Działalność Filii
Warsztaty Terapii Zajęciowej
czwartek, 26 luty 2009
WTZ - Zdjęcie 00125 lutego w Filii 24 przy ul. Juranda 7 odbyły się zajęcia z młodzieżą z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uczestnicy spotkania wysłuchali nagrania baśni "Czterej muzykanci z Bremy". W części plastycznej zajęć wykonali kolorowe pudełka na drobne upominki. Prace zostały przygotowane z kolorowych kartonów, ozdobione fragmentami firanek i pomalowane farbami.
Kolejne zajęcia z uczestnikami WTZ odbędą się 25 marca 2009 o godzinie 10.00.
Anna Borowska
Czytaj całość...
Mądrość przysłów
czwartek, 26 luty 2009
Przysłowia - Zdjęcie 001Polskie przysłowia zawierają w sobie bardzo dużo ludowych prawd. Stanowią prawdziwą mądrość narodu. Autorami przysłów najczęściej byli  ludzie prości. Powstawały one poprzez obserwację życia, zjawisk, pór roku.
Dzieci z Przedszkola nr 53 miały możliwość w Filii nr 18 zapoznać się z najpopularniejszymi polskimi przysłowiami. Dowiedziały się jakie są przysłowia dotyczące miesiąca lutego ( np. Idzie luty, podkuj buty; Święty Maciej zimę traci albo ją bogaci). Odnajdywali je kojarząc pokazywane rekwizyty. Oglądały wystawę książek  poświęconych przysłowiom.
Dorota Furmaniak
Czytaj całość...
Z komputerem na co dzień
poniedziałek, 23 luty 2009
Filia 31 – lekcja o komputerach - Zdjęcie 001W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu Filia nr 31 MBP zorganizowała lekcję biblioteczną dla klas trzecich  Szkoły Podstawowej nr 30. Dzieci miały okazję poznać tajniki budowy i obsługi komputera.
Poznały również krótką historię komputerów i Internetu. Przekonały się, że Internet może bawić, uczyć a nawet wychowywać. Odwiedziły strony www. sieciaków, poznały również sieciuchów.
Uczestniczyły w zajęciach plastycznych oraz konkursie wiedzy „Czy znam komputer / Internet ?". Każda praca została nagrodzona . Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.
Maria Włosek


Czytaj całość...
Bal Karnawałowy
poniedziałek, 23 luty 2009
Filia 26 – Bal Karnawałowy - Zdjęcie 001W sobotę 7 lutego 2009 roku pracownicy Filii 26 MBP zaprosili małych czytelników wraz z rodzicami na karnawałowy Bal Przebierańców. Na parkiecie pojawiły się małe i duże biedronki, dalmatyńczyki, elfy, czarownice, motylki, kowboje i rycerze. Od 15.30 do 18.00 wszyscy bawili się przy akompaniamencie hitów z list przebojów dla starszych i młodszych.
Ola Bednarek
Czytaj całość...
Kot dla pacjentów
poniedziałek, 23 luty 2009
Filia 26 – Pacjenci - Zdjęcie 0016 lutego 2009 roku Filia 26 przy ul. Leonarda 18 w Lublinie gościła grupę pacjentów z Oddziału Dziennego Szpitala Neurologiczno - Psychiatrycznego w Lublinie na wystawie prac Andrzeja Kota. Wystawę wzbogaciły informacje o różnych aspektach twórczości artystycznej lubelskiego grafika. Prezentację uzupełniły prace pacjentów zainspirowanych twórczością Andrzeja Kota.
Ewa Domaszewicz 
Czytaj całość...
Dzień Kota
poniedziałek, 23 luty 2009
Filia 18 – Dzień Kota - Zdjęcie 001Jedni nazywają to dniem głupoty, inni świętem ludzi wrażliwych. 17 lutego 2009 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Pokłony kotom oddawano już w starożytności. Były szanowane i obdarzane szczególnymi względami. Miały swoje grobowce. Za skrzywdzenie kota karano ludzi nawet śmiercią. Już wtedy miały swoje święta. Pierwsze - w starożytnym Egipcie i Rzymie. Kocich fanów nie brakuje i dziś. Najwięksi z nich podejrzewają nawet, że byli kotami w poprzednich wcieleniach.
Czytaj całość...
Spotkanie z Orientem
poniedziałek, 16 luty 2009
Inspiracja Orientem - Zdjęcie 00113 lutego w Filii nr 4 odbyło się spotkanie z Orientem. Gościem wieczoru była Pani Anna Maria Kozłowska historyk sztuki, wieloletni nauczyciel plastyki i malarka. Twórczość pani Anny nawiązuje w sposobach obrazowania do formy malarstwa sztalugowego, a głównie do klasycznej akwareli, natomiast technika wykonania prac to batik. Jest to sprowadzony ze wschodu w XVII wieku sposób barwienia tkanin z wykorzystaniem wosku. Problematyka obrazów, to świat przyrody – od nieuchwytnych perlistych traw i kwiatów, po rozległy pejzaż oraz architektura.
Czytaj całość...
Zwiedzamy Izbę Drukarstwa
piątek, 13 luty 2009
Izba Drukarstwa - Zdjęcie 00112 lutego 2009 roku pracownicy MBP mieli możliwość skorzystać z gościnności Ośrodka „Brama Grodzka - Teatr NN”, przy którym działa Izba Drukarstwa. Muzeum mieści się w pomieszczeniach dawnej, przedwojennej drukarni "Popularna", która istniała w tym miejscu od 1932 roku.  Po wojnie zakład stał się własnością państwa, a użytkownik lokalu Spółdzielnia Pracy „Intrograf” w 1972 roku utworzył tu Izbę Tradycji Drukarstwa Lubelskiego. Wyjątkowość tego miejsca polegała jednak na zachowanych w niej zabytkowych maszynach i urządzeniach drukarskich, w większości będących spuścizną po drukarni "Popularna".
Czytaj całość...
Dzień Bezpiecznego Internetu
piątek, 13 luty 2009
DBI - Zdjęcie 001W Dzień Bezpiecznego Internetu, 10 lutego 2009 roku, ruszyła ogólnoeuropejska kampania medialna „Keep it fun. Keep Control”, poświęcona problemowi cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. W Polsce kampania realizowana jest pod nazwą „Baw się w Sieci – BEZPIECZNIE”.
W poszczególnych filiach zaplanowano serię spotkań z dziećmi i młodzieżą. Filia nr 18 MBP  przygotowała zajęcia,  których nadrzędnym celem było pokazanie,  że internet może być źródłem dobrej zabawy, pod warunkiem, że przestrzega się zasad bezpieczeństwa.
Czytaj całość...
Ferie w MBP
piątek, 13 luty 2009
Ferie w Bibliotece - Zdjęcie 001 Podczas ferii zimowych Filia nr 6 przygotowała ciekawe zajęcia plastyczne między innymi wspólne wykonywanie kartek walentynkowych i zakładek do książek. 11 lutego dużo satysfakcji sprawiło dzieciom konstruowanie zamku rycerskiego. Stałym elementem spotkań z dziećmi było czytanie bajek z morałem.
Monika Deneka

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3851 - 3860 z 4073


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego