Działalność Filii
Powitanie wiosny
piątek, 23 marzec 2018
image_001.jpgFilia nr 35 przywitała wiosnę z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 51. Inspiracją do wykonania prac plastycznych była wystawa ilustracji Elżbiety Wasiuczyńskiej. Na Bajkowych porankach najmłodsi czytelnicy także powitali nową porę roku i stworzyli z rodzicami wiosenne kwiaty z papieru. Odbyły się też warsztaty świąteczne. Dzieci z pomocą rodziców wykonały pisanki i miały okazję zrobić prawdziwą Marzannę.
Mirosława Sielewońko
Czytaj całość...
Historia przez kobiety pisana
piątek, 23 marzec 2018
image_001.jpgW czwartek 22 marca w Szkole Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie odbyło się spotkanie z uczniami klas 6 i 7 dotyczące jubileuszu Nadania Polkom Praw Wyborczych. Rok 2018 został decyzją sejmu RP ogłoszony Rokiem Praw Kobiet. Prelekcja wygłoszona dla młodzieży połączona została z omówieniem wystawy pt: „Historia przez kobiety pisana”, przygotowanej przez Filię nr 38 MBP.
Czytaj całość...
Ptaki dziuplaki
piątek, 23 marzec 2018
image_001.jpgDziuplaki, to gatunki ptaków, które zakładają gniazda w dziuplach, szczelinach, wnękach, zakamarkach. Większość dziuplaków zamieszkuje w istniejących już dziuplach, ale są takie które, samodzielnie wykuwają dziuple w pniach drzew. Niektóre chętnie zakładają gniazda w skrzynkach lęgowych, zwłaszcza jeśli w okolicy mało jest dziupli naturalnych.
Takie  i inne ciekawe informacje 21 marca w Filiach nr 36 i nr 38 MBP, na specjalnych warsztatach przekazały panie z Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
Czytaj całość...
Świąteczne kartki
czwartek, 22 marzec 2018
Rozśpiewane Szeptanki
czwartek, 22 marzec 2018
image_001.jpgPani Dorota Sieńko-Gładysz poprowadziła w sobotnie przedpołudnie w Filii nr 38 zajęcia dla rodziców i ich dzieci. Chociaż pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu to i tak chętnych na spotkanie w bibliotece było bardzo wielu. Zajęcia rozpoczęła piosenka z imionami, później była okazja do rozśpiewania się z podnoszeniem rąk. Starsze dzieci wymieniały przeciwieństwa, a rodzice pomagali maluchom w pokazywaniu.
Czytaj całość...
Poznajemy zwierzęta i czytamy o nich
czwartek, 22 marzec 2018
image_001.jpg19 marca w ramach projektu Filii nr 20 pt. "Poznajemy zwierzęta i czytamy o nich" dzieci z Przedszkola nr 16 w Lublinie wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego "animal.med". Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują, wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca weterynarza, a także wysłuchały fragmentów książeczki o Słoniu Benjaminie i o zwierzętach domowych.
Czytaj całość...
Zajęcia tworzenia mandali w Filii 11 MBP
czwartek, 22 marzec 2018
image_001.jpgMandala to inaczej “koło życia, cały świat, święty krąg”. Jest to rysunek na planie koła, które jest symbolem harmonii i doskonałości. Tworzenie mandali pomaga w odzyskaniu równowagi i harmonii wewnętrznej, poza tym rozwija wyobraźnię (kreatywna edukacja), pomaga w skupieniu uwagi i koncentracji, pozwala wyrazić uczucia, lęki i myśli, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, pomaga się wyciszyć i zrelaksować.
W świat mandali zabrała nas pani Alina Gumieniak, której dziękujemy za inspirujące zajęcia.
Czytaj całość...
Jak przygotować dziecko do przedszkola
wtorek, 20 marzec 2018
image_001.jpgAdaptacja w przedszkolu jest trudnym tematem zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Dlatego aby wyjaśnić pewne kwestie, rozwiać obawy i dodać otuchy zarówno potencjalnym ochotnikom, jak i ich opiekunom do Filii nr 38 zaprosiliśmy psychologa - Panią Monikę Prus. Nasz szeptankowy gość wyjaśnił jak przygotować dziecko do adaptacji, z jakimi zmianami w życiu dziecka wiąże się uczęszczanie do przedszkola i kiedy jest na to gotowe a także jaka jest rola rodzica w wspieraniu swojej pociechy.
Czytaj całość...
Co nowego w Klubie Czytelniczym "Pod Gąsienicą"
wtorek, 20 marzec 2018
image_001.jpgW pierwszym kwartale roku 2018  odbyło się kilka spotkań Klubu Czytelniczego "Pod Gąsienicą", który działa w Filii nr 37. Rozmawialiśmy o uczuciach, o naszych Babciach i Dziadkach. Odbyły się także zajęcia przyrodnicze, między innymi zajęcia muzyczne o ptakach. Dwa spotkania poświęciliśmy poezji. Był także czas na lekcje dotyczące świąt wielkanocnych.
Zespół Filii nr 37
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 60 z 3973


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego