Wystawy
Od Gibraltaru i Przylądka Matapan po Mřysalen i Kebnekaise
czwartek, 17 październik 2019
image_001.jpg
Wernisaż wystawy fotograficznej Andrzeja Wrony pt. „Od Gibraltaru i Przylądka Matapan po Møysalen i Kebnekaise” odbył się w ramach obchodów X Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek w Filii 34 MBP w Lublinie i zgromadził spore grono miłośników gór i podróży. Andrzej Wrona jest archeologiem, muzealnikiem, pasjonatem górskich wędrówek i sportu. Na wystawie można zobaczyć ponad trzydzieści wielkoformatowych fotografii z wypraw ich autora w różne góry Europy, m.in. z różnych części Alp (Włochy, Francja, Austria, Szwajcaria, Słowenia), Pirenejów, Gór Betyckich (Sierra Nevada), Apeninów, Dolomitów, gór Korsyki, gór Bułgarii (Riła, Piryn), gór Grecji (Olimp, Parnas, Taygetos), gór Skandynawii, Kaukazu. Wystawę można oglądać w Filii nr 34 przy ul. Judyma 2a do końca października 2019 r.
Czytaj całość...
Przez światło i powietrze
poniedziałek, 14 październik 2019
image_001.jpg
11 października w Galerii OKNA MBP odbył się wernisaż wystawy "Przez światło i powietrze". Autor obrazów, Michał Jasiewicz, jest absolwentem Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.
Czytaj całość...
Wystawa ilustracji Izabeli Madeja
piątek, 11 październik 2019
image_001.jpg
Do końca października w Filii nr 24 można oglądać wystawę ilustracji Izabeli Madeja. Prace przedstawiają sceny z najbardziej znanych baśni jak Calineczka, Czerwony Kapturek czy Królowa Śniegu, oraz legend i opowieści związanych z polskimi tradycjami oraz polskie legendy. Zachęcamy do wkroczenia w ten niezwykle barwny i piękny świat stworzony przez ilustratorkę.
Izabela (Madeja) Czop jest plastyczką, ilustratorką, animatorką i pracownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Zapraszamy do obejrzenia.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Kamuflaże
środa, 02 październik 2019
image_001.jpg
Zapraszamy na wystawę malarstwa Barbary Bartnik "Kamuflaże" w Filii nr 11.
Barbara Bartnik - urodzona w 1962 r. w Lublinie. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie (1984) oraz Instytutu Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracę dyplomową z malarstwa, obronioną w 1989 r., zrealizowała pod kierunkiem prof. Mariana Stelmasika. Uprawia malarstwo sztalugowe i zajmuje się związaną z nim działalnością pedagogiczną. Brała udział w szeregu wystaw i sympozjów w kraju i za granicą. Jej malarstwo jest narracyjne i wyraża fascynacje przyrodą.

Czytaj całość...
Mija 50 lat od wyprawy na księżyc
wtorek, 01 październik 2019
image_001.jpg
20 lipca 1969 roku na Księżycu wylądował pierwszy statek kosmiczny Apollo 11. Na jego pokładzie byli: dowódca Neil Armstrong, pilot modułu księżycowego Buzz Aldrin i pilot modułu dowodzenia Michael Collins. Kilka godzin później Armstrong zszedł ze statku po drabince i jako pierwszy człowiek w historii stanął na Księżycu, wygłaszając słynne już: "To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości."
Czytaj całość...
Mieczysław Sachadyn - Moja Indonezja cz. II
poniedziałek, 30 wrzesień 2019
image_001.jpg
To już kolejna wystawa z cyklu Moja Indonezja w Filii nr 31. Tym razem naszą uwagę przykują nie tylko krajobrazy, ale i mieszkańcy tego pięknego, wyspiarskiego kraju. Mieczysław Sachadyn swoimi umiejętnościami i z artystyczną wrażliwością zachęca nas do poznania tamtejszych ludzi, ich zwyczajów, wierzeń i obrzędów. I tak możemy zobaczyć jak palona jest najdroższa kawa świata Kopi luwak pozyskiwana dzięki łaskunowi muzanga, zajrzeć na Jawę do pałacu sułtana, w  którym tańczą wspaniałe tancerki czy podziwiać lalki teatru cieni.
Czytaj całość...
Moje malarstwo - Paweł Borkowski
poniedziałek, 30 wrzesień 2019
image_001.jpg
27 września 2019 roku w Filii nr 24 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbył się wernisaż malarstwa Pawła Borkowskiego.
Pan Paweł Borkowski jest naszym czytelnikiem, który od dzieciństwa pasjonował się malarstwem. Namalowane przez Niego pejzaże są ciekawą odmianą plastycznej poezji realnego świata  marzeń i fantazji. Pasja tworzenia wynika z chęci bycia lepszym człowiekiem. Pragnie, aby Jego obrazy były środkiem łagodzącym i kojącym umysł.
Czytaj całość...
Rzeźby
środa, 25 wrzesień 2019
image_001.jpg
16 września w Filii nr 31 odbył się wernisaż polichromowanych rzeźb autorstwa Małgorzaty Rozwadowskiej i Pawła Bernika. Wśród przyjaciół artystów i naszych czytelników mogliśmy oddać się kontemplacji tych niezwykłych prac.
Czytaj całość...
Okna w OKNACH
piątek, 20 wrzesień 2019
image_026.jpg
19 października w Galerii OKNA MBP odbył się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Wiktora Kowalczyka. Artysta urodził się w 1964 roku w Lublinie. Studiował biologię na UMCS i muzealnictwo na UW. 20 lat pracy poświęcił Muzeum Nadwiślańskiemu w Kazimierzu Dolnym (w tym kilkanaście tamtejszemu Muzeum Przyrodniczemu), a od ponad sześciu pracuje w Muzeum Lubelskim w Lublinie, opiekując się Dworkiem Wincentego Pola na Kalinowszczyźnie. Jest twórcą wystaw i publikacji, organizatorem wydarzeń kulturalnych i zajęć edukacyjnych. Od dzieciństwa zajmuje go fotografia, ostatnimi czasy pisuje także wiersze. Wystawę można oglądać do 8 października.
Marta Piasecka
fot: Beata Wijatkowska, Marta Piasecka
Czytaj całość...
Polacy, którzy zmienili świat
czwartek, 19 wrzesień 2019
image_001.jpg
We wrześniu w Filii nr 37 można podziwiać wystawę pt. „Polacy, którzy zmienili świat”. Wystawa prezentuje sylwetki oraz niezwykłe dokonania wybitnych Polaków, sławnych, docenianych i podziwianych na świecie wynalazców, naukowców, inżynierów, podróżników i artystów. Serdecznie zapraszamy.
Magdalena Szymańska-Mazurek
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 1332

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego