Wystawy
Odwiedziły nas żyrafy
piątek, 19 grudzień 2008
Filia 30 – Żyrafy - Zdjęcie 001W Galerii 31 (naszej Filii nr 30) przy ul. Braci Wieniawskich 5, od 16 grudnia do końca roku można oglądać wystawę prac Jarka Kamińskiego pt. „Żyrafy”.
Mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w pracowni plastycznej pod kierunkiem Janusza Padzińskiego tworzy żyrafy zielone, fioletowe, bordowe w cętki, z pióropuszami i kłaniające się. Prace mieszkańców Domu pokazywane były na licznych wystawach, tym razem możemy podziwiać indywidualnie autora, którego bujna wyobraźnia zachwyca nawet profesjonalnych twórców.
Czytaj całość...
Fotografie Alicji Sobczyńskiej
piątek, 19 grudzień 2008
Filia 13 – Wystawa fotograficzna - Zdjęcie 001Alicja Sobczyńska – z zawodu socjolog, teraz słuchaczka V semestru Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania w Lublinie na kierunku fotografii.
Za swoje prace zdobyła nagrodę w konkursie fotograficznym organizowanym przez miesięcznik „Les Echos de Pologne” dla Polaków i mieszkańców krajów francuskojęzycznych, wyróżnienie za fotografie do pisma „Pies i Kot”.Była uczestniczką wystaw zbiorowych i trzech indywidualnych.
Czytaj całość...
Wielokulturowy Lublin
wtorek, 09 grudzień 2008
Wystawa - Zdjęcie 001 W związku z Rokiem Dialogu Międzykulturowego w Filii nr 24 Miejskiej Biblioteki Publicznej można obejrzeć wystawę poświęconą wielokulturowości Lublina. W historię miasta wpisana jest obecność mniejszości narodowych i religijnych, których kultury, mimo odrębności, współistniały i wzajemnie się przenikały. Prezentowane fotografie ukazują przejawy wielokulturowości we współczesnym Lublinie - wnętrza świątyń różnych wyznań (cerkiew katedralna pw. Przemienienia Pańskiego przy ulicy Ruskiej i przy ulicy Dolińskiego, cerkiew greckokatolicka pw. Najświętszej Marii Panny, kościół ewangelicko-augsburski) z charakterystycznym dla nich wystrojem, stary cmentarz żydowski przy ulicy Siennej, studnię w dawnej dzielnicy żydowskiej. Ekspozycja przybliża zachowane do dziś bogactwo różnorodności kulturowej Lublina. Serdecznie zapraszamy.
Maria Kozioł
Czytaj całość...
Powstanie Listopadowe
wtorek, 09 grudzień 2008
Powstanie Listopadowe - Zdjęcie 023Filia nr 6 zaprasza na wystawę zatytułowaną ,,Powstanie Listopadowe w literaturze i w malarstwie europejskim''.Wybuch powstania w 1830 r. w Królestwie Polskim i na Litwie odbił się szerokim echem w całej Europie. Wielu twórców, pisarzy, malarzy, kompozytorów polskich , a także europejskich, doceniając idealizm i determinację powstańców, solidaryzując się z ideami wolności, stworzyło wiele wybitnych dzieł, których wartość do dzisiaj jest  niepodważalna.
Czytaj całość...
Che Affascinate Italia
czwartek, 27 listopad 2008
Che Affascinate Italia - Zdjęcie 00126 listopada 2008 r. w Filii nr 4
odbyło się spotkanie "Jakże fascynująca Italia".
Swoje rysunki inspirowane podróżą do San Valentino Torio,
prezentowała Małgorzata Skałbania.
Autorka ukończyła ASP w Krakowie, Wydział Malarstwa
u Jerzego Nowosielskiego.
Staż odbyła w Chrześcijańskiej Akademii Sztuk Pięknych
w Kamapen. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Uczestnicy spotkania obejrzeli, również prezentację
multimedialną na temat Południowych Włoch.
Na zakończenie wieczoru wszyscy oddali się rozmowom przy
włoskich potrawach.
Jadwiga Skórska
Czytaj całość...
Wernisaż wystawy Przemysława Świątka
wtorek, 04 listopad 2008
Wernisaż wystawy Przemysława Świątka - Zdjęcie 001Prezentowane w Filii 21 prace Przemysława Świątka to zarówno twórcze interpretacje dzieł wybitnych malarzy, między innymi Władysława Podkowińskiego, Wojciecha Kossaka, Józefa Chełmońskiego, a także prace autorskie: Morze w Sobieszewie (2008), Podgórski kościółek zimą (2008 – deska) i Panorama górska (2008 – akryl na desce).
Czytaj całość...
Wystawa Moniki Wasek
poniedziałek, 27 październik 2008
Filia 13 – Wystawa Malarstwa - Zdjęcie 001Filia nr 13 MBP prezentuje wystawę  prac studentki V roku Wydziału Artystycznego UMCS Moniki Wasek. Prace wykonane w technice akryl i olej. Ekspozycję będzie można oglądać do końca listopada.
Czytaj całość...
Biuro Architektoniczne z Rotterdamu BAR
piątek, 24 październik 2008
BAR - Zdjęcie 00122 października 2008 o godz. 11.00 w Galerii 31 MBP odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej wystawy. Tym razem pokazano realizacje Biura Architektonicznego z Rotterdamu BAR. Projekty i realizacje zaprezentowano na 158 przenośnych kubikach, które zachęcają uczestników wystawy do zmian w aranżacji sali. W wernisażu wziął udział osobiście pan Joost Glissenaar, szef prezentowanego biura projektowego.


Czytaj całość...
We mnie jest płomień, który myśli
poniedziałek, 13 październik 2008
Filia nr 9 – Zbigniew Herbert - Zdjęcie 002
"We mnie jest płomień, który myśli" - to strofa z wiersza Zbigniewa Herberta Napis, pochodzącego z pierwszego, debiutanckiego tomiku Struna Światła. Herbert interesował się filozofią, architekturą i malarstwem, wiele podróżował. Odkrywał, podziwiał, obserwował i tworzył - rysunki, eseje, wiersze... Jak pięknie napisał jego biograf, Jacek Łukasiewicz "Pomiędzy rokiem 1924 a 1998 rozciąga się ciemna przestrzeń jednego ludzkiego życia rozświetlona jasnymi płomykami wierszy".
Sylwetkę twórcy przybliża wystawa prezentowana w Filii nr 9 MBP w ramach obchodów Roku Herberta.
Ekspozycja potrwa do końca roku.
Radosława Kwiatkowska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 941 - 950 z 1017


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego