Niebo w Kruszonce Drukuj
środa, 01 czerwiec 2016
image_001.jpg31 maja w Filii nr 31 MBP odbyła się premiera najnowszej książki Moniki Anny Oleksa "Niebo w kruszonce". We wtorkowe popołudnie przy licznie zgromadzonej publiczności autorka opowiadała o tym, co ją zainspirowało do napisania tej powieści. Kto podsunął pomysł na tytuł, czym jest niebo, a czym kruszonka i z którą z bohaterek mogłaby się zaprzyjaźnić.

Monika A. Oleksa urodziła się w Lublinie, z którym jest bardzo związana. Jej twórczość nabiera rozkwitu w nadmorskich Dąbkach i Nałęczowie. Debiutowała 2002 roku zbiorem opowiadań "Uśmiech Mima", w 2011 roku, nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka, ukazała się jej pierwsza powieść "Miłość w kasztanie zaklęta". Rok później wydana została bestsellerowa powieść "Ciemna strona miłości",natomiast w 2014 roku premierę miała "Samotność ma twoje imię".

Niebo w kruszonce to piękna powieść o kobietach dla kobiet. Najnowsza książka opowiada o rozterkach, tęsknotach i miłościach Renaty, Kasi, Emilii i Melanii.
To, co wyróżnia bohaterki to fakt, że są mieszkankami Lublina, pięknie opisanego przez autorkę. Pani Monika wciela się w rolę przewodnika i oprowadza nas po znanych i mniej znanych miejscach naszego miasta.
Niebo w kruszonce będzie się kojarzyć z zapachem domowego drożdżowego ciasta ale również z kolorowymi motylami fruwającymi nad głową jednej z bohaterek.
W tej historii niejedna z czytelniczek odnajdzie kawałek siebie, być może będzie to kawałek nieba, być może odrobinę kruszonki.
Spotkanie uświetnił występ Cecylii Chinek uczennicy OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie. Niezwykle utalentowana, dobrze zapowiadająca się skrzypaczka zagrała część II partity d - moll Bacha Sarabande.
Pani Monice serdecznie gratulujemy nowej powieści, dziękujemy za zaufanie, którym po raz drugi nas obdarzyła. Premiera w naszej filii to wielka radość, ale też duże wyzwanie.
Życzymy by wszystkie plany, te bliskie i te z oddali rychło przybrały formę realizacji, by spełniły się wszystkie marzenia, a pióro było ciągle spragnione atramentu. Pani Moniko dziękujemy, że była Pani z nami.
Agnieszka Pawlak- Dziaduch
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
image_009.jpg
image_010.jpg
image_011.jpg
image_012.jpg

< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego