Wystawy
Wystawa grafik Karoliny Koterwas
wtorek, 19 marzec 2019
image_001.jpg
Do końca marca w Filii nr 37 można podziwiać wystawę grafik autorstwa Karoliny Koterwas. Karolina Koterwas urodziła się w 1999 r. w Lublinie. Wychowała się w Krasnymstawie, gdzie zdobyła średnie wykształcenie. Uczęszczała do I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie do klasy o profilu medycznym. Od najmłodszych lat jej pasją było rysowanie, dlatego postanowiła kształcić się w tym kierunku.
Czytaj całość...
Dialog o losie i duszy
piątek, 15 marzec 2019
image_001.jpg
14 marca w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej OKNA odbył się wernisaż wystawy "Dialog o losie i duszy. Stanisław Vincenz (1888-1971)", który otworzyli Renata Filipiak (Zastępca Dyrektora ds. Merytorycznych MBP) oraz Jan A. Choroszy (Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego).
Czytaj całość...
Wystawa ilustracji Izabeli Madeja
piątek, 15 marzec 2019
image_001.jpg
Do końca marca w Filii nr 36 można oglądać wystawę ilustracji Izabeli Madeja. Prace przedstawiają najbardziej znane baśnie oraz polskie legendy. Zachęcamy do wkroczenia w ten niezwykle barwny i piękny świat stworzony przez ilustratorkę.
Czytaj całość...
Wystawa memów bibliotecznych
czwartek, 14 marzec 2019
image_001.jpg
Od początku marca w Filii nr 29 czytelnicy mają możliwość oglądania wystawy memów bibliotecznych. Wystawa została przygotowana przez pracowników Filii nr 38. Wystawa prezentuje scenki, które w zabawny sposób ukazują codzienną pracę bibliotekarzy i kadry z życia miłośników literatury. Wystawę można oglądać do końca marca.
Czytaj całość...
Wernisaż wystawy malarstwa Ewy Dymek
czwartek, 14 marzec 2019
image_001.jpg
...A to Polska właśnie... pod tym tytułem 11 marca w Filii nr 24 odbył się wernisaż malarstwa Ewy Dymek, która z wykształcenia jest lekarzem stomatologiem specjalistą periodontologii, a z zamiłowania malarzem i pasjonatem sztuk pięknych. Już w szkole podstawowej uczęszczała na zajęcia kółka plastycznego, gdzie uczyła się podstaw malarstwa i płaskorzeźby. W szkole średniej  wybrała wychowanie plastyczne. Na studiach próbowała własnych sił w dziedzinie abstrakcji. Jednak praca zawodowa, ustawiczne kształcenie, olbrzymia ilość kursów, dwa stopnie specjalizacji uniemożliwiły Jej kontynuację rozwoju w tym kierunku. Jednak gdzieś między zajęciami, często zajmowała się szkicowaniem postaci. Po wielu latach wróciła do malarstwa, kiedy z wielkim zamiłowaniem oddała się swojej pasji ucząc się warsztatu pod kierunkiem magistra Waldemara Figla w Ognisku Plastycznym przy TPSP.
Czytaj całość...
Finisaż wystawy KOBIETY
poniedziałek, 11 marzec 2019
image_001.jpg
8 marca w Galerii OKNA odbył się finisaż wystawy KOBIETY autorstwa Anny Świerbutowicz Kawalec. Artystka ukończyła Grafikę na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie i Aranżację Przestrzenie na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2006 roku pracuje w Zespole Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie na stanowisku nauczyciela, zajmuje się również projektowaniem akcydensów i publikacji, prowadzi warsztaty i kursy poświęcone grafice warsztatowej oraz projektowej. W 2011 roku zdobyła Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego "Zadra" w Warszawie, a w 2018 dostała nagrodę w konkursie malarskim "Barwy Roztocza".

Czytaj całość...
Wernisaż prac projektowych dyplomów inżynierskich
piątek, 08 marzec 2019
image_001.jpg7 marca w Galerii Biblio odbył się wernisaż prac projektowych dyplomów inżynierskich, studentów kierunku Architektury Krajobrazu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na wystawie możemy zobaczyć między innymi projekty ogrodów, skwerów jak i bardziej złożone związane z przestrzenią publiczną czy krajobrazem miejskim np.: projekt koncepcyjny przestrzeni publicznej z czytelnią na wolnym powietrzu pod Zamkiem Lubelskim czy zagospodarowanie terenu Placu Rybnego i Zaułka Hartwigów w Lublinie. Wystawa będzie prezentowana do 23 marca. Zapraszamy.
Czytaj całość...
Wolni z wolnymi, równi z równymi - jak powstała Unia Lubelska?
środa, 06 marzec 2019
image_001.jpg
Przez cały marzec w Filii nr 38 MBP można oglądać wystawę pt: „Wolni z wolnymi, równi z równymi - jak powstała Unia Lubelska?”, przygotowanej z okazji obchodów jubileuszu 450-lecia zawarcia Unii Lubelskiej.
Czytaj całość...
Ptaki Lubelszczyzny
wtorek, 05 marzec 2019
Filia nr 40 zaprasza
image_001.jpgCzytaj całość...
Jakub Wymiatał - wystawa rysunku i malarstwa
wtorek, 05 marzec 2019
image_001.jpg
W marcu w Filii nr 37 można podziwiać wystawę rysunku i malarstwa Jakuba Wymiatał. Jakub Wymiatał urodził się 16.09.1995 r. w Siedlcach w województwie mazowieckim. Od 2012 r. związany jest z Lublinem. Jest absolwentem Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Obecnie studiuje w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania na kierunku projektowanie graficzne. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął już w szkole podstawowej. Realizuje się w różnych dziedzinach sztuki, m.in. rysunku, malarstwie, rzeźbie, grafice oraz fotografii.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 1225

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego