Działalność Filii
Wiosna w literaturze dziecięcej
środa, 31 marzec 2010
Wystawa dziecieca - Zdjęcie 001Od dnia 22 marca na filii nr 9 można oglądać wystawę prac plastycznych pt. "Wiosna w literaturze dziecięcej". Prace wykonały dzieci klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 31. Mali artyści wykazali się dużą inwencją twórczą stosując różne techniki artystyczne.
Małgorzata Pachla
Czytaj całość...
Najsłynniejszy bajkopisarz
wtorek, 30 marzec 2010
Andersen na Filii 24 - Zdjęcie 00130 marca w Filii nr 24 została przeprowadzona lekcja poświęcona życiu i twórczości Hansa Christiana Andersena. Lekcja stanowi drugą część z cyklu zajęć dotyczących duńskiego bajkopisarza. Uczestnikami tych spotkań są uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 29.

Dzieci poznały najważniejsze fakty z życia Hansa Christiana, jego dzieciństwo i pierwsze kroki na drodze do sławy jako twórcy bajek. Brały również aktywny udział w rozwiązywaniu zadań, w których wykazały się znajomością baśni Andersena. Należało do nich: rozwiązywanie krzyżówki, układanie tytułów bajek z rozsypanki i szukanie ukrytych nazw w tekście oraz odgadywanie, z odczytanych fragmentów wypowiedzi, imion bohaterów baśni.
Anna Borowska
Czytaj całość...
Ferie w Bibliotece - wystawa
poniedziałek, 29 marzec 2010
Wystawka prac dzieci - Zdjęcie 001W marcu w Filii nr 26 można było oglądać wystawę "Ferie w bibliotece". Zaprezentowane prace (obrazki na szkle, papierowe witraże i karnawałowe maski weneckie) zostały wykonane przez dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych organizowanych w okresie ferii zimowych.
Aleksandra Bednarek

Czytaj całość...
Biblioterapia
piątek, 26 marzec 2010
Dzienne Centrum Aktywności - Zdjęcie 00111 i 18 marca Filia nr 24 rozpoczęła cykl spotkań biblioterapeutycznych z osobami uczęszczającymi na zajęcia w Dziennym Centrum Aktywizacji działającym przy Środowiskowym Domu Samopomocy „Roztocze” w Lublinie.
Działalność DCA ma na celu wspieranie i pracę z osobami niepełnosprawnymi prowadzące do osiągnięcia przez podopiecznych samodzielności i dających szansę na sprawne funkcjonowanie w społeczeństwie.
Zajęcia biblioterapeutyczne są uzupełnieniem działalności prowadzonej przez DCA. Spotkania z literaturą terapeutyczną, dyskusje nad problemami (i ich rozwiązania) zawartymi w czytanych tekstach oraz próby zilustrowania omawianych zagadnień poprzez prace plastyczne, mają na celu kształtowanie sprawności intelektualnej i manualnej uczestników.
Czytaj całość...
Zaczynaliśmy od piktogramów
piątek, 26 marzec 2010
Piktogramy i kaligrafia - Zdjęcie 00124 marca w Filii nr 29 przeprowadzona została prelekcja dla dzieci pt. "Od piktogramów do książki drukowanej", która połączona była z warsztatami kaligrafii. W czasie spotkania uczniowie szkoły podstawowej poznali historię pochodzenia pisma. W części warsztatów dzieci dokonywały prób pisania w glinie, tak jak w starożytnych społeczeństwach Bliskiego Wschodu na tabliczkach glinianych. Pisały również gęsim piórem, oraz piórami, które jak za czasów pradziadków maczano w kałamarzu.
Beata Gajda
Czytaj całość...
Zróbmy sobie kartki świąteczne
piątek, 26 marzec 2010
Warsztaty plastyczne - Zdjęcie 001W  bibliotece szpitalnej odbyły się warsztaty kart świątecznych.
Panie Beata Wijatkowska i Basia Lendzion-Tokarska zaprezentowały nowe techniki wykonywania kart, które cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Wszyscy odwiedzający bibliotekę jedni na dłużej inni na chwilę, zatrzymują się, aby podziwiać malutkie dzieła sztuki.
Jadwiga Skórska

Czytaj całość...
Kiermasz z "Roztocza"
czwartek, 25 marzec 2010
Filia 24 – Kiermasz - Zdjęcie 001Tradycją już jest, że w Filii nr 24 odbywają  się Kiermasze Świąteczne. W dniach od 23 marca do 1 kwietnia można obejrzeć i kupić piękne stroiki Wielkanocne. Prace zostały wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Środowiskowym Domu Samopomocy "Roztocze". Ozdoby wykonane są bardzo starannie i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników biblioteki.
Serdecznie zapraszamy.
Czytaj całość...
Ulubiona bajka
czwartek, 25 marzec 2010
Wystawa dzieci - Zdjęcie 001Nasza biblioteka ma zaszczyt zaprezentować  prace plastyczne dzieci wykonane do konkursu  pt. "Ulubiona bajka" zorganizowanego  przez  Szkołę Podstawową nr 38 w Lublinie i  naszą filię. Przepiękne prace zdobią wypożyczalnię dla dzieci, a można je oglądać do końca kwietnia.
Filia nr 24 zaprasza.
Maria Kozioł

Czytaj całość...
Woda mój przyjaciel
czwartek, 25 marzec 2010
Planeta Ziemia - Zdjęcie 001Woda, życiodajna substancja jest bezbarwna, bezwonna, pozbawiona smaku. Jest ona niezbędna do życia wszystkich organizmów na ziemi. Bez niej nie przetrwałby żaden człowiek, żadne zwierzę i żadna roślina. 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. O tym wszystkim dowiedziały się dzieci z Przedszkola nr 53 i klasa II ze Szkoły Podstawowej nr 7 podczas cyklu zajęć "Woda mój przyjaciel".
Czytaj całość...
W oczekiwaniu na Wielkanoc
wtorek, 23 marzec 2010
w oczekiwaniu na Wielkanoc  - Zdjęcie 001W oczekiwaniu na Wielkanoc, w dniach 18 - 19 marca, w Filii nr 10, uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 44, uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Ozdabiali jajka, robili kurczaczki, baranki i zające wielkanocne. Gościem honorowym tego spotkania była Pani Monika Madejek, która prowadzi pracownię artystyczną SZUFLADA DUSZY.
Dzieci wyglądają na zadowolone i dumne ze swoich prac.
Anna Słowik
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3871 - 3880 z 4323


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego