Działalność Filii
Malowanie intuicyjne
wtorek, 06 luty 2018

image_001.jpg
Powiększ

Historia jest OK!
wtorek, 06 luty 2018
image_001.jpgW styczniu w Filii nr 36 rozpoczęliśmy realizację cyklu zajęć "Historia jest OK!". Cykl składa się z 9 lekcji. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu. W zajęciach wezmą udział pięciolatki z Przedszkola nr 84 w Lublinie. Celem spotkań jest przybliżenie dzieciom historii Polski, zaczynając od początków państwa polskiego, aż do dnia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Czytaj całość...
Walentynki z książką
poniedziałek, 05 luty 2018
Świąteczne miasteczko
poniedziałek, 05 luty 2018
Czwartkowe bajanie
poniedziałek, 05 luty 2018
bajanie.jpgW styczniu w każdy czwartkowy poranek razem z dziećmi z Przedszkola nr 42 wędrowaliśmy po krainie zaczarowanej książki. Odwiedzaliśmy mieszkańców Stumilowego Lasu oraz  sympatyczne trolle z Doliny Muminków. Zabawne i mądre historyjki sprawiały, że dzieci chętnie je słuchały.
Najmłodszej grupie czytano bajki z różnych stron świata. Spore zainteresowanie przedszkolaków wzbudziła ciekawa i pełna kolorowych ilustracji książka „Jaś i Pusia u lekarza”, w której obrazki zastępowali odpowiednimi słowami pasującymi do treści.
tekst i foto: Maria Włosek
Czytaj całość...
Szeptanki
czwartek, 01 luty 2018
image_001.jpgNa wtorkowych Szeptankach w Filii nr 38 gościliśmy Panią Katarzynę Malinowską- stylistkę, która radziła mamom, jak przygotować się do powrotu na rynek pracy. Po ogólnych informacjach nt. trendów w modzie odbyły się indywidualne konsultacje dotyczące właściwego doboru ubrań i ich kolorystki do typu urody i sylwetki. Za tydzień odbędą się zajęcia muzyczne. Także tym razem spotkanie angażujące dzieciaczki. Serdecznie zapraszamy.
Czytaj całość...
Karnawał
czwartek, 01 luty 2018
image_001.jpgW styczniu w Filii nr 24 miało miejsce pierwsze w tym roku spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Roztocze. Tematem naszego spotkania był karnawał oraz zbliżające się Walentynki. Wspólnie z osobami niepełnosprawnymi rozmawialiśmy o tradycjach i zabawach związanych z tymi wydarzeniami. Zajęcia umiliły również quizy i zabawy o tematyce karnawałowo-walentynkowej.
Czytaj całość...
Koło plastyczne w Filii 38
środa, 31 styczeń 2018
image_001.jpgW styczniu spotkaliśmy się na pierwszych w nowym roku zajęciach koła plastycznego w Filii 38 MBP. Zainspirowani ilustracjami Danuty Konwickiej do utworu Adama Bahdaja „Pilot i ja”, podjęliśmy temat rozwijający wyobraźnię i myślenie przestrzenne -  ujęcia krajobrazów widziane z lotu ptaka. Na początku zbieraliśmy pomysły - obejrzeliśmy fragment filmu o Harrym Potterze, ukazujący szalony lot samochodem Weasleyów oraz oglądaliśmy ilustracje przybliżające tematykę perspektywy.
Czytaj całość...
Stylistka radzi
wtorek, 30 styczeń 2018
image_001.jpg26 stycznia w Filii nr 38 gościliśmy panią Katarzynę Malinowską - stylistkę, kreatorkę wizerunku i personal Shopper’kę. Pani Katarzyna pomagała czytelniczkom w doborze garderoby do określonego typu sylwetki. Radziła, jakie kolory i fasony są odpowiednie do ich typu sylwetki i kolorystki. Czytelniczki pytały, jak uporządkować swoją szafę, czym kierować się podczas wymiany garderoby i wreszcie, jak się przygotować pod względem stylistycznym do powrotu na rynek pracy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 3902


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego