Akwarelowe podróże w OKNACH Drukuj
poniedziałek, 20 marzec 2017

image_001.jpg

BARTŁOMIEJ MICHAŁOWSKI
Urodzony 10 czerwca 1964 r. w Lublinie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa – Okręg Warszawski. Współzałożyciel ”Kazimierskiej Konfraterni Sztuki” oraz Stowarzyszenia „Festiwal Brunona Schulza”. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (1991). Jego domeną jest malarstwo, głównie akwarelowe. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Najbardziej twórczy i aktywny okres jego działalności rozpoczęły cykle malarskie związane z tematyką sztetl, realizowane od 2000 roku.
Obrazy z kolejnych cykli „Sztetl” prezentowane były między innymi w Kazimierzu Dolnym, Lublinie, Kielcach, Synagodze we Włodawie podczas Festiwalu Trzech Kultur, w Synagodze im. Nożyków w Warszawie podczas Dni Książki Żydowskiej, dwukrotnie w Berlinie, w Belgradzie i Nowym Sadzie podczas Spotkań z Kulturą Polską, na indywidualnej wystawie w Parlamencie Europejskim w Brukseli, sześciokrotnie podczas Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, gdzie zrealizował w 2008, 2010, 2012 i 2014 roku cztery autorskie wystawy w tamtejszej Synagodze, Odznaczony w 2009 r. Medalem Powstania w Getcie Warszawskim (Medal Mordechaja Anielewicza).
Prace w zbiorach m.in. Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Prowadzi dwie galerie autorskie w Lublinie i Kazimierzu Dolnym.
Strona autorska: galeriamichalowski.pl


"Sztuka w Oknach" to projekt związany z obchodami 700 - lecia Lublina. Założeniem cyklu jest zaprezentowanie dorobku artystów lubelskich i zaproszonych gości, którzy pokażą w swoich pracach jak widzą nasze miasto. Zaplanowano udział sześciu artystów, których cechą wspólną jest to, że wszyscy uprawiają sztukę przedstawieniową. Realizm ich prac jest daleki od fotograficznego naśladowania natury. Są wyrazem indywidualnego stosunku do rzeczywistości i wybieranych tematów. Każdy z artystów ma także duży szacunek do tradycyjnego malarstwa i warsztatu.
Dariusz Płecha
< Poprzedni   Następny >


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego