Wystawy
Przemyślenia na temat istnienia
piątek, 18 marzec 2011
5 kwietnia 2011 - spotkanie z cyklu "Wszyscy tworzymy kulturę" - Filia Nr 4, godz. 17.00
image_001.jpg
Powiększ

Powroty Tadeusza Mysłowskiego
czwartek, 17 marzec 2011
image_001.jpg15 marca 2011 o godzinie 12.00 w Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbył się uroczysty wernisaż wystawy  "Powroty" prezentującej młodzieńcze obrazy i szkice malarskie znanego artysty wywodzącego się z Lublina - Tadeusza Mysłowskiego. Uroczystości towarzyszył również pokaz filmu zrealizowanego przez Jerzego Jacka Bojarskiego "Rozpoczęło się w Piotrkowie. Z prywatnego archiwum pamięci  opowiada Tadé  Myslowski".
Tadeusz Mysłowski, absolwent lubelskiego liceum plastycznego, potem krakowskiej ASP, wyruszył na długą, życiową wędrówkę  po świecie - przez Paryż, do Nowego Jorku. Poszukiwania swojej tożsamości artystycznej, niepowtarzalnego języka plastycznego oparł na dialogu z neoplastycyzmem  Pieta Mondriana, strukturami czasoprzestrzennymi  Katarzyny Kobro, czy oszczędnym suprematyzmem Kazimierza Malewicza.
Czytaj całość...
Powroty Tadeusza Mysłowskiego
środa, 09 marzec 2011
Wernisaż Tadeusza Mysłowskiego 15 marca 2011, godz. 12.00
image_001.jpg
Powiększ

Ludzie z pasją - Anna Skórniewska
wtorek, 22 luty 2011
image_001.jpgFilia Nr 7, z siedzibą  w Domu Kultury Kolejarza, przy ul.Kunickiego 35, zaprasza miłośników sztuki na kolejną wystawę z cyklu „Ludzie z pasją”. Uroczyste otwarcie  wystawy malarstwa  Pani Anny Skórniewskiej odbyło się 10 lutego br.
Autorka ukończyła Instytut Wychowania Plastycznego przy UMCS. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół  Sztuk Pięknych.
Przez wiele lat uczyła plastyki. Teraz, będąc na emeryturze, większość wolnego czasu poświęca swojej malarskiej pasji.
Piękne kwiaty i pejzaże utrwalone przez artystkę można oglądać od 14 lutego do 18 marca w godzinach otwarcia biblioteki.
Irena Rajchert
Czytaj całość...
SŁOWOŚCISK
piątek, 18 luty 2011
image_001.jpg17 lutego 2011 gościem Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie był Jarosław Koziara, artysta grafik, znany również z monumentalnych realizacji land artu,  scenograf teatralny, twórca oprawy plastycznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i koncertów dla wielotysięcznej publiczności. Wykonał też niepowtarzalną identyfikację plastyczną zespołu Voo Voo, poza tym jest świetnym wykładowcą lubelskich wyższych uczelni.
Dla Galerii 31 Jarosław Koziara przygotował specjalną prezentację. Na 9 planszach pokazał zabawę słowem - poprzez dowcipne układy typograficzne, zestawiając znane logotypy i powszechnie używane słowa przedstawił relatywizm ich znaczeń i skojarzeń.
Na warsztatach prowadzonych z dziećmi artysta wprowadził młodych odbiorców w arkana sztuki typograficznej i tworzenia logotypów. Zabawie nie było końca.
Krystyna Rybicka
Czytaj całość...
Muzyka w fotografii
piątek, 18 luty 2011
image_001.jpgZ zawodu jestem socjologiem, ale po przejściu na emeryturę postanowiłam spełnić swoje marzenia i poszłam do szkoły fotograficznej. Tak więc, od dwóch lat jestem zawodowym fotografem, a prezentowane zdjęcia muzyczne są moją pracą dyplomową.
Wybór tematu "Muzyka w fotografii nie jest przypadkowy. W młodości marzyłam o szkole muzycznej, tak więc prezentowane tu zdjęcia są swego rodzaju hołdem złożonym marzeniom mojej młodości.

Tak o swoich fotografiach prezentowanych w Filii Nr 13 przy ulicy Grażyny mówi autorka Alicja Sobczyńska. Wystawę można oglądać do końca marca.
Zapraszamy.
Pracownicy Filii Nr 13
Czytaj całość...
Czesław Miłosz w fotografii Leszka Kistelskiego
środa, 16 luty 2011
image_001.jpgRok 2011 jest Rokiem Czesława Miłosza. Z tej okazji w Filii Nr 18 można oglądać prywatne zdjęcia dokumentujące wizytę wybitnego pisarza w Lublinie w dniach 10-12 czerwca 1981 r.
Czesław Miłosz był wówczas gościem KUL, gdzie otrzymał tytuł doktora honoris causa jako wyraz uznania za jego zasługi dla literatury i kultury polskiej.
Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Pana Leszka Kistelskiego, który jest ich autorem. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Barbara Gwóźdź
Czytaj całość...
O ziemi spalonej słońcem
czwartek, 10 luty 2011
image_001.jpgW styczniu, lutym i marcu w bibliotece przy ulicy Leonarda wszyscy chętni mogą poznać tajniki afrykańskiej sztuki batikowej. A to wszystko za sprawą wystawy "O ziemi spalonej słońcem". Prezentuje ona barwne "obrazy" tworzone na tkaninach przez mieszkańców Tanzanii i Kenii. W kolorach żółci, brązu, błękitu tubylczy artyści przedstawili sceny z życia codziennego mieszkańców afrykańskich wiosek: pracę, obrzędy, zwyczaje panujące w plemieniu i rodzinie. Ciekawymi eksponatami są batiki czarno-białe, wyrazistsze i bardziej realistyczne niż kolorowe. Tkaniny pochodzą ze zbiorów Sióstr Białych Misjonarek Afryki.
Zachęcamy do oglądania wystawy!
Aleksandra Bednarek
Czytaj całość...
Zabawy typograficzne
czwartek, 03 luty 2011
Zabawy typograficzne Jarosława Koziary - 17 lutego 2011, warsztaty godz. 14.00, wernisaż godz. 17.00, Galeria 31, ul. Braci Wieniawskich 5
image_002.jpg
Powiększ
Wernisaż grafik Jolanty Babicz
czwartek, 27 styczeń 2011
image_001.jpgOtwarcie wystawy grafiki Jolanty Babicz w zabytkowych wnętrzach biblioteki w Rynku Starego Miasta zgromadziło duże grono wielbicieli sztuki. Grafika to jeden z podstawowych obok malarstwa i rzeźby działów sztuk plastycznych. Obejmuje techniki pozwalające na powielanie rysunku na papierze lub tkaninie z uprzednio przygotowanej formy. Grafika artystyczna skupia w rękach artysty cały proces twórczy od projektu przez wykonanie matrycy do wykonania odbitek - rycin, które mają wartość oryginalnych dzieł sztuki.          Pani Jolanta Babicz zaprezentowała m.in. cykl Teatr, tryptyk Linia nieba.        
Na wystawę zapraszamy do 25 lutego w godzinach otwarcia Filii Nr 21.
Anna Rafalska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 921 - 930 z 1109


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego