Działalność Filii
Koło plastyczne
czwartek, 26 kwiecień 2018
image_001.jpgNa ostatnich dwóch spotkaniach koła plastycznego w Filii nr 38 MBP, doskonaliliśmy warsztat akwarelowy. Kontynuując rozpoczęte prace, skupiliśmy się na szczegółach i wykańczaniu projektów.  Powstało wiele ciekawych i zróżnicowanych akwareli, o czym można się przekonać oglądając naszą fotogalerię.
Czytaj całość...
(Do)wolność czytania
wtorek, 24 kwiecień 2018
XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK
image_001.jpg
Powiększ


Czytaj całość...
Baśnie Hansa Christiana Andersena
poniedziałek, 23 kwiecień 2018
image_001.jpgBiblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie i Filia nr 39 wspólnie realizowały od stycznia tego roku projekt „ Autorzy lektur dla najmłodszych”. W bibliotece odbyło się kilka spotkań, które pozwoliły poznać uczniom postać Hansa Christiana Andersena, jego życiorys i twórczość. Zajęcia miały bardzo różnorodny charakter, oprócz czytania utworów, dzieci wykonały plakaty o autorze najbardziej znanych baśni na świecie, rozwiązywały zagadki i rebusy. Rozwijaliśmy pamięć i logiczne myślenie przy kodowaniu baśni „Latający kufer”. Uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią panią Malwiną Piłat przygotowali cudowne przedstawienie pt. „Calineczka”.
Czytaj całość...
Historia pewnej książki  jak zostać wydawcą?
poniedziałek, 23 kwiecień 2018
image_001.jpgPodczas trzech spotkań z dziećmi z Przedszkola nr 53 omówiliśmy zagadnienia związane z powstawaniem książek. Po prześledzeniu prezentacji multimedialnej, dotyczącej dziejów książki od starożytności do czasów współczesnych, młodzi odkrywcy byli gotowi na stworzenie własnej historii.
Czytaj całość...
Migam foto
poniedziałek, 23 kwiecień 2018
Aktualizacja 23 kwietnia 2018
plakat_001.jpg
Powiększ


Czytaj całość...
Szeptanki
czwartek, 19 kwiecień 2018
image_001.jpgO pedagogice Marii Montessori mówi się coraz częściej. Z każdym rokiem przybywa jej zwolenników. I właśnie w celu zaspokojenia ciekawości, uzupełnienia wiedzy i zainteresowania nowymi metodami uczenia na Szeptanki zaprosiliśmy Panią Magdalenę Szwed - nauczyciela w szkole M. Montessori, prywatnie mamę trzech córek, wychowywanych w duchu Montessorim.
Czytaj całość...
Tajemnice Jednego Dzieła
czwartek, 19 kwiecień 2018
image_001.jpg11 kwietnia w Filii nr 2 odbyło się kolejne spotkanie klubu dyskusyjnego "Tajemnice Jednego Dzieła", zatytułowane: "Czarny jak ja - inny = obcy = zły - rasizm, ksenofobia i nietolerancja dziś".
Czytaj całość...
Impresjonizm. Malarskie inspiracje w muzyce
czwartek, 19 kwiecień 2018
image_001.jpg18 kwietnia Filię nr 2 ponownie ogarnęły dźwięki muzyki podczas koncertu „Impresjonizm. Malarskie inspiracje w muzyce”. Za sprawą uczennic Szkoły Muzycznej II st. im. T. Szeligowskiego: Dominiki Pawłowskiej, Magdaleny Maciejewskiej, Aleksandry Szczepkowskiej oraz nauczycielki - pani Karoliny Hordyjewicz, która wystąpiła w roli solistki, akompaniatorki oraz recytatorki poezji Paula Verlaine, środowy wieczór przebiegł w niezwykłej, wręcz magicznej atmosferze.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 4073


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego