W nastroju świątecznym Drukuj
środa, 22 grudzień 2010
image_001.jpgPrzez cały rok w Filii Nr 2 bardzo licznie gromadzili się miłośnicy muzyki klasycznej. 14 grudnia odbył się ostatni koncert z cyklu „Biblioteczne wtorki z muzyką klasyczną” zatytułowany „W nastroju świątecznym – muzyka na flet, obój, skrzypce i basso continuo. Spotkanie z barokiem i klawesynem.” Wyjątkowy charakter koncertu wywołał tak duże zainteresowanie, że organizatorzy zdecydowali się go powtórzyć 17 grudnia.


Barok jest epoką niezwykle fascynującą, pełną kontrastów i sprzeczności, charakteryzującą się bogatą ornamentyką i przepychem. O specyfice epoki, muzyce barokowej, instrumentach muzycznych i kompozytorach tamtego okresu barwnie opowiedziała pani Iwona Siedlaczek, która poprowadziła obydwa koncerty i przygotowała bogatą prezentację multimedialną. Bohaterami spotkania stali się: klawesyn, instrument o niezastąpionym brzmieniu, dziś bardzo rzadko spotykany, natomiast wówczas niezwykle popularny oraz sonata – utwór, który odzwierciedla całą złożoność i różnorodność epoki.
Koncert zagrali uczniowie ze Szkoły Muzycznej im. T. Szeligowskiego i z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. K. Lipińskiego w Lublinie.
Utwory G.F. Haendla wykonali: Sonatę IV C – dur cz. I – II – Beata Rutkowska (flet), Sonatę I c – moll cz. I – IV – Olga Poliszuk (obój), Sonatę a – moll cz. I – II – Adrianna Lewandowska (flet), Sonatę c – dur cz. I – II – Klara Chinek (altówka). Sonatę e – moll cz. I – IV autorstwa B. Marcello wykonała Dominika Olszewska (fagot). Młodzieży na klawesynie akompaniowali pani Karolina Hordyjewicz i pan Grzegorz Siedlaczek.
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
image_009.jpg
image_010.jpg
image_011.jpg
image_012.jpg
image_013.jpg
image_014.jpg
image_015.jpg
image_016.jpg
image_017.jpg
< Poprzedni   Następny >


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego