Wystawy
Moje Anioły
poniedziałek, 09 grudzień 2019
image_001.jpg
Z początkiem grudnia w Filii nr 34 zagościła wystawa prac Marii Jeżowskiej „Moje Anioły”. Autorka jest Lublinianką i mieszka na Węglinie. Pani Maria jest absolwentką Liceum Plastycznego im. C.K. Norwida. Mimo niezwiązanej z twórczością artystyczną pracy zawodowej po wielu latach powróciła do swojej pasji malarskiej, którą rozwija pod okiem artysty plastyka Elizy Dudek-Wójcickiej w Akademii Rysunku i Malarstwa Canaletto Art. Uczestniczyła w plenerach malarskich w Kazimierzu Dolnym, Białowieży i Lublinie. Jej prace, wśród których są pejzaże, portrety, anioły, prezentowane były na wystawach zbiorowych w Zamościu i Lublinie. Wystawa „Moje Anioły” jest pierwszą indywidualną wystawą Marii Jeżowskiej. Tematami prezentowanych na wystawie prac są anioły.
Czytaj całość...
Lublin 450 lat od Unii Lubelskiej - wernisaż w Filii 11 MBP
czwartek, 05 grudzień 2019
image_001.jpg
W 2019 roku przypada 450. rocznica podpisania przez Polskę i Litwę Unii Lubelskiej.  Postanowiłyśmy więc włączyć się w obchody rocznicy organizując plener malarski na ulicach naszego pięknego miasta. W tym wydarzeniu, które odbyło się 7 lipca, udział wzięły Malarki z Konopnicy i Fanki Sztuki działające przy naszej bibliotece. Efektem tego spotkania jest wystawa obrazów i zdjęć, które w trakcie malowania robiła Małgorzata Sulisz. Kuratorem pleneru i wystawy jest Barbara Bartnik. Wystawa będzie u nas gościła do połowy stycznia 2020. Zapraszamy do oglądania.
Jadwiga Skórska, Anna Pawlak
Czytaj całość...
Wystawa ilustracji do bajek Izabeli Madeja
czwartek, 05 grudzień 2019
image_001.jpgDo końca grudnia w Filii nr 37 można oglądać "Wystawę ilustracji do bajek" Izabeli Madeja, ilustratorki i plastyczki pochodzącej z Lubelszczyzny. Izabela Madeja posługuje się obrazem, aby prowadzić swoją narrację i opowiadać historie. Zafascynowana światem legend, baśni i niesamowitych historii, tworzy prace z pogranicza fantastyki i mitologii. Uwielbia odkrywać i poszerzać świat dziecięcej wyobraźni, dlatego z przyjemnością ilustruje książki dla najmłodszych i młodzieży.

Czytaj całość...
Natchniony duchem polskich pieśni...
środa, 04 grudzień 2019
image_001.jpg
Filia 6 zaprasza do obejrzenia wystawy o Stanisławie Moniuszce z okazji 200. rocznicy urodzin.
Czytaj całość...
"Chwile zatrzymane" Michała Suffczyńskiego
poniedziałek, 25 listopad 2019
image_001.jpg
Od 23 listopada w Galerii OKNA MBP można oglądać wystawę malarstwa "Chwile zatrzymane" autorstwa Michała Suffczyńskiego. Artysta jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i University of Detroit Mercy. Obecnie jest adiunktem w Pracowni Rysunku, Malarstwa i rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Czytaj całość...
Sercem malowane
środa, 20 listopad 2019
image_001.jpg
Barbara Silkowska-Tyrka autorka obrazów prezentowanych w Filii 39, jest kobietą niezwykłe skromną, utalentowaną i otwartą. Malarstwo, to jej realizacja marzeń oraz zaspakajanie potrzeb duchowych i estetycznych. Tworzy z ogromną pasją, zafascynowana przede wszystkim kolorami świata, krajobrazami, a także pracami uznanych artystów. Obrazy charakteryzują się wyrazistością barw i oryginalnym stylem, odzwierciadlają wewnętrzną wrażliwość i emocje autorki. Malowanie stało się dopełnieniem życia osobistego i zawodowego.
Czytaj całość...
Wszystkie strony Europy, czyli Andersen w podróży
wtorek, 12 listopad 2019
image_001.jpg
W Filii nr 37 można doglądać wystawę dotyczącą życia i podróży Hansa Christian Andersena. Wystawę można podziwiać do końca listopada. Serdecznie zapraszamy.
Ewelina Wojewoda
Czytaj całość...
Sercem malowane
wtorek, 12 listopad 2019

image_001.jpg

Moja podróż
czwartek, 07 listopad 2019

image_001.jpg

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 1352

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego