Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


W pełni pełnoletni Drukuj
czwartek, 30 marzec 2017
image_001.jpg29 marca w filii nr 38 ruszył cykl spotkań adresowanych do osób dorosłych pt. W pełni pełnoletni. Jesteśmy świadomi siebie, w pełni już ukształtowani - wiemy co nas interesuje, czego chcemy się dowiedzieć o otaczającym nas świecie, ale wiemy też czego nie chcemy, czego nie rozumiemy, z czym się nie zgadzamy. Będziemy wymieniać się swoim doświadczeniem. Będziemy się wzajemnie inspirować, ale i sobie pomagać. Będziemy się spotykać, aby uczyć się obsługi komputera, rozmawiać o literaturze, o sztuce, o historii, o zdrowiu i o tym wszystkim, o czym chcemy rozmawiać, ale często brakuje nam czasu lub rozmówcy.

Dajmy sobie szansę na rozwój wewnętrzny. Zadbajmy o swój komfort - spotkajmy się, pytajmy, opowiadajmy, wspólnie odpoczywajmy i rozmawiajmy. Spotkania będą się odbywały dwa razy w miesiącu - w środy o godz. 11:20.
Inauguracyjne wykład pt. "Znaczenie aktywności ruchowej w profilaktyce upadków u seniorów" wygłosił pan dr Ireneusz Hałas - fizjoterapeuta. Na wstępie opowiedział o aspektach zdrowotnych, o suplementach diety i nawadnianiu organizmu. Następnie przeszedł do ćwiczeń ogólnousprawniających. Mówił o możliwościach fizjoterapii w schorzeniach narządu ruchu, jako wspomaganie profilaktyki wtórnej. Podał przykłady fizjoterapii w narządach ruchu, przedstawił ćwiczenia równorzędne z ergonomią w czynnościach życia codziennego. Spotkanie to było ważne i potrzebne.
5 kwietnia zapraszamy na rozmowę o ekologicznej żywności. Będziemy się zastanawiać co to są produkty BIO i czy się różnią od codziennej żywności, jeśli tak to czym, jeśli nie to dlaczego są tak powszechnie uznane za zdrowe. Zapraszamy, bo tematyka aktualna, więc może warto mieć swoje zdanie na ten temat...
środa -  5 kwietnia godz. 11.20
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg

< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego