Działalność Filii
Planszówkowe środy
czwartek, 07 czerwiec 2018
image_004.jpg
W maju odbyły się dwa spotkania z cyklu Planszówkowe środy w Biblio. Między innymi po długim czasie na stole pojawił się jak zwykle dobry Avalon. Była też okazja, aby pograć w nowość od wydawnictwa Portal - "Decrypto".
Na kolejne spotkania zapraszamy 06 i 20 czerwca, od godziny 18:00.
Czytaj całość...
Noc Kultury
czwartek, 07 czerwiec 2018
image_001.jpgZ 2 na 3 czerwca odbyła się już dwunasta edycja Nocy Kultury. MiastoMomenTy - to tegoroczne hasło imprezy. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z Nocy Kultury w Filii nr 2 i Filii nr 21 MBP.
Czytaj całość...
Św. Kinga oczami maluchów
środa, 06 czerwiec 2018
image_001.jpgZ radością prezentujemy prace plastyczne grupy Biedronek z Przedszkola nr 22, które nareszcie cieszyć mogą nasze oczy. Maluszki gościły u nas podczas Tygodnia Bibliotek. Jak zaczarowane wsłuchiwały się w legendę o św. Kindze, którą potem plastycznie utrwaliły. Ich prace zadziwiają wyobraźnią i kreatywnością. Dzieci wychwyciły mnóstwo szczegółów. W pracach widoczne są: korona, piękna suknia i pałac. A także kopalnia, bryła soli i klejnot.
Tekst: Jolanta Jurkowska
Czytaj całość...
XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
środa, 06 czerwiec 2018
Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
image_001.jpg

„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”.
Więcej na stronie Fundacji
Chciałbym być jak...
środa, 06 czerwiec 2018
image_001.jpg
Filia nr 24 zaprasza do obejrzenia wystawy prac plastycznych, wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie w ramach konkursu plastycznego „Chciałbym być jak... - ulubiona postać literacka przeczytałeś - narysuj". Wystawa prezentuje różnorodne prace plastyczne. Pozwala z bliska zobaczyć i poznać młodych artystów, którzy w swoich pracach zilustrowali sceny z ulubionych bajek, baśni oraz innych przeczytanych książek. Rysowali portrety ulubionych bohaterów, a także bajeczne krajobrazy.
Wystawę będzie można oglądać do końca czerwca w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy
Maria Kozioł
fot. M. Szymańska-Mazurek

Czytaj całość...
Dzień Dziecka dla każdego dzieciaka
wtorek, 05 czerwiec 2018
image_001.jpg
W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym Filia nr 23 świętowała Dzień Dziecka. W lokalu Biblioteki odbyły się zajęcia, w trakcie których modelowano balony. Na oddziałach szpitalnych prezentem był balon i książeczka, a podziękowaniem uśmiech chorego dziecka.
Małgorzata Czerniakiewicz, Ewa Daniewska
Czytaj całość...
Kółko plastyczne
wtorek, 05 czerwiec 2018
image_001.jpg25 maja, podczas spotkania koła plastycznego w Filii nr 38, uczestniczki wykonały specjalne kolaże na sztywnej tekturze, bazujące na rodzinnych zdjęciach. Realizacja projektu rozpoczęła się już w kwietniu, kiedy rozpoczęliśmy gromadzenie i skanowanie materiału fotograficznego. Przygotowane prace były prezentami dla Mam z okazji ich święta.
Czytaj całość...
Biblioteczne bajanie
wtorek, 05 czerwiec 2018
image_001.jpg23 maja w Filii nr 38 podczas Bajania, próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na to trudne pytanie, czytając opowiadanie z „Ilustrowanych opowieści na wakacje”. Uczestnicy zmierzyli się z tym tematem również w części warsztatowej. Dzieci jednogłośnie zdecydowały: Słońce jest potężniejsze od Wiatru!
Czytaj całość...
Warsztat ilustratora
wtorek, 05 czerwiec 2018
image_001.jpgPodczas kolejnego spotkania z cyklu „Poznaj warsztat ilustratora”, Filię nr 38 MBP odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21.
Uczestnicy dowiedzieli się jak pracuje ilustrator. Poznali proces powstawania szaty graficznej od otrzymania skryptu, przez szkicowanie i projektowanie aż do efektu końcowego - gotowej książki. Podczas każdych zajęć dzieci mają możliwość wcielenia się w ilustratora - samodzielnie wykonują książkę obrazkową.
Czytaj całość...
Szeptanki
wtorek, 05 czerwiec 2018
image_001.jpg29 maja podczas Szeptanek w Filii nr 38 kontynuowany był temat rodzicielstwa bliskości. Pani psycholog Dorota Sieńko-Gładysz z Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju Osobistego opowiadała jak ważne jest zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa, miłości i oddania. Mówiła, że to rodzice są dla dzieci najważniejszymi przewodnikami w świecie relacji i emocji, bo to właśnie od nich dzieci uczą się wyrażania swoich potrzeb, dbania o swoje granice i współdziałania. Powitanie i zapoznanie z uczestnikami nastąpiło w formie piosenki. Następnie przeprowadzono zabawy i masaże rączek.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 60 z 4093


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego