Działalność Filii
Bajki o zwierzętach
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpg15 listopada 2010 roku to dla małych czytelników z niepublicznego przedszkola „Mali odkrywcy” szczególny dzień. Dzieci po raz pierwszy odwiedziły naszą bibliotekę. Zaciekawione obejrzały całą filię i wysłuchały dwóch bajek Ezopa:  „Lew i mysz” i „Chciwy lis”. Zajęcia zakończono wykonaniem  masek  ulubionych zwierzątek. Mali czytelnicy wyszli zadowoleni i pełni wrażeń.  
Czytaj całość...
Pamiętajmy o Kubusiu
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpgW dniach 25 i 26 listopada Filia Nr 15 zainaugurowała cykl lekcji poświęconych lekturze A.A.Milne "Kubuś Puchatek". W tych dniach odwiedziły nas klasy drugie ze Szkoły Podstawowej Nr 29.
Dzieci miały możliwość przypomnieć sobie przygody bohaterów tej uroczej książki. W trakcie spotkań wykorzystujemy różne formy aktywności dzieci.
Mali przyjaciele Kubusia brali udział w rozwiązywaniu szeregu zagadek dotyczących lektury. Największym powodzeniem cieszył się przygotowany przez nas teleturniej wiedzy o mieszkańcach Stumilowego Lasu.
Spotkania kończyły się rozwiązywaniem krzyżówki z hasłem, która była doskonałym sprawdzianem wiedzy o przyjaciołach Kubusia Puchatka.
Larysa Madejek, Monika Błotniak
Czytaj całość...
Kiermasz świateczny
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpgW  Filii Nr 23 trwa kiermasz stroików świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Roztocze" w Lublinie przy ulicy Wallenroda 2a.                     
Serdecznie zapraszamy!
Czytaj całość...
Poezja Marii Konopnickiej
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpgDla dzieci z Przedszkola Nr 14, Filia Nr 1  przygotowała cykl spotkań rocznicowych poświęconych poezji Marii Konopnickiej. Zajęcia dla 3-letnich przedszkolaków połączono z ćwiczeniami logopedycznymi i zabawami ruchowymi.
Wiesława Sołtys
Czytaj całość...
Inauguracja klubu S.Z.A.L.
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpg26 listopada w Filii Nr 12 odbyła się inauguracja klubu czytelniczego o nazwie S.Z.A.L., czyli Stowarzyszenie Zakręconych Amatorów Literatury, adresowanego do młodzieży. Przy blasku świec, w milej atmosferze młodzi czytelnicy mieli okazję lepiej się poznać i opowiedzieć o swoich zainteresowaniach literackich. Następne spotkanie odbędzie się w styczniu, podczas którego "Szalowcy" będą dyskutować i dzielić się opiniami na temat książki "Opowieści o Niewidzialnym" E.E. Schmitt'a.               
Dominika Paniak
Czytaj całość...
760. rocznica założenia Lwowa
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpgLwów to jedno z najbliższych polskiemu sercu miast. Jest miejscem niezwykłym : pełno w nim zabytkowych krętych ulic, miłych zaułków, kolorowych kamienic. Dla Polaków jest miastem obarczonym mitem kresowości z towarzyszącymi mu nostalgicznymi tęsknotami-miasto, które wyrosło z trudnej historii wielonarodowej Rzeczypospolitej, a równocześnie duży ośrodek współczesnej wolnej Ukrainy. Lwów od stuleci znajdował się na styku cywilizacji Zachodu i Orientu, świata łacińskiego i prawosławia i właśnie dlatego nie może dzielić lecz łączyć te różnorodne kultury.
Zapraszamy do oglądania wystawy w Filii Nr 18.
Barbara Gwóźdź
Czytaj całość...
Tegoroczny Laureat Nobla
piątek, 26 listopad 2010
image_003.jpgLaureat tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Mario Vargas Llosa, stał się bohaterem spotkania Klubu Czytelniczego Readcom. Nie wszystkim członkiniom jest znany jego sposób pisania, ale Panie wychodzą z założenia, że warto to zmienić, dlatego bardzo chętnie sięgały po powieści tego autora. Nie jest to lekka literatura, odznacza się swoistym sposobem prowadzenia narracji. Llosa nawiązuje do wielu gatunków i konwencji literackich, nie stroni od wyrafinowanych gier z odbiorcą, mimo to znajduje coraz większe grono miłośników. Mamy nadzieję, że wkrótce powiększy się ono o nasze czytelniczki.
Czytaj całość...
Znacie, to posłuchajcie...
czwartek, 25 listopad 2010
image_001.jpgJan Brzechwa to postać znana wśród dzieci. Niezapomniany twórca takich wierszy jak: "Leń", "Kłamczucha", "Staś Pytalski", "Samochwała". Maluchy z Przedszkola Nr 3 goszczące  24 listopada 2010  w Filii Nr 19 doskonale znają te i inne wierszyki. To dobra okazja do wspólnej recytacji. Dzieci dały również popis plastycznej fantazji, zamieszczając w swych pracach świat bohaterów dziecięcych przywar.
Jolanta Jurkowska
Czytaj całość...
Spacer z Kubą i Bubą
czwartek, 25 listopad 2010
image_001.jpg18 listopada Filię Nr 26 odwiedzili uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej Nr 50. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu pt.: "Kuba i Buba spacerują po Warszawie". Prezentacja książki Grzegorza Kasdepke "Tu i tam z Kubą i Bubą" połączona została z konkursami i quizami sprawdzającymi umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem. Przy okazji młodzi czytelnicy zapoznali się również z ciekawostkami dotyczącymi topografii i historii stolicy. Aleksandra Bednarek, Anna Gospodarek
Czytaj całość...
Mikołajkowe torebki
środa, 24 listopad 2010
image_001.jpgW listopadowy czwartek (18.11.2010) w Filii Nr 15 odbyło się kolejne spotkanie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy "Roztocze" . Czas w całości poświęcony był zajęciom plastycznym. Zbliżający się dużymi krokami 6 grudnia zainspirował wszystkich do wykonania torebek na mikołajkowe upominki. Torebki w całości wykonane i ozdobione były samodzielnie przez uczestników spotkania. Inwencji twórczej nie było końca , a co gorliwsi wykonali dla swoich bliskich i przyjaciół nawet po dwie torebeczki. Jak widać na zdjęciach przeważały motywy zimowe i bożonarodzeniowe. Praca ta dostarczyła wszystkim dużo radości i satysfakcji.
Już ustalone zostało, że grudniowe spotkanie będzie poświęcone klejeniu łańcucha na choinkę.
Larysa Madejek , Monika Błotniak
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3871 - 3880 z 4490

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego