Działalność Filii
Jan Paweł II
czwartek, 08 kwiecień 2010
Filia 12 – Wystawa o Papieżu - Zdjęcie 001W związku z przypadającą na ten rok piątą rocznicą śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II w Filii 12 można obejrzeć wystawę poświęconą Jego życiu.
Ekspozycję będzie wystawiona do końca kwietnia, serdecznie zapraszamy.
Monika Waryszak, Ewa Jabłońska
Czytaj całość...
5. rocznica śmierci Jana Pawła II
środa, 07 kwiecień 2010
Jan Paweł 2 - Zdjęcie 001Od 2 kwietnia 2010 roku w Filii nr 26 przygotowano wystawę upamiętniającą 5 rocznicę śmierci  Jana Pawła II. Zaprezentowano wycinki z gazet dotyczące obecności Papieża na lubelskiej ziemi oraz  materiały prasowe upamiętniające wydarzenia kwietnia 2005 roku. Zaprezentowano także książki nawiązujące do duchowego dziedzictwa Jana Pawła II.
Anna Kasperowicz
Czytaj całość...
Wielkanocne przygotowania
piątek, 02 kwiecień 2010
Wielkanocne lekcje - Zdjęcie 001W marcu Filia 18 przygotowała zajęcia dla dzieci pt. "Już niedługo Wielkanoc".
Przedszkolaki obejrzały film, a także poznały zwyczaje i obrzędy związane z Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Natomiast dzieci ze szkoły wykonywały różnorodne ozdoby wielkanocne, które można obejrzeć w bibliotece.

Czytaj całość...
Mój Chopin
czwartek, 01 kwiecień 2010
Chopin – Filia 21 - Zdjęcie 001Fryderyk Chopin uważany jest za najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianistę. Już  jako mały chłopiec wyróżniał się swoim niewątpliwym talentem muzycznym. Z okazji 200. rocznicy  Jego urodzin w miesiącu marcu filię 21 Miejskiej Biblioteki  Publicznej  odwiedzały kolejne grupy dzieci z Przedszkola nr 26. Spotkania w bibliotece z najmłodszymi czytelnikami miały na celu utrwalenie w ich pamięci nazwiska Chopina i korelacji z muzyką. Młodym odbiorcom szczególnie spodobała się nauka poprzez zabawę (konkurs wiedzy o kompozytorze, zabawa Podaj nutkę, polegająca na przekazywaniu sobie wyobrażonej nutki (zimnej, gorącej, szklanej, lekkiej, ciężkiej itp.). Spotkaniom towarzyszyła interesująca treściowo i plastycznie wystawa ,, Miłości Chopina: muzyka i muza ...” autorstwa Marty Horabik- Piaseckiej.
Agnieszka Małysz
Czytaj całość...
Wiosenne metamorfozy
czwartek, 01 kwiecień 2010
Metamorfozy - Zdjęcie 00126 marca w Filii nr 26 odbyło się spotkanie pod hasłem "Wiosenne metamorfozy". Impreza miała na celu zaznajomienie pań z tajnikami pielęgnacji urody - czyli odpowiedzenie na pytanie: jak wyglądać pięknie i młodo na wiosnę?! Wykład teoretyczny połączony został z pokazem makijażu wykonanym na jednej z uczestniczek spotkania. Panie z zainteresowaniem słuchały Prelegentki, zadając w trakcie pokazu wiele praktycznych pytań. Każda z Pań uczestnicząca w spotkaniu miała szansę dowiedzieć się jaki ma typ urody (i jakie barwy do niego pasują), jakie zabiegi należy stosować by dłużej wyglądać młodo, jak dobierać kosmetyki i kolorystykę makijażu w zależności od rodzaju cery, wieku, pory dnia czy ubioru.
Agnieszka Adamczuk, Anna Kasperowicz
Czytaj całość...
Jak obchodzono Dzień Świętego Lejka
czwartek, 01 kwiecień 2010
Lekcja wielkanocna - Zdjęcie 00126 kwietnia w kontekście zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy w Filii nr 6 odbyła się lekcja literacko - plastyczna. Przedszkolaki dowiedziały się nowych rzeczy o obrzędach i zwyczajach wielkanocnych np. o tym do czego kiedyś służył chrzan, a także jak obchodzono dzień "Świętego Lejka". Nie mogło zabraknąć czasu na wspólne wykonywanie kartek świątecznych oraz zdobienie pisanek. Tego dnia spotkaliśmy się z dziećmi z prywatnego przedszkola mieszczącego się przy Al. Racławickich 15.
Monika Deneka
Czytaj całość...
Wiosna w literaturze dziecięcej
środa, 31 marzec 2010
Wystawa dziecieca - Zdjęcie 001Od dnia 22 marca na filii nr 9 można oglądać wystawę prac plastycznych pt. "Wiosna w literaturze dziecięcej". Prace wykonały dzieci klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 31. Mali artyści wykazali się dużą inwencją twórczą stosując różne techniki artystyczne.
Małgorzata Pachla
Czytaj całość...
Najsłynniejszy bajkopisarz
wtorek, 30 marzec 2010
Andersen na Filii 24 - Zdjęcie 00130 marca w Filii nr 24 została przeprowadzona lekcja poświęcona życiu i twórczości Hansa Christiana Andersena. Lekcja stanowi drugą część z cyklu zajęć dotyczących duńskiego bajkopisarza. Uczestnikami tych spotkań są uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 29.

Dzieci poznały najważniejsze fakty z życia Hansa Christiana, jego dzieciństwo i pierwsze kroki na drodze do sławy jako twórcy bajek. Brały również aktywny udział w rozwiązywaniu zadań, w których wykazały się znajomością baśni Andersena. Należało do nich: rozwiązywanie krzyżówki, układanie tytułów bajek z rozsypanki i szukanie ukrytych nazw w tekście oraz odgadywanie, z odczytanych fragmentów wypowiedzi, imion bohaterów baśni.
Anna Borowska
Czytaj całość...
Ferie w Bibliotece - wystawa
poniedziałek, 29 marzec 2010
Wystawka prac dzieci - Zdjęcie 001W marcu w Filii nr 26 można było oglądać wystawę "Ferie w bibliotece". Zaprezentowane prace (obrazki na szkle, papierowe witraże i karnawałowe maski weneckie) zostały wykonane przez dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych organizowanych w okresie ferii zimowych.
Aleksandra Bednarek

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3861 - 3870 z 4320


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego