Wystawy
Przewodnik po Lublinie
wtorek, 17 czerwiec 2008
Przewodniki po Lublinie - Zdjęcie 001Filia nr 21 MBP serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy przewodników po Lublinie. Zgromadzone eksponaty pochodzą ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego. Wystawa powstała przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2.
Najstarszym prezentowanym  przewodnikiem  jest reprint Marii Ronikierowej „Ilustrowany przewodnik po Lublinie” z 1939 roku.
Zapraszamy do 26 czerwca.
Beata Wijatkowska
Czytaj całość...
W biegu życia...pozostać wiernym niepewnej jasności...
wtorek, 17 czerwiec 2008
 Zbigniew Herbert – wystawa na Filii 26 - Zdjęcie 001
Zbigniew Herbert - poeta i eseista, autor utworów dramatycznych i słuchowisk, pisarz o wielkim dorobku, wyjątkowym autorytecie artystycznym i moralnym, o biografii tragicznie uwikłanej w historię XX wieku. Jest laureatem wielu polskich i zagranicznych nagród literackich. Należy do najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy.  
Herbert lubił rysować i rysunek uważał za element dopełniający proces jego obserwacji. Spora ilość wykonanych przez poetę szkiców to rodzaj notatek i zapisów wrażeń z podróży, między innymi po Grecji, Włoszech czy Francji. Widać w nich zauroczenie krajobrazem, architekturą, antykiem.
Czytaj całość...
Jan Marcin Szancer
środa, 04 czerwiec 2008
Marcin Szancer - Zdjęcie 001W Filii nr 1 MBP do końca czerwca można oglądać wystawę zatytułowaną "Zaczarowany świat ilustracji Jana Marcina Szancera". Znakomity ilustrator książek dla dzieci i dorosłych publikował także bajki i opowiadania, projektował również scenografię dla teatru i filmu (m.in. do "Panienki z okienka"). Książki z charakterystycznymi, rozpoznawalnymi i właściwymi tylko Szancerowi ilustracjami urzekają czytelników do dziś.

Czytaj całość...
Wódz kosynierów
środa, 04 czerwiec 2008
Kościuszko - Zdjęcie 001Filia nr 6 MBP serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy o Tadeuszu Kościuszce. Zgromadzone zbiory  obejmują biografię Generała i wszystkie etapy jego życia; począwszy od dzieciństwa, poprzez Szkołę Rycerską, studia we Francji, udział w walkach o niepodległość Polski i Stanów Zjednoczonych.
Wystawa przybliża postać Tadeusza Kościuszki także jako dyplomaty, który robił wszystko, aby pozyskać kraje zachodnie dla sprawy Polski.
Zapraszamy do końca sierpnia.
Wiesława Szymczak
Czytaj całość...
Między światłem a dotykiem
poniedziałek, 02 czerwiec 2008
Między Światłem a Dotykiem - Zdjęcie 001Galeria 31 przy ul. Braci Wieniawskich 5 zaprasza na wystawę ”Między światłem a dotykiem”. Prezentowane prace studentów Wydziału Artystycznego w formie tyflografik (ilustracje przestrzenne dla osób niewidomych) wykonane zostały pod kierunkiem dr Ewy Nestorowicz i adi. Marii Sękowskiej, które przybyły na  wernisaż.
Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Piotr Tokarczuk Dyrektor MBP.
Czytaj całość...
W biegu życia...
poniedziałek, 26 maj 2008
Herbert – Filia 26 - Zdjęcie 001Zbigniew Herbert - poeta i eseista, autor utworów dramatycznych i słuchowisk, pisarz o wielkim dorobku, wyjątkowym autorytecie artystycznym i moralnym, o biografii tragicznie uwikłanej w historię XX wieku. Jest laureatem wielu polskich i zagranicznych nagród literackich. Należy do najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy.Herbert lubił rysować i rysunek uważał za element dopełniający proces jego obserwacji. Spora ilość wykonanych przez poetę szkiców to rodzaj notatek i zapisów wrażeń z podróży, między innymi po Grecji, Włoszech czy Francji. Widać w nich zauroczenie krajobrazem, architekturą, antykiem.
Czytaj całość...
Na obcą przemoc skazani na los tułaczy i niewolę
wtorek, 20 maj 2008
Filia 19 – Na obcą przemoc .... - Zdjęcie 001Filia nr 19 MBP, przy ul. Kunickiego 89 zaprasza na wystawę, która w połowie kwietnia była prezentowana  w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 przy ul. Krochmalnej. Ekspozycja przygotowana i opracowana przez Annę Woroniak przedstawia mało znane dokumenty odnalezione w lubelskich archiwach i zbiorach specjalnych, dotyczące obozów przejściowych działających w latach 1940-1944 w Lublinie. W obozach tych więźniowie oczekiwali na wywózkę do Rzeszy Niemieckiej na przymusowe roboty.
Ekspozycję będzie można oglądać do 4 czerwca.
Beata Wijatkowska
Czytaj całość...
Ćwiczenia z gramatyki wizualnej
wtorek, 29 kwiecień 2008
Studenci Bagińskiego - Zdjęcie 001Galeria 31 przy ul. Braci Wieniawskich 5 zaprasza na "Ćwiczenia z gramatyki wizualnej". Wystawa prezentuje prace studentów Pracowni Struktur Wizualnych. Ponad dwudziestu autorów oryginalnych obiektów artystycznych pracowało pod kierunkiem Wykładowców Wydziału Artystycznego UMCS: dr Krystyny Bagińskiej, dr Dobrosława Bagińskiego i dr Jarosława Janowskiego.
Beata Wijatkowska
Czytaj całość...
Na obcą przemoc skazani...
poniedziałek, 21 kwiecień 2008
Pamięć przeszłości - Zdjęcie 001"Na obcą przemoc skazani na los tułaczy i niewolę" - zapomniani więźniowie obozów przejściowych z ul. Krochmalnej 31 i 6 w Lublinie. To o nich jest wystawa pod tym tytułem, której otwarcie nastąpiło 21 kwietnia 2008 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 przy ul. Krochmalnej 29 w Lublinie.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1011 - 1020 z 1068


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego