Wystawy
Ojczyzna w poezji, poezja w Ojczyźnie
poniedziałek, 05 luty 2018
image_001.jpgW Filii nr 10 można oglądać wystawę OJCZYZNA W POEZJI, POEZJA W OJCZYŹNIE. Fotografie prezentowane na wystawie są autorstwa Anny Słowik. Zapraszamy.

Czytaj całość...
Nicea
poniedziałek, 29 styczeń 2018

image_001.jpg

Wystawa i spotkanie z Dorotą Filip
poniedziałek, 29 styczeń 2018
image_001.jpgOd 8 do 25 stycznia w filii nr 37 można było podziwiać ikony wykonane przez Dorotę Filip z Bieszczadzkiej Pracowni Ikon Krzyża Świętego w Sanoku. Wystaw cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. 25 stycznia odbyło się spotkanie z autorką ikon oraz prezentacja wystawy. Wśród licznie przybyłych gości byli między innymi seniorzy z Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus.
Czytaj całość...
"Brat naszego Boga"
poniedziałek, 22 styczeń 2018
image_001.jpgW Filii nr 36 prezentowana jest wystawa "Brat naszego Boga" o Adamie Chmielowskim - Bracie Albercie. Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm Rokiem św. Brata Alberta. Wystawa towarzyszyła Międzynarodowemu Sympozjum Naukowemu na zakończenie Roku Brata Alberta. Została przygotowana ze zbiorów klasztoru Albertynów, klasztoru Albertynek, parafii pw. Brata Alberta w Lublinie, Wikipedii oraz zbiorów własnych w Galerii po 111 Schodach MDK2 w Lublinie.
Czytaj całość...
Wystawa obwolut
poniedziałek, 22 styczeń 2018
image_001.jpgAktualnie w Filii nr 37 można oglądać wystawę obwolut. Obwoluty na książki zostały zaprojektowane i wydrukowane przez uczniów klas graficznych Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublinie.
Pracownicy Filii
Czytaj całość...
Noc otula Stare Miasto
piątek, 19 styczeń 2018
image_001.jpgFilia nr 3 MBP prezentuje wystawę fotograficzną "Noc otula Stare Miasto".  Pokazane zdjęcia to plon sesji fotograficznej podopiecznych Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej przy Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, pod auspicjami pani Anny Asyngier-Kozieł.
Zdjęcia pokazują urokliwe uliczki i zaułki Starego Miasta w Lublinie rozświetlone ulicznymi latarniami.
Serdecznie dziękujemy pani Annie  Asyngier-Kozieł za możliwość obcowania z tak piękną sztuką, jaką jest fotografia artystyczna.
Małgorzata Bejm
Czytaj całość...
Wystawa "Historia ulicy Peowiaków" w lubelskim Ratuszu
piątek, 19 styczeń 2018
image_001.jpgWystawa "Historia ulicy Peowiaków" została zorganizowana z okazji 700-lecia Miasta Lublina. Dotyczy najbliższej okolicy głównej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie - ulicy Peowiaków. Obok fragmentów wspomnień osób związanych z ulicą oraz ogłoszeń pochodzących z dawnej prasy na wystawie można zobaczyć fotografie, które stanowią główny szkielet opowieści o ulicy i są bez wątpienia jej najważniejszym elementem.
Czytaj całość...
"I Einstein był kobietą..." - Kobiety antyku
wtorek, 16 styczeń 2018
image_001.jpgWystawa "Kobiety antyku" otwiera cykl "I Einstein był kobietą...", poświęcony wielkim kobietom na przestrzeni dziejów.
W tym roku obchodzimy 100. rocznicę przyznania kobietom praw wyborczych, warto zatem przyjrzeć się najwybitniejszym przedstawicielkom płci pięknej – cykl wystaw prezentuje wyłącznie, królowe, pisarki i poetki, kobiety-naukowców, aktorki, śpiewaczki, z których każda wniosła nowe wartości w historię, naukę i kulturę.
Wystawa potrwa do końca stycznia.
Zapraszamy.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
Wystawa "Bibliotekarze'
czwartek, 11 styczeń 2018
image_001.jpgOd 3 do 30 stycznia 2018 roku w Galerii OKNA MBP można oglądać wystawę fotografii BIBLIOTEKARZE. Trzynastu pracowników, którzy wzięli udział w profesjonalnych sesjach, stara się przełamać stereotypowe postrzeganie naszej grupy zawodowej. Prezentowanym  fotografiom towarzyszą ujęcia backstagowe.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 81 - 90 z 1080


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego