Wystawy
Kwiaty ogrodowe
poniedziałek, 28 maj 2018

image_001.jpg

Twarze Japonii
poniedziałek, 28 maj 2018
Magia przestrzeni
środa, 23 maj 2018

image_001.jpg

Świat akwareli
piątek, 18 maj 2018
image_006.jpgIrena Muraszka to absolwentka Wydziału Artystyczno-Graficznego Witebskiego Uniwersytetu Państwowego w Witebsku na Białorusi. W 2006 r. była stypendystką Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej „GAUDE POLONIA”.
Uczestniczyła w warsztatach na Wydziale Malarstwa w Pracowni Tkaniny Artystycznej pod kierownictwem prof. Doroty Grynczel w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ukończyła cykl warsztatów prowadzonych przez animatorów Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Obecnie jest słuchaczką Podyplomowych Studiów organizowanych przez UMCS w Lublinie.


Czytaj całość...
Malarskie impresje
czwartek, 17 maj 2018
image_001.jpgPrzed Nocą Bibliotek w Filii 34 gościła wystawa pani Katarzyny Jackowskiej, rodowitej lublinianki i wieloletniej czytelniczki Miejskiej Biblioteki Publicznej. Słowa autorki „od dziecka rysowałam, malowałam i przyklejałam swoje prace gdzie się dało, choćby na ścianach” świadczą o jej ogromnym zainteresowaniu sztuką od najmłodszych lat i kontynuacji tego w wieku dojrzałym. Pierwsze lekcje pobierała w okresie wojennym w Wolnej Szkole Malarstwa i Rysunku pani Janiny Miłosiowej pod kierunkiem niezwykłego nauczyciela i artysty Władysława Filipiaka.
Czytaj całość...
Dawno, dawno temu...
środa, 16 maj 2018
image_001.jpgWernisaż wystawy rzeźby Dominiki Ślaskiej „Dawno, dawno temu…” zapoczątkował VI Noc Bibliotek. Artystka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie.  Uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni dr hab. szt. Stanisława Żukowskiego i dr hab. Wiesława Procia na Wydziale Artystycznym UMCS Lublin. Założycielka Pracowni Przedmiotów Dekoracyjnych i Aranżacji Wnętrz "Mała Toskania".  W jej zaciszu powstają prace z różnych dziedzin plastycznych: pastele, rysunki, malarstwo, przedmioty do dekoracji wnętrz według autorskich pomysłów, rzeźby kameralne oraz projekty przedmiotów użytkowych w większości inspirowane sztuką Włoch. Zajmuje się stylizacją mieszkań i lokali użytkowych. Wystawa „Dawno, dawno temu…” jest powrotem autorki do wczesnego dzieciństwa, czasu który kształtował wrażliwość i postrzeganie świata.
Czytaj całość...
Świat akwareli
środa, 09 maj 2018
26. Biennale Ilustracji Bratysława
wtorek, 08 maj 2018
image_001.jpgXV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek otworzyliśmy wernisażem wystawy 26. Biennale Ilustracji Bratysława. To już kolejna ekspozycja, ukazująca zwycięskie prace zgłoszone w konkursie BIB, a pokazywana, we współpracy z Instytutem Słowackim, we wnętrzach naszej biblioteki. W 2016 roku wystawa pokonkursowa Biennale Ilustracji Bratysława 2015 cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Lublina. BIB odbywa się od roku 1965 w każdy nieparzysty rok i wśród wystaw sztuki poświęconej dzieciom jest bardzo prestiżową i jedyną tego typu imprezą na świecie.
Czytaj całość...
Aktorki wszech czasów
wtorek, 08 maj 2018
image_001.jpgZapraszamy do Filii nr 18 na kolejną odsłonę cyklu „I Einstein był kobietą”. Tym razem prezentujemy kobiety kina – znane, podziwiane, które mimo upływu lat nadal pozostają ikonami. Ich życiorysy, choć nie zawsze szczęśliwe, pokazują jak wiele siły i determinacji musiały wykazać, aby dotrzeć na szczyt. Zapraszamy do końca maja.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 30 z 1082


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego