Działalność Filii
Budując Wyobraźnię
poniedziałek, 02 kwiecień 2007
Budując wyobraźnię - Zdjęcie 15Stowarzyszenie Studnia Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. H Łopacińskiego 2 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 51 przy ul. Bursztynowej 22 podsumowały akcję "Budując wyobraźnię – wokół twórczości Astrid Lindgren".
W finale brało udział sześć lubelskich placówek oświatowych, które od stycznia br. poznawały powieści szwedzkiej pisarki, bawiąc uczyły się z nimi. W poniedziałek w holu SP nr 51 dzieci przedstawiły przestrzenne projekty domów z powieści pani Lindgren. Budowle tworzone były na podstawie wcześniej wykonanych projektów  z materiałów  zebranych przez dzieci pod kierunkiem nauczyciela.
Wyłonione i nagrodzone zostały najbardziej pomysłowe projekty. Wszystkie dzieci i placówki otrzymały upominki.
Tego dnia jednocześnie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.
Czytaj całość...
Dziedzictwo wiary i myśli
poniedziałek, 02 kwiecień 2007
Wystawa o Papieżu - Zdjęcie 1W drugą rocznicę odejścia Jana Pawła II szczególnie odczuwamy Jego Duchową obecność. Przesłanie, które pozostawił kryje w sobie głębię wiary i mądrość.
To, co najważniejsze, Papież przekazał nam w kilkudziesięciu encyklikach i adhoprtacjach apostolskich, w książkach, w homiliach i publicznych wystąpieniach.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Dziedzictwo wiary i myśli” w Filii nr 28 przy ul. Nadbystrzyckiej 85.

Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej 2007
poniedziałek, 02 kwiecień 2007
zdjecie 1Przesłanie Margaret Mahy do dzieci świata:
Nigdy nie zapomnę nauki czytania. Dawniej, gdy byłam naprawdę mała,
słowa pędziły przed mymi oczami, jak małe żuki, próbujące uciec przede mną. Ja jednak byłam sprytniejsza od nich. Nauczyłam się rozpoznawać je, bez względu na to, jak szybko uciekały. I wreszcie mogłam otwierać książki i rozumieć, co było w nich napisane. Mogłam czytać żarty, opowiadania i wiersze samodzielnie, bez niczyjej pomocy.
Bywały także niespodziewane sytuacje. Czytanie dawało mi władzę nad opowieściami,
lecz z drugiej strony, opowieści panowały nade mną. Nie mogłam się od nich oderwać.
To właśnie stanowi tajemnicę czytania.
Czytaj całość...
Spotkanie wielkanocne
piątek, 30 marzec 2007
Spotkanie wielkanocne - Zdjęcie 1Wielkanoc - najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z obchodami świąt wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych: śniadanie wielkanocne, pisanki, święcone, śmigus-dyngus,  palma wielkanocna.
W dniu 29.03.2007 w Filii nr 30 na tradycyjnym śniadaniu Wielkanocnym spotkali się z Dyrekcją wszyscy pracownicy Biblioteki. Wśród gorących życzeń nie zabrakło muzyki wielkopostnej  w wykonaniu uczennic Państwowej Szkoły Muzycznej i zgrabnych recytacji.

Czytaj całość...
Pisanie pisanek
czwartek, 29 marzec 2007
Pisanie pisanek - Zdjęcie 1Zbliżające się Święta Wielkanocne zainspirowały pracowników biblioteki do spotkań z twórczynią ludową Bogumiłą Wójcik. Filia nr 10 przy ulicy Kleeberga 12a już po raz kolejny zorganizowała dla dzieci warsztaty wykonywania pisanek.
Bogumiła Wójcik od najmłodszych lat uczyła się wykonywania pisanek opisanych woskiem i farbowanych w naturalnych barwnikach.
Oprócz tych umiejętności zajmuje się haftem regionalnym i szyciem strojów ludowych. Wzorując się na tradycjach krzczonowskich swoim pisankom stara się nadawać niepowtarzalny charakter. Wykonywane przez nią prace biorą udział w  wielu wystawach, również zagranicznych.
Czytaj całość...
Kiermasz Wielkanocny
czwartek, 22 marzec 2007
Kiermasz - Zdjęcie 1Filia nr 24 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Juranda 7 tradycyjnie zaprasza na świąteczny Kiermasz Wielkanocny.
30 marca i 2 kwietnia w godzinach od 13.00 do 17.30 będzie można zakupić kartki świąteczne i dekoracje stołu, które zostały wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Roztocze”.
Przedmioty są zawsze wykonane bardzo starannie i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników i pracowników Biblioteki.
Czytaj całość...
Powitanie wiosny
czwartek, 22 marzec 2007
Powitanie wiosny - Zdjęcie 1W dniach 19 i 20 marca 2007 w Filii nr 3 MBP odbyły się przygotowania do powitania wiosny. W zajęciach uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 27 i Przedszkola Integracyjnego nr 40.
W programie zajęć były ciekawostki, zabawy i zagadki o wiośnie. Imprezy  zakończono zajęciami plastycznymi i dekorowaniem filii – oddziału dla dzieci. Zajęcia prowadziła Agnieszka Świstawska-Huszaluk.
W dniu 21 marca biblioteka dołączyła do imprezy organizowanej przez Dom Kultury Bronowice Filia Tatary. Dzieci z Przedszkola Integracyjnego wraz z bibliotekarkami  tradycyjnie pożegnały Marzannę – symbol zimy.
Czytaj całość...
Józef Ignacy Kraszewski 1812-1887
czwartek, 15 marzec 2007
Kraszewski - Zdjęcie 1Każdy z nas zetknął się z książkami Józefa Ignacego Kraszewskiego, którego twórczość zadziwia i fascynuje czytelników i historyków literatury do dziś. Postać tę przybliża nam wystawa przygotowana przez pracowników Filii nr 18 przy ul. Głębokiej 8. W ramach wystawy prezentujemy sylwetkę pisarza, jego dzieła, zarówno literackie jak i plastyczne oraz muzeum w Romanowie na Lubelszczyźnie, gdzie znajdują się liczne pamiątki po twórcy „Starej baśni” i jego rodzinie. Można tam zadumać się nad ilością dzieł, które stworzył i podziwiać renesansową wszechstronność jego uzdolnień. Wystawa potrwa do 6 kwietnia 2007. Serdecznie zapraszamy.
Czytaj całość...
Dzień Kobiet
piątek, 09 marzec 2007
Dzień Kobiet - Zdjęcie 1Tradycją już jest, że w Filii nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbywa się poranek muzyczny z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie pani Iwony Siedlaczek ze Szkoły Muzycznej im. T. Szeligowskiego wykonali kompozycje Antoniego Cofalika, Antonio Vivaldiego, Johannesa Brahmsa i Henryka Wieniawskiego. Wśród zaproszonych gości byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Źródło”.
Czytaj całość...
Salon Odrzuconych
piątek, 09 marzec 2007
Ilustracje do wierszy - Zdjęcie 1„Salon Odrzuconych” to tytuł wystawy, którą możemy obejrzeć w Filii nr 30 przy ul. Braci Wieniawskich 5. Zgromadzone pokonkursowe prace są dziełem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 34 i są ilustracjami do wierszy Józefa Czechowicza i ks. Jana Twardowskiego. Nad całością projektu czuwała nauczycielka plastyki mgr Anna Will.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3861 - 3870 z 3917


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego