Wystawy
...i znowu ten Bruno...
środa, 21 lipiec 2010
image_001.jpgDobrze jest i pokrzepiająco - mieć przyjaciół z ducha.

Tak mówił ceniony polski prozaik, grafik, malarz, rysownik i krytyk literacki Bruno Schulz. W obchodach 118. rocznicy jego urodzin, 12 lipca, w Filii nr 21 uczestniczyli ludzie, którzy z całą pewnością zostaliby przez Schulza nazwani „przyjaciółmi z ducha”.
Z tej okazji przygotowano specjalne wystawy:  Fermentacje wycieczek w malarstwie Benka Homziuka, publikacje przedwojenne Schulza z kolekcji Zbigniewa Milczarka oraz Drohobycz w dawnej pocztówce ze zbiorów Zbigniewa Lemiecha. Tą ostatnią można oglądać w Filii nr 21 (Rynek 11) do końca lipca.
Marta Piasecka
Czytaj całość...
...i znowu ten Bruno...
czwartek, 08 lipiec 2010
...i znowu ten Bruno...
RetroLublin - Maciej Sztorc
wtorek, 29 czerwiec 2010
image_001.jpgJeśli jesteś miłośnikiem architektury Lublina, interesujesz się fotografią, a do tego cenisz styl „retro”, masz wyjątkową okazję rozwijać swoje pasje.
Filia nr 2 zaprasza na sentymentalny spacer, na którym tradycja przenika współczesność. Wystawę stylizowanych fotografii, autorstwa Macieja Sztorca, będzie można tu podziwiać przez całe wakacje. Zapraszamy.
Czytaj całość...
Muzea świata
poniedziałek, 28 czerwiec 2010
image_001.jpgFilia nr 18 przygotowała wystawę poświęconą największym i najbardziej znanym muzeom świata. Tematyka nawiązuje do Międzynarodowego Dnia Muzeów, ustanowionego w Moskwie w 1977 roku. Od trzynastu lat, a w Polsce od sześciu, organizowana jest w miastach całej Europy, ciesząca się ogromnym powodzeniem Europejska Noc Muzeów.
Wystawa przedstawia ideę powstawania tych instytucji kultury, ich rodzaje oraz słynne eksponaty. Opisuje również historię muzeów takich jak: Luwr, British Museum, Ermitaż, El Prado czy muzeum starożytności w Kairze.
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy.
Barbara Gwóźdź
Czytaj całość...
Lublin piórkiem i pędzlem malowany
środa, 23 czerwiec 2010
image_001.jpgLublin, Lublin i jeszcze raz Lublin na wystawie "Piórkiem i pędzlem" Artura Orłowskiego i w rysunku Leona Wyczółkowskiego. "Lublin złotem malowany" to miasto pełne romantycznych zaułków, gry cieni i świateł, fajerwerków kolorów i zgaszonych barw. Miasto trochę jak ze snu, a jednak tętniące życiem. Na wystawę zapraszamy do Filii nr.3 MBP przy ul. Hutniczej 20 do końca czerwca.
Jolanta Niedzińska
Czytaj całość...
Książka artystyczna - wernisaż
środa, 16 czerwiec 2010
image_001.jpg15 czerwca 2010 r.  w Filii nr 21 MBP otwarta została wystawa „Książka Artystyczna”, zorganizowana z okazji Jubileuszu 80-lecia Zespołu Szkół Plastycznych w Lublinie. Wystawa prezentuje prace dyplomowe uczniów  lubelskiego „Plastyka”. Składa się na nią 12 ilustrowanych różnymi technikami książek oraz kilkanaście plansz. Kuratorem wystawy jest  Pani Anna Świerbutowicz-Kawalec.  Piękne prace młodych adeptów sztuki można podziwiać do końca czerwca.
Anna Rafalska  
                        
Sztuka to najwyższy wyraz samouświadomienia ludzkości /.../
Dzieło sztuki – mikrokosmos odbijający epokę.
                                                                   Józef Czechowicz

Czytaj całość...
Ewa Marcinkowska-Schmidt i Artur Gołębiowski
poniedziałek, 14 czerwiec 2010
image_001.jpg8 czerwca 2010 roku w Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej  nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy ilustracji książkowej Artura Gołębiowskiego do książki  Ewy Marcinkowskiej-Schmidt Pazurem spisane, kierowanej do najmłodszych czytelników. Motywem przewodnim szaty graficznej były studia rysunkowe i malarskie papużek - ptaków, które licznie zamieszkują dom pani Marcinkowskiej Schmidt. O powstaniu książki, przygodach i obyczajach swoich pupilów autorka chętnie opowiadała naszym czytelnikom.
W ramach spotkania odbyły się również warsztaty plastyczne z dziećmi Popatrz na świat oczami swojej lodówki – za pomocą różnych technik malarskich i barw dzieci przekazywały swoje emocje, zapoznając się z awangardowymi technikami i terminami,  jak dripping, kolaż, instalacja.
Czytaj całość...
Maj w Żelazowej Woli
piątek, 11 czerwiec 2010
image_001.jpgFilia Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego i Przedszkole Nr 14 z ul. Bronowickiej 3 przygotowały imprezę pt "Maj w Żelazowej Woli" - wpisującą się w cykl wspólnych działań upamiętniających dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. 19 maja br.  w Galerii Ratusz odbył się wernisaż prac przedszkolaków. Bardzo młodzi - bo zaledwie 3 - 6 letni artyści kierowani dziecięcą wyobraźnią -  różnymi technikami starali się zilustrować muzykę wielkiego kompozytora.  Otwarciu wystawy towarzyszyło przedstawienie pt. "Maj w Żelazowej Woli" - przepięknie zaaranżowane do muzyki chopinowskiej. Dzieci przypomniały strofy poetyckie inspirowane mazowieckimi krajobrazami i twórczością Fryderyka Chopina. W uroczej choreografii zatańczyły walca i poloneza z figurami w stosownych strojach "z epoki", które powstały specjalnie na tę okazję - dzieło rąk rodziców i niezwykle kreatywnych nauczycielek z Przedszkola Nr 14.
Czytaj całość...
Korczak i jego dzieło -otwarcie wystawy
poniedziałek, 07 czerwiec 2010
image_001.jpg21 maja w Filii nr 21 o godz. 18.30 miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy ilustracji „Korczak i jego dzieło”. Wystawa prezentuje efekty warsztatów zorganizowanych w 2006 r. przez Samodzielne Publiczne Sanatorium Rehabilitacyjne dla dzieci im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie pod kierownictwem artystycznym Janusza Stannego. Zestaw prac poszerzono o ilustracje artystów nie uczestniczących w warsztatach oraz twórców już nieżyjących – Jerzego Srokowskiego i Waldemara Andrzejewskiego. Projekt miał na celu przypomnienie i popularyzację postaci i dzieła patrona Sanatorium – Janusza Korczaka.
Czytaj całość...
Książka artystyczna - prace dyplomowe
poniedziałek, 07 czerwiec 2010
image_001.jpg<< Start < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 951 - 960 z 1109


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego