Wystawy
Wolni z wolnymi, równi z równymi - jak powstała Unia Lubelska?
środa, 12 czerwiec 2019
image_001.jpg
Z okazji 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej w czerwcu Filia nr 23 prezentuje wystawę "Wolni z wolnymi, równi z równym - jak powstała Unia Lubelska". Wystawa upamiętnia to ważne wydarzenie związane z historią Lublina.. Do jej stworzenia  wykorzystano materiały archiwalne, teksty oraz fotografie obrazujące powstawanie Unii Lubelskiej, zaczerpnięte ze zbiorów biblioteki cyfrowej Polona.
Czytaj całość...
Pieniądze świata - wystawa Zbigniewa Wójcika
środa, 12 czerwiec 2019
image_001.jpgDo 21 czerwca w Filii nr 37 można oglądać wystawę „Pieniądze świata” autorstwa Pana Zbigniewa Wójcika - kolekcjonera i nauczyciela LCKZiU w Lublinie. Prezentowane eksponaty są tylko niewielką częścią kolekcji zgromadzonych banknotów i monet. Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach otwarcia filii.
pracownicy filii
Czytaj całość...
Szlakiem Unii Lubelskiej
wtorek, 11 czerwiec 2019
image_001.jpgWystawa „Szlakiem Unii Lubelskiej” prezentowana w Filii nr 34 MBP została zorganizowana z okazji 450-lecia zawarcia unii polsko-litewskiej . Autorami prezentowanych zdjęć są dzieci i młodzież uczestniczący w zajęciach w Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie pod kierunkiem Anny Asyngier-Kozieł. Na wystawie kolejno ukazane są miejsca w Lublinie związane z Unią Lubelska tj. Zamek Lubelski, Kaplica Świętej Trójcy, Plac Po Farze, Klasztor oo. Dominikanów i Bazylika pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika, Kamienica Lubomelskich – Piwnica Pod Fortuną, Pobernardyński Kościół pw. nawrócenia Św. Pawła, Pobrygidkowski Kościół pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej i Pomnik Unii Lubelskiej.
Czytaj całość...
Moniuszko 200.
wtorek, 11 czerwiec 2019
image_001.jpg
W 200. rocznicę urodzin i w Roku 2019 Stanisława Moniuszki, w Filii nr 20 MBP eksponowana jest wystawa poświęcona temu wybitnemu kompozytorowi.
Moniuszko tworzył muzykę nacechowaną narodowo, wplatając w swoje kompozycje wyraziste elementy melodii i tańców ludowych, polskich. Był jednym z najwybitniejszych kompozytorów polskiego romantyzmu, nazywanym również ojcem „polskiej opery narodowej”.
Zapraszamy.


Czytaj całość...
Patrząc na jazz
piątek, 07 czerwiec 2019
image_001.jpgDo końca czerwca w Filii nr 29 można podziwiać piękną wystawę fotografii autorstwa Macieja Nowaka "Patrząc na jazz".
Maciej Nowak, dr hab. w zakresie literaturoznawstwa, adiunkt w Ośrodku Badań nad Literaturą Religijną KUL, autor monografii Na łuku elektrycznym. O pisaniu Andrzeja Bobkowskiego. Opublikował liczne recenzje płytowe, artykuły na temat estetyki jazzu oraz wywiady z muzykami. Wiele z tych tekstów ilustrowanych było zdjęciami jego autorstwa.
Na wystawie prezentuję prace powstałe w różnych miejscach Europy i Stanów Zjednoczonych, ale interesują mnie także bezimienni muzycy występujący na ulicy, improwizujący w metrze, przygrywający sobie i turystom na parkowej ławce.
Zapraszamy!
Czytaj całość...
Przyjaciółka książka
środa, 05 czerwiec 2019

image_001.jpg

Cudze chwalicie... czyli o przyrodzie polskiej
wtorek, 04 czerwiec 2019
image_001.jpg
W Filii nr 22 można już oglądać wystawę fotograficzną "Przyroda polska" zorganizowaną wspólnie przez MDK "Pod Akacją" i naszą Bibliotekę. Na wystawie prezentowane są zdjęcia wykonane przez młodzież z Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej pod kierunkiem pani Anny Asyngier-Kozieł. Na fotografiach można podziwiać niezwykły świat roślin i zwierząt występujących w naszym kraju. Oglądanie wystawy może uświadomić nam, jak wiele piękna jest dookoła nas, trzeba się tylko dobrze rozejrzeć. Serdecznie zapraszamy, wystawę można oglądać do końca czerwca.
Pracownicy Filii
Czytaj całość...
POLSKA SZKOŁA ILUSTRACJI 1960-1980
poniedziałek, 03 czerwiec 2019

image_001.jpg

Wystawa prezentująca wybrane prace wybitnych twórców Polskiej Szkoły Ilustracji, udostępniona przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.
Jest eksponowana w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej OKNA do 18 czerwca 2019 roku.

Czytaj całość...
Portret mojego miasta
poniedziałek, 27 maj 2019
Filia nr 40 (Biblioteka na Poziomie) zaprasza
image_001.jpg
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 1277

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego