Lublin miasto w sercu Europy Drukuj
wtorek, 22 wrzesień 2015
image_001.jpgTo już drugie w tym roku spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom poświęcone naszemu miastu. Tym rzem odbyłyśmy spacer z łezką, wspomnień po najpiękniejszych zakątkach „miasta na wzgórzach rozpiętego”, pełnego magiczności miejsc z perłami architektury, gdzie „piękno natury (idzie) z historią pospołem”. Miejsc, gdzie każdy krok historia znaczy…
Przywołałyśmy najpiękniejsze karty z historii Koziego Grodu oraz pamięć miejsc i ludzi  tworzących przez wieki wielkość Lublina. Nasz sentymentalny spacer wzbudził w każdym wiele wzruszeń i refleksji oraz skłonił do dyskusji o pomoście łączącym przeszłość z przyszłością.

Uczestniczki spotkania ponadto zostały zapoznane z ideą Projektu „Lublin. Historia dzielnic. W 700. rocznicę lokacji miasta i zachęcone do przyniesienia starych zdjęć Lublina wydobytych z domowych archiwów. Spotkanie nasze ubogaciła kolejny raz poezja pani Ireny Ciesielskiej-Piech, której to możemy słuchać bez końca. Wybrane i przeczytane wiersze przez samą poetkę, a poświęcone Lublinowi, obok licznych wykorzystanych przewodników – były dla nas swoistą studnią, z której wydobywałyśmy „piękno nieodkryte” Lublina. W tym miejscu dodać należy, że wszystkie słowa wzięte tu w cudzysłów pochodzą  z urokliwego tomiku wierszy naszej poetki pt. „Lublin – piękno nieodkryte”, do przeczytania którego bardzo zachęcamy.
Elżbieta Kierepko
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg

< Poprzedni   Następny >


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego