Wystawy
Wernisaż wystawy ilustracji Yevhenii Burchak Lubisz bajki?
środa, 04 październik 2017
image_001.jpgW Filii 34 MBP zagościły postaci ze znanych i mniej znanych bajkowych opowieści. Wśród prezentowanych prac na wernisażu wystawy autorstwa Yevhenii Burchak znajdują się ilustracje bajek znanych dzieciom i dorosłym takich jak: Brzydkie Kaczątko, Kwiaty Idalki, Roszpunka, Córka króla moczarów. Yevheniia Burczak ukończyła kierunek „Grafik design” w Państwowym Uniwersytecie w mieście Dnipro na Ukrainie oraz uzyskała tytuł magistra o specjalności grafika w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Czytaj całość...
Martwa natura - żywa abstrakcja
wtorek, 03 październik 2017
image_001.jpg"Martwa Natura Żywa Abstrakcja" to pokaz prac martwej natury w abstrakcyjnym wydaniu. Wystawa będzie gościć w Filii 36 MBP do 27 października 2017. Jest to kolejna, po Warszawie i Krakowie, edycja projektu artystki, Julii Rychwińskiej. Ukazuje, iż abstrakcja to nie jedynie zlepek plam, niezrozumiałych dla większości odbiorców. Połączenie martwej natury - najbardziej klasycznego tematu w sztuce, z abstrakcją, stawia malarstwo na najwyższym stopniu. Artystka przez swoją sztukę próbuje przypomnieć ludziom, że nasze umysły nie mają żadnych granic, nasza wyobraźnia jest nieograniczona i jej świat powinien być zawsze pielęgnowany. "Martwa Natura Żywa Abstrakcja" to pokaz prac martwej natury w abstrakcyjnym wydaniu. Wystawa będzie gościć w Filii 36 MBP do 27 października 2017. Jest to kolejna, po Warszawie i Krakowie, edycja projektu artystki, Julii Rychwińskiej. Ukazuje, iż abstrakcja to nie jedynie zlepek plam, niezrozumiałych dla większości odbiorców. Połączenie martwej natury - najbardziej klasycznego tematu w sztuce, z abstrakcją, stawia malarstwo na najwyższym stopniu. Artystka przez swoją sztukę próbuje przypomnieć ludziom, że nasze umysły nie mają żadnych granic, nasza wyobraźnia jest nieograniczona i jej świat powinien być zawsze pielęgnowany.
Czytaj całość...
Lublin w pracach uczniów
sobota, 30 wrzesień 2017
Galeria OKNA MBP zaprasza na wernisaż prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida
image_001.jpg
Czytaj całość...
Wystawa ilustracji Jolanty Michalak
poniedziałek, 25 wrzesień 2017
Filia nr 21 zaprasza na wystawę i finisaż Jolanty Michalak
image_001.jpg

Czytaj całość...
Kto ty jesteś?
czwartek, 21 wrzesień 2017
image_001.jpgJak wytłumaczyć dziecku, co to jest patriotyzm? Odpowiedź na to pytanie można odnaleźć na wystawie pt. „Kto ty jesteś?”
Plakaty autorstwa Joanny Olech i Edgara Bąka pokazują, że patriotyzm, to też codzienne akty współodpowiedzialności za swoją małą ojczyznę: wieś, miasto, kraj.
Wystawa jest częścią kampanii społecznej, która obejmuje również wydawnictwo książkowe o tym samym tytule, działania w internecie oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży. Hasła kampanii, autorstwa Joanny Olech, oscylują wokół pojęć takich jak szacunek, tolerancja, zaufanie, ekologia i zaangażowanie na rzecz kraju.
Wystawę można oglądać w Filii nr 36 do końca września. Zapraszamy
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Ćwiczenia z nieświadomości
wtorek, 19 wrzesień 2017
image_001.jpgAktualnie w Filii nr 37 można oglądać wystawę prac Ignacego Oboza. Ćwiczenia z nieświadomości to cykl wykonywanych szybko i w dużych ilościach rysunków. Jest on luźnym zapisem skojarzeń oraz próbą analizy procesów zachodzących w nieświadomej psyche. W konsekwencji treścią rysunkowych ćwiczeń stały się zarówno rzeczy błahe, jak i głębsze przemyślenia natury filozoficznej. Wystawa jest dostępna do 20 października.
Czytaj całość...
Yevheniia Burchak - wystawa ilustracji dla dzieci
wtorek, 19 wrzesień 2017
Filia nr 34 zaprasza 22 września na wernisaż wystawy Yevhenii Burchak
image_001.jpg

Czytaj całość...
Galeria OKNA zaprasza
poniedziałek, 18 wrzesień 2017
image_001.jpgWystawa "Lublin w pracach uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida" jest kolejną odsłoną z cyklu „Sztuka w Oknach” przygotowanego z okazji Jubileuszu 700 – lecia Miasta Lublin. Przybyłych gości powitali dr Irena Książek - Kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego i Andrzej Mazuś - Zastępca Dyrektora ZSP im. C.K. Norwida w Lublinie.
Czytaj całość...
Kto ty jesteś?
czwartek, 14 wrzesień 2017

image_002.jpg

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 60 z 989


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego