Wystawy
Portrety drzew
środa, 23 wrzesień 2009
Sarnowska - Zdjęcie 001
Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna...
środa, 23 wrzesień 2009
F29 - Zdjęcie 001„Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna...” te słowa wypowiedziane przez  wybitnego pisarza epoki romantyzmu Juliusza Słowackiego stanowią tytuł wystawy poświęconej jego życiu i twórczości. Ekspozycję można zobaczyć od 18 września 2009 roku w Filii nr 29 MBP w Lublinie. Na poszczególnych tablicach umieszczone zostały najważniejsze etapy życia wieszcza: dom rodzinny, lata młodości , pierwsze zauroczenia, liczne podróże, które przyczyniły się do powstania wielu dzieł poety.
Marzena Długosz- Grzywacz, Beata Tarenda
Czytaj całość...
Teatr Laboratorium Jerzego Grotowskiego
wtorek, 22 wrzesień 2009
F10 - Zdjęcie 001Od dnia 4 września 2009 w Filii nr 10 MBP przy ul.F.Kleeberga 12a można obejrzeć wystawę poświęconą Jerzemu Grotowskiemu i TEATROWI  LABORATORIUM.
Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród czytelników.
Przybliża postać jednego z największych reformatorów teatru awangardowego XX wieku. Serdecznie zapraszamy.         
Urszula Rybak
Czytaj całość...
Tatry latem
środa, 12 sierpień 2009
Tatry latem - Zdjęcie 001Od 23 lipca w Filii nr 29 można zobaczyć wystawę fotograficzną zatytułowaną „Tatry Latem”. Fotografie zaprezentowane na wystawie są uwiecznieniem czerwcowych wypraw turystycznych po najpiękniejszych rejonach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Powstały w bardzo zmiennych warunkach pogodowych co jest bardzo charakterystyczne dla tych rejonów Polski, a zdjęcia często wyglądają baśniowo. Skąpane w chmurach szczyty gór, opadająca mgła robi niesamowite wrażenie na każdym turyście.
Beata Gajda

Czytaj całość...
Język, który łączy
piątek, 19 czerwiec 2009
Hajdamaki - Zdjęcie 001
17 czerwca 2009 roku w Filii nr 26 MBP zaprezentowano wystawę Ołeny Hajdamaki „Język, który łączy”. Wernisaż otwierała sama artystka, która opowiedziała o technikach tworzenia  linorytów, a szczególnie o technice punktowej zbliżonej do fotorealizmu.
Wystawa obejmuje dwa cykle grafik w różnych odmianach technik. Łączy je wspólny temat, ludzkie ręce, które stają się symbolem rozmaitych uczuć i pragnień.
Czytaj całość...
Piotr Fąfrowicz naszym gościem
środa, 17 czerwiec 2009
Fąfrowicz - Zdjęcie 001W czerwcu w galerii 31 MBP można oglądać autorską wystawę ilustracji książkowej Piotra Fąfrowicza, którego wernisaż odbył się 16 czerwca 2009 roku. Podczas trwania wystawy będzie eksponowanych ok 30-tu ilustracji do książek Grażyny Ruszewskiej i Małgorzaty Strzałkowskiej. Pokazane zostaną również ilustracje, które nie wyszły w druku (odrzucone przez autora), szkice i rysunki, które nie związane są z książkami, ale obrazują warsztat pracy autora.
Piotr Fąfrowicz studiował historię sztuki w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obecnie oprócz malarstwa zajmuje się projektowaniem kalendarzy i kart świątecznych dla różnych instytucji. W 2003 r. ilustrowana przez niego książka dla dzieci "Leon i kotka, czyli jak rozumieć mowę zegara” Grażyny Ruszewskiej zdobyła tytuł Najpiękniejszej Książki Roku 2003 na 49. Międzynarodowych Targach Książki.


Zrealizowano ze środków "Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego"
Patronat medialny: RADIO LUBLIN
Czytaj całość...
Urokliwe miejsca na codzienne troski
środa, 17 czerwiec 2009
Sadurska - Zdjęcie 001Na wernisażu Ewy Sadurskiej nie zabrakło stałych wielbicieli talentu malarki. Wystawę zawierającą 43 prace możemy oglądać do 3 lipca w Filii nr 21 MBP.  Twórczość artystki charakteryzuje się zamiłowaniem do przyrody. Ewa Sadurska stara się ukazać zmiany przyrody, zachwycające miejsca oraz ich naturalne bogactwo barw i formy. Dla artystki sztuka jest formą relaksu i terapii pozwalającej łagodzić codzienne troski. Lubelska malarka tworzy prace uniwersalne i niepodlegające jednoznacznej interpretacji, zachęcające do dialogu.
Czytaj całość...
Ołena Hajdamaka
wtorek, 16 czerwiec 2009
Malarstwo Ewy Sadurskiej
poniedziałek, 15 czerwiec 2009
Zagłada polskich elit. Akcja AB-Katyń - wernisaż
środa, 10 czerwiec 2009
Zagłada polskich elit - Zdjęcie 001W środę 10 czerwca 2009 roku w Filii nr 9 Dyrektor MBP Piotr Tokarczuk, otworzył wystawę „Zagłada polskich elit. Akcja AB-Katyń” udostępnioną dzięki IPN Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Biuro Edukacji Publicznej i Lubelskiemu Oddziałowi IPN.
Prezentowane na wystawie dokumenty pochodzą między innymi z Muzeum Katyńskiego, Archiwum Dokumentacji Mechanicznej, zbiorów kilkunastu muzeów, IPN oraz ze zbiorów prywatnych. Na wystawie można zobaczyć mapę przedwojennej Polski z zaznaczonymi miejscami egzekucji, zarówno po stronie okupowanej przez Niemcy, jak i ZSRR. Są portrety i biogramy polskich oficerów i przedstawicieli elit, którzy zginęli zamordowani w Katyniu i podczas akcji AB oraz zdjęcia wykonane podczas ekshumacji zwłok.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 951 - 960 z 1068


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego