Polskie powieści obyczajowe Drukuj
poniedziałek, 25 kwiecień 2016
image_001.jpgBiorąc pod uwagę jak niewielu Polaków czyta książki, swoistym fenomenem jest ilość polskich powieści obyczajowych, które obecnie niemal zalewają rynek wydawniczy. Trudno jest wymienić chociaż połowę pisarzy, którzy swoimi utworami próbują przyciągnąć uwagę czytelników.
Właśnie te powieści: polskie, obyczajowe, lekkie i współczesne były tematem ostatniego spotkania Klubu Czytelniczego dla Dorosłych READCOM, które odbyło się 20 kwietnia w Filii 24.

Uczestnicy spotkania zastanawiali się czego oczekujemy sięgając po książki np. Katarzyny Michalak, Agnieszki Krawczyk lub Ireny Matuszkiewicz - chyba przede wszystkim rozrywki. Jednak zapoznając się z kolejnymi powieściami spotyka nas miła niespodzianka. Książki te, to nie tylko romantyczne opowieści, ale dzięki nim mamy możliwość poznania wielu ciekawych historii rodzinnych, mocno wplecionych w dzieje Polski. Śledzimy losy bohaterów niebanalne, ciekawe, zaskakujące, mocno osadzone w bliskiej dla nas i zrozumiałej rzeczywistości.
Może nie jest to literatura z najwyższej półki, ale wywołuje uśmiech, wzruszenie, czasami nawet łzy. Może właśnie tego nam trzeba.
Maria Błach
fot. Magdalena Szymańska- Mazurek
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg

< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego