Marta Ignerska Drukuj
środa, 30 wrzesień 2015
Projekt „Oko na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.
image_001.jpg
Powiększ


5 października w Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) będziemy gościć wspaniałą ilustratorkę i graficzkę – Martę Ignerską, która zaprezentuje książkę Tiny Oziewicz "O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką", do której wykonała ilustracje oraz przeprowadzi warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu „Oko na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.

Marta Ignerska - urodzona w 1978 roku. Ukończyła studia na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka jednych z najważniejszych nagród w dziedzinie projektowania graficznego i ilustracji: Bologna Ragazzi Award, Książka Roku IBBY i European Design. Wielkie Marzenia, Dziewczynka z cienia, Babcia robi na drutach, Bałtycka Syrena, Którędy do gwiazd, Wszystko gra, Prawdziwa bajka, O Wiadukcie Kolejowym, Który Chciał Zostać Mostem Nad Rzeką – to niektóre z tytułów książek projektowanych przez Martę Ignerską. Współpracuje z wydawnictwami w Polsce i za granicą. Ostatnio zajmuje się tworzeniem rysunków do filmów animowanych np. projektu „Muzeum Utracone”.

Patronat nad wydarzeniem sprawują: Polska Sekcja IBBY, Kwartalnik RYMS Kurier Lubelski, TVP Lublin, Radio Lublin oraz Radio Centrum. 
< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego