Wystawy
Zbigniew Herbert. Poeta niezłomny
wtorek, 20 luty 2018
image_001.jpgFilia nr 19 zaprasza do obejrzenia przygotowanej przez nas wystawy poświęconej życiu i twórczości jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku, w związku z mijającą w roku bieżącym 20. rocznicą jego śmierci.
Wystawa - skupiona wokół określonych dominant problemowych - przybliża to wszystko, co w życiu i twórczości uosabiał ten wielki poeta. W życiu - konsekwentną odwagę i wierność sobie, pomimo życiowych trudności, ciężkiej choroby i kłopotów finansowych. W sztuce - trzymanie się kanonu piękna, hierarchii i rzemiosła. W poezji zaś - umiłowania wolności, wiarę w godność jednostki i jej moralną siłę.
Czytaj całość...
Barwy Lubelszczyzny. Akwarela, akryl, olej
wtorek, 20 luty 2018
image_001.jpgWystawa "Barwy Lubelszczyzny. Akwarela, akryl, olej" autorstwa Dariusza Płechy zakończyła projekt przygotowany przez Galerię OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, zorganizowany z okazji obchodów 700-lecia Miasta Lublin. Założeniem, prezentowanego w 2017 roku, cyklu było zaprezentowanie dorobku artystów lubelskich i zaproszonych gości, którzy pokazali w swoich pracach jak widzą nasze miasto. W Galerii można było oglądać prace Artura Przybysza, Artura Gołębiowskiego, Tatiany Majewskiej, Bartłomieja Michałowskiego i Minh Dama.
Czytaj całość...
Kobiety średniowiecza
piątek, 09 luty 2018
image_001.jpgKontynuacją cyklu "I Einstein był kobietą" w Filii nr 18 jest wystawa "Kobiety średniowiecza". Wystawa prezentuje kobiety, które w czasach średniowiecznych wywarły wpływ na bieg historii – królową Jadwigę, Dobrawę, cesarzową Wu Zeitan, Joannę D'Arc.
Wystawę można oglądać do końca lutego.
Zapraszamy!
Czytaj całość...
Wystawa nmalarstwa Haliny Omiotek
czwartek, 08 luty 2018
image_001.jpgW ramach cyklu "Poznaj swojego sąsiada" w Filii nr 11 można obejrzeć wystawę prac Haliny Omiotek. Wystawa czynna do końca lutego w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy.
Czytaj całość...
Lublin - jaki był, a jaki jest
wtorek, 06 luty 2018
image_001.jpgDo końca lutego w Filii nr 36 można oglądać wystawę fotograficzną "Lublin - jaki był, a jaki jest". Prezentowane są na niej archiwalne zdjęcia miasta z prywatnych zbiorów uczestników Centrum Usług Socjalnych w Lublinie.
Czytaj całość...
Ojczyzna w poezji, poezja w Ojczyźnie
poniedziałek, 05 luty 2018
image_001.jpgW Filii nr 10 można oglądać wystawę OJCZYZNA W POEZJI, POEZJA W OJCZYŹNIE. Fotografie prezentowane na wystawie są autorstwa Anny Słowik. Zapraszamy.

Czytaj całość...
Wystawa i spotkanie z Dorotą Filip
poniedziałek, 29 styczeń 2018
image_001.jpgOd 8 do 25 stycznia w filii nr 37 można było podziwiać ikony wykonane przez Dorotę Filip z Bieszczadzkiej Pracowni Ikon Krzyża Świętego w Sanoku. Wystaw cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. 25 stycznia odbyło się spotkanie z autorką ikon oraz prezentacja wystawy. Wśród licznie przybyłych gości byli między innymi seniorzy z Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus.
Czytaj całość...
"Brat naszego Boga"
poniedziałek, 22 styczeń 2018
image_001.jpgW Filii nr 36 prezentowana jest wystawa "Brat naszego Boga" o Adamie Chmielowskim - Bracie Albercie. Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm Rokiem św. Brata Alberta. Wystawa towarzyszyła Międzynarodowemu Sympozjum Naukowemu na zakończenie Roku Brata Alberta. Została przygotowana ze zbiorów klasztoru Albertynów, klasztoru Albertynek, parafii pw. Brata Alberta w Lublinie, Wikipedii oraz zbiorów własnych w Galerii po 111 Schodach MDK2 w Lublinie.
Czytaj całość...
Wystawa obwolut
poniedziałek, 22 styczeń 2018
image_001.jpgAktualnie w Filii nr 37 można oglądać wystawę obwolut. Obwoluty na książki zostały zaprojektowane i wydrukowane przez uczniów klas graficznych Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublinie.
Pracownicy Filii
Czytaj całość...
Noc otula Stare Miasto
piątek, 19 styczeń 2018
image_001.jpgFilia nr 3 MBP prezentuje wystawę fotograficzną "Noc otula Stare Miasto".  Pokazane zdjęcia to plon sesji fotograficznej podopiecznych Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej przy Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, pod auspicjami pani Anny Asyngier-Kozieł.
Zdjęcia pokazują urokliwe uliczki i zaułki Starego Miasta w Lublinie rozświetlone ulicznymi latarniami.
Serdecznie dziękujemy pani Annie  Asyngier-Kozieł za możliwość obcowania z tak piękną sztuką, jaką jest fotografia artystyczna.
Małgorzata Bejm
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 1003


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego