Wystawy
Sentymentalna podróż po Lublinie
czwartek, 01 czerwiec 2017
image_001.jpgLublin - miasto, w którym mieszkamy, do którego mamy sentyment i tęsknimy, gdy opuszczamy rodzinne strony. Miasto, które zmienia się z roku na rok. Jeszcze nie tak dawno - kilkaset, czy kilkadziesiąt lat temu Lublin wyglądał zupełnie inaczej niż obecnie. Taki obraz naszego miasta zobaczyć możemy na wystawie przygotowanej przez Agnieszkę Sokołowską.
Plan Lublina z 1873 roku, litografie prezentujące niektóre budowle, fotografie dzielnicy żydowskiej czy też ukazujące miasto zniszczone po wojnie to tylko fragment ekspozycji. Dużym zainteresowaniem cieszy się zdjęcie z lat sześćdziesiątych, na którym można zobaczyć samolot przerobiony na kawiarnię stojący w Parku Ludowym.
Wystawę można oglądać w Filii 24 do końca czerwca w godzinach otwarcia biblioteki. Serdecznie zapraszamy!
tekst i fot. Agnieszka Sokołowska
Czytaj całość...
Legenda o Czarciej Łapie
czwartek, 01 czerwiec 2017
Zapraszamy do oglądania wystawy w Galerii OKNA MBP
image_001.jpg

Czytaj całość...
Spójrz abstrakcyjnie na martwą naturę!
środa, 31 maj 2017
image_001.jpgCzy martwa natura musi uchodzić za nudną i mało kreatywną? Oczywiście, że nie!
O tym możemy przekonać się  oglądając w Filii nr 19 wystawę pt. "Spójrz abstrakcyjnie na martwą naturę" Julii Rychwińskiej, studentki Uniwersytetu Pedagogicznego. Swoją przyjaźń z obrazami, jak nam zdradza, rozpoczęła już w przedszkolu i wierna tej miłości po latach docierania się z różnymi stylami artystycznymi - swą przystań znalazła w sztukach abstrakcyjnych.
Pokaz jej prac martwej natury w abstrakcyjnym wydaniu, będący pierwszą wystawą z nowego cyklu projektów artystki, z pewnością wzbudzi wiele refleksji nad nieograniczoną możliwością naszej wyobraźni. Malarka sama powtarza, że to ulubione jej miejsce szczęścia, spełnienia i energii.

Czytaj całość...
Muzyczny collage
poniedziałek, 22 maj 2017
image_001.jpgZ okazji 700. lecia miasta Lublina Filia 39 przygotowała cykl spotkań pt. Młodzi artyści Lublina. Projekt zainicjował wernisaż młodej artystki Moniki Borawskiej, studentki wydziału Historii oraz Krajoznawstwa i turystyki kulturowej KUL, wychowanki pracowni plastycznej MDK2 w Lublinie. Monika uprawia malarstwo sztalugowe i grafikę warsztatową.
Muzyczny collage to jej druga indywidualna wystawa, obejmująca cykl prac w technice collage'u, inspirowany ikonami światowych scen muzycznych.
Czytaj całość...
Magiczny sen. Tatiana Majewska
poniedziałek, 22 maj 2017
image_001.jpg18 maja w Galerii OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbył się wernisaż malarstwa Tatiany Majewskiej. Wystawa jest kolejną z cyklu Sztuka w Oknach.
Czytaj całość...
Ptaki Lubelszczyzny
środa, 17 maj 2017
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg


Abstrakcje. Krzysztof Olszak - wernisaż wystawy
wtorek, 16 maj 2017
image_001.jpg10 maja w Filii nr 37 odbył się wernisaż wystawy fotografii "Abstrakcje. Krzysztof Olszak". Wystawę można oglądać do 2 czerwca 2017 r.
Krzysztof Olszak urodzony w 1962 roku w Puławach. Fotografik zamieszkały w Lublinie. Fotografią zajmuje się od 1980 roku. Zaczynał od fotografii klasycznej, analogowej, obecnie uprawia fotografię cyfrową. Jego inspiracją jest ogólnie pojęta przyroda. Obecnie tworzy abstrakcje.
Jego fotografie były dotychczas prezentowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Znajdują się też w wielu publikacjach książkowych i czasopismach.
Czytaj całość...
Spójrz abstrakcyjnie na martwą naturę
wtorek, 16 maj 2017
image_001.jpgW dniach od 8 do 31 maja w Filii nr 26 można obejrzeć wystawę Julii Rychwińskiej. Pokaz prac martwej natury w abstrakcyjnym wydaniu to pierwsza wystawa z nowego cyklu projektów artystki. Jej prace mają skłaniać do refleksji nad nieograniczonymi możliwościami naszych mózgów.
Julia Rychwińska to studentka Uniwersytetu Pedagogicznego. Zawsze powtarza, że najbardziej na świecie kocha ludzi,
to właśnie oni inspirują ją do pracy, a w szczególności jej rodzina. Przez lata docierała się z różnymi stylami artystycznymi, by w wieku 21 lat uznać, że najmocniej odwzorowują ją sztuki abstrakcyjne. Jest szczęśliwa, że może gościć ludzi pośród swojej wyobraźni. Serdecznie zapraszamy.
Czytaj całość...
Moje USA
czwartek, 11 maj 2017
Filia nr 35 zaprasza 20 maja na wernisaż fotografii
image_001.jpg
Powiększ
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 101 - 110 z 991


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego