Działalność Filii
Nie tylko Medal Niepodległości
poniedziałek, 26 listopad 2018
image_001.jpg
Aktualizacja 26 listopada 2018


Muzealny Oddział Dom Kuncewiczów po raz kolejny zaprasza na prelekcje poparte prezentacją multimedialną, które tym razem poświęcone są odznaczeniom przyznanym autorce "Dwóch księżyców". Pani Monika Januszek-Surdacka - kierownik Domu Kuncewiczów przede wszystkim skupia się na Medalu Niepodległości, który Maria Kuncewiczowa otrzymała z rąk marszałka Józefa Piłsudskiego.
Dzięki zaplanowanym spotkaniom będzie można lepiej poznać twórczość pisarki mocno związanej z Kazimierzem Dolnym. Pani Monika opowiada o wielu interesujących aspektach życia prywatnego popartych informacjami zdobytymi z prywatnych korespondencji i dzienników autorki. Wykład jest jednocześnie zachętą do tego, by wrócić do książek pisarki i zachęcić gości do odwiedzin nadwiślańskiego miasteczka, a tym samym Muzeum.
Czytaj całość...
Pory jesieni polskiej
poniedziałek, 26 listopad 2018

image_001.jpg

Legiony w dokumentach
poniedziałek, 26 listopad 2018

image_002.jpg

Artystycznie dla Niepodległej
poniedziałek, 26 listopad 2018

image_001.jpg


Jesień
poniedziałek, 26 listopad 2018
image_001.jpg
Aktualizacja 26 listopada 2018

Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,
Czekając na swych braci, za morze lecących.

Tadeusz Wywrocki

Obecna pora roku kojarzona jest powszechnie ze smutkiem i nostalgią, ale na przełomie wieków artyści różnie postrzegali jesień. Ta wyjątkowa pora roku wabi nas feerią barw i spadającymi z drzew liśćmi. O tym jak ważny jest to okres w przyrodzie i jakie niesie zmiany, rozmawiamy w naszych filiach podczas zajęć z dziećmi oraz prowadząc warsztaty plastyczne.
Czytaj całość...
Moja Mała Ojczyzna
piątek, 23 listopad 2018
image_001.jpgW 2018 roku niejednokrotnie mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych przygotowanych z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jednym z nich był projekt „Tajemnice starej fotografii” realizowany przez Klub SuperBabci i SuperDziadka w ramach miejskiego cyklu „Dzielnice Kultury”, współfinansowany przez Warsztaty Kultury. 22 listopada w Filii nr 21 odbyło się uroczyste zakończenie konkursu plastycznego „Moja mała Ojczyzna”, będącego integralną częścią całego projektu. Mieliśmy przyjemność gościć laureatów i wyróżnionych uczestników - przedszkolaki oraz uczniów  młodszych klas szkół podstawowych wraz z nauczycielami prowadzącymi.
Czytaj całość...
Szeptanki
piątek, 23 listopad 2018
image_001.jpgWtorkowe Szeptanki w Filii nr 38 odwiedziła bardzo, ale to naprawdę bardzo głodna gąsienica... A tego, dlaczego była ona aż tak bardzo głodna i co się stało, gdy się już bardzo najadła, dzieci dowiedziały się z książki "Bardzo głodna gąsienica" Erica Carle.
Czytaj całość...
Wieczór andrzejkowy
piątek, 23 listopad 2018

image_001.jpg

Komu zawdzięczamy niepodległość
piątek, 23 listopad 2018
image_001.jpgZ okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę do Filii nr 6 przybyła klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 21 na lekcję pt. "Komu zawdzięczamy niepodległość". Na zajęciach uczniowie poznali między innymi historię strajku dzieci z Wrześni, które mimo nacisku ze strony niemieckich nauczycieli nie chciały uczyć się religii w języku niemieckim. Mimo surowych kar chłosty i więzienia dla ich rodziców nie wyrzekły się polskiej mowy. Wspólnie odpowiedzieliśmy również na pytanie "Co oznacza być patriotą".
Monika Deneka
Czytaj całość...
Kobiety Powstań
piątek, 23 listopad 2018
image_001.jpgW ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Filia nr 34 miała przyjemność gościć dr. Zdzisława Bielenia na wykładzie „Kobiety Powstań”. Uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego oraz seniorzy wysłuchali opowieści o odważnych, pomysłowych i niestrudzonych Polkach walczących o wolność swoich najbliższych i Ojczyzny.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 50 z 4323


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego