Wystawy
Wernisaż - "Ćwiczenia z fotografii"
czwartek, 15 listopad 2018
image_001.jpg
14 listopada w Galerii Biblio odbył się wernisaż wystawy fotograficznej studentów I roku Edukacji Artystycznej z Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Prezentowane zdjęcia powstały pod opieką artystyczną dr Danuty Kuciak w Zakładzie Fotografii i Wiedzy Wizualnej. W wystawie udział biorą: Laila Albaqshi, Anna Bachok, Aleksandra Dziekan, Tetyana Falaieieva, Anna Filipiuk, Dominka Iwaniuk, Agata Kattenbach, Jan Koper, Agnieszka Mandziuk, Eliza Matejuk, Katarzyna Pieńkos, Zofia Pietryga, Paulina Puchyrska, Monika Piróg, Emilia Skubis, Katarzyna Stanisławek, Ewa Stola, Katarzyna Szostek, Marianna Tarnas, Mariana Tsiupka, Kiryl Varanko, Sebastian Wojewoda, Małgorzata Rozwadowska.
Joanna Słupska-Maron
Czytaj całość...
Wystawa z okazji Roku Praw Kobiet
czwartek, 15 listopad 2018
image_001.jpgZ okazji 100. rocznicy przyznania Polkom praw wyborczych Sejm RP ustanowił rok 2018 Rokiem Praw Kobiet. Z tej okazji powstała wystawa prezentująca sylwetki wielu znanych kobiet, które swoją postawą i osiągnięciami zmieniły polską rzeczywistość.
Czytaj całość...
"Chłopcy malowani" i "Drogi do wolności"
środa, 14 listopad 2018
image_001.jpg
Aktualizacja 14 listopada 2018

W Filii 24 oglądać można wystawę według scenariusza Justyny Polakowskiej "Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich" oraz wiersze nagrodzone w szkolnym konkursie literackim "Drogi do wolności". Wystawa powstała w oparciu o unikatowe materiały archiwalne: wspomnienia, utwory poetyckie i pamiętniki żołnierzy Legionów Polskich, które są ilustrowane oryginalnymi fotografiami z epoki – w opracowaniu Ewy Gołdy - z Archiwum Biblioteki Narodowej oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego. W utworach legionistów czytamy o bliskości śmierci, z którą żołnierze radzili sobie na różne sposoby, nadzieje związane z  wyzwoleniem Polski, ale i dopadające żołnierzy zwątpienie.
Do obejrzenia wystawy zapraszamy do końca listopada.
Czytaj całość...
Gaudium w służbie Papieskiego Słowa
środa, 14 listopad 2018
image_001.jpg
W Filii nr 39 prezentowana jest wystawa Wydawnictwa Gaudium pt. „Gaudium w służbie Papieskiego Słowa. 40. rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową”.
Ekspozycja dotyczy związków Wydawnictwa z Karolem Wojtyłą – biskupem i papieżem – na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat. Przedstawia  zdjęcia pamiątek, spotkań pracowników Wydawnictwa z Janem Pawłem II i publikacje wydawnictwa związane z osobą Ojca Świętego.
Anna Czyż
Czytaj całość...
Historia Orła Białego
wtorek, 13 listopad 2018
image_001.jpg
Wystawa Zuzanny Kaczorowskiej pt. „Historia Orła Białego”, która była eksponowana w Filii 39 stała się podstawą lekcji bibliotecznej przeprowadzonej dla uczniów klasy czwartej przez nauczyciela historii ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie, panią Dorotę Szalak.
Uczniowie poznali dzieje Orła Białego od początków państwa polskiego aż do współczesności. Dzięki wystawie uczestnicy mogli zaobserwować zmiany, jakim w ciągu wieków ulegało nasze godło narodowe.
Anna Czyż
Czytaj całość...
Patriotyzm współczesny
piątek, 09 listopad 2018
image_001.jpg„Patriotyzm współczesny” to wystawa szczególna.  W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, oddaliśmy głos młodemu pokoleniu. Prezentowane prace to szczere spojrzenie dzieci i młodzieży na zagadnienia związane z wolnością, Polską, pokojem. Plakaty są efektem warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu „Kto Ty jesteś?”. Wystawę można oglądać w Filii nr 38 MBP do końca listopada.
Czytaj całość...
Lublin - codzienność i pamięć
piątek, 09 listopad 2018
image_001.jpgZ okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Filia nr 23 (Uniwersytecki Szpital Dziecięcy) prezentuje wystawę fotograficzną "LUBLIN- CODZIENNOŚĆ I PAMIĘĆ". Autorki zdjęć to stypendystki Marszałka Województwa Lubelskiego, uczące się fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie.
Czytaj całość...
[Nie]zwykłe
wtorek, 06 listopad 2018
image_001.jpgOd 5 listopada w Filii nr 31 trwa wystawa fotografii „[Nie]zwykłe” autorstwa Stanisława Kusiaka z Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zdjęcia pana Kusiaka są zróżnicowane pod względem tematycznym; jedne z nich przedstawiają trudne warunki życia na wsi, drugie – występy miejskich kuglarzy, a inne dziką naturę. Całą te różnorodność tematyczną doskonale oddaje tytuł wystawy – [Nie]zwykłe.
Czytaj całość...
Pejzaż
wtorek, 30 październik 2018
image_001.jpg
26 października w Filii nr 24 odbył się wernisaż wystawy Moniki Anny Tomczak "Pejzaż".  Pochodząca z Zambrowa artystka uprawiająca twórczość w zakresie malarstwa sztalugowego jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskała w roku 1999 w  pracowni prof. Adama Styki. Od 2013 roku należy do Polskiego Stowarzyszenia  Nauczycieli Plastyków. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Malarstwo artystki uderza siłą decyzji i wyróżnia się dojrzałością formalną i wrażliwością kolorystyczną. Swoje obrazy konstruuje za pomocą nasyconych płaszczyzn czystego koloru. Ukazują one nowe oblicze przedmiotów istniejących bezimiennie w naszym bezpośrednim otoczeniu. Prace autorki z pogranicza realizmu, abstrakcji uderzają ciekawym nasyceniem barw i światła nadając otaczającej nas szarej rzeczywistości nowego znaczenia.
Wystawę oglądać można do 2 listopada w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 1147


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego