Bliżej Sienkiewicza Drukuj
poniedziałek, 31 październik 2016
image_001.jpgAktualizacja 31 października 2016 r.
4 i 5 października Filię nr 31 odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie. Spotkania zainicjowały obchody Roku Henryka Sienkiewicza, 170. rocznicę urodzin i 100. rocznicę śmierci pisarza. Uczniowie klas Vd, Va, VIb i VIf wysłuchali prelekcji pana Dariusza Jóźwika, pracownika Działu Instrukcyjno-Metodycznego MBP. Prelekcja, połączona z prezentacją multimedialną, dotyczyła życia i twórczości Henryka Sienkiewicza.

Pan Jóźwik nie ograniczył się do suchych faktów i dat, ale w swoim wykładzie zawarł ciekawostki z epoki i anegdoty z życia pisarza, różnorodne opinie na temat jego twórczości, oraz historie kolejnych miłości Sienkiewicza, dzięki czemu uczniowie mogli poznać naszego noblistę nie tylko od strony literackiej, ale także obyczajowej. Panu Dariuszowi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz energię i entuzjazm, uczniom SP 30 dziękujemy za przybycie i aktywne uczestnictwo w spotkaniach.
Pracownicy filii
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg

28 października po raz kolejny Dariusz Jóźwik z Działu Instrukcyjno – Metodycznego MBP wygłosił prelekcję o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Przybliżając postać pierwszego polskiego laureata nagrody Nobla, nasz mówca przedstawił Sienkiewicza jako studenta, dziennikarza, reportera, podróżnika oraz społecznika. Zajął się też innymi, mniej znanymi faktami z życia powieściopisarza, budząc zainteresowanie słuchaczy – II klasy Gimnazjum nr 3 w Lublinie. W przekonaniu, że Sienkiewicz jest najpoczytniejszym polskim pisarzem, a jego dzieła są wciąż obecne w sercach Polaków, pan Dariusz utwierdził nas cytując słowa Witolda Gombrowicza, nazywającego Sienkiewicza „pierwszorzędnym pisarzem drugorzędnym”. Panie Darku, po raz kolejny dziękujemy!
Pracownicy filii

image_009.jpg
image_010.jpg
image_011.jpg
image_012.jpg

< Poprzedni   Następny >


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego