Kiedy muzyka klasyczna wychodzi z filharmonii Drukuj
wtorek, 05 październik 2010
image_001.jpgKoncerty z cyklu „Biblioteczne wtorki z muzyką klasyczną” cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. 28 września w Filii Nr 2 odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie z tego cyklu, zatytułowane „Kiedy muzyka klasyczna wychodzi z filharmonii”. Tradycyjnie wystąpili uczniowie i uczennice Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie oraz gościnnie - uczeń ze Szkoły Muzycznej im. W. Lutosławskiego. Całość poprowadziła pani Iwona Siedlaczek, która w zajmujący i ciekawy sposób opowiadała słuchaczom o muzyce filmowej, bluesowej, tangach oraz wykonywanych przez młodzież utworach.

Utwór Briana Bonsora pt. „Walc for Mo”, a także muzykę Wojciecha Kilara z filmu „Dracula” wykonały: Karolina Bajuk (skrzypce) i Jana Bilska (pianino). Melodię z filmu „The Heigh Pass”, autorstwa Myroslawa Skoryka oraz tanga „Addios Nonino” i „Chau Paris” Astora Piazzolli zagrały: Maria Stanisławczyk (skrzypce) i Jana Bilska (pianino). Najwięcej emocji wzbudził występ grupy muzycznej w składzie: Krzysztof Jusiak (gitara elektryczna), Adam Juśko (gitara basowa), Daniel Kalamon (trąbka), Dominik Kisiel (pianino elektryczne), Jan Rusin (perkusja) i Michał Schab (harmonijka ustna). Młodzi muzycy wykonali takie utwory jak: „Blues in the Night”, „Summertime”, „Chicago Blues” i inne, przygotowane przez siebie specjalnie na tę okazję improwizacje. Po zakończeniu występu, młodzi muzycy usłyszeli burzę oklasków i prośby o bis.
W związku z ogromnym zainteresowaniem koncertem, organizatorzy zdecydowali się na jego powtórzenie, które odbędzie się 12 października o godz. 13.00 w Filii Nr 2.
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
< Poprzedni   Następny >


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego