Działalność Filii
Biblio-Koderzy
poniedziałek, 18 grudzień 2017
image_001.jpg„Biblio-Koderzy” to warsztaty z programowania adresowane do dzieci i młodzieży w wieku 7-12 lat prowadzone w Filii nr 38 MBP. Podczas dotychczasowych zajęć przeprowadzonych w listopadzie i grudniu uczestnicy kontynuowali naukę programowania za pomocą bloków. W tym celu wykorzystywali platformy online - studiocode i lightbot.
Czytaj całość...
Klasycyzm. Prostota języka, czystość stylu, doskonałość formy
piątek, 15 grudzień 2017
image_001.jpg13 grudnia w Filii 2 podczas koncertu „Klasycyzm. Prostota języka, czystość stylu, doskonałość formy”, po raz kolejny zagrali uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Koncert w bardzo klarowny sposób zaprezentował najważniejsze cechy muzyki II poł. XVII i pierwszych lat XIX wieku, czyli symetryczność, bezpretensjonalność czy pozorną prostotę tych utworów wymagających od wykonawcy precyzji i doskonałości w odzwierciedleniu rytmiki, melodyki, dynamiki i artykulacji. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać utworów wielkiej trójki klasyków wiedeńskich: Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena oraz niemiecko-czeskiego kompozytora Carla Stamiza.
Czytaj całość...
Ubieranie osiedlowej choinki
piątek, 15 grudzień 2017
Filia nr 13 zaprasza
image_001.jpg


Czytaj całość...
Wietrzenie płytoteki
czwartek, 14 grudzień 2017
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpgZakończenie konkursu plastycznego
czwartek, 14 grudzień 2017
image_001.jpg13 grudnia w Filii nr 38 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. Opowieści i Legendy lubelskie. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Zarembiacy oraz Filia nr 38 MBP. W konkursie udział wzięło 19 uczestników. Prace były bardzo zróżnicowane zarówno pod względem technicznym, jak i tematycznym. Ilustracje przedstawiały rożne legendy lubelskie oraz związanych z nimi bohaterów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i upominek. Galerie prac konkursowych można oglądać w Filii nr 38 do końca grudnia.
Czytaj całość...
Szeptanki
czwartek, 14 grudzień 2017
image_001.jpg12 grudnia podczas Szeptanek gościliśmy panią Karolinę Szwałek i pana Kamila Raczyńskiego z PCK, którzy poprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy u noworodków. Mówili, jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, a także pokazali jak należy uciskać klatkę piersiową i wykonywać sztuczne oddychanie. To była ważna, potrzebna i praktyczna lekcja w której mamy chętnie wzięły udział. Za tydzień zapraszamy na zimową sensorykę.
Czytaj całość...
Mikołaj na Juranda
środa, 13 grudzień 2017
image_001.jpg6 grudnia w Filii nr 24 odbyła się Uroczystość Mikołajkowa zorganizowana wspólnie z Przedszkolem nr 49, Parafią Świętego Józefa w Lublinie oraz Lubelską Spółdzielnia Mieszkaniową. Wzięły w niej udział dzieci nieuczęszczające do przedszkola. Dzieci odwiedził prawdziwy Mikołaj w stroju biskupim przysłany z Parafii Świętego Józefa. Podczas wizyty Mikołaj porozmawiał z najmłodszymi, wręczył przygotowane prezenty i zrobił sobie zdjęcia z dziećmi. Były też tańce i zabawy oraz poczęstunek dla najmłodszych.
Czytaj całość...
Kreatywne warsztaty artystyczne
środa, 13 grudzień 2017
image_001.jpgW Filii nr 31 listopadowe zajęcia artystyczne były poświęcone  wykonywaniu pacynek. Dzieci stworzyły wspaniałą kolekcję zwierzątek i postaci z origami, filcu i skarpetek. W grudniu odbyły się warsztaty poświęcone nauce wykonywania choinek z origami. Do ozdoby choinek posłużyły cekiny, perełki i tasiemki. Zapraszamy na poniedziałkowe warsztaty 12 lutego 2018 roku.
Dorota Furmaniak
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 60 z 3770


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego