Strona Główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
Działalność Filii
Historia jest OK! - cykl spotkań z historią dla dzieci w Filii nr 36
wtorek, 11 grudzień 2018
image_001.jpgW ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w 2018 roku w Filii 36 realizowaliśmy cykl zajęć "Historia jest OK!"
Cykl składał się z 9 lekcji. Spotkania odbywały się raz w miesiącu, każdorazowo brały w nich udział trzy grupy dzieci pięcioletnich i sześcioletnich z Przedszkola nr 84. Celem spotkań było przybliżenie przedszkolakom historii Polski, zaczynając od początków państwa polskiego, aż do odzyskania niepodległości.
Czytaj całość...
Idą święta
poniedziałek, 10 grudzień 2018
image_001.jpgZ okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Filia nr 23 zorganizowała warsztaty plastyczne dla dzieci przebywających na leczeniu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Uczestnikom spotkania dużo radości sprawiło wykonanie aniołów z papieru, które służą teraz jako świąteczna dekoracja Biblioteki. Całości bożonarodzeniowej atmosfery dopełnia wystawa prezentująca świąteczne kartki pocztowe z całego świata.
Czytaj całość...
Herbert - szkic do portretu
poniedziałek, 10 grudzień 2018
Filia nr 34 zaprasza
image_001.jpg


Muzyka dla malucha!
poniedziałek, 10 grudzień 2018
image_001.jpg
4 grudnia podczas Szeptanek w Filii nr 38 MBP gościła Pani Ewa Kuszewska założycielka Akademii Rozwoju dziecka „Dobry Start” oraz pracownik Filharmonii Lubelskiej. Poprowadziła ona zajęcia pt: „Muzyka dla malucha”. Podczas spotkania zwróciła uwagę jak ważna jest muzyka w rozwoju dzieci od najmłodszych lat. Pokazała w jaki sposób wyrabiać u maluchów poczucie rytmu, poradziła co i kiedy śpiewać oraz jakie zabawy muzyczno-ruchowe wprowadzać. Nie obyło się również bez wspólnej zabawy, tańca i śpiewu. Dziękujemy za inspirujące spotkanie!
Czytaj całość...
Kolorowe harmonie w bibliotece
piątek, 07 grudzień 2018
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpg


Pani od przyrody
czwartek, 06 grudzień 2018
image_001.jpgWyłamała się rodzinnej tradycji. Nie poszła udeptaną przez sławnych przodków artystyczną ścieżką. Postanowiła zająć się tym, co kochała najbardziej – przyrodą. Stała się żywą legendą, została zapamiętana jako popularyzatorka wiedzy o przyrodzie, w opowiadaniu o której nie miała sobie równych. Była profesorem biologii, redaktorem naczelnym, gawędziarzem, przewodniczącą rady naukowej i filmowcem. Sama siebie żartobliwie określała mianem zoopsychologa albo czarownicy, bowiem jak nikt, potrafiła rozmawiać ze zwierzętami i doskonale je rozumiała. Przez trzydzieści pięć lat mieszkała w samym sercu Puszczy Białowieskiej, mając u swego boku najbliższego człowieka, a wokół siebie ukochane zwierzęta, które były honorowymi gośćmi w jej domu. Simona Kossak, po Marii Skłodowskiej-Curie i Zofii Stryjeńskiej, była kolejną „Zwykłą - Niezwykłą” bohaterką cyklu zajęć dla dzieci i młodzieży w Filii nr 21 w Roku Praw Kobiet.
Czytaj całość...
Wystawa świątecznego rękodzieła
czwartek, 06 grudzień 2018
image_001.jpgW Filii nr 37 można podziwiać świąteczne rękodzieło wykonane przez uczestników koła artystycznego działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Lublinie. Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Ewy Kawczyńskiej i pani Alicji Fiuk. Na wystawie można obejrzeć kolorowe choinki, bombki, stroiki oraz kartki bożonarodzeniowe, które powstały w ramach zajęć terapeutycznych.
Czytaj całość...
Przyjaciółki Staromiejskiej
czwartek, 06 grudzień 2018
image_001.jpgZaskakujące początkowo zaproszenie, aby tworzyć wspólnie świąteczne ozdoby, bo przecież od lat Panie się tym nie zajmowały, okazało się najbardziej trafnym celem ostatniego w tym roku spotkania przy kawie. W Filii nr 21 gościłyśmy Elżbietę Mamcarz, autorkę książek dla dzieci, obdarzoną także zdolnościami muzycznymi i manualnymi. Pod kierunkiem Pani Elżbiety, z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych, powstały oryginalne bombki choinkowe i kartki świąteczne, którymi będzie okazja obdarować bliskich w zbliżającym się czasie szczególnej dobroczynności – Świąt Bożego Narodzenia.
Czytaj całość...
Performatywne czytanie "Dziadka do orzechów"
czwartek, 06 grudzień 2018
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpg


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 60 z 4382
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego