Działalność Filii
Piknik sensoryczny
piątek, 08 czerwiec 2018
image_001.jpg
We wtorek 5 czerwca, na polanie przed Filią nr 38 MBP, odbyła się II Edycja „Pikniku Sensorycznego” kończącego cykl tegorocznych „Szeptanek” - spotkań dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów. Podczas pikniku maluchy miały możliwość pobudzania różnych zmysłów, w szczególności dotyku, węchu i wzroku. Specjalnie dla nich została przygotowana ścieżka sensoryczna, wielkoformatowy witraż, plansze z owocowymi zapachami, domowej roboty ciastolina, ukryte w lodzie dinozaury i wiele innych atrakcji. Ważnym elementem była duża książka sensoryczna, którą dzieci i rodzice mogli samodzielnie uzupełnić. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, jest nam niezwykle miło, że tak licznie przybyliście na to wydarzenie. Do zobaczenia we wrześniu!
Czytaj całość...
Twórcze spotkania z Lubelską Legendą
piątek, 08 czerwiec 2018
image_001.jpg
Piękne prace plastyczne wykonane przez dzieci z Przedszkola nr 84 w Lublinie można podziwiać w Filii nr 24. Wystawa powstała w ramach projektu „Twórcze spotkania z Lubelską Legendą. Edycja III” zrealizowanemu dzięki wsparciu Miasta Lublin przez Fundację M-ART oraz Fundację Wspierania Rozwoju Osobistego „STUDEO”.
Prace oglądać można do 22 czerwca w godzinach  otwarcia biblioteki. Serdecznie zapraszamy!
Maria Kozioł
fot. M. Szymańska-Mazurek
Czytaj całość...
Chwile z Armenią
czwartek, 07 czerwiec 2018

image_001.jpg

Edukacja przez sztukę
czwartek, 07 czerwiec 2018
image_002.jpg
„Mama i ja”, „Bohater filmu animowanego” i „Ja w przyszłości” były tematami majowych warsztatów plastycznych z cyklu „Edukacja przez sztukę”. Poniżej prezentujemy kolorowe obrazki najmłodszych.

Czytaj całość...
Festyn Rodzinny na Wrotkowie
czwartek, 07 czerwiec 2018

image_001.jpg

Dykteryjki
czwartek, 07 czerwiec 2018
image_001.jpg
W maju odbyły się cztery spotkania z cyklu Dykteryjki.
Podczas Tygodnia Bibliotek dzieci dowiedziały się co nieco o zakładkach do książek oraz wykonały własne. Na kolejnych zajęciach, najmłodsi poznali przygody świnki, a następnie pokolorowali jej podobiznę według swoich upodobań. Trzecie spotkanie z maluchami pozostało w temacie zwierząt. Tym razem były to owady. Dzieci rozwiązywały zagadki oraz poznały etapy rozwoju motyli. Zajęcia plastyczne tamtego dnia obfitowały w kolorowe gąsienice. Ostatnie majowe Dykteryjki wszyscy razem spędziliśmy na świeżym powietrzu. Dzieci miały możliwość w końcu się pobrudzić podczas malowania farbami na foli.
Czytaj całość...
Planszówkowe środy
czwartek, 07 czerwiec 2018
image_004.jpg
W maju odbyły się dwa spotkania z cyklu Planszówkowe środy w Biblio. Między innymi po długim czasie na stole pojawił się jak zwykle dobry Avalon. Była też okazja, aby pograć w nowość od wydawnictwa Portal - "Decrypto".
Na kolejne spotkania zapraszamy 06 i 20 czerwca, od godziny 18:00.
Czytaj całość...
Noc Kultury
czwartek, 07 czerwiec 2018
image_001.jpgZ 2 na 3 czerwca odbyła się już dwunasta edycja Nocy Kultury. MiastoMomenTy - to tegoroczne hasło imprezy. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z Nocy Kultury w Filii nr 2 i Filii nr 21 MBP.
Czytaj całość...
Św. Kinga oczami maluchów
środa, 06 czerwiec 2018
image_001.jpgZ radością prezentujemy prace plastyczne grupy Biedronek z Przedszkola nr 22, które nareszcie cieszyć mogą nasze oczy. Maluszki gościły u nas podczas Tygodnia Bibliotek. Jak zaczarowane wsłuchiwały się w legendę o św. Kindze, którą potem plastycznie utrwaliły. Ich prace zadziwiają wyobraźnią i kreatywnością. Dzieci wychwyciły mnóstwo szczegółów. W pracach widoczne są: korona, piękna suknia i pałac. A także kopalnia, bryła soli i klejnot.
Tekst: Jolanta Jurkowska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 4140


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego