Samotność ma twoje imię Drukuj
poniedziałek, 06 październik 2014
image_001.jpg„Człowiek staje się bogaty nie przez to, co posiada, ale dzięki ludziom, których w swoim życiu spotyka, i przy których potrafi się zatrzymać. Dar z samego siebie, który składamy drugiemu człowiekowi to największe bogactwo, jakie sami otrzymujemy.”
Monika A. Oleksa

2 października w Filii nr 31 odbyła się premiera książki „Samotność ma twoje imię”. Swoją obecnością zaszczyciła nas Monika Oleksa – lubelska pisarka, autorka powieści „Miłość w kasztanie zaklęta” oraz „Ciemna strona miłości”.

Najnowsza książka pani Moniki to przepiękna opowieść o miłości i dążeniu do niej. Tytułowa samotność, z którą borykają się bohaterowie powieści, ukazana jest w różnych aspektach. Niezależnie od wieku i sytuacji, każdemu z nas zdarza się być samotnym. Autorka w swojej powieści przełamuje wszelkie stereotypy, uświadamiając nam, że należy otworzyć się na drugiego człowieka, a samotność nie jest najlepszym życiowym towarzyszem.

Na promocję powieści pani Monika Oleksa wybrała Filię nr 31. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej, pełnej ciepła atmosferze. Fragmenty „Samotności…” czytała zaprzyjaźniona Czytelniczka, pani Halinka, oraz sama autorka. Uczestniczki spotkania mogły wykazać się znajomością twórczości pani Moniki w konkursie dotyczącym poprzednich powieści oraz życia prywatnego pisarki.
Na zakończenie spotkania pojawiła się niespodzianka – tort, będący kopią najnowszej powieści „Samotność ma twoje imię”.
Fakt, że premiera odbyła się w Filii nr 31 był dla nas dużym wyróżnieniem, a spotkanie z panią Moniką – osobą bardzo wrażliwą, otwartą i serdeczną, sprawiło nam wiele radości. Za to niezwykle udane spotkanie dziękujemy bohaterce wieczoru oraz naszym wspaniałym, niezawodnym Czytelniczkom.
Relacja ze spotkania znajduje się również na blogu literackim Moniki Oleksa „Magia liter, czar słów”.
Pracownicy Filii
image_002.jpgimage_003.jpgimage_004.jpgimage_005.jpgimage_006.jpgimage_007.jpgimage_008.jpgimage_009.jpgimage_010.jpgimage_011.jpg

< Poprzedni   Następny >


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego