Na dworze Mieszka I Drukuj
poniedziałek, 02 maj 2016
image_001.jpg14 kwietnia obchodziliśmy 1050. rocznicę Chrztu Polski. Z tej okazji przez cały kwiecień Filia 25 przemieniona w dwór Mieszka I gościła dzieci z Przedszkoli nr 73,77 i 79.
Przedszkolaki dowiedziały się kim był książę Mieszko I, co uczynił dla Polski oraz dlaczego chrzest, który przyjął był taki ważny. Poznały także życie na zamku, jego mieszkańców i pracowników, a następnie wysłuchały dwóch ballad Wiery Badalskiej o „Księżniczce która kręciła nosem” oraz o „Uprzejmym rycerzu”.

Na ich podstawie oraz wiedzy własnej dzieci spróbowały scharakteryzować atrybuty oraz cechy księżniczek i rycerzy. Po tym nastąpiło uroczyste pasowanie na księżniczki oraz rycerzy, a po wypowiedzeniu słów przysięgi dziewczynki otrzymały korony, a chłopcy – miecze. Następnie obył się bal u Mieszka I, na którym dzieci nauczyły się tańczyć menueta oraz jako jego poddani wykonywać jego nietypowe prośby. Później przeniosły się w pobliże smoczej pieczary, gdzie musiały poruszać się w taki sposób, by wygłodniały smok ich nie pożarł.
Choć dzieci zapytane o to, czy chciałyby żyć w takich czasach odpowiedziały przecząco, jednak taka jednorazowa podróż w czasie bardzo im się podobała, bo dzięki niej dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o początkach naszego kraju.
Beata Jarosz, Marzena Kubiczek
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
< Poprzedni   Następny >


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego