Strona Główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
Wystawy
Wernisaż w Galerii BIBLIO
środa, 17 październik 2018
image_001.jpg15 października w Galerii Biblio odbył się wernisaż wystawy fotograficznej studentów III roku Grafiki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Opieką artystyczną prezentowane zdjęcia objął dr Marcin Maron z Zakładu Fotografii i Wiedzy Wizualnej.
Czytaj całość...
Pejzaż
wtorek, 16 październik 2018
Filia nr 24 zaprasza
image_001.jpg


Czytaj całość...
Wernisaż wystawy fotograficznej FOTO
czwartek, 11 październik 2018
Wystawa prac studentów III roku grafiki Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie, prowadzący dr Marcin Maron.
image_001.jpg

Czytaj całość...
Szkice Natury
poniedziałek, 08 październik 2018
image_001.jpg5 października w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej OKNA odbył się wernisaż wystawy prac Jarosława Drążka "Szkice Natury". Jarosław Drążek urodził się w Lublinie w 1961 roku. Tu ukończył Liceum Sztuk Plastycznych oraz studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS (obecnie Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS). Uprawia malarstwo sztalugowe, a czasem także ścienne. Artysta posługiwał się głównie techniką olejną, ale w ostatnich latach w jego twórczości dominować zaczęło malarstwo akwarelowe.
Czytaj całość...
Malarstwo Elżbiety Osypiuk
czwartek, 04 październik 2018
image_001.jpg
28 września w Filii nr 24 odbył się wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Osypiuk. Artystka urodziła się, mieszka i pracuje w Lublinie. Z wykształcenia jest matematykiem i pracuje na Uniwersytecie Przyrodniczym. Maluje przede wszystkim pejzaże, kwiaty, a czasami lubelskie Stare Miasto. W Jej pracach dominują kolory stonowane, choć czasami pojawiają się również kontrastowe zestawienia. Dużą uwagę Artystka zwraca właśnie na kolor i światło. Lubi pracować szpachlą, lubi fakturę i odważniejsze pociągnięcia. Jej obrazy są wykonane realistycznie techniką olejną lub akrylową, a  prezentowane były w ramach wystaw zbiorowych oraz indywidualnych w Lublinie i regionie.
Wystawę oglądać można do 15 października w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Pod Dachem Zielonym
poniedziałek, 01 październik 2018
image_001.jpg
28 września w Filii 11 MBP odbył się poplenerowy wernisaż galerii "Pod Dachem Zielonym". Prace można oglądać do końca października. Zapraszamy.
Czytaj całość...
Kobiety sztuki
piątek, 28 wrzesień 2018

image_001.jpg


Stanisław Witkiewicz
środa, 26 wrzesień 2018
image_001.jpgStanisław Witkiewicz herbu Nieczuja - malarz, krytyk i teoretyk sztuki, pisarz reprezentujący nurt dziewiętnastowiecznego realizmu, twórca stylu zakopiańskiego w architekturze. Ojciec Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego). Filia nr 23 (Uniwersytecki Szpital Dziecięcy) w dniach 24.09 - 12.10.18 prezentuje wystawę przybliżającą postać artysty. Zapraszamy.
Czytaj całość...
Wyspy umarłych
wtorek, 25 wrzesień 2018
Filia nr 13 zaprasza
image_001.jpg<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 60 z 1182
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego