Działalność Filii
Niepełnosprawni i komputery
poniedziałek, 09 luty 2009
Filia 29 – niepełnosprawni - Zdjęcie 0016 lutego w Filii nr 29 MBP Alina Lewicka - Rosińska i Katarzyna Pazdan przeprowadziły zajęcia komputerowe dla młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej "Źródło". Uczestnicy zapoznali się ze stroną internetową biblioteki, z działaniem przeglądarki Mozilla oraz wyszukiwarki Google. Wyszukiwali informacje na interesujące ich tematy, jak np. zwierzęta, autobusy, misje czy przeglądy twórczości niepełnosprawnych, słuchali radia online oraz oglądali filmiki na You Tube.
Czytaj całość...
Wspomnienie o Jerzym Grotowskim
poniedziałek, 02 luty 2009
Grotowski - Zdjęcie 001Rok 2009 został przez UNESCO ogłoszony rokiem Jerzego Grotowskiego. W tym roku  przypada 10. rocznica śmierci twórcy Teatru Laboratorium i 50. rocznica powstania Teatru 13 Rzędów. Z tych powodów  Natalia Kraszkiewicz przygotowała i wygłosiła prelekcję dla członków Klubu
Aktywnego Seniora. Spotkanie odbyło się w Filii nr 13 w dniu 29 lutego 2009 r. Uczestnicy oglądając fragmenty spektakli mogli dostrzec reformy teatru Grotowskiego, dotyczące zarówno przedstawienia teatralnego, jak i aktora i jego gry. Podczas wystąpienia wspomniano o źródłach inspiracji Mistrza, jego podróżach, koncepcji teatru ubogiego i aktora ogołoconego.
Goście z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, dzielili się swoimi wrażeniami oraz chętnie zadawali pytania.
Natalia Kraszkiewicz
 
Czytaj całość...
W trosce o bezpieczne ferie
piątek, 30 styczeń 2009
Od 2 do 13 lutego 2009r. w województwie lubelskim trwają ferie zimowe. Dzieci i młodzież, która nie  wyjedzie na zorganizowane zimowiska zapraszamy do nas. Dla nich właśnie Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała w swoich placówkach filialnych bezpłatne zajęcia. Na uczestników czekają różne atrakcje.

Filia nr 6, ul. Poniatowskiego 4, 081 533 07 13
Codziennie  od godz. 10.00 – 12.00
Konkursy plastyczno – literackie, origami, wspólne oglądanie filmów, słuchanie bajek i dyskusje

Filia nr 8, ul. Zuchów 2,081 534 10 73
W godzinach działania biblioteki w poniedziałki, środy i piątki
Konkursy plastyczne, gry planszowe, głośne czytanie książek, oglądanie filmów, zabawy w bibliotece.

Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej
środa, 28 styczeń 2009
28 stycznia w Filii 24 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z osobami z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uczestnicy zajęć pracując w grupach, tworzyli zimowe krajobrazy. Prace zostały wykonane z ziaren ryżu, różnych gatunków kasz oraz pasty do zębów, którymi wypełniono przygotowane wcześniej szkice. W efekcie powstały barwne i ciekawe kompozycje plastyczne. Tłem do zajęć była baśń Hansa Christiana Andersena "Królowa Śniegu".  Zajęcia przygotowały i prowadziły Anna Borowska i Beata Gajda.

Film:


Czytaj całość...
Dzień Babci
środa, 28 styczeń 2009
Dzień Babci - Zdjęcie 001

26 stycznia 2009 r. w Filii 30 świętowano Dzień Babci i Dziadka. Dla dzieci z osiedla i ich dziadków zorganizowano zajęcia plastyczno- integracyjne. Dzieci z wielkim zapałem wykonywały prace plastyczne, które następnie wręczały swym babciom dodając przy tym moc życzeń i uścisków. Spotkanie zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

Czytaj całość...
Super Babcie
środa, 28 styczeń 2009
Super babcie - Zdjęcie 001 Większość babć i dziadków przyzna, że wychowanie współczesnych wnuków nie jest łatwe. Nie zawsze wystarczy tylko być przy wnukach ale też aktywnie uczestniczyć w ich życiu. Może w tym pomóc pierwsza w Polsce Szkoła Super Babci, która działa w Lublinie. Stworzyła ją dr Zofia Zaorska, honorowy prezes Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, wieloletni kierownik Lubelskiego UTW, super babcia Marysi, Zosi i Kuby.
Czytaj całość...
W krainie wiecznych śniegów
wtorek, 27 styczeń 2009
Filia 12 – lekcja biblioteczna - Zdjęcie 001Dnia 23 stycznia 2009 w Przedszkolu nr 75 odbyły się zajęcia przeprowadzone przez pracownicę oddziału dziecięcego Filii nr 12. Temat pogadanki dotyczył życia i zwyczajów
zwierząt żyjących zarówno w Polsce, jak też w regionach okołobiegunowych. Dzieci dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy, które z nich zapadają w sen zimowy i jak można pomóc dzikim zwierzętom. Następnie przedszkolaki "spakowały walizki" i  "wyruszyły" w podróż do krainy wiecznych śniegów. Odwiedziły bajkowego bohatera pingwinka Pik-Poka, niedźwiedzie polarne, a także inne zwierzęta. Dużą atrakcją było wybudowanie igloo. Przedszkolaki wyraziły zainteresowanie i ochotę na kolejne tego rodzaju wyprawy...
Ewa Jabłońska
Czytaj całość...
Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska"
czwartek, 22 styczeń 2009
Teatr Maska - Zdjęcie 001Teatr "Maska" z Krakowa proponuje zestaw spektakli dla dzieci oraz młodzieży młodszej i starszej. Przedstawienia mają charakter profilaktyczno – edukacyjny. Problemy poruszane przez aktorów dotyczą codziennych wydarzeń, z jakimi spotykają się dzieci w szkole, na podwórku i w domu.
Ochrona środowiska, higiena osobista, moralne postępowanie, agresywne zachowanie czy przemoc w szkole, postawa patriotyczna, narkomania, to tylko niektóre tematy przedstawione w sposób wesoły, sympatyczny, ale ukazujący ciąg przyczynowo-skutkowy zachowań młodych ludzi oraz nieuchronność konsekwencji. Każde z tych przedstawień zaprasza do współuczestnictwa i wyrażania swych odczuć i poglądów.
Czytaj całość...
Rumunia - kraj kontrastów
piątek, 16 styczeń 2009
Rumunia - Zdjęcie 001Serdecznie zapraszamy na wystawę o Rumunii, kraju burz dziejowych i wspaniałego krajobrazu. Od stuleci zgodnie współżyją tu różne narody oraz grupy etniczne. Rumuni, Węgrzy, Szeklerzy, czy niemieccy Sasi zagospodarowali tę ziemię i uczynili ją ośrodkiem unikatowej, "wielobarwnej" kultury, na wskroś żywej i bogatej tradycją. Szczególną uwagę pragniemy zwrócić na Transylwanię, twierdzę rumuńskich Karpat, oraz Bukowinę, gdzie napotykamy wiele polskich śladów. Wystawę można oglądać codziennie do końca lutego w Filii nr 18 przy ulicy Głębokiej 8 .
Aneta Kuśnierz
Czytaj całość...
125. rocznica urodzin Kornela Makuszyńskiego
piątek, 16 styczeń 2009
Makuszyński - Zdjęcie 001
Z okazji 125. rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego Filia nr 18 zorganizowała cykl zajęć dla uczniów klas I i II ze Szkoły Podstawowej nr 7, podczas których dzieci zapoznały się z sylwetką autora i przygodami Koziołka Matołka - jednego z najbardziej sympatycznych i lubianych przez dzieci postaci.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3861 - 3870 z 4073


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego