Działalność Filii
Przestrzenie Kobiety
piątek, 08 grudzień 2017
image_001.jpg30 listopada w Filii nr 2 odbył się koncert performatywny teatru improwizacji i symboliki ciała "My – Persony" pt. "Przestrzenie Kobiety". Kanwą tego poetyckiego widowiska były improwizacje taneczne i dźwiękowe do tekstów Grażyny Rakfalskiej, Egito Concalves'a, Willima Blake'a, Emilly Dickinson, Adama Zagajewskiego. Ruch i taniec, śpiew i dźwięk gitar, melorecytacja i gra świateł były swoistą interpretacją tekstów kobiet i o kobietach.
Czytaj całość...
Eksplodujące pudełko
czwartek, 07 grudzień 2017

image_001.jpg

Świąteczna wystawa prac WTZ
czwartek, 07 grudzień 2017
image_001.jpgŚwiąteczne wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Roztocze są wieloletnią tradycją przedświątecznego okresu. Zapraszamy do naszych filii: nr 23 przy ul. Prof. Antoniego Gębali 6 (filia MBP w szpitalu) oraz nr 24 przy ul. Juranda 7.
Czytaj całość...
Wizyta św. Mikołaja
środa, 06 grudzień 2017
image_001.jpgKto w ten zimowy, świąteczny czas nie czeka na Mikołaja... Dlatego nie można było zawieść oczekiwań naszych czytelników, zwłaszcza tych najmłodszych, choć dla dorosłych spotkanie z Mikołajem też było oderwaniem od codzienności i przeniesieniem się w ten ciepły, beztroski czas dzieciństwa. Do Filii nr 38 Mikołaj zawitał we wtorek rano - 5 grudnia.
Czytaj całość...
Prezent bliski sercu
środa, 06 grudzień 2017
image_001.jpgW ten wyjątkowy świąteczny czas, w którym obdarowujemy się prezentami, nie zapomnijmy o książkach, niech wartościowa literatura znajdzie się pod niejedną choinką. Wychodząc naprzeciw tej inicjatywie bibliotekarze z Filii nr 38 zorganizowali spotkanie, na którym zaproponowano ciekawe, ważne i cenne pozycje wydawnicze z księgozbioru dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Czytaj całość...
Szeptanki
środa, 06 grudzień 2017
image_001.jpg5 grudnia na Szeptankach gościliśmy panią mgr Katarzynę Bryzek-Michalak - terapeutę metody Vojty, a także dra Ireneusza Hałasa, fizjoterapeutę. Pani Katarzyna mówiła o zaburzeniach sensorycznych dziecka, o ich powodach i objawach, do których zalicza się m.in. hiperaktywność, problemy z koncentracją uwagi, nadpobudliwość emocjonalną, niezaradność ruchową, zaburzenia poczucia kierunku, czy problemy w kontaktach z innymi dziećmi.
Czytaj całość...
Biblioteka dla najmłodszych
środa, 06 grudzień 2017
image_001.jpgNa lekcje wprowadzające w świat książek i bibliotek do Filii nr 34 przybywają najmłodsze grupy przedszkolaków. Ostatnio bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola Mistrzów Zabawy. Mali goście wysłuchali opowiadania „Basia i biblioteka” autorstwa Zofii Staneckiej. Dzieci oglądały różnorodnie wydane książki o dinozaurach, wróżkach, rycerzach, kosmosie, klasyczne baśnie i bajki. Każde dziecko zostało obdarowane przygotowanymi przez bibliotekę zakładkami do pokolorowania „Zostań przyjacielem biblioteki”.
Czytaj całość...
O Bożym Narodzeniu słów kilka
środa, 06 grudzień 2017
image_001.jpgW związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia do Filii nr 34 na lekcję poświęconą tradycjom świątecznym przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 50. Dzieci dowiedziały się o tym, czym jest adwent, skąd wziął się zwyczaj wieńców adwentowych, czego symbolem są jabłka, orzechy i gwiazda zdobiąca choinkę. Prezentacja, która towarzyszyła spotkaniu przybliżyła małym gościom postać Św. Mikołaja, symbolikę ozdób wieszanych na choince, historię pierwszej szopki i jasełek.
Czytaj całość...
Wykłady z filozofii dla młodzieży
środa, 06 grudzień 2017
image_001.jpgOd października w Filii nr 38, raz w miesiącu, odbywają się wykłady z filozofii adresowane do młodzieży szkolnej. Na wykładzie podejmowane są najważniejsze idee charakterystyczne dla filozofii starożytności i średniowiecza, a także starożytna koncepcja życia szczęśliwego, o której mówił Arystoteles, epikurejczycy i stoicy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 3762


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego