Wystawy
Otwarcie pokonkursowej wystawy zdjęć W poszukiwaniu PRL-u
wtorek, 03 marzec 2009
W poszukiwaniu PRL-u - Zdjęcie 001Fot. Andrzej Pantol

Jaki naprawdę był PRL? Jakie mamy wspomnienia związane z przeżywaniem lat, w których nie można było kupić niemal niczego? Czy pamiętamy jeszcze epokę nieśmiertelnych goździków i rajstop darowanych w Dniu Kobiet? A może minione czasy PRL- przywodzą nam na myśl kartki na mięso, kolejki, meblościanki ustawione w pokojach i sklepy Pewex?
Konkurs "W poszukiwaniu PRL-u" przeznaczony był dla wszystkich fanów fotografowania. To dobra zabawa, a może i szansa dla tych, którzy chcieliby zaistnieć w świecie fotografii. Najlepsze zdjęcia nawiązujące do tamtej epoki zobaczymy na wystawie, której otwarcie nastąpiło 2 marca 2009 roku o godz, 17.00 w Galerii Przechodniej Centrum Kultury.
Czytaj całość...
Egzamin dyplomowy
wtorek, 03 marzec 2009
Dyplomy - Zdjęcie 00128 lutego 2009 o godzinie 10 w Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego odbędzie się egzamin dyplomowy słuchaczy Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania - PSP im. Stanisława Wyspiańskiego, Pracowni Fotografii prowadzonej przez artystów plastyków: Szczepana Kasiurę i Krzysztofa Wereńskiego. Absolwenci zaprezentują swoje prace dyplomowe - etiudy fotograficzne na wybrany temat i przed komisją egzaminacyjną będą zmagać się z wiedzą z historii sztuki i historii designu. Obrony tego dnia były wizytowane przez przedstawiciela Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Włodzimierza Gorzelańczyka.
Krystyna Rybicka
Czytaj całość...
Odkrywamy Wszechświat
piątek, 27 luty 2009
Kosmos - Zdjęcie 001 Z racji Międzynarodowego Roku Astronomii w Filii 12 można obejrzeć wystawę poświęconą urokom kosmosu. Na dziesięciu planszach wyeksponowano najbardziej zachwycające planety układu słonecznego. Zdjęcia dodatkowo wzbogacone są cytatami z najsłynniejszych dzieł literackich, przede wszystkim z „Małego Księcia” i „Alchemika”.
Czytaj całość...
Literacki ślad, Polska - Moje miejsce na Ziemi
czwartek, 26 luty 2009
Konkurs fotograficzny - Zdjęcie 001Hasło konkursu "Literacki ślad, Polska - Moje miejsce na Ziemi" stało się dużym wyzwaniem dla uczestników. Autorzy nadesłanych prac skupili się na pierwszym - Literacki ślad, lub drugim członie motta konkursu - Polska moje miejsce na Ziemi. Powstałe zdjęcia są efektem fotograficznych wędrówek ich twórców. Nadesłane prace miały charakter amatorski. Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia z konkursu fotograficznego można obejrzeć w Filii nr 18 do 27 marca.
Aneta Kuśnierz
Czytaj całość...
Fotografia inspirowana muzyką
wtorek, 10 luty 2009
Filia 30 – Sobczyńska - Zdjęcie 0016 lutego w Galerii 31 MBP odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej wystawy. Tym razem swoje prace prezentuje Alicja Sobczyńska dyplomantka specjalizacji Fotografia Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania. Autorkę pasjonuje opracowywanie poprzez fotografię abstrakcyjnych pojęć, takich jak muzyka. Struktura przedmiotu - instrumentu muzycznego, jego barwa, forma plastyczna, wysublimowany światłocień są przedmiotem badań autorki. Subtelna atmosfera uchwycona w fotografiach jest bliska nastrojowym martwym naturom Willema Claesza Hedy i pięknym esejom Zbigniewa Herberta. Zapraszamy do obejrzenia wystawy do 20 lutego 2009.
 
Czytaj całość...
Tatry Zimą
poniedziałek, 09 luty 2009
Tatry - Zdjęcie 001
Od 30 stycznia w Filii 24 można zobaczyć wystawę fotograficzną Włodzimierza Gajdy, zatytułowaną „Tatry Zimą". Fotografie zaprezentowane na wystawie są owocem wypraw turystycznych pięknymi szlakami górskimi na obszarze Tatrzańskiego Parku Narodowego na przełomie 2008 i 2009 roku.
Czytaj całość...
Powstanie Styczniowe
wtorek, 27 styczeń 2009
Filia 12 – wystawa - Zdjęcie 001
W Filii nr 12 MBP można obejrzeć wystawę poświęconą tematyce Powstania Styczniowego. Pośród zamieszczonych tam materiałów znajdziemy między innymi fotografie przywódców powstania, schematy przebiegu najważniejszych bitew, obrazy znanych malarzy którzy na swoich płótnach uwiecznili charakterystyczne sceny z tamtych dni.
Czytaj całość...
Gdzie jest Materia?
piątek, 23 styczeń 2009
Łata - Zdjęcie 001W Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej otwarto 21 stycznia 2009 roku kolejną wystawę. Tym razem autorką prac malarskich jest Magdalena Łata, absolwentka Wydziału Artystycznego w Lublinie. Prezentowane prace, mimo ograniczonej palety barw, zachwycają  bogactwem odcieni bieli i czerni, grafika przełożona na język malarski. Tematyka nostalgiczna,szara zwyczajność - puste wnętrza, uchylone drzwi, tajemnicze podłogi wywołują szereg skojarzeń bardzo osobistych, zapraszają  do dialogu z autorką.  Wystawę można oglądać do 6 lutego 2009 roku
Krystyna Rybicka
Czytaj całość...
Polskie i Słowackie plenery
piątek, 16 styczeń 2009
Rukasz - Zdjęcie 001Wystawa malarstwa Aleksandry Rukasz, absolwentki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.
Autorka obroniła dyplom w pracowni Malarstwa prof. M. Hermana w 2007 roku. Przedstawione prace są rezultatem obserwacji przyrody podczas plenerów malarskich w Miechowie i na Słowacji.
Wystawa obejmuje prace z lat 2002 - 2005, wykonane w technice mieszanej (akryl, pastel). Obrazy można oglądać do końca lutego w Filii nr 28, ul. Nadbystrzycka 85.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 901 - 910 z 989


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego