Działalność Filii
Szeptanki
poniedziałek, 21 maj 2018
image_001.jpgW czasie ostatnich Szeptanek dzieci wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyły w zajęciach umuzykalniających prowadzonych wg metody E. Gordona. Prowadząca pani Zuzanna Gawrońska - opowiedziała, że istotą tej metody jest brak wydawanych poleceń, wszystko zaś opiera się na głosie i ruchu. Nie używa się tu słów, jedynie słychać rytmy, tony, melodie. Jest tylko muzyka. W celu uatrakcyjnienia zajęć prowadząca używała piórek, kwiatów i chusty Klanzy.
Za tydzień spotkanie z trenerem personalnym, który podpowie m.in. jak napisać dobre CV. Zachęcamy do udziału w spotkaniu.
Czytaj całość...
VI Lubelska Noc Bibliotek
piątek, 18 maj 2018
image_001.jpgAktualizacja 1 czerwca 2018

Miejska Biblioteka Publiczna to ważna instytucja kultury, która służy mieszkańcom Lublina i okolic. Sieć MBP tworzy 39 filii usytuowanych niemal we wszystkich dzielnicach miasta. Biblioteka zapewnia czytelnikom nieodpłatny dostęp do książek, prasy, audiobooków, muzyki i filmów oraz komputerów z dostępem do Internetu.
Biblioteki stają się multimedialnymi punktami dostępu do kultury, przestrzenią, która łączy w sobie miłą atmosferę, poczucie bycia u siebie, z tym, co najciekawsze w miejscach publicznych – możliwością poznawania nowych osób, bycia razem z innymi ludźmi. To także miejsca spotkań, komunikacji społecznej, dostępu do żywej wiedzy, informacji, kultury i edukacji – to miejsce dla każdego. 11 maja filie MBP przygotowały bogatą ofertę kulturalno-edukacyjną z okazji VI Lubelskiej Nocy Bibliotek. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia!
Czytaj całość...
Tydzień Grozy
piątek, 18 maj 2018
Ostatni wielki poeta romantyzmu
piątek, 18 maj 2018

image_001.jpg
Powiększ

Niepodległa - Lubię to!
czwartek, 17 maj 2018
image_001.jpgMamy przyjemność przedstawić prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie, biorące udział w konkursie plastycznym "Polska moja Ojczyzna" dla klas młodszych I-III oraz "Niepodległa – Lubię to!” dla klas starszych IV - VI. Prace plastyczne wykonane przez uczniów są bardzo staranne, widać w nich zaangażowanie młodych twórców w promowanie wartości patriotycznych, ogromne poczucie świadomości narodowej i szacunek do Ojczyzny.


Czytaj całość...
IV Przegląd Recytatorski Przedszkolaków
czwartek, 17 maj 2018
image_001.jpgIV Przegląd Recytatorski Przedszkolaków pod tytułem "Ojczyzna w poezji - kto Ty jesteś? Polak mały!" odbył się 16 maja w Filii nr 24. Pracownicy filii wraz ze wspólorganizatorami konkursu Przedszkolem nr 49 wysłuchali recytacji patriotycznych wierszy poetów polskich w wykonaniu dzieci z 12 lubelskich przedszkoli.
Imprezę zaszczyciły obecnością Anna Augustyniak z Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, Agnieszka Łukasiewicz z Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miejskiego w Lublinie, Joanna Bednarska-Syska - inspektor z Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miejskiego w Lublinie oraz Zygmunt Marek Miszczak poeta lubelski.
Czytaj całość...
XVII Dzień Węglina
czwartek, 17 maj 2018
Historia jest OK!
poniedziałek, 14 maj 2018
image_001.jpgW kwietniu kolejny raz gościliśmy w Filii 36 pięciolatki z Przedszkola nr 84 w Lublinie. Dotarliśmy do czasów rządów dynastii Jagiellonów w Polsce. Tym razem dzieci poznały dwóch królów: Jadwigę i Władysława Jagiełłę oraz historię bitwy pod Grunwaldem.
Czytaj całość...
Fantastyczny Tydzień
wtorek, 08 maj 2018
image_001.jpgW ramach Fantastycznego Tygodnia trwającego od 23 do 28 kwietnia, w Filii nr 2 odbył się szereg zajęć i wykładów poświęconych szeroko pojętej fantastyce.
Czytaj całość...
Czwartkowe bajanie
wtorek, 08 maj 2018
bajanie.jpgCzwartkowe bajanie w Przedszkolu nr 42 zaowocowało w kwietniu licznymi spotkaniami. Różnorodne książki czytane dzieciom pełne były ciepła, humoru i pozytywnych emocji. Wartka akcja sprawiła, że stały się łatwymi i atrakcyjnymi w odbiorze. Podziwiane przez przedszkolaków kolorowe ilustracje zainspirowały do tworzenia prac plastycznych o tematyce wiosennej.
Maria Włosek
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 4073


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego