Wystawy
Plakat - wystawa prac studentów grafiki Wydziału Artystycznego UMCS
środa, 14 sierpień 2019
image_001.jpg
Od 12 sierpnia w Filii nr 38 prezentowana jest wystawa prac studentów grafiki Wydziału Artystycznego UMCS. Inicjatorką ich powstania jest dr hab. Anna Boguszewska. Patronat nad twórczością objął Pan Dziekan Wydziału Artystycznego UMCS dr hab. Krzysztof Szymanowicz, zaś opiekę sprawował dr Jarosław Koziara. Zapraszamy na Relaksową!
Czytaj całość...
Patrząc na jazz
wtorek, 13 sierpień 2019
image_001.jpg
W sierpniu w Filii nr 37 można podziwiać wystawę fotografii pt. ”Patrząc na Jazz” autorstwa Macieja Nowaka. Autor w swoich fotografiach przedstawia spontaniczność w muzyce.
Czytaj całość...
Tajemnice Zamku Czocha
poniedziałek, 12 sierpień 2019
image_001.jpg
W sierpniu w Filii 24 oglądać można wystawę fotografii Beaty Wijatkowskiej "Tajemnice zamku Czocha". Historia zamku jest równie bogata, co ilość nazw pod jakimi pojawia się w różnego rodzaju dokumentach na przestrzeni dziejów. Jego początki, jako warowni granicznej Czech, sięgają II połowy XIII wieku i czasu panowania nad tymi ziemiami króla czeskiego Wacława II. Jego córka Agnieszka wychodząc w 1315 roku za mąż za księcia piastowskiego Henryka Jaworskiego, otrzymuje twierdzę wraz z przyległymi ziemiami w formie ślubnego posagu. Nie doczekawszy się następcy ze związku z czeską księżniczką, 30 lat później Henryk zawiera porozumienie ze swym siostrzeńcem Bolkiem II Świdnickim, który przejmuje zamek Czocha wraz z okolicą. Po śmierci Bolka II i jego żony dobra te wracają pod czeskie panowanie.
Czytaj całość...
Wolni z wolnymi, równi z równymi
czwartek, 08 sierpień 2019
image_001.jpg
„Wolni z wolnymi, równi z równymi - jak powstała Unia Lubelska?” to tytuł wystawy, którą można oglądać w Filii nr 21 na Starym Mieście do końca sierpnia 2019 roku. Ekspozycja przedstawia długą i trudną drogę do zjednoczenia, a w rezultacie powstania Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Czytaj całość...
Stanisław Moniuszko i jego twórczość
czwartek, 08 sierpień 2019
image_001.jpg
W 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu twórczości kompozytora, oddając hołd tej wybitnej postaci, ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. W sierpniu Filia nr 23 włączając się w ogólnopolskie obchody Jubileuszu prezentuje wystawę plakatu "Stanisław Moniuszko i jego twórczość".
Czytaj całość...
Moja Indonezja
piątek, 02 sierpień 2019
image_001.jpg
Od 1 sierpnia w Filii nr 31 można obejrzeć pierwszą wystawę fotograficzną z cyklu: Moja Indonezja. Kraj pięknej przyrody i przyjaznych ludzi, autorstwa Mieczysława Sachadyna. Tym razem tematem przewodnim swoich fotografii pan Sachadyn uczynił piękno indonezyjskiej natury ujęte z różnych perspektyw.
Czytaj całość...
Wystawa podsumowująca warsztaty "Laboratorium komiksu"
czwartek, 01 sierpień 2019
image_001.jpg
17 lipca w Filii nr 29 otwarto wystawę podsumowującą cykl warsztatów komiksowych, które prowadził Grzegorz J. Nowicki. Przygotowane przez uczestników zajęć prace zostały zeskanowane i wydrukowane w drukarni i są prezentowane na dużych planszach. Dumni autorzy komiksów chętnie pozowali do zdjęć obok swoich dzieł. Prace mogą teraz podziwiać rodziny uczestników warsztatów oraz czytelnicy naszej filii.
Czytaj całość...
Letnie kwiaty w obrazach
środa, 24 lipiec 2019
image_001.jpg
Mirosława Widnicka, malarka, amatorka, prezentowała w Filii 39 swoje obrazy, które powstały w ramach projektu Malowany Głusk, realizowanego w Domu Kultury Dominów. Pani Mirosława zawsze lubiła rysować, w dzieciństwie kredki towarzyszyły jej zawsze, wolny czas spędzała malując obrazki. Kwiaty w wazonach, donicach to temat ulubiony przez autorkę.
Biblioteka została ozdobiona barwnymi letnimi kwiatami, wszystkich oglądających ogarnął słoneczny nastrój.
Anna Czyż
Czytaj całość...
Plakat - wystawa prac studentów grafiki Wydziału Artystycznego UMCS
środa, 24 lipiec 2019
image_001.jpg
Na przełomie lipca i sierpnia w Filii nr 37 można oglądać wystawę plakatów powstałą z inicjatywy dr hab. Anny Boguszewskiej, pod patronatem Pana Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS dra hab. Krzysztofa Szymanowicza. Prezentowane prace studentów grafiki z Wydziału Artystycznego UMCS zostały zrealizowane przy pomocy różnorodnych technik graficznych. Nad powstawaniem prac czuwał dr Jarosław Koziara. Plakaty promują fikcyjne wydarzenia kulturalne.
Autorami prac są: Anna Kosenko, Diana Lipa, Ewa Placek, Karolina Burzak, Katarzyna Stajniak, Nikol Parisse, Paulina Dąbrowska, Paulina Narewska, Svetina Burmistrova.
Serdecznie zapraszamy do oglądania.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 1305

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego