Wystawy
Wystawa ikon Doroty Filip
środa, 03 styczeń 2018
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpg

Czytaj całość...
Nocą latarnia światłem kołysze... moją ulicę
wtorek, 02 styczeń 2018
image_001.jpg„Nocą latarnia światłem kołysze... moją ulicę”
- (J. Księski „Horyzonty miasta”)

W Filii nr 34 gości wystawa fotografii „Nocą latarnia światłem kołysze... moją ulicę”, której kuratorem jest Anna Asyngier–Kozieł. Na wystawie prezentowane są prace dzieci i młodzieży z Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej MDK „Pod Akacją” w Lublinie. Młodzi fotograficy są laureatami różnych konkursów o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim i na co dzień pracują pod opieką nauczyciela Anny Asyngier-Kozieł. Wystawa jest efektem wspólnych działań i plenerów fotograficznych organizowanych przez młodzież i nauczyciela w obrębie Starego Miasta w różnych porach dnia i roku.
Czytaj całość...
Zaginiony Lublin
czwartek, 21 grudzień 2017
image_001.jpgWystawa prezentowana w Filii 39 Zaginiony Lublin została przygotowana na zakończenie obchodów jubileuszu miasta Lublina. Ekspozycja składa się z trzech części. Pierwsza część to fotografie pochodzące ze zbiorów prywatnych państwa Beaty i Krzysztofa Miturów. Zdjęcia ukazują Lublin już nieistniejący, z lat przedwojennych i powojennych. Część druga została przygotowana przez młodzież ze Środowiskowego Hufca Pracy i dotyczy Głuska, historii i ludzi zasłużonych dla rozwoju dzielnicy. Ostatnia część, to prace plastyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie, przedstawiające legendy  Lublina i Lubelszczyzny. Interesującą oprawę graficzną wystawa zawdzięcza Urszuli Kozak.
Czytaj całość...
"Pan Leśmian"
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpgW grudniu w Filii nr 36 można oglądać wystawę "Pan Leśmian". Wystawa pochodzi ze zbiorów Galerii Po Schodach Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie.
Zapraszamy.
Czytaj całość...
Piramidy Lublina
piątek, 15 grudzień 2017
image_001.jpgW Filii nr 31 prezentowana jest kolejna wystawa z cyklu Lublin w siedmiu odsłonach: Piramidy Lublina. Autorem fotografii jest Stanisław Kusiak, członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawa jest próbą zaprezentowania Lublina z innej strony niż historyczna. W mieście zlokalizowane są budowle architektoniczne w nowoczesnych technologiach i wybujałych formach.
Czytaj całość...
Notatki z fotografii
środa, 13 grudzień 2017
image_001.jpgWystawa „Notatki z fotografii” jest efektem projektu Marcina Butryna realizowanego ze środków Miasta Lublin, w ramach Programu Dzielnice Kultury, jako element programu obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Warsztaty dotyczące gromadzenia i archiwizacji analogowych materiałów fotograficznych, a także twórczej pracy z tymi materiałami przy wykorzystaniu technik cyfrowych odbywały się w Filii nr 21 na Starym Mieście.
Czytaj całość...
Ktokolwiek wie... Ktokolwiek zna
wtorek, 12 grudzień 2017
image_001.jpg8 grudnia w Filii nr 37 odbył się wernisaż wystawy "Ktokolwiek wie... Ktokolwiek zna..." Wystawa powstała dzięki przypadkowemu odkryciu Alicji Sobczyńskiej, która przy śmietniku na Osiedlu im. Adama Mickiewicza w Lublinie znalazła tajemniczą skrzyneczkę zawierającą negatywy o formacie 6 x 9 cm. Zyskały one nowe życie dzięki odbitkom wykonanym przez artystę fotografika Piotra Perczyńskiego.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 60 z 1038


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego