Cafe Dialog Drukuj
niedziela, 26 kwiecień 2015
Zapraszamy do udziału w dyskusji w Filii nr 35
image_001.jpg

Café Dialog to cykl spotkań wpisanych w kampanię społeczną "Komunikacja dla Integracji" (Communication for Integration - C4I), prowadzoną przez Urząd Miasta Lublin. Zaproszenie do projektu przyszło z Rady Europy, która, zgodnie z polityką Unii Europejskiej, wspiera działania budujące spójność społeczną.
Celem akcji jest znalezienie sposobu na radzenie sobie z "plotkami" na temat mniejszości narodowych i etnicznych oraz z obiegowymi opiniami i stereotypami, które w znacznym stopniu utrudniają integrację.


W ostatni piątek, 24 kwietnia 2015, po raz drugi spotkaliśmy się w ramach CafeDialog w Filii nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie przy ul. Bursztynowej 20. Tym razem naszymi gośćmi byli Elitsa Rikeva, Kamen Rikev i Andrea Rikeva - rodzina, która przyjechała do Lublina z Bułgarii i wybrała Lublin na swoje miejsce do życia. Czym różni się życie w Polsce od życia w Bułgarii? Jak to jest wychowywać dziecko w dwóch językach? Czy język polski jest łatwy czy trudny? Jaki jest stereotyp Polki, a jaki Polaka w Bułgarii? O tym wszystkim, a także o wspomnieniach uczestników i uczestniczek spotkania z wypraw do Bułgarii, rozmawialiśmy w ciepłej, otwartej atmosferze, przy kawie, herbacie i ciastku. Nasi goście oczarowali wszystkich na tyle, że już planujemy kolejne z nimi spotkanie!
image_001.jpg
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
< Poprzedni   Następny >

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego