Działalność Filii
Lublin. Historia dzielnic w 700. rocznicę lokacji miasta
wtorek, 19 grudzień 2017
Filia nr 16 zaprasza
image_001.jpg


Biblioteczne wędrówki po świecie
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpg12 grudnia w Filii nr 25 odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Biblioteczne wędrówki po świecie”. Nasz prelegent Pan Henryk Maciszewski zaprezentował nam ostatnią część relacji z podróży na Krym, która obejmowała Bakczysaraj, Symferopol, Teodozję, Koktebel oraz znajdujące się w ich pobliżu atrakcje turystyczne. Mieliśmy okazję zobaczyć między innymi Pałac Chanów Krymskich, a w nim Dziedziniec Fontann oraz skalne miasto Czufut-Kale, o których pisał Adam Mickiewicz w „Sonetach Krymskich”. Oprócz tego odwiedziliśmy galerię obrazów Iwana Ajwazowskiego, autora licznych dzieł przedstawiających przepiękne widoki morskie.
Czytaj całość...
Opowieści i legendy lubelskie
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpgW trakcie grudniowych spotkań koła plastycznego w Filii nr 38, przygotowywaliśmy prace plastyczne na konkurs „Opowieści i legendy lubelskie”. Rozpoczęliśmy od wstępnego projektowania: wybrania tematów, ustaleń kompozycyjnych oraz doboru technik w jakich miały powstać nasze prace. Uczestniczki wykazały się dużą pomysłowością w ukazywaniu scen z legend, co zostało docenione przez jury - praca „Czarcia Łapa” Mai Piwko zajęła I miejsce, a wszystkie pozostałe prace zostały wyróżnione.
Czytaj całość...
Biblio-Koderzy
poniedziałek, 18 grudzień 2017
image_001.jpg„Biblio-Koderzy” to warsztaty z programowania adresowane do dzieci i młodzieży w wieku 7-12 lat prowadzone w Filii nr 38 MBP. Podczas dotychczasowych zajęć przeprowadzonych w listopadzie i grudniu uczestnicy kontynuowali naukę programowania za pomocą bloków. W tym celu wykorzystywali platformy online - studiocode i lightbot.
Czytaj całość...
Klasycyzm. Prostota języka, czystość stylu, doskonałość formy
piątek, 15 grudzień 2017
image_001.jpg13 grudnia w Filii 2 podczas koncertu „Klasycyzm. Prostota języka, czystość stylu, doskonałość formy”, po raz kolejny zagrali uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Koncert w bardzo klarowny sposób zaprezentował najważniejsze cechy muzyki II poł. XVII i pierwszych lat XIX wieku, czyli symetryczność, bezpretensjonalność czy pozorną prostotę tych utworów wymagających od wykonawcy precyzji i doskonałości w odzwierciedleniu rytmiki, melodyki, dynamiki i artykulacji. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać utworów wielkiej trójki klasyków wiedeńskich: Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena oraz niemiecko-czeskiego kompozytora Carla Stamiza.
Czytaj całość...
Ubieranie osiedlowej choinki
piątek, 15 grudzień 2017
Filia nr 13 zaprasza
image_001.jpg


Czytaj całość...
Wietrzenie płytoteki
czwartek, 14 grudzień 2017
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpgZakończenie konkursu plastycznego
czwartek, 14 grudzień 2017
image_001.jpg13 grudnia w Filii nr 38 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. Opowieści i Legendy lubelskie. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Zarembiacy oraz Filia nr 38 MBP. W konkursie udział wzięło 19 uczestników. Prace były bardzo zróżnicowane zarówno pod względem technicznym, jak i tematycznym. Ilustracje przedstawiały rożne legendy lubelskie oraz związanych z nimi bohaterów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i upominek. Galerie prac konkursowych można oglądać w Filii nr 38 do końca grudnia.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 50 z 3763


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego