Wystawy
Jestem bezpieczny na drodze
wtorek, 19 czerwiec 2018
image_001.jpgOd dziś w sali głównej Biblio można obejrzeć wystawę prac, powstałych z okazji XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego - "Jestem bezpieczny na drodze".
Czytaj całość...
Wernisaż wystawy prac Aliny Gumieniak
poniedziałek, 18 czerwiec 2018
image_001.jpg"Mija już osiem lat kiedy zaczęłam realizować swoje pragnienie malowania" - mówi nasz gość Alina Gumieniak. "Nie wiedziałam jak zacząć, wiedziałam tylko, że chcę powrócić do momentu w dzieciństwie, kiedy to siadałam przed kawałkiem papieru i rysowałam, rysowałam, rysowałam...".
Czytaj całość...
Zwierzęta w obiektywie
poniedziałek, 18 czerwiec 2018
image_001.jpg
15 czerwca w Filii nr 37 odbył się wernisaż wystawy Krzysztofa Olszaka "Zwierzęta w obiektywie". Prace można oglądać do 13 lipca.
Krzysztof Olszak urodzony w 1962 roku w Puławach. Fotografik zamieszkały w Lublinie. Fotografią zajmuje się od 1980 roku. Zaczynał od fotografii klasycznej, analogowej, obecnie uprawia fotografię cyfrową. Jego inspiracją jest ogólnie pojęta przyroda. Obecnie tworzy abstrakcje.
Jego fotografie były dotychczas prezentowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Znajdują się też w wielu publikacjach książkowych i czasopismach.
Czytaj całość...
"Miasta fantastyczne" Tytusa Brzozowskiego
piątek, 15 czerwiec 2018
image_004.jpg14 czerwca w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej OKNA odbył się wernisaż wystawy "Miasta fantastyczne" autorstwa Tytusa Brzozowskiego. To już kolejna ekspozycja goszcząca w Galerii w ramach projektu "Sztuka w OKNACH" stworzonego w 2017 roku.
Czytaj całość...
Drogi ku wiedzy
poniedziałek, 11 czerwiec 2018
image_001.jpg
Przez cały maj tego roku w Filii nr 3 MBP obecna była wystawa "Drogi ku wiedzy". Ekspozycja składa się z plansz stworzonych z różnorodnych dokumentów, a została wypożyczona ze zbiorów Archiwum Państwowego w Lublinie. Zaprezentowano na niej różnorodność dokumentów życia szkolnego od XVIII wieku do początku XX wieku, które pokazały całą złożoność tematu nauczania i szkolnictwa, w czasach kiedy Polski nie było na mapach, a za mówienie po polsku groziły surowe kary.
Czytaj całość...
Świat oczami Akiry Kurosawy
środa, 06 czerwiec 2018
image_001.jpg
Filia 29 zaprasza na wystawę przypominającą Akira Kurosawę jednego z najsłynniejszych reżyserów kina. Filmów takich jak "Siedmiu samurajów" czy "Tronu we krwi" nikomu nie trzeba przedstawiać. Mija właśnie 20 rocznica śmierci tego sławnego Japończyka, który we współpracy z aktorem Toshiro Mifune stworzył niezapomniane obrazy historii X Muzy.
Mariusz Żurek
Czytaj całość...
Co mi w duszy gra
środa, 30 maj 2018

image_001.jpg

Twarze Japonii
środa, 30 maj 2018
image_001.jpg
W ciepły, piątkowy wieczór 25 maja w Filii 11 MBP miał miejsce wernisaż wystawy zdjęć Doroty Gruszki „Twarze Japonii”. Pani Dorota razem z panią Patrycją Gas zabrały nas do kraju kwitnącej wiśni opowiadając o obyczajach i życiu Japończyków. Podróż o tyle ciekawa, ponieważ okraszona wieloma ciekawostkami i zabawnymi historiami. To niezwykły kraj z wyjątkowo ciekawą kulturą, tradycją oraz historią, który zadziwi każdego obcokrajowca. Pani Partycja mówiła m. in. o hotelach kapsułowych czy o modnych maseczkach na twarz. Taka maseczka oprócz funkcji higienicznej coraz częściej spełnia funkcję ozdobną – wśród przedstawicieli młodszego pokolenia urosły one do rangi kultowego elementu stroju. Modne są na przykład maseczki z nadrukami z popularnych kreskówek.
Czytaj całość...
Noc Kultury w Filii nr 21
wtorek, 29 maj 2018
Filia nr 21 zaprasza
image_002.jpg
image_001.jpgCzytaj całość...
I Einstein był kobietą: kobiety w polityce
wtorek, 29 maj 2018
image_001.jpg
W czerwcu zapraszamy na wystawę do Filii nr 18, która dotyczy kobiet zaangażowanych w działalność polityczną i społeczną. Przedstawiamy między innymi Elżbietę II, Eleanor Roosevelt, Margaret Tatcher, Indirę Gandhi, Malalę Yousafzai i inne, wielkie osobowości, które swoją niezłomnością i odwagą w obronie wartości i ideałów, w które wierzyły, mogą być przykładem dla współczesnych kobiet.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 1069


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego