Wystawy
O ziemi spalonej słońcem
czwartek, 10 luty 2011
image_001.jpgW styczniu, lutym i marcu w bibliotece przy ulicy Leonarda wszyscy chętni mogą poznać tajniki afrykańskiej sztuki batikowej. A to wszystko za sprawą wystawy "O ziemi spalonej słońcem". Prezentuje ona barwne "obrazy" tworzone na tkaninach przez mieszkańców Tanzanii i Kenii. W kolorach żółci, brązu, błękitu tubylczy artyści przedstawili sceny z życia codziennego mieszkańców afrykańskich wiosek: pracę, obrzędy, zwyczaje panujące w plemieniu i rodzinie. Ciekawymi eksponatami są batiki czarno-białe, wyrazistsze i bardziej realistyczne niż kolorowe. Tkaniny pochodzą ze zbiorów Sióstr Białych Misjonarek Afryki.
Zachęcamy do oglądania wystawy!
Aleksandra Bednarek
Czytaj całość...
Zabawy typograficzne
czwartek, 03 luty 2011
Zabawy typograficzne Jarosława Koziary - 17 lutego 2011, warsztaty godz. 14.00, wernisaż godz. 17.00, Galeria 31, ul. Braci Wieniawskich 5
image_002.jpg
Powiększ
Wernisaż grafik Jolanty Babicz
czwartek, 27 styczeń 2011
image_001.jpgOtwarcie wystawy grafiki Jolanty Babicz w zabytkowych wnętrzach biblioteki w Rynku Starego Miasta zgromadziło duże grono wielbicieli sztuki. Grafika to jeden z podstawowych obok malarstwa i rzeźby działów sztuk plastycznych. Obejmuje techniki pozwalające na powielanie rysunku na papierze lub tkaninie z uprzednio przygotowanej formy. Grafika artystyczna skupia w rękach artysty cały proces twórczy od projektu przez wykonanie matrycy do wykonania odbitek - rycin, które mają wartość oryginalnych dzieł sztuki.          Pani Jolanta Babicz zaprezentowała m.in. cykl Teatr, tryptyk Linia nieba.        
Na wystawę zapraszamy do 25 lutego w godzinach otwarcia Filii Nr 21.
Anna Rafalska
Czytaj całość...
Wystawa ikon
czwartek, 27 styczeń 2011
image_001.jpg17 stycznia 2011r., o godzinie 17.00  w Galerii 31 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy ikon przygotowanych przez Jerzego Łabęckiego i Jerzego Chodora, wieloletnich pracowników  Muzeum Wsi Lubelskiej i równocześnie przedstawicieli firmy Consart. Na wystawie są zaprezentowane kopie najznamienitszych ikon, często z zastosowaniem bardzo nowoczesnych technik graficznych. Ponad 30 obrazów w sali galerii wniosło świąteczną atmosferę, zachęcając do chwili refleksji.
Serdecznie zapraszamy
Grafiki Jolanty Babicz
środa, 26 styczeń 2011
26 stycznia 2011 wernisaż grafiki, Filia 21, Rynek 11
image_001.jpg
Powiększ


Oblicza Wenezueli
poniedziałek, 17 styczeń 2011
image_001.jpg14 stycznia 2011 o godzinie 17 w Filii Nr 24 MBP miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy fotografii Macieja Kaczanowskiego pt. "Oblicza Wenezueli". Wystawa ta jest udokumentowaniem podróży autora do Ameryki Południowej, którą odbył wraz z przyjaciółmi - Cezarym i Jackiem Krupami oraz Czesławem Majewskim.
Fotografie urzekły wszystkich oglądających wspaniałymi widokami, grą światła i barw, egzotyką i magią uwiecznionych miejsc.
Autor zdjęć wspólnie z pozostałymi uczestnikami wyprawy chętnie przybliżył słuchaczom spotkania Wenezuelę. Wyczerpująco odpowiadali na pytania dotyczące podróży, lokalnej kuchni i zwyczajów tubylców. Pytano na jakie problemy napotykali w swej podróży i co najbardziej ich zachwycało.
Czytaj całość...
Anioły w Dwunastce
poniedziałek, 10 styczeń 2011
image_001.jpgJuż od dziś zapraszamy do Filii Nr 12, ul. Żelazowej Woli 7, na poprawę nastroju, chwilę refleksji w towarzystwie Aniołów i przenikających się światów.
Wystawa czynna do końca lutego.
Czytaj całość...
Adoro te devote...
środa, 05 styczeń 2011
image_001.jpgOd Świąt Bożego Narodzenia do 2 lutego w Filii Nr 13 można obejrzeć  wystawę kart świątecznych z wielu zakątków świata. Tradycja przesyłania życzeń pochodzi z Anglii. Pierwszą kartę wysłano w 1842 roku.
Kolekcję liczącą około 150 kart udostępniła  nasza Czytelniczka. Szczególną wśród nich jest karta z papieskim błogosławieństwem Jana Pawła II. Słowa kreślone ręką Wielkiego Polaka "Adoro  te devote..." (Kłaniam Ci się nabożnie...) z łacińskiego hymnu datowane są ostatnią Wilią i Bożym Narodzeniem  Jana Pawła II.
Oryginalne techniki i precyzja wykonania kart przyciągają uwagę i wzbudzają podziw.
Ewa Domaszewicz
Czytaj całość...
Oblicza Wenezueli
czwartek, 30 grudzień 2010
Wystawa fotografii Macieja Kaczanowskiego, 14 stycznia 2011r, godz. 17.00, Filia Nr 24, ul. Juranda 7
image_001.jpg
Powiększ

Krzysztof Rumowski - Grafika edytorska
wtorek, 07 grudzień 2010
image_001.jpgW Galerii 31 3 grudnia 2010 r. odbył się uroczysty wernisaż wystawy Krzysztofa Rumowskiego. Artysta od 1987 roku jest pracownikiem naukowym Wydziału Artystycznego UMCS, prowadzi zajęcia z ilustracji, rysunku i malarstwa. Zawodowo uprawia również grafikę użytkową. Zajmuje się projektowaniem systemów corporate identity, znaków towarowych, reklam wielkoformatowych, prasowych, ale również wielu książek – zaprojektował ich ponad 300, wiele powszechnie znanych okładek płytowych i plakatów. Współpracuje z wydawnictwami Zysk i S-ka, Wydawnictwem Naukowym PWN, Wydawnictwem biblioteki Gazety Wyborczej: zaprojektował między innymi piękne serie płytowe Giganci jazzu, Kolekcja bardów, Wielcy kompozytorzy. Ze współpracy z Mirosławem Olszówką powstały płyty: Harmonia, VooVoo i Haydamaky. Na wystawie prezentowane są prace najświeższe, z ostatnich wręcz miesięcy, zadziwiają harmonijną  kompozycją i kolorystyką. Zapraszamy. Naprawdę warto obejrzeć
Krystyna Rybicka
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1001 - 1010 z 1182

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego