Działalność Filii
Opowieści o dzielnicach Lublina
wtorek, 07 grudzień 2010
image_001.jpg23 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,Opowieści o dzielnicach Lublina'' realizowanego przez Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN.  Zaproszeni zaprzyjaźnieni czytelnicy, głównie mieszkańcy Kalinowszczyzny wysłuchali opowieści o starej ,,Kalinie".
Jak zwykle było miło, serdecznie i....smacznie.
Grażyna Czerkas
Czytaj całość...
Inspiracje zimowe
poniedziałek, 06 grudzień 2010
Wystawa i spotkanie, Inspiracje zimowe, 6 grudnia 2010, godz. 17.00, Filia Nr 4, ul. Kraśnicka 100
image_001.jpg
Powiększ

Ludzie znani z Lublina
czwartek, 02 grudzień 2010
image_001.jpg29 listopada 2010 r. Filia Nr 10 gościła uczniów kl. Va ze Szkoły Podstawowej Nr 10 na lekcji pt.: "Ludzie znani z Lublina". W związku z akcją poznawania otoczenia, w którym mieszkam, przybliżyłam młodym czytelnikom postaci sławne, wywodzące się z Lublina lub okolic. Okazuje się, że Lublin to kopalnia talentów i sław. Uczniowie mogli obejrzeć wystawę, ułożyć wiersz, zaśpiewać piosenkę, popróbować swoich sił w pantomimie, kabarecie i przez chwilę wcielić się w polityków.
Następne spotkanie za tydzień.
Anna Słowik

Czytaj całość...
Światowy Dzień Pluszowego Misia
środa, 01 grudzień 2010
image_001.jpgAktualizacja 01 grudnia 2010

"Czy to jutro, czy to dziś,
Wszystkim jest potrzebny miś"
             H. Bechlerowa "Otwórz okienko"
 18 listopada w Filii Nr 10 rozpoczął się cykl spotkań z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia (25.XI.). Na pierwszym spotkaniu byli uczniowie kl. "O" ze Szkoły Podstawowej Nr 10. Dzieci przyszły ze swoimi pluszakami, o których chętnie opowiadały. Była nauka wiersza o misiu, słuchanie piosenek, poznawanie misiów literackich, opowieści o misiach żywych - prawdziwych, zabawa w zgadywankę pt: "Kim jestem". Na koniec słodki poczęstunek - misie żelki. Następne spotkanie już w poniedziałek.
Czytaj całość...
Bajki o zwierzętach
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpg15 listopada 2010 roku to dla małych czytelników z niepublicznego przedszkola „Mali odkrywcy” szczególny dzień. Dzieci po raz pierwszy odwiedziły naszą bibliotekę. Zaciekawione obejrzały całą filię i wysłuchały dwóch bajek Ezopa:  „Lew i mysz” i „Chciwy lis”. Zajęcia zakończono wykonaniem  masek  ulubionych zwierzątek. Mali czytelnicy wyszli zadowoleni i pełni wrażeń.  
Czytaj całość...
Pamiętajmy o Kubusiu
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpgW dniach 25 i 26 listopada Filia Nr 15 zainaugurowała cykl lekcji poświęconych lekturze A.A.Milne "Kubuś Puchatek". W tych dniach odwiedziły nas klasy drugie ze Szkoły Podstawowej Nr 29.
Dzieci miały możliwość przypomnieć sobie przygody bohaterów tej uroczej książki. W trakcie spotkań wykorzystujemy różne formy aktywności dzieci.
Mali przyjaciele Kubusia brali udział w rozwiązywaniu szeregu zagadek dotyczących lektury. Największym powodzeniem cieszył się przygotowany przez nas teleturniej wiedzy o mieszkańcach Stumilowego Lasu.
Spotkania kończyły się rozwiązywaniem krzyżówki z hasłem, która była doskonałym sprawdzianem wiedzy o przyjaciołach Kubusia Puchatka.
Larysa Madejek, Monika Błotniak
Czytaj całość...
Kiermasz świateczny
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpgW  Filii Nr 23 trwa kiermasz stroików świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Roztocze" w Lublinie przy ulicy Wallenroda 2a.                     
Serdecznie zapraszamy!
Czytaj całość...
Poezja Marii Konopnickiej
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpgDla dzieci z Przedszkola Nr 14, Filia Nr 1  przygotowała cykl spotkań rocznicowych poświęconych poezji Marii Konopnickiej. Zajęcia dla 3-letnich przedszkolaków połączono z ćwiczeniami logopedycznymi i zabawami ruchowymi.
Wiesława Sołtys
Czytaj całość...
Inauguracja klubu S.Z.A.L.
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpg26 listopada w Filii Nr 12 odbyła się inauguracja klubu czytelniczego o nazwie S.Z.A.L., czyli Stowarzyszenie Zakręconych Amatorów Literatury, adresowanego do młodzieży. Przy blasku świec, w milej atmosferze młodzi czytelnicy mieli okazję lepiej się poznać i opowiedzieć o swoich zainteresowaniach literackich. Następne spotkanie odbędzie się w styczniu, podczas którego "Szalowcy" będą dyskutować i dzielić się opiniami na temat książki "Opowieści o Niewidzialnym" E.E. Schmitt'a.               
Dominika Paniak
Czytaj całość...
760. rocznica założenia Lwowa
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpgLwów to jedno z najbliższych polskiemu sercu miast. Jest miejscem niezwykłym : pełno w nim zabytkowych krętych ulic, miłych zaułków, kolorowych kamienic. Dla Polaków jest miastem obarczonym mitem kresowości z towarzyszącymi mu nostalgicznymi tęsknotami-miasto, które wyrosło z trudnej historii wielonarodowej Rzeczypospolitej, a równocześnie duży ośrodek współczesnej wolnej Ukrainy. Lwów od stuleci znajdował się na styku cywilizacji Zachodu i Orientu, świata łacińskiego i prawosławia i właśnie dlatego nie może dzielić lecz łączyć te różnorodne kultury.
Zapraszamy do oglądania wystawy w Filii Nr 18.
Barbara Gwóźdź
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3861 - 3870 z 4484

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego