Wystawy
Książka artystyczna - prace dyplomowe
poniedziałek, 07 czerwiec 2010
image_001.jpgIstnienie
poniedziałek, 31 maj 2010
image_001.jpgFilia nr 3 prezentuje wystawę prac Karoliny Kępy - studentki I roku Wydziału Architektury Krajobrazu KUL pt. "Istnienie". Prace wykonane techniką rysunku ołówkiem ukazują martwą naturę i elementy krajobrazu, także lubelskiego.
Rysowanie towarzyszyło autorce od dzieciństwa. Jest dla niej ważną formą wypowiedzi, osobistym komentarzem do otaczającej nas rzeczywistości. Wystawę można było oglądać do 31 maja w Filii nr 3  MBP w Lublinie.

Czytaj całość...
Salon Ilustratorów
piątek, 28 maj 2010
Salon ilustratorów - Zdjęcie 001 Salon Ilustratorów to cykliczna wystawa organizowana od 2003 roku, zainicjowana przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek,  a prezentowana co roku na Poznańskich Spotkaniach Targowych – Książka dla Dzieci i Młodzieży, następnie na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie oraz w galeriach i bibliotekach różnych miast w Polsce. Wśród ilustratorów traktowana jest jako prestiżowa impreza o randze ogólnopolskiej -miejsce spotkań, prezentacji i promocji młodych, uznanych już artystów.
W tym roku Salon Ilustratorów został po raz pierwszy  pokazany w Lublinie w Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej (w poniedziałek 24 maja 2010 roku o godzinie 12.00). Na uroczyste otwarcie przyjechała główna organizatorka i pomysłodawczyni wystawy – pani Olcha Sikorska. Mamy nadzieję, że wizyta niestrudzonej Olchy Sikorskiej i przegląd awangardowych młodych artystów – ilustratorów  zaowocuje w przyszłym roku różnorodnymi imprezami towarzyszącymi, promującymi piękną książkę dla dzieci.
Krystyna Rybicka
Czytaj całość...
Salon Ilustratorów
poniedziałek, 24 maj 2010
image_001.jpg


Korczak i jego dzieło
czwartek, 20 maj 2010
image_001.jpg


Ostatni taki zecer - wernisaż
czwartek, 13 maj 2010
image_001.jpg11 maja  w Filii nr 24  miało miejsce otwarcie wystawy "Ostatni taki zecer". Autorami wystawy są Urszula Gronowska i Jacek Zaim. Na ekspozycję składają się zdjęcia z reportaży przeprowadzonych w miejscu pracy oraz domu Pana Tadeusza Budynkiewicza, lubelskiego drukarza- zecera. Na wystawie zobaczyć możemy również ekslibrisy stanowiące część kolekcji autorów oraz fraszki napisane przez bohatera wystawy. Tadeusz Budynkiewicz to twórca niezwykle rzadkich ekslibrisów powstałych metodą drukarską z czcionek i innych elementów znajdujących się w kasztach drukarskich. Do chwili obecnej stworzył 2853 ekslibrisy.  Biorą one udział w wielu konkursach w kraju i za granicą. Tadeusz Budynkiewicz to także autor wierszy, fraszek i piosenek. Kolekcjoner znaczków pocztowych. Posiada ciekawe zbiory znaczków, w tym unikalnej kolekcji pochodzącej  z okresu stanu wojennego, znaczków wydawanych nielegalnie, poza oficjalnym obiegiem. Kolekcjonuje również zapałki oraz etykiety zapałczane polskie i zagraniczne.
Wystawę "Ostatni taki zecer"oglądać można do końca maja.
Zapraszamy.
Czytaj całość...
Cerkwie Roztocza
środa, 12 maj 2010
Filia – Jacek Zaim - Zdjęcie 001W Filii nr 13 do końca czerwca można oglądać wystawę "Cerkwie Roztocza". O tym jak powstała opowiada sam autor prac Jacek Zaim.
"Od wielu lat jeżdżę turystycznie na Roztocze, które przewędrowałem wielokrotnie: pieszo, rowerem czy samochodem, zawsze ze sprzętem fotograficznym, rejestrującym swoje wycieczki. W połowie lat 90 miałem wielką przyjemność poznać pana Tadeusza Budzińskiego, artystę fotografika członka ZPAF, który specjalizuje się w fotografowaniu budownictwa drewnianego Polski południowej. Jest on autorem między innymi przepięknego albumu fotograficznego „Pogranicze kultur – budownictwo drewniane Podkarpacia”. I to właśnie pan Budzyński, wiedząc o moich penetracjach Roztocza namówił mnie na fotografowanie zabytków drewnianych tego regionu.
Pan Budziński fotografował obiekty od granicy ze Słowacją do linii Rudka – Radruż, na której zakończył swoją działalność. Biorąc to pod uwagę, zacząłem fotografować cerkwie od tej linii dalej w kierunku na północ.
Czytaj całość...
La Défense a Lublin
wtorek, 04 maj 2010
image_001.jpgW kwietniu Miejska Biblioteka Publiczna była współorganizatorem wystawy pt. „La Défense à Lublin”. Zdjęcia przedstawiały jedną z największych dzielnic biznesu w Europie – podparyską La Défense, która stanowi również ważny ośrodek handlowy oraz rozrywkowy. Pod względem urbanistyki to doskonały przykład świadomej i konsekwentnej realizacji założonej wizji.
Wystawie towarzyszyły otwarte projekcje filmów dokumentalnych w Filiach MBP.
Czytaj całość...
Henryk Wieniawski - "poeta skrzypiec"
wtorek, 27 kwiecień 2010
image_001.jpgBieżący rok jest czasem, w którym obok Fryderyka Chopina, wspominamy także drugiego wielkiego polskiego kompozytora: Henryka Wieniawskiego.
W 130. rocznicę jego śmierci Filia nr 18 zorganizowała wystawę poświęconą życiu i twórczości artysty.
Henryk Wieniawski jest kompozytorem światowej sławy, którego dzieciństwo wiąże się z Lublinem. Rodzinnym domem mistrza jest staromiejska kamienica Rynek 17.
Od wczesnej młodości muzyk prowadził działalność koncertową, początkowo z bratem Józefem. Oklaskiwany był przez publiczność największych miast europejskich i amerykańskich. Gościł m.in. w Paryżu, Londynie, Berlinie, Petersburgu, Nowym Jorku. Nie zapominał o swojej ojczyźnie, do której wracał na występy do Krakowa, Poznania czy do rodzinnego Lublina.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1011 - 1020 z 1160


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego