Mądrość z natury Drukuj
wtorek, 29 kwiecień 2014
image_001.jpgSpotkanie przygotowane z okazji ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
28 kwietnia 2014 w Filii nr 10 odbyły się warsztaty interaktywne, pt.: NAUKA W CODZIENNOŚCI - CIEKAWOSTKI ŚWIATA NATURY- POMPOWANIE WYOBRAŹNI, prowadzone przez Pana Michała Zawadkę, autora książki MĄDROŚĆ Z NATURY.

W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy „O” ze Szkoły Podstawowej  nr 10. Pan Michał pokazał dzieciom, właściwie odkrył przed nimi świat przyrody. Odwołał się do ich wyobraźni i udowodnił jak wiele przedmiotów użytku codziennego, np. suwak, koparka, rzep czy przyssawka, ma swoje korzenie w naturze, wystarczy dobrze przyjrzeć się temu co nas otacza, żeby się przekonać, że niejedna roślina czy zwierzę może być inspiracją odkrywczą. Każdy z nas może być odkrywcą i wynalazcą.


Trzeba mieć tylko oczy i uszy szeroko otwarte. Wystarczy nauczyć się widzieć. Pan Michał wykorzystał wszystkie swoje atrybuty i aktorskie, i akrobatyczne by przekonać młodego czytelnika, że warto czytać, warto marzyć i spełniać swe marzenia, bo dzięki temu można być szczęśliwym człowiekiem. Radości, śmiechu i czasem pisku było co niemiara, Pan Michał raz był skaczącą małpą, innym razem słychać było rżenie konia lub szczekanie psa, z lekkością przeskakiwał przez dzieci wprawiając je w niemałe zdumienie, stawał na głowie ale dzięki temu całą uwagę dzieci skupił na sobie. Myślę, że na długo zapamiętają te zajęcia. I my, dorośli również. Chylę czoła przed Panem Michałem. Jak dobrze, że są tacy ludzie ….MARZENIA TO POTĘGA, tymi słowami pożegnał się z nami Pan Michał.
Anna Słowik
image_002.jpgimage_003.jpgimage_004.jpgimage_005.jpgimage_006.jpgimage_007.jpgimage_008.jpgimage_009.jpgimage_010.jpgimage_012.jpgimage_013.jpgimage_014.jpg
image_015.jpg
image_016.jpg
image_017.jpg
image_018.jpgimage_019.jpgimage_020.jpgimage_021.jpgimage_022.jpgimage_023.jpgimage_024.jpg
image_025.jpg
„Żyję w świecie marzeń, gdzie znalazłem bajki. Wierzę w ludzi, patrzę w oczy, jem pierogi z jagodami. Kocham dzieci, gwiazdy i drożdżówkę, którą podobno piekę wyśmienitą…:)” – tak mówi o sobie Pan Michał Zawadka – aktor, dziennikarz, tancerz, mim, akrobata, kaskader, choreograf, pisarz, mąż i tata, konferansjer, lektor i… szczęśliwy człowiek."
< Poprzedni   Następny >

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego