Wystawy
Portrety drzew
wtorek, 06 październik 2009
F21 - Zdjęcie 001Mówi się, że drzewa to najpiękniejsze pomniki przyrody. Gdyby umiały mówić opowiedziałyby nam historie, których żaden człowiek nigdy w życiu nie doświadczył. A sportretowane przez artystę mogą nam swoim pięknem przekazać coś więcej.
Obrazy Eleonory Sarnowskiej przenoszą nas w świat  natury,  świat marzeń ale i abstrakcyjnego piękna. Feeria barw otaczająca jakże pospolity temat sprawia, że staje się on czymś niezwykłym, czymś co przyciąga zarówno znawcę sztuki, jak i zwykłego odbiorcę.
Portrety drzew, które wypełniły mury Filii nr 21 MBP stworzyły niesamowitą atmosferę i klimat, który sprostał oczekiwaniom wielu wielbicieli malarstwa.
Wystawę obrazów Eleonory Sarnowskiej z cyklu „Portrety drzew” można oglądać do 19 października.
Marta Piasecka
Czytaj całość...
Pieśń ujdzie cało. Polskie pieśni patriotyczne
wtorek, 06 październik 2009
Pieśń Ujdzie Cało - Zdjęcie 001 W  piątek 2 października 2009 roku w Galerii 31, Dyrektor MBP Piotr Tokarczuk, otworzył wystawę  „Pieśń ujdzie cało. Polskie pieśni patriotyczne”  udostępnioną przez Krasnobrodzki Dom Kultury.
Ekspozycje - to plon warsztatów zorganizowanych przez KDK we wrześniu 2008 roku pod kierownictwem artystycznym profesora Janusza Stannego. Autorami ilustracji są wybitni polscy artyści, laureaci wielu nagród, przedstawiciele różnych prądów, kierunków, kilku pokoleń, wśród nich twórcy i kontynuatorzy znanej w świecie „polskiej szkoły ilustracji” oraz młodzi uzdolnieni ilustratorzy.
Wystawa ma na celu przypomnienie i popularyzację najbardziej znanych pieśni patriotycznych z różnych okresów dziejowych, które z pokolenia na pokolenie pozwalały zachować pragnienie wolności. Uzupełnieniem jest wspaniale wydany katalog, w którym zgromadzono wszystkie wykonane podczas warsztatów ilustracje, towarzyszą im kompletne teksty pieśni lub wybrane, najczęściej wykonywane zwrotki oraz krótkie noty biograficzne polskich artystów.

Projekt zrealizowano z okazji 70. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej i 20. Rocznicy odzyskania Wolności i Upadku Komunizmu w Europie Środkowej obchodzonych pod hasłem „Zaczęło się w Polsce”.
Czytaj całość...
Portrety drzew
środa, 23 wrzesień 2009
Sarnowska - Zdjęcie 001
Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna...
środa, 23 wrzesień 2009
F29 - Zdjęcie 001„Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna...” te słowa wypowiedziane przez  wybitnego pisarza epoki romantyzmu Juliusza Słowackiego stanowią tytuł wystawy poświęconej jego życiu i twórczości. Ekspozycję można zobaczyć od 18 września 2009 roku w Filii nr 29 MBP w Lublinie. Na poszczególnych tablicach umieszczone zostały najważniejsze etapy życia wieszcza: dom rodzinny, lata młodości , pierwsze zauroczenia, liczne podróże, które przyczyniły się do powstania wielu dzieł poety.
Marzena Długosz- Grzywacz, Beata Tarenda
Czytaj całość...
Teatr Laboratorium Jerzego Grotowskiego
wtorek, 22 wrzesień 2009
F10 - Zdjęcie 001Od dnia 4 września 2009 w Filii nr 10 MBP przy ul.F.Kleeberga 12a można obejrzeć wystawę poświęconą Jerzemu Grotowskiemu i TEATROWI  LABORATORIUM.
Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród czytelników.
Przybliża postać jednego z największych reformatorów teatru awangardowego XX wieku. Serdecznie zapraszamy.         
Urszula Rybak
Czytaj całość...
Tatry latem
środa, 12 sierpień 2009
Tatry latem - Zdjęcie 001Od 23 lipca w Filii nr 29 można zobaczyć wystawę fotograficzną zatytułowaną „Tatry Latem”. Fotografie zaprezentowane na wystawie są uwiecznieniem czerwcowych wypraw turystycznych po najpiękniejszych rejonach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Powstały w bardzo zmiennych warunkach pogodowych co jest bardzo charakterystyczne dla tych rejonów Polski, a zdjęcia często wyglądają baśniowo. Skąpane w chmurach szczyty gór, opadająca mgła robi niesamowite wrażenie na każdym turyście.
Beata Gajda

Czytaj całość...
Język, który łączy
piątek, 19 czerwiec 2009
Hajdamaki - Zdjęcie 001
17 czerwca 2009 roku w Filii nr 26 MBP zaprezentowano wystawę Ołeny Hajdamaki „Język, który łączy”. Wernisaż otwierała sama artystka, która opowiedziała o technikach tworzenia  linorytów, a szczególnie o technice punktowej zbliżonej do fotorealizmu.
Wystawa obejmuje dwa cykle grafik w różnych odmianach technik. Łączy je wspólny temat, ludzkie ręce, które stają się symbolem rozmaitych uczuć i pragnień.
Czytaj całość...
Piotr Fąfrowicz naszym gościem
środa, 17 czerwiec 2009
Fąfrowicz - Zdjęcie 001W czerwcu w galerii 31 MBP można oglądać autorską wystawę ilustracji książkowej Piotra Fąfrowicza, którego wernisaż odbył się 16 czerwca 2009 roku. Podczas trwania wystawy będzie eksponowanych ok 30-tu ilustracji do książek Grażyny Ruszewskiej i Małgorzaty Strzałkowskiej. Pokazane zostaną również ilustracje, które nie wyszły w druku (odrzucone przez autora), szkice i rysunki, które nie związane są z książkami, ale obrazują warsztat pracy autora.
Piotr Fąfrowicz studiował historię sztuki w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obecnie oprócz malarstwa zajmuje się projektowaniem kalendarzy i kart świątecznych dla różnych instytucji. W 2003 r. ilustrowana przez niego książka dla dzieci "Leon i kotka, czyli jak rozumieć mowę zegara” Grażyny Ruszewskiej zdobyła tytuł Najpiękniejszej Książki Roku 2003 na 49. Międzynarodowych Targach Książki.


Zrealizowano ze środków "Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego"
Patronat medialny: RADIO LUBLIN
Czytaj całość...
Urokliwe miejsca na codzienne troski
środa, 17 czerwiec 2009
Sadurska - Zdjęcie 001Na wernisażu Ewy Sadurskiej nie zabrakło stałych wielbicieli talentu malarki. Wystawę zawierającą 43 prace możemy oglądać do 3 lipca w Filii nr 21 MBP.  Twórczość artystki charakteryzuje się zamiłowaniem do przyrody. Ewa Sadurska stara się ukazać zmiany przyrody, zachwycające miejsca oraz ich naturalne bogactwo barw i formy. Dla artystki sztuka jest formą relaksu i terapii pozwalającej łagodzić codzienne troski. Lubelska malarka tworzy prace uniwersalne i niepodlegające jednoznacznej interpretacji, zachęcające do dialogu.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 901 - 910 z 1021


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego