Wystawy
Siedem dni stworzenia świata
czwartek, 19 październik 2017
Filia nr 39 zaprasza
image_001.jpgSztuka czy nauka?
poniedziałek, 16 październik 2017
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg
Czytaj całość...
Historia ulicy Peowiaków
środa, 11 październik 2017
Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaprasza
image_001.jpgCzytaj całość...
Letnie impresje
środa, 11 październik 2017
image_001.jpgW październiku "Letnie impresje" zawitały do Filii nr 11. Autor wystawy Krzysztof Chmielewski interesująco opowiadał o swojej twórczości. Niespodziewanie spotkanie przerodziło się w wymianę zdań i dyskusję na temat historii sztuki, malarstwa i padł pomysł na kolejne tego typu spotkanie. Ustaliliśmy termin na 8 listopada. Dodatkową atrakcją był szkic portretu naszej małej czytelniczki, który wykonał Pan Krzysztof.
Jadwiga Skórska
Czytaj całość...
Dzieła sztuki w Bibliotece
wtorek, 10 październik 2017

image_001.jpg
Rok Josepha Conrada Korzeniowskiego
piątek, 06 październik 2017
image_001.jpgW tym roku obchodzimy 160. rocznicę urodzin Józefa Korzeniowskiego, pisarza światowej sławy polskiego pochodzenia. Jako siedemnastolatek opuścił Polskę i wyjechał do Francji, a następnie do Anglii. Znaczną część życia spędził jako marynarz. Podczas licznych rejsów statkami handlowymi zwiedził Azję i Australię. Doświadczenia z podróży miały duży wpływ na jego twórczość pisarską. Akcja jego utworów przeważnie rozgrywa się na morzu, wśród marynarzy, w egzotycznej scenerii. Trudne warunki życia stały się doskonałym tematem do rozważań etyczno-moralnych. Problematyka powieści Josepha Conrada osiągnęła wymiar ponadczasowy. Mimo, że tworzył na obczyźnie, nigdy nie zapomniał o swoich polskich korzeniach.
Czytaj całość...
Wernisaż wystawy ilustracji Yevhenii Burchak Lubisz bajki?
środa, 04 październik 2017
image_001.jpgW Filii 34 MBP zagościły postaci ze znanych i mniej znanych bajkowych opowieści. Wśród prezentowanych prac na wernisażu wystawy autorstwa Yevhenii Burchak znajdują się ilustracje bajek znanych dzieciom i dorosłym takich jak: Brzydkie Kaczątko, Kwiaty Idalki, Roszpunka, Córka króla moczarów. Yevheniia Burczak ukończyła kierunek „Grafik design” w Państwowym Uniwersytecie w mieście Dnipro na Ukrainie oraz uzyskała tytuł magistra o specjalności grafika w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Czytaj całość...
Martwa natura - żywa abstrakcja
wtorek, 03 październik 2017
image_001.jpg"Martwa Natura Żywa Abstrakcja" to pokaz prac martwej natury w abstrakcyjnym wydaniu. Wystawa będzie gościć w Filii 36 MBP do 27 października 2017. Jest to kolejna, po Warszawie i Krakowie, edycja projektu artystki, Julii Rychwińskiej. Ukazuje, iż abstrakcja to nie jedynie zlepek plam, niezrozumiałych dla większości odbiorców. Połączenie martwej natury - najbardziej klasycznego tematu w sztuce, z abstrakcją, stawia malarstwo na najwyższym stopniu. Artystka przez swoją sztukę próbuje przypomnieć ludziom, że nasze umysły nie mają żadnych granic, nasza wyobraźnia jest nieograniczona i jej świat powinien być zawsze pielęgnowany. "Martwa Natura Żywa Abstrakcja" to pokaz prac martwej natury w abstrakcyjnym wydaniu. Wystawa będzie gościć w Filii 36 MBP do 27 października 2017. Jest to kolejna, po Warszawie i Krakowie, edycja projektu artystki, Julii Rychwińskiej. Ukazuje, iż abstrakcja to nie jedynie zlepek plam, niezrozumiałych dla większości odbiorców. Połączenie martwej natury - najbardziej klasycznego tematu w sztuce, z abstrakcją, stawia malarstwo na najwyższym stopniu. Artystka przez swoją sztukę próbuje przypomnieć ludziom, że nasze umysły nie mają żadnych granic, nasza wyobraźnia jest nieograniczona i jej świat powinien być zawsze pielęgnowany.
Czytaj całość...
Lublin w pracach uczniów
sobota, 30 wrzesień 2017
Galeria OKNA MBP zaprasza na wernisaż prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida
image_001.jpg
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 1036


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego