Wystawy
Wesele. Pocztówki z przedstawień
czwartek, 23 styczeń 2020
image_003.jpg
Przez cały styczeń 2020 roku w Filii nr 3 MBP jest obecna wystawa poświęcona pierwszym przedstawieniom "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego z 1901 i 1902 roku. Na ówczesne czasy wystawienie tej sztuki było wydarzeniem nie tylko artystycznym, ale także społecznym. Kontekst patriotyczny, społeczny, obyczajowy rozpalił widzów i mieszkańców Krakowa. Krążyły nieustanne plotki i dowcipy. Tę atmosferę przywołuje wystawa "Wesele".
Czytaj całość...
Gabinet Lalek dr A. - wystawa
poniedziałek, 20 styczeń 2020
image_001.jpg
W Filii nr 11 MBP można obejrzeć wystawę lalek Aleksandry Lis. Jak mówi sama autorka „Zajmuję się głównie tworzeniem lalek o stawach kulkowych. Lalki nie powstają z gotowych elementów, wszystkie są wykonane z modeliny, a następnie malowane. Ubrania, fryzury i dodatki wykonuję sama według własnych projektów. Lalki wyposażam również w najróżniejsze akcesoria i staram się organizować im także własne mieszkanka.
Czytaj całość...
Misja Apollo Podbój Kosmosu - Księżyc
piątek, 17 styczeń 2020
image_001.jpg
Od połowy stycznia w Filii nr 38 MBP prezentujemy wystawę pt. ”Misja Apollo Podbój Kosmosu - Księżyc” pełną faktów i ciekawostek związanych z lotami w kosmos. Podczas wernisażu 15 stycznia dzieci i młodzież z zainteresowaniem prześledziła poszczególne wydarzenia towarzyszące przygotowaniom do pierwszego lotu na księżyc, rozpoznali najważniejsze postacie związane z projektami NASA, oraz wykazali się szeroką wiedzą związaną z tematem.
Czytaj całość...
Rzeczy niewielkie. Chwile ulotne
piątek, 17 styczeń 2020
image_002.jpg
"Aparat fotograficzny jest przedmiotem, z którym mam do czynienia codziennie, a obowiązkowo towarzyszy mi podczas wszystkich wypraw. Rejestruję nim ważne chwile, osoby, które napotkałam na swej drodze, ciekawe miejsca i zachwycające krajobrazy.  Jeśli chcę zdjęcie inne od wszystkich wtedy upatruję szczegół" - usłyszeli Seniorzy z Centrum Usług Socjalnych podczas wernisażu wystawy fotografii "Rzeczy niewielkie. Chwile ulotne" w Filii nr 11.
Czytaj całość...
Plakat w Teatrze Andersena
poniedziałek, 13 styczeń 2020
image_001.jpg
Zachęcamy do obejrzenia wystawy "Plakat w Teatrze Andersena", użyczonej nam przez Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, która jest już dostępna w sali wystawowej Biblio. W ramach wystawy prezentujemy projekty plakatów do spektakli teatru od 1981 do 2019 roku.
Czytaj całość...
Stanisław Witkiewicz - malarz, pisarz, twórca stylu zakopiańskiego
piątek, 10 styczeń 2020
image_001.jpg
Stanisław Witkiewicz - polski malarz i teoretyk sztuki, pisarz, myśliciel, krytyk literacko-artystyczny, architekt, twórca stylu zakopiańskiego. Człowiek wielu talentów, jedna z największych osobowości polskiej kultury przełomu XIX i XX wieku. W styczniu w Filii nr 37 można podziwiać wystawę przedstawiająca twórczość tego wspaniałego artysty.
Magdalena Szymańska
Czytaj całość...
Wystawa rysunków Pauliny Kosakowskiej
piątek, 10 styczeń 2020
image_001.jpg
W styczniu w filii nr 29 prezentowane są rysunki Pauliny Kosakowskiej. Prace zostały wykonane technikami mieszanymi. Wykorzystano kredki akwarelowe, akwarele, gwasz i markery.
Paulina Kosakowska - rysowniczka, ilustratorka. Lubi jeść truskawki, uśmiechać się i tańczyć. Zachwycają ją bajki Disneya. To one są jej inspiracją podczas tworzenia ilustracji. Marzy o tym, aby kiedyś także jej rysunki oddziaływały tak na innych ludzi.
Czytaj całość...
Korozja i patyna
piątek, 20 grudzień 2019
image_001.jpg
Do końca stycznia 2020 roku prezentowana jest wystawa grafik Ireny Lawruszko. Artystka pochodzi z Ukrainy. W 2017 roku obroniła pracę magisterską z grafiki warsztatowej w technikach trawionych na WA UMCS w Lublinie i rozpoczęłam studia doktoranckie w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracowała  w zespole przywracającym pierwotne piękno secesyjnej polichromii z lat dwudziestych XX wieku w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Lublinie, w dzielnicy Głusk, zainspirowana sztuką lubelskiego artysty Czesława Celestyna Miklasińskiego stworzyła grafiki ma wystawę "Korozja i patyna".


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 1370

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego