Wystawy
Triduum Paschalne
piątek, 30 marzec 2018
image_001.jpgZapraszamy do Filii nr 18 na wystawę grafik francuskiego malarza i ilustratora, Paula Gustave Doré. Wystawa dotyczy historii Świąt Wielkanocnych.
Czytaj całość...
Maestro
środa, 28 marzec 2018
image_001.jpg24 marca 2018 r. w Domu Kultury LSM odbył się niezwykły koncert muzyki "In memoriam" Ludomira Michała Rogowskiego. Kompozytor urodził się w Lublinie 3 października 1881 r. w Kamienicy pod Czarnym Orłem, a studiował w Instytucie Muzycznym w Warszawie. Zmarł 13 marca 1954 r.
Na lubelskiej scenie widowiskowej Domu Kultury, z bogatym repertuarem instrumentalnym i wokalnym wystąpili: Urszula Świerczyńska (fortepian, akompaniament), Justyna Górska (altówka) i Bartosz Patryk Rzyman (baryton). Artyści wykonali m. in. utwory Ludomira M. Rogowskiego Danses polonaises de XVI, XVII na altówkę i fortepian, Cantilenkę, Sonatę fortepianową g-moll, Trzy poematy chińskie, Wariacje A-dur; Tomasso Giordaniego arię Caro mio ben, Mieczysława Karłowicza Po szerokim morzu.
Sylwetkę kompozytora i dyrygenta przybliżyła towarzysząca koncertowi wystawa "Maestro", przygotowana przez Ewę Sendejewicz z Filii nr 13 MBP przy współpracy Pani Krystyny Tatarczak.
Czytaj całość...
Kozi Gród
wtorek, 27 marzec 2018
image_001.jpgW Filii nr 39 odbył się wernisaż najciekawszych prac plastycznych zgłoszonych do konkursu  ex-libris „Kozi Gród”, zorganizowanego przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”, przy pomocy finansowej Miasta Lublin. W konkursie zostały nagrodzone i wyróżnione prace osób dorosłych oraz uczniów klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w bibliotece, gdzie również prezentowane są prace nadesłane na konkurs.
Uczestnicy spotkania poprzez prezentację multimedialną mieli możliwość poznania historii ex-librisu i obejrzenia najciekawszych egzemplarzy stworzonych przez lubelskiego grafika Andrzeja Kota.
Wszystkie prace zgłoszone na konkursu to miniaturowe, indywidualne dzieła. Autorzy starali się w zwięzły sposób przedstawić, to wszystko, za co lubią i cenią miasto Lublin. Wystawę można oglądać do połowy kwietnia.
Anna Czyż
Czytaj całość...
Wystawa prac Elżbiety Wasiuczyńskiej
poniedziałek, 26 marzec 2018
image_001.jpgFilia nr 38 miała przyjemność prezentować w swojej przestrzeni wystawę prac Elżbiety Wasiuczyńskiej - znanej ilustratorki książek dziecięcych. Eksponowane prace pochodziły z książki „Osiecka dzieciom” oraz z serii „Pan Kuleczka”. Nie zabrakło także ilustracji zamieszczanych na łamach miesięcznika „Świerszczyk”.
Czytaj całość...
Książki i rewolucyjny wynalazek Gutenberga
piątek, 23 marzec 2018
image_001.jpgDo 7 maja w Filii 29 MBP można zobaczyć wystawę "Książki i rewolucyjny wynalazek Gutenberga". Przypomina ona historię dążenia ludzkości do przekazania następnym pokoleniom swojej wiedzy. To historia książki począwszy od glinianej tabliczki do rewolucyjnego wynalazku Jana Gutenberga - prasy drukarskiej i ruchomych czcionek. Wynalazku, który na zawsze zmienił świat.
Czytaj całość...
Kroki
wtorek, 20 marzec 2018
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


Czytaj całość...
Inżynierskie prace dyplomowe studentów
czwartek, 15 marzec 2018
image_001.jpgOd 14 marca w Galerii Biblio można oglądać inżynierskie prace dyplomowe studentów, które powstały w Katedrze Projektowania i Konserwacji Krajobrazu, Katedrze Roślin Ozdobnych i Katedrze Łąkarstwa i Kształtowania Krajobrazu, pod opieką promotorów: prof. dr hab. Jana Rylke, dr hab. inż. arch. Mykola Bevz, prof. UP, prof. dr hab. Wandy Harkot, dr hab. inż. Małgorzaty Mileckiej, prof. UP, dr hab. Haliny Lipińskiej, dr inż. arch. Renaty Jóźwik , dr Wojciecha Duraka.
Czytaj całość...
Mali Aniołowie
wtorek, 13 marzec 2018
image_001.jpg
W przylegającej do Placu Po Farze kamienicy przy Grodzkiej od lat siedemdziesiątych XIX w.
 funkcjonowała utrzymywana przez Gminę Żydowską ochronka - "Dom Sierot".
Zdjęcie z albumu "Jerozolima Królestwa Polskiego". Wydawnictwo AD-REM

Zapraszamy na wystawę "Mali Aniołowie" dokumentującą zamordowanie 24 marca 1942 r. dzieci z ochronki żydowskiej  mieszczącej się przy ul. Grodzkiej 11.
Wystawa towarzyszy obchodom 76. rocznicy likwidacji Ochronki, powstała z inicjatywy Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN.
Ekspozycja czynna w dniach 13 - 28 marca 2018 w Filii nr 3 MBP, ul. Hutnicza 20.


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 1123


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego