Wystawy
Marta Turska. Życie z pasją
piątek, 30 czerwiec 2017
Filia nr 39 zaprasza
image_001.jpg


Pasja nie ma wieku
poniedziałek, 26 czerwiec 2017
Filia nr 20 zaprasza
image_001.jpg

Wernisaż wystawy malarstwa Janiny Łoś Moje malarstwo
piątek, 16 czerwiec 2017
image_001.jpgOd 12 czerwca w Filii nr 34 można oglądać prace Janiny Łoś. Swoją przygodę z malarstwem artystka rozpoczęła w 2005 roku po przejściu na emeryturę. Powstawały wówczas liczne prace w technice akwareli, będące projekcją zapamiętanych krajobrazów, widoków, motywów kwiatowych. Od 2008 roku związana jest z lubelskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych. Wielokrotnie prezentowała swoje prace na wystawach zbiorowych członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, w Galerii Garnizonowej w Lublinie, a także na wystawach poplenerowych w Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie.
Czytaj całość...
Co widzi kogucik z Wieży Trynitarskiej
środa, 14 czerwiec 2017
Filia nr 21 zaprasza do oglądania wystawy
image_001.jpg


Czytaj całość...
"Legenda o Czarciej Łapie"
środa, 14 czerwiec 2017
image_001.jpg10 czerwca w Galerii OKNA MBP odbył się wernisaż wystawy prac Artura Gołebiowskiego "Legenda o Czarciej Łapie". Artur Gołębiowski to jeden z najciekawszych i najbardziej cenionych ilustratorów polskich. Jest uczniem profesora Janusza Stannego.
Czytaj całość...
Niech się ośmieli w czerni i bieli
środa, 14 czerwiec 2017
image_001.jpgWernisaż wystawy Andrzeja Kota „Niech się ośmieli w czerni i w bieli” był jednym z wydarzeń podczas V Lubelskiej Nocy Bibliotek w Filii nr 34. Andrzej Kot urodził się, mieszkał i pracował w Lublinie. Jego droga zawodowa rozpoczęta w Liceum Plastycznym obejmowała takie zajęcia jak: praktyka zecera w Lubelskich Zakładach Graficznych, wieloletnia współpraca z Wojewódzkim Domem Kultury, czy też zatrudnienie w pracowniach plastycznych kilku firm lubelskich.
Czytaj całość...
Wystawa Źmiciera Szyło
środa, 14 czerwiec 2017
image_001.jpgW Filii nr 34 gościła wystawa prac Źmiciera Szyło „Miasta i miejsca”. Artysta ukończył Państwowy Zawodowo-Techniczny Koledż Artystyczny na Białorusi i uzyskał dyplom artysty grafika. Pracował jako ilustrator w czasopismach dla dzieci, wykonywał rysunki satyryczne do czasopism i projektował okładki m.in. dla książek Związku Pisarzy Białoruskich. W 2013 roku przyjechał do Polski i pracował w agencji reklamowej Multiface jako designer graficzny. W ramach festiwalu Wielokulturowy Lublin w 2015 – 2016 r. prowadził warsztaty kaligrafii w Centrum Kultury w Lublinie. Źmicier Szyło w 2015 roku uczestniczył w festiwalu artystów podróżujących w Clermont-Ferrand we Francji. Prezentował na nim wystawę prac graficznych „Z obu stron Bugu”. W 2016 roku udział w plenerze akwarelowym w Lublinie zaowocował wystawą poplenerową „Lublin w akwareli” w Galerii Okna Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego.
Czytaj całość...
Twórczość Piotra Stachiewicza
czwartek, 08 czerwiec 2017
image_001.jpgFilia 36 zaprasza na wystawę Twórczość Piotra Stachiewicza w zwierciadle „Tygodnika Ilustrowanego” 1884-1918.

Piotr Stachiewicz (1858-1938) ilustrator, rysownik i malarz. Wykształcenie artystyczne zdobył w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Malował obrazy religijne, rodzajowe i pejzażowe, tworzył również kompozycje alegoryczne i symboliczne. Jednak najważniejszą rolę w jego twórczości odgrywał rysunek ilustracyjny. Ilustrował m. in. bajkę Józefa I. Kraszewskiego Dziad i baba, a także książki: Elizy Orzeszkowej Bene nati, Marii Konopnickiej Nowe latko, czy Henryka Sienkiewicza Quo vadis.
Czytaj całość...
Letnie pejzaże
wtorek, 06 czerwiec 2017
image_001.jpg"Zachwyt nad różnorodnością kształtów i barw otaczającego świata jest dla mnie źródłem inspiracji" mówi Jadwiga Marcinek autorka tysiąca obrazów oraz niezliczonej ilości rękodzieła. Pani Jadwiga ma za sobą dwanaście wystaw indywidualnych i kilkudziesiąt zbiorowych.
"Letnie pejzaże" Jadwigi Marcinek można podziwiać w Filii nr 11 przez cały czerwiec.
Jadwiga Skórska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 991


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego