Spotkanie autorskie Marcina Wrońskiego Drukuj
czwartek, 01 czerwiec 2006
Marcin Wroński, "Wąż Marlo", tom I, Wydawnictwo Fabryka Słów, Lublin 2006 r.    Spotkanie autorskie Marcina Wrońskiego zgromadziło najwierniejszych miłośników fantastyki i jego pisarstwa, mimo niesprzyjającej aury za oknem. Rozmowę z lubelskim prozaikiem w interesujący i dynamiczny sposób prowadziła redaktor Magdalena Lipiec z Radia Lublin. Dzieląc się własnymi spostrzeżeniami wyniesionymi z lektury: zbioru opowiadań „Tfu, pluje Chlu! Czyli opowieści z Pobrzeża” oraz mającej swoją premierę  powieści  "Wąż Marlo", tom I, prowadząca spotkanie poruszyła najistotniejsze wątki i motywy charakteryzujące tę prozę. Dodajmy, posiadającą oryginalny charakter, odróżniający ją od innych tego typu książek. Autor choć  należy do nurtu fantastyki i fantazy posługuje się tak różnymi stylistykami i twórczo przetwarzanymi gatunkami, że można mówić o pewnej pograniczności tej twórczości.
    Barwy spotkaniu z autorem dodawały: wykorzystany w trakcie rekwizyt – tytułowy wąż, fragmenty promowanej powieści mówione przez recytatorów z Pracowni Słowa Centrum Kultury, aranżacja przestrzeni sprzyjającą indywidualnym rozmowom przy szklaneczce soku.
    Spotkanie inaugurujące współpracę Wydawnictwa Fabryka Słów z Miejską Biblioteką Publiczną otworzyła Renata Filipiak Zastępca Dyrektora do Spraw Merytorycznych, na zakończenie podziękowała również wszystkim za udział i stworzoną sympatyczną atmosferę pełną refleksji, humoru i swobodnej wymiany myśli.


image_001.jpg

image_002.jpg

image_003.jpg

image_004.jpg

image_005.jpg
< Poprzedni


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego