30  - Libraries in the USA - wykład McKenzie Hightower (in English).
godz. 18.00 - Let's speak English! - klub konwersacyjny z Amerykanką, McKenzie Hightower.
godz. 18.00 - Długopisy 3D - warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat.
godz. 19.00 - Let's play American games - planszówki dla dzieci i młodzieży.



< Poprzedni   Następny >


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego