Wystawy
Lublin w rysunkach Józefa Tarłowskiego
czwartek, 20 lipiec 2017
image_001.jpg„Przepiękne panoramy Lublina od stuleci intrygowały koneserów, fascynowały malarzy. Pierwsza z nich uwieczniona została w roku 1617 przez Hogenberga na sztychu w znanym dziele Jerzego Brauna o miastach Europy. Panoramy Lublina podziwiać możemy np. w kościele oo. Dominikanów na znanym obrazie „Pożar Lublina” z 1719 r., na miedziorycie Jana Maszewskiego z 1774 r., na obrazie „Wjazd gen. Zajączka do Lublina” pędzla Filipa Dąbka z 1826 r., czy na litografii „Widok Lublina” P. Hackerta z 1840 r. oraz na XIX-wiecznym rysunku Leona Urmowskiego - autora „Almanacha lubelskiego".
Czytaj całość...
"Znamiona" Pawła Bernika
piątek, 14 lipiec 2017
image_001.jpgW Filii nr 31 można obejrzeć wystawę rzeźb Pawła Bernika z cyklu „Znamiona”. Artysta ukończył studia na Wydziale Artystycznym UMCS. Zakres jego zainteresowań nie ogranicza się jedynie do rzeźbiarstwa. Pan Bernik jest także grafikiem i rysownikiem. Brał udział w wystawach zbiorowych i plenerowych, był również laureatem konkursu Salon Wielkopolski 2012. Prezentowane w bibliotece dzieła są zróżnicowane pod względem rozmiaru i barw, a przede wszystkim charakteru ilustracyjnego. Łączy je jednak wspólna idea „znamion”. Słowo to określa nie tylko tematykę wystawy, ale, jak już zostało wspomniane, stanowi tytuł całego przedstawianego cyklu. Rzeźby mogą się wydać interesujące również z tego względu, że zostały wykonane z żywicy…
Czytaj całość...
Życie z pasją
wtorek, 11 lipiec 2017
image_001.jpgMarta Turska absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie prezentuje swoje prace plastyczne w Filii 39, w ramach cyklu Młodzi artyści Lublina. Mimo iż specjalnością artystki jest projektowanie graficzne, stara się również rozwijać w każdym kierunku: rzeźba, malarstwo, rysunek, linoryt, fotografia, film, tusz, komiksy czy też tworzenie w filcu. Od dzieciństwa rozwija swoje manualne zdolności tworząc stroje na cosplay lub postaci z filmów. Praca dyplomowa artystki to samodzielnie wykonana książeczka dla dzieci „Zoo” Jana Brzechwy, z cudownymi, malowanymi akwarelą ilustracjami.
Wernisaż uświetnił koncert muzyczny młodej wiolonczelistki Małgosi Naja uczennicy klasy trzeciej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie.
Wystawa prac Marty Turskie będzie wystawiona w Filii 39 do końca sierpnia.
Anna Czyż
Czytaj całość...
fotoRURY
poniedziałek, 10 lipiec 2017
Filia nr 13 zaprasza na powarsztatową wystawę fotografii
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Lublin od podwórka...
piątek, 07 lipiec 2017
image_001.jpgZ okazji 700-lecia Lublina w Filii 36 prezentowana jest wystawa obrazów pani Zofii Skiby pt. "Lublin od podwórka...". Zapraszamy do zanurzenia się w urokliwe miejsca, małe uliczki i zakamarki naszego miasta.
Zofia Skiba ukończyła 3-letni kurs rysunku i malarstwa przy TPSP Lublin, następnie doskonaliła swoje umiejętności w pracowni artysty malarza Macieja Bijasa. Wielokrotnie nagradzana w konkursie" Lublin w malarstwie". W 2016 roku przyjęta do Związku Polskich Artystów Plastyków na podstawie dorobku artystycznego.
Wystawa będzie prezentowana do 8 września 2017 roku.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Zofia Skiba - malarstwo
wtorek, 04 lipiec 2017
Moje Zemborzyce
wtorek, 04 lipiec 2017
image_001.jpg28 czerwca 2017 r. w Filii nr 20 MBP w Lublinie nastąpił uroczysty wernisaż prac, które powstały na warsztatach fotograficznych "Moje Zemborzyce" prowadzonych w bibliotece przez pana Bartka Żurawskiego, w ramach projektu Dzielnice Kultury. Piękne prace ozdabiają korytarz, zapraszamy do ich oglądania do 14 lipca.
Czytaj całość...
Zgubiono znaleziono
niedziela, 02 lipiec 2017
Filia nr 35 zaprasza na wystawę rzeczy znalezionych w książkach
image_003.jpg
Powiększ
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 81 - 90 z 991


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego