Spotkanie z Urszulą Gronowską Drukuj
wtorek, 23 czerwiec 2015
image_001.jpg"Pewnego dnia, kiedy deszcz bębnił swoją monotonią o parapety salonu, Malwina poznała historię starego parasola. W zasadzie sama upomniała się o tę opowieść, dostrzegając go w kącie przedpokoju. Drzemał w wiklinowym parasolniku, nieużywany od lat, pośród kilku innych. Sfatygowany i nieszczęśliwy…."
22 czerwca miałyśmy ogromna przyjemność gościć Panią Urszulę Gronowską, autorkę książki dla dzieci i nie tylko, pt.: "Malwina i parasol". Na spotkanie z naszym gościem przybyli uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 10 wraz ze swoją wychowawczynią Panią Ewą Sidor. Dzieci, chociaż znały książkę, z wielkim zainteresowanie słuchały opowieści Pani Uli o Malwinie, o jej przygodach i jej przyjacielu parasolu.

Pani Ula emanowała wielkim spokojem i jak zwykle, jej tembr głosu wprowadzał nas w niemal baśniowy, zaczarowany świat. Książkę można czytać po wielokroć z takim samym uniesieniem i przyjemnością, przenosi ona nas w świat iluzji, wspomnień nas dorosłych, a dzieci, mam nadzieję, w wielki świat wyobraźni, prawie świat wirtualny. Aż dziw bierze, że Malwina żyła i świetnie się miała bez telewizora, komputera i telefonu. Może właśnie dlatego widziała aż tyle i karmiła tymi spostrzeżeniami swoje zmysły i wrażliwość. Właściwie możemy jej tylko pozazdrościć tej beztroski i radości życia. Świat jest taki piękny, wystarczy to tylko zobaczyć.
Dziękujemy Ulu za te doznania, subtelności i ciepło ogromne.    
Anna Słowik
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
image_009.jpg
image_010.jpg
image_011.jpg
image_012.jpg
image_013.jpg
image_014.jpg
< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego