Wystawy
Ludzie z pasją - Anna Skórniewska
wtorek, 22 luty 2011
image_001.jpgFilia Nr 7, z siedzibą  w Domu Kultury Kolejarza, przy ul.Kunickiego 35, zaprasza miłośników sztuki na kolejną wystawę z cyklu „Ludzie z pasją”. Uroczyste otwarcie  wystawy malarstwa  Pani Anny Skórniewskiej odbyło się 10 lutego br.
Autorka ukończyła Instytut Wychowania Plastycznego przy UMCS. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół  Sztuk Pięknych.
Przez wiele lat uczyła plastyki. Teraz, będąc na emeryturze, większość wolnego czasu poświęca swojej malarskiej pasji.
Piękne kwiaty i pejzaże utrwalone przez artystkę można oglądać od 14 lutego do 18 marca w godzinach otwarcia biblioteki.
Irena Rajchert
Czytaj całość...
SŁOWOŚCISK
piątek, 18 luty 2011
image_001.jpg17 lutego 2011 gościem Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie był Jarosław Koziara, artysta grafik, znany również z monumentalnych realizacji land artu,  scenograf teatralny, twórca oprawy plastycznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i koncertów dla wielotysięcznej publiczności. Wykonał też niepowtarzalną identyfikację plastyczną zespołu Voo Voo, poza tym jest świetnym wykładowcą lubelskich wyższych uczelni.
Dla Galerii 31 Jarosław Koziara przygotował specjalną prezentację. Na 9 planszach pokazał zabawę słowem - poprzez dowcipne układy typograficzne, zestawiając znane logotypy i powszechnie używane słowa przedstawił relatywizm ich znaczeń i skojarzeń.
Na warsztatach prowadzonych z dziećmi artysta wprowadził młodych odbiorców w arkana sztuki typograficznej i tworzenia logotypów. Zabawie nie było końca.
Krystyna Rybicka
Czytaj całość...
Muzyka w fotografii
piątek, 18 luty 2011
image_001.jpgZ zawodu jestem socjologiem, ale po przejściu na emeryturę postanowiłam spełnić swoje marzenia i poszłam do szkoły fotograficznej. Tak więc, od dwóch lat jestem zawodowym fotografem, a prezentowane zdjęcia muzyczne są moją pracą dyplomową.
Wybór tematu "Muzyka w fotografii nie jest przypadkowy. W młodości marzyłam o szkole muzycznej, tak więc prezentowane tu zdjęcia są swego rodzaju hołdem złożonym marzeniom mojej młodości.

Tak o swoich fotografiach prezentowanych w Filii Nr 13 przy ulicy Grażyny mówi autorka Alicja Sobczyńska. Wystawę można oglądać do końca marca.
Zapraszamy.
Pracownicy Filii Nr 13
Czytaj całość...
Czesław Miłosz w fotografii Leszka Kistelskiego
środa, 16 luty 2011
image_001.jpgRok 2011 jest Rokiem Czesława Miłosza. Z tej okazji w Filii Nr 18 można oglądać prywatne zdjęcia dokumentujące wizytę wybitnego pisarza w Lublinie w dniach 10-12 czerwca 1981 r.
Czesław Miłosz był wówczas gościem KUL, gdzie otrzymał tytuł doktora honoris causa jako wyraz uznania za jego zasługi dla literatury i kultury polskiej.
Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Pana Leszka Kistelskiego, który jest ich autorem. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Barbara Gwóźdź
Czytaj całość...
O ziemi spalonej słońcem
czwartek, 10 luty 2011
image_001.jpgW styczniu, lutym i marcu w bibliotece przy ulicy Leonarda wszyscy chętni mogą poznać tajniki afrykańskiej sztuki batikowej. A to wszystko za sprawą wystawy "O ziemi spalonej słońcem". Prezentuje ona barwne "obrazy" tworzone na tkaninach przez mieszkańców Tanzanii i Kenii. W kolorach żółci, brązu, błękitu tubylczy artyści przedstawili sceny z życia codziennego mieszkańców afrykańskich wiosek: pracę, obrzędy, zwyczaje panujące w plemieniu i rodzinie. Ciekawymi eksponatami są batiki czarno-białe, wyrazistsze i bardziej realistyczne niż kolorowe. Tkaniny pochodzą ze zbiorów Sióstr Białych Misjonarek Afryki.
Zachęcamy do oglądania wystawy!
Aleksandra Bednarek
Czytaj całość...
Zabawy typograficzne
czwartek, 03 luty 2011
Zabawy typograficzne Jarosława Koziary - 17 lutego 2011, warsztaty godz. 14.00, wernisaż godz. 17.00, Galeria 31, ul. Braci Wieniawskich 5
image_002.jpg
Powiększ
Wernisaż grafik Jolanty Babicz
czwartek, 27 styczeń 2011
image_001.jpgOtwarcie wystawy grafiki Jolanty Babicz w zabytkowych wnętrzach biblioteki w Rynku Starego Miasta zgromadziło duże grono wielbicieli sztuki. Grafika to jeden z podstawowych obok malarstwa i rzeźby działów sztuk plastycznych. Obejmuje techniki pozwalające na powielanie rysunku na papierze lub tkaninie z uprzednio przygotowanej formy. Grafika artystyczna skupia w rękach artysty cały proces twórczy od projektu przez wykonanie matrycy do wykonania odbitek - rycin, które mają wartość oryginalnych dzieł sztuki.          Pani Jolanta Babicz zaprezentowała m.in. cykl Teatr, tryptyk Linia nieba.        
Na wystawę zapraszamy do 25 lutego w godzinach otwarcia Filii Nr 21.
Anna Rafalska
Czytaj całość...
Wystawa ikon
czwartek, 27 styczeń 2011
image_001.jpg17 stycznia 2011r., o godzinie 17.00  w Galerii 31 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy ikon przygotowanych przez Jerzego Łabęckiego i Jerzego Chodora, wieloletnich pracowników  Muzeum Wsi Lubelskiej i równocześnie przedstawicieli firmy Consart. Na wystawie są zaprezentowane kopie najznamienitszych ikon, często z zastosowaniem bardzo nowoczesnych technik graficznych. Ponad 30 obrazów w sali galerii wniosło świąteczną atmosferę, zachęcając do chwili refleksji.
Serdecznie zapraszamy
Grafiki Jolanty Babicz
środa, 26 styczeń 2011
26 stycznia 2011 wernisaż grafiki, Filia 21, Rynek 11
image_001.jpg
Powiększ


Oblicza Wenezueli
poniedziałek, 17 styczeń 2011
image_001.jpg14 stycznia 2011 o godzinie 17 w Filii Nr 24 MBP miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy fotografii Macieja Kaczanowskiego pt. "Oblicza Wenezueli". Wystawa ta jest udokumentowaniem podróży autora do Ameryki Południowej, którą odbył wraz z przyjaciółmi - Cezarym i Jackiem Krupami oraz Czesławem Majewskim.
Fotografie urzekły wszystkich oglądających wspaniałymi widokami, grą światła i barw, egzotyką i magią uwiecznionych miejsc.
Autor zdjęć wspólnie z pozostałymi uczestnikami wyprawy chętnie przybliżył słuchaczom spotkania Wenezuelę. Wyczerpująco odpowiadali na pytania dotyczące podróży, lokalnej kuchni i zwyczajów tubylców. Pytano na jakie problemy napotykali w swej podróży i co najbardziej ich zachwycało.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 981 - 990 z 1166


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego