Działalność Filii
Zróbmy sobie kartki świąteczne
piątek, 26 marzec 2010
Warsztaty plastyczne - Zdjęcie 001W  bibliotece szpitalnej odbyły się warsztaty kart świątecznych.
Panie Beata Wijatkowska i Basia Lendzion-Tokarska zaprezentowały nowe techniki wykonywania kart, które cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Wszyscy odwiedzający bibliotekę jedni na dłużej inni na chwilę, zatrzymują się, aby podziwiać malutkie dzieła sztuki.
Jadwiga Skórska

Czytaj całość...
Kiermasz z "Roztocza"
czwartek, 25 marzec 2010
Filia 24 – Kiermasz - Zdjęcie 001Tradycją już jest, że w Filii nr 24 odbywają  się Kiermasze Świąteczne. W dniach od 23 marca do 1 kwietnia można obejrzeć i kupić piękne stroiki Wielkanocne. Prace zostały wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Środowiskowym Domu Samopomocy "Roztocze". Ozdoby wykonane są bardzo starannie i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników biblioteki.
Serdecznie zapraszamy.
Czytaj całość...
Ulubiona bajka
czwartek, 25 marzec 2010
Wystawa dzieci - Zdjęcie 001Nasza biblioteka ma zaszczyt zaprezentować  prace plastyczne dzieci wykonane do konkursu  pt. "Ulubiona bajka" zorganizowanego  przez  Szkołę Podstawową nr 38 w Lublinie i  naszą filię. Przepiękne prace zdobią wypożyczalnię dla dzieci, a można je oglądać do końca kwietnia.
Filia nr 24 zaprasza.
Maria Kozioł

Czytaj całość...
Woda mój przyjaciel
czwartek, 25 marzec 2010
Planeta Ziemia - Zdjęcie 001Woda, życiodajna substancja jest bezbarwna, bezwonna, pozbawiona smaku. Jest ona niezbędna do życia wszystkich organizmów na ziemi. Bez niej nie przetrwałby żaden człowiek, żadne zwierzę i żadna roślina. 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. O tym wszystkim dowiedziały się dzieci z Przedszkola nr 53 i klasa II ze Szkoły Podstawowej nr 7 podczas cyklu zajęć "Woda mój przyjaciel".
Czytaj całość...
W oczekiwaniu na Wielkanoc
wtorek, 23 marzec 2010
w oczekiwaniu na Wielkanoc  - Zdjęcie 001W oczekiwaniu na Wielkanoc, w dniach 18 - 19 marca, w Filii nr 10, uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 44, uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Ozdabiali jajka, robili kurczaczki, baranki i zające wielkanocne. Gościem honorowym tego spotkania była Pani Monika Madejek, która prowadzi pracownię artystyczną SZUFLADA DUSZY.
Dzieci wyglądają na zadowolone i dumne ze swoich prac.
Anna Słowik
Czytaj całość...
Wielkie są wszystkie niespełnienia
wtorek, 23 marzec 2010
Kamieńska - Zdjęcie 001Z okazji 90-tej rocznicy urodzin Anny Kamieńskiej, przypadającej w kwietniu bieżącego roku Filia nr 28 zaprasza do obejrzenia wystawy pt "Wielkie są wszystkie niespełnienia".
Wystawa prezentuje życie i dorobek literacki mało znanej polskiej poetki i pisarki, szczególnie nam bliskiej - pochodzącej z Lubelszczyzny. Informacji dopełniają nieliczne fotografie, które zachowały się z lat młodości, pierwszych przyjaźni oraz miejsc, w których bywała poetka. Wystawę można oglądać do końca kwietnia .
Beata Gryka, Iwona Rogala
Czytaj całość...
Ulubieni bohaterowie bajek
wtorek, 23 marzec 2010
Bohaterowie bajek - Zdjęcie 00119 marca  w Filii nr 12 odbyła się ostatnia z serii lekcja poświęcona ulubionym bohaterom bajek, baśni i wieczorynek. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach i wykazały się bardzo dobrą znajomością literatury i kinematografii dziecięcej. W zajęciach wzięły udział dzieci z dwóch pobliskich przedszkoli i dwóch przedszkoli specjalnych. Zwieńczeniem cyklu zajęć będzie międzyprzedszkolny konkurs prac plastycznych pt. "MÓJ BAJKOWY BOHATER".
Ewa Jabłońska
Czytaj całość...
Nutki pana Chopina
wtorek, 23 marzec 2010
Przedszkolaki o Chopinie - Zdjęcie 00119 marca 2010 w Filii nr 19 MBP w Lublinie odbyło  sie spotkanie poświęcone  200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.
Dzieci  oprócz życiorysu kompozytora, wysłuchały nagrań utworów Chopina. Na zakończenie odbył się konkurs plastyczny pt. "Nutki pana Chopina", inspirowany wysłuchanymi nagraniami.
Jolanta Jurkowska
Czytaj całość...
Henryk Wieniawski poeta skrzypiec
wtorek, 23 marzec 2010
Wieniawski - Zdjęcie 001Od 10 marca w Filii nr 9 można oglądać wystawę pt.: "Henryk Wieniawski poeta skrzypiec".
Celem wystawy jest przybliżenie postaci Henryka Wieniawskiego, kompozytora i wirtuoza związanego z Lublinem.
Iwona Chołaj
Czytaj całość...
Mistrzowie pędzla w bibliotece
wtorek, 23 marzec 2010
Michał Anioł - Zdjęcie 001 Michał Anioł (1475 – 1564)
 6 marca 535 rocznica urodzin

Dlaczego mit o Dedalu i Ikarze nie był wystarczającą nauczką dla   Michała Anioła?

Cykl pięciu spotkań Mistrzowie pędzla w Bibliotece ma na celu zapoznanie się z osobowościami i twórczością artystów, których wyobraźnia stała się częścią powszechnych standardów estetycznych. Dziś uznawani za artystycznych proroków, a przynajmniej strażników piękna i smaku, przechodzili trudną drogę, gdzie codzienność i historia rozwoju ich twórczości stanowiły jedność. Szczególnie ten drugi element, ukryty w odpowiedzi na pytanie: czemu zawdzięczamy ostateczną formę ich dzieła? Będzie przedmiotem bibliotecznych prezentacji.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3881 - 3890 z 4328


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego