Gadżetomania dla bibliofila Drukuj
wtorek, 28 marzec 2017
image_001.jpgOstatnim warsztatem w ramach projektu ”Zaczytajmy się w Lublinie” były zajęcia zdobienia gadżetu dla bibliofila. Uczestnikami spotkania w Filii nr 31 byli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z Lublina i okolic. Prezentacja multimedialna stanowiła przegląd przedmiotów używanych przez miłośników książek. Były to między innymi: zakładki, breloczki, torby, koszulki.

W części warsztatowej młodzież zapoznała się z techniką tapowania farbami akrylowymi na tkaninie. Przygotowane przez uczestników szablony posłużyły do ozdobienia toreb użytkowych hasłami promującymi czytanie, książkę oraz architektoniczne symbole Lublina. Projekt „Zaczytajmy się w Lublinie” wpisuję się w obchody 700-lecia naszego miasta. Dotychczasowe wydarzenia odbywające się w Filii nr 31 miały na celu kształtować kulturę czytelniczą młodzieży oraz poznanie historii miasta Lublina. Podczas czterech warsztatów uczestnicy utrwalili swoje umiejętności poznając tajniki kunsztu pisarskiego, technikę kadrowania oraz twórcze metody plastyczne i rękodzielnicze. Nasze spotkania przyczyniły się do promocji zarówno czytelnictwa wśród młodzieży, jak i prezentacji walorów historycznych oraz literackich naszego miasta.
Agnieszka Pawlak-Dziaduch
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
image_009.jpg
image_010.jpg
image_011.jpg
image_012.jpg
image_013.jpg
image_014.jpg< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego