Działalność Filii
Dzień Kubusia Puchatka
wtorek, 27 luty 2018
image_001.jpgZ okazji Dnia Kubusia Puchatka, który przypada 18 stycznia w urodziny Alana Alexandra Milne'a, w Filii nr 24 odbył się cykl zajęć związanych z tą uwielbianą przez dzieci postacią bajkową. W spotkaniach uczestniczyły dzieci z Przedszkola Bystry Maluch oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 29. Wspólnie z najmłodszymi czytelnikami poznaliśmy bliżej sylwetkę autora książki, dzieci dowiedziały się również, że Krzyś oraz inne postaci z bajek o małym misiu istniały naprawdę.
Czytaj całość...
Kto Ty jesteś?
poniedziałek, 26 luty 2018
image_001.jpgWłączając się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Filia 34 rozpoczęła cykl spotkań bibliotecznych „Drogi do wolności”. Dwie pierwsze lekcje zatytułowane „Kto Ty jesteś?” skierowane były do najmłodszych dzieci z przedszkola Mała Panda. Podczas spotkania przedszkolaki obejrzały prezentację, która ułatwiła zapoznanie się z symbolami narodowymi Polski, ich znaczeniem, miejscami gdzie możemy je spotkać bądź o nich usłyszeć.
Czytaj całość...
Biblio-Koderzy
poniedziałek, 26 luty 2018
image_001.jpgW piątek 23 lutego w Filii nr 38 MBP odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Biblio-Koderów. Niedawno nasza filia przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci Programować” i organizuje cykliczne zajęcia dedykowane dzieciom powyżej 7 roku życia. Każde spotkanie składa się z dwóch części. Na początku uczestnicy rozwijają umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów wykonując ćwiczenia bez użycia narzędzi cyfrowych. Następnie przechodzą do poznawania podstaw programowania z wykorzystaniem nowych technologii (komputerów, robotów, tabletów). Niezwykle ważnym elementem warsztatów jest również rozwijanie umiejętności pracy w zespole.
Czytaj całość...
Inne stany świadomości - koncert w Filii nr 10
poniedziałek, 26 luty 2018
image_001.jpg"(...) To tak, jakby ktoś tlen z powietrza wziął i kazał żyć…
To tak, jakby ktoś stąd ciebie mi wziął i kazał żyć…
To tak, jakby ktoś biel ze śniegu wziął, kazał mu lśnić…
To tak, jakby ktoś stąd ciebie mi wziął i kazał żyć(...)"
Bogdan Loebl

Odmienne stany świadomości, to stany świadomości człowieka inne niż normalny stan czuwania. Innym stanem, w którym znajduje się często człowiek to stan zakochania, który przeradza się (albo i nie) w miłość. O niej śpiewali podczas koncertu w Filii nr 10 Justyna Prokop i Wiesław M. Pawłowski.
Czytaj całość...
Warsztaty cyrkowe
poniedziałek, 26 luty 2018

image_001.jpg
Powiększ

Dzień Języka Ojczystego
poniedziałek, 26 luty 2018
image_001.jpg21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w Filii nr 38 odbyły się trzy lekcje dotyczące języka polskiego. Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 21, dowiedzieli się skąd pochodzi język polski, do jakiej grupy języków jest zaliczany, a także o roli języka polskiego w kontekście odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie młodzież szkolna ćwiczyła swoją ortografię przy grze planszowej i poprawiała sprawność umysłu przy różnego rodzaju kalamburach, wykreślankach i rebusach z językiem polskim w tle.Czytaj całość...
Opowieść wigilijna
poniedziałek, 26 luty 2018
image_001.jpgW sali widowiskowej Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia” odbyło się performatywne czytanie fragmentów Opowieści wigilijnej Karola Dickensa. Wzruszająca historia przemiany starego skąpca Ebenezer Scrooge w człowieka pełnego dobroci i życzliwości dla innych jest tematem wciąż aktualnym i wzruszającym każdego czytelnika. Spektakl został przygotowane przez Filię 39 we współpracy z uczestnikami i terapeutami Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia”. W przedstawieniu wzięli udział uczestnicy terapii, terapeuci oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie, a także pani Lucyna Szejgiec, zaprzyjaźniona czytelniczka biblioteki.
Czytaj całość...
Biblioteka na ciebie czeka: "Zaczarowana zagroda"
piątek, 23 luty 2018
logo3.jpgNa pierwsze spotkanie, zorganizowane przez Filię nr 18 w ramach projektu "Biblioteka na ciebie czeka" przybyła klasa I Szkoły Podstawowej nr 7 w Lublinie. Zajęcia rozpoczęliśmy od głośnego czytania "Zaczarowanej zagrody". Następnie był quiz dotyczący lektury, który wykazał, że uczniowie uważnie słuchali i zapamiętali szczegóły.
Po podziale na grupy dzieci miały za zadanie wyszukać informacje o różnych gatunkach pingwinów w książkach, dostępnych w bibliotece oraz w internecie. Z tym zadaniem również świetnie sobie poradzili.
Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne spotkania.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
Polak, który zatrzymał Słońce
piątek, 23 luty 2018
image_001.jpgW lutym 2018 r. przypada 545. rocznica urodzin jednego z najsłynniejszych polskich uczonych - Mikołaja Kopernika. Z tej okazji w Filii nr 38 MBP odbyły się zajęcia pt: „Polak, który zatrzymał Słońce”. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z życiorysem i osiągnięciami wybitnego rodaka ze szczególnym naciskiem na teorię heliocentryczną. Zobaczyli, jakie przyrządy wykorzystywał do badania nieba oraz jak wyglądały pierwsze wydania jego dzieł. Poznali dokonania Kopernika na polu medycyny, ekonomii, matematyki, a także jego wpływ na obecny kształt kalendarza.
Czytaj całość...
Szeptanki
piątek, 23 luty 2018
image_001.jpg20 lutego podczas Szeptanek gościliśmy pedagoga i terapeutę panią Ewę Frankiewicz, która podpowiadała jak wyciszyć dziecko nadpobudliwe ruchowo. Na początku swojego wystąpienia prelegentka przedstawiła rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci do lat 3. Poinformowała co może powodować nadruchliwość i jak ją zdiagnozować a później sobie z nią poradzić.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 3917


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego