Spotkanie z Rafałem Księżykiem Drukuj
poniedziałek, 20 marzec 2017
image_001.jpg16 marca w Filii nr 2 odbyło się spotkanie z dziennikarzem i krytykiem muzycznym Rafałem Księżykiem, autorem cenionych przez czytelników i krytykę wywiadów - rzek z osobowościami rodzimej sceny muzycznej: Tomaszem Stańką, Robertem Brylewskim, Tymonem Tymańskim i Kazikiem Staszewskim, a także eseju biograficznego o życiu i twórczości kontrowersyjnego i wpływowego amerykańskiego pisarza Williama S. Burroughsa.

Nasz gość ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim, jednak to dziennikarstwo stało się jego pasją. W latach 90. pisał teksty do alternatywnej i niezależnej prasy muzycznej i popkulturowej: „Antena Krzyku”, „Aktivist”, „Brum”, „Plastik” czy „Machina”. Od 2013 r. pracuje jako redaktor naczelny miesięcznika „Playboy”.
Rafał Księżyk to muzyczny erudyta, specjalista od wszelkiego rodzaju awangardy muzycznej. Propaguje dźwiękowe transgresje oraz kulturowy chaos. W swojej twórczości podejmuje tropy kontrkulturowe, odnajdując analogie z interesującymi go gatunkami muzycznymi. Cechą charakterystyczną jego pisarstwa jest niezwykła empatia, szczerość, a jednocześnie delikatność wobec swoich rozmówców. Najbardziej fascynuje go współczesna scena techno, muzyka industrialna, krautrock i eksperymentalna elektronika. Stara się nie ograniczać do jednego nurtu, czerpiąc całymi garściami  z literatury i filozofii.
Spotkanie poprowadził Maciej Krawczyk, pracownik Działu Opracowania Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Maria Dąbrowska
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg

< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego