Wystawy
Siedem obrazów na 700-lecie Lublina
piątek, 18 sierpień 2017
image_001.jpgAutorską wystawę "Siedem obrazów na 700-lecie Lublina" można oglądać w Filii nr 21 od 10 sierpnia 2017 roku. Kazimierz Kraczoń po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej wrócił do rodzinnego miasta, by otworzyć własną pracownię architektoniczną, rozwijając przy tym pasję rysowania i malowania. W autorskiej szkole rysunku i malarstwa przygotowuje młodzież na studia architektoniczne, prowadzi też plenery rysunkowe i akwarelowe dla różnych grup wiekowych. Jest członkiem Izby Architektów RP oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.


Czytaj całość...
MAPY - Aleksandry i Daniela Mizielińskich
piątek, 11 sierpień 2017
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
zaprasza na wystawę ilustracji książkowej prezentowaną w filiach
od 7 sierpnia do 13 września 2017

image_001.jpg
Powiększ
Czytaj całość...
Minh Dam - Trzy Kontynenty
środa, 09 sierpień 2017
image_001.jpgW Galerii OKNA MBP odbył się wernisaż wystawy malarstwa Minh Dama, zatytułowanej "Trzy kontynenty". Ekspozycja została zorganizowana w ramach projektu "Sztuka w OKNACH" przygotowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji 700-lecia Miasta Lublin.
Minh Dam urodził się w Wietnamie, skąd w wieku 7 lat wyemigrował do Polski. Tu ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Czytaj całość...
Poznaj swojego sąsiada
wtorek, 08 sierpień 2017
image_001.jpgW sierpniu w Filii nr 11 można obejrzeć wystawę szkiców naszego czytelnika Krzysztofa Chmielewskiego. Sam o sobie mówi: "Gitarzysta, poeta, grafoman literacki przy okazji malarz... szkice są jak improwizacja jazzowa na gitarze - są ulotne i nie wracają nigdy."
Krzysztof Chmielewski
Czytaj całość...
fotoRURY
poniedziałek, 24 lipiec 2017
fotoRURY
poniedziałek, 24 lipiec 2017
image_001.jpgFilia nr 28 zaprasza do oglądania wystawy powarsztatowej pleneru fotograficznego zrealizowanego w ramach projektu "fotoRURY" dzięki wsparciu miasta Lublin w ramach obchodów 700 lecia miasta. Uczestnikami projektu byli młodzi ludzie, którzy wykorzystując fotografię opisali dzielnicę Rury w obrazach. Zgłębiali tajemnice fotografii dokumentalnej, reportażowej i portretowej. Wystawę można oglądać do 18 sierpnia.
Czytaj całość...
Lublin w rysunkach Józefa Tarłowskiego
czwartek, 20 lipiec 2017
image_001.jpg„Przepiękne panoramy Lublina od stuleci intrygowały koneserów, fascynowały malarzy. Pierwsza z nich uwieczniona została w roku 1617 przez Hogenberga na sztychu w znanym dziele Jerzego Brauna o miastach Europy. Panoramy Lublina podziwiać możemy np. w kościele oo. Dominikanów na znanym obrazie „Pożar Lublina” z 1719 r., na miedziorycie Jana Maszewskiego z 1774 r., na obrazie „Wjazd gen. Zajączka do Lublina” pędzla Filipa Dąbka z 1826 r., czy na litografii „Widok Lublina” P. Hackerta z 1840 r. oraz na XIX-wiecznym rysunku Leona Urmowskiego - autora „Almanacha lubelskiego".
Czytaj całość...
"Znamiona" Pawła Bernika
piątek, 14 lipiec 2017
image_001.jpgW Filii nr 31 można obejrzeć wystawę rzeźb Pawła Bernika z cyklu „Znamiona”. Artysta ukończył studia na Wydziale Artystycznym UMCS. Zakres jego zainteresowań nie ogranicza się jedynie do rzeźbiarstwa. Pan Bernik jest także grafikiem i rysownikiem. Brał udział w wystawach zbiorowych i plenerowych, był również laureatem konkursu Salon Wielkopolski 2012. Prezentowane w bibliotece dzieła są zróżnicowane pod względem rozmiaru i barw, a przede wszystkim charakteru ilustracyjnego. Łączy je jednak wspólna idea „znamion”. Słowo to określa nie tylko tematykę wystawy, ale, jak już zostało wspomniane, stanowi tytuł całego przedstawianego cyklu. Rzeźby mogą się wydać interesujące również z tego względu, że zostały wykonane z żywicy…
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 80 z 989


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego