Wystawy
Życie i twórczość Zbigniewa Herberta
czwartek, 24 lipiec 2008
Zbigniew Herbert – Filia 18 - Zdjęcie 003 Od dnia 7 lipca w związku z przypadającą rocznicą śmierci Zbigniewa Herberta w Filii 18 MBP można obejrzeć wystawę poświęconą życiu i twórczości tego niezwykłego człowieka. Wystawa ukazuje wielkiego twórcę, polityka, znawcę sztuki, a także wspomnienia osób, które były z nim związane. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.
Aneta Kuśnierz
Czytaj całość...
116 urodziny Brunona Schulza
piątek, 11 lipiec 2008
Benek Homziuk10 lipca 2008 r. w Filii nr 21 MBP rozpoczęły się obchody 116 rocznicy urodzin Brunona Schulza (1892-1943). Na program obchodów złożyły się:
- wernisaż rysunków Benka Homziuka nienarysowane Sklepy cynamonowe,
- otwarcie wystawy tłumaczeń prozy Schulza ze zbiorów Polonistycznego Centrum Naukowo-Informacyjnego z Uniwersytetu w Drohobyczu,
- wystawa Lubelskie ślady Brunona Schulza ze zbiorów Florentyny Radwańskiej.
Sporą sensację wzbudził… sam Bruno Schulz (w tą rolę wcielił się Mariusz Kiryła). Na zakończenie spotkania uczestnicy delektowali się przepysznym tortem urodzinowym.
Robert Radko

Aktualizacja dnia 18.07.2008
Czytaj całość...
Zbigniew Herbert
wtorek, 17 czerwiec 2008
Filia 12 – Herbert - Zdjęcie 001
W Filii nr 12 MBP przy ul. Żelazowej Woli 7, od maja do końca lipca można obejrzeć wystawę poświęconą Zbigniewowi Herbertowi. Wystawa prezentuje kalendarium z życia poety oraz jego twórczość (poematy, dramaty, eseje). W gablotach prezentowane są tomiki wierszy poety, które znajdują się w zbiorach biblioteki. uzupełnieniem wystawy są zdjęcia Herberta i jego przyjaciół z różnych okresów życia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Róża Wawer
Czytaj całość...
Przewodnik po Lublinie
wtorek, 17 czerwiec 2008
Przewodniki po Lublinie - Zdjęcie 001Filia nr 21 MBP serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy przewodników po Lublinie. Zgromadzone eksponaty pochodzą ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego. Wystawa powstała przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2.
Najstarszym prezentowanym  przewodnikiem  jest reprint Marii Ronikierowej „Ilustrowany przewodnik po Lublinie” z 1939 roku.
Zapraszamy do 26 czerwca.
Beata Wijatkowska
Czytaj całość...
W biegu życia...pozostać wiernym niepewnej jasności...
wtorek, 17 czerwiec 2008
 Zbigniew Herbert – wystawa na Filii 26 - Zdjęcie 001
Zbigniew Herbert - poeta i eseista, autor utworów dramatycznych i słuchowisk, pisarz o wielkim dorobku, wyjątkowym autorytecie artystycznym i moralnym, o biografii tragicznie uwikłanej w historię XX wieku. Jest laureatem wielu polskich i zagranicznych nagród literackich. Należy do najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy.  
Herbert lubił rysować i rysunek uważał za element dopełniający proces jego obserwacji. Spora ilość wykonanych przez poetę szkiców to rodzaj notatek i zapisów wrażeń z podróży, między innymi po Grecji, Włoszech czy Francji. Widać w nich zauroczenie krajobrazem, architekturą, antykiem.
Czytaj całość...
Jan Marcin Szancer
środa, 04 czerwiec 2008
Marcin Szancer - Zdjęcie 001W Filii nr 1 MBP do końca czerwca można oglądać wystawę zatytułowaną "Zaczarowany świat ilustracji Jana Marcina Szancera". Znakomity ilustrator książek dla dzieci i dorosłych publikował także bajki i opowiadania, projektował również scenografię dla teatru i filmu (m.in. do "Panienki z okienka"). Książki z charakterystycznymi, rozpoznawalnymi i właściwymi tylko Szancerowi ilustracjami urzekają czytelników do dziś.

Czytaj całość...
Wódz kosynierów
środa, 04 czerwiec 2008
Kościuszko - Zdjęcie 001Filia nr 6 MBP serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy o Tadeuszu Kościuszce. Zgromadzone zbiory  obejmują biografię Generała i wszystkie etapy jego życia; począwszy od dzieciństwa, poprzez Szkołę Rycerską, studia we Francji, udział w walkach o niepodległość Polski i Stanów Zjednoczonych.
Wystawa przybliża postać Tadeusza Kościuszki także jako dyplomaty, który robił wszystko, aby pozyskać kraje zachodnie dla sprawy Polski.
Zapraszamy do końca sierpnia.
Wiesława Szymczak
Czytaj całość...
Między światłem a dotykiem
poniedziałek, 02 czerwiec 2008
Między Światłem a Dotykiem - Zdjęcie 001Galeria 31 przy ul. Braci Wieniawskich 5 zaprasza na wystawę ”Między światłem a dotykiem”. Prezentowane prace studentów Wydziału Artystycznego w formie tyflografik (ilustracje przestrzenne dla osób niewidomych) wykonane zostały pod kierunkiem dr Ewy Nestorowicz i adi. Marii Sękowskiej, które przybyły na  wernisaż.
Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Piotr Tokarczuk Dyrektor MBP.
Czytaj całość...
W biegu życia...
poniedziałek, 26 maj 2008
Herbert – Filia 26 - Zdjęcie 001Zbigniew Herbert - poeta i eseista, autor utworów dramatycznych i słuchowisk, pisarz o wielkim dorobku, wyjątkowym autorytecie artystycznym i moralnym, o biografii tragicznie uwikłanej w historię XX wieku. Jest laureatem wielu polskich i zagranicznych nagród literackich. Należy do najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy.Herbert lubił rysować i rysunek uważał za element dopełniający proces jego obserwacji. Spora ilość wykonanych przez poetę szkiców to rodzaj notatek i zapisów wrażeń z podróży, między innymi po Grecji, Włoszech czy Francji. Widać w nich zauroczenie krajobrazem, architekturą, antykiem.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 931 - 940 z 991


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego