Działalność Filii
Warsztaty Terapii Zajęciowej - zakładka do książki
środa, 05 maj 2010
image_001.jpg5 maja w Filii nr 24 zostały przeprowadzone zajęcia z cyklu spotkań z podopiecznymi z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uczestnicy spotkania wysłuchali odczytanego głośno opowiadania zatytułowanego „Bazyliszek”, pochodzącego ze zbioru legend autorstwa Artura Oppmana. W części plastycznej osoby biorące udział w zajęciach przygotowały kolorowe zakładki do książek, wykorzystując gotowe szablony i drobne elementy dekoracyjne. W efekcie powstały barwne i ciekawe prace.
Anna Borowska
Czytaj całość...
Żandarmeria dzieciom
środa, 05 maj 2010
image_001.jpg20 kwietnia 2010 roku Filię nr 26 odwiedzili żołnierze z Lubelskiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 50 wysłuchały pogadanki na temat codziennego bezpieczeństwa w szkole i w domu, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów ruchu drogowego. Prelekcję uzupełniła prezentacja wyposażenia wojskowego (hełmy, pałki, pociski, zestaw do daktyloskopii). Prawdziwą atrakcją dla młodych czytelników była możliwość wypróbowania symulatora zderzeń, a tym samym doświadczenia ewentualnych skutków kolizji drogowych.
Anna Orzełowska, Aleksandra Bednarek
Czytaj całość...
23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
środa, 05 maj 2010
image_001.jpg23 kwietnia w Filii Nr 10 odbyły się zajęcia poświęcone Astrid Lindgren, w których uczestniczyli uczniowie klasy II ze Szk. Podst. nr 10. Dzieci zapoznały się z twórczością Pani Astrid, obejrzały wystawę. Opowiadały przygody Pippi, te które znają i poznawały nowe. Nauczyły się też piosenki o Pippi Langstrump.
Anna Słowik
Czytaj całość...
Fryderyk Chopin - wielki Polak
piątek, 30 kwiecień 2010
image_001.jpgW Filii nr 27 i 30 odbył się 26 kwietnia 2010 roku uroczysty poranek poetycko-muzyczny Fryderyk Chopin – wielki Polak, słynny muzyk z udziałem uczniów dwóch szkół: Szkoły Podstawowej nr 34 i Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. W programie znalazły się utwory muzyczne Jana Sebastiana Bacha i Fryderyka Chopina wykonane na skrzypcach przez uczennice Alicję Humeniuk i Marię Miedzwiecką z akompaniamentem prof. Iwony Siedlaczek. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 34 wzbogacili uroczystość piękną recytacją wierszy związanych z muzyką wielkiego kompozytora. Spotkanie zakończono odczytaniem wyników konkursu, jaki rozpisała Szkoła 34 na album o Fryderyku Chopinie i rozdaniem nagród książkowych. Poranek muzyczny był jednym z cyklu spotkań muzycznych, jakie filia organizuje dla dzieci w ramach obchodów Roku Chopinowskiego.
Krystyna Rybicka

Czytaj całość...
Sylwetka pisarza
piątek, 30 kwiecień 2010
image_001.jpgChcąc przypomnieć sylwetkę zmarłego przed 25 laty podróżnika i pisarza Arkadego Fiedlera Filia nr 18 zorganizowała cykl zajęć poświęconych jego życiu i twórczości. Uczniowie z klas V i VI Szkoły Podstawowej nr 7 poznali najważniejsze fakty z życia i obejrzeli pokaz slajdów z miejsc opisywanych przez autora. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyła się wystawa książek podróżniczych i tablica poświęcona lotnikom ze słynnego Dywizjonu 303.
Dorota Furmaniak

Czytaj całość...
Różnorodność wokół nas
piątek, 30 kwiecień 2010
image_001.jpgW Filii Nr 28 MBP odbyło się spotkanie dzieci z klas zerowych, ze Szkoły Podstawowej Nr 51 w Lublinie z Panią leśnik dr inż. Anetą Sławińską z Nadleśnictwa Świdnik.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach obchodów "Międzynarodowego Roku Różnorodności  Biologicznej" oraz Światowego Dnia Ziemi pod hasłem:
"Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas" i miało na celu promowanie postaw i kultury ekologicznej.
Włączając do edukacji leśnej formę zabawową Pani leśnik omówiła zasady zachowania się w lesie, gatunki drzew, zwierzęta i rośliny leśne.
Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane plakietką: "Przyjaciel Przyrody".
Agnieszka Pawlak - Dziaduch

Czytaj całość...
22 kwietnia- Międzynarodowy Dzień Ziemi
środa, 28 kwiecień 2010
image_001.jpgZ okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w Filii nr 10 odbyła się lekcja biblioteczna przeznaczona dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 10, klasa "O".
 Poświęcona była zagrożeniom naszej planety. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób ludzie zanieczyszczają Ziemię oraz co wszyscy możemy zrobić, aby ją chronić. Mali miłośnicy przyrody zostali uroczyście pasowani na "Prawdziwego Przyjaciela Planety" i obiecali dbać i szanować środowisko. Lekcję prowadziła Dominika Paniak.
Grażyna Czerkas
Czytaj całość...
Dziecko jako odbiorca książki
poniedziałek, 26 kwiecień 2010
image_001.jpg22 kwietnia w Filii 28 MBP odbył się wykład Pani dr Małgorzaty Centner-Guz z Zakładu Pedagogiki Przedszkolnej UMCS w Lublinie pt, "Dziecko jako odbiorca książki".
Autorka spotkania przedstawiła kontakt dziecka z książką na różnym etapie jego rozwoju (dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne ). Pokazała, że systematyczne obcowanie dziecka z książką niesie wiele wartości, rozwija myślenie, wyobraźnię, pamięć, strefę poznawczą i  kształci gusta estetyczne.
Uświadomiła, że postęp techniczny zmienia oblicze książki, która by być bardziej atrakcyjną dla odbiorcy zmienia swoją formę.
Czytaj całość...
Młodzi czytelnicy
poniedziałek, 26 kwiecień 2010
image_001.jpg23 kwietnia w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich  Filię nr 6 odwiedziły przedszkolaki. Kolejna grupa dzieci tym razem z Przedszkola nr 5 z Al.Racławickich 42 przybyła zapoznać się z  naszą ofertą. Mali czytelnicy dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka, a także gdzie szukać dla siebie książek i jak je wypożyczać. Już tego samego dnia oddział dziecięcy pozyskał nowych czytelników. Kilkoro dzieci wróciło z rodzicami,aby się zapisać i wypożyczyć wcześniej upatrzoną książkę.
Monika Deneka
Czytaj całość...
Pani Wiosenka
poniedziałek, 26 kwiecień 2010
image_001.jpg23 kwietnia br. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich pracownicy Filii 26 zorganizowali spotkanie "Pani Wiosenki" z przedszkolakami z "Klubu Edukacji Uśmiech Dziecka". Maluchy miały okazję porozmawiać z gościem o przyrodzie, posłuchać bajek o mniejszych i większych zwierzętach oraz pooglądać książki ze swoimi ulubionymi bohaterami. Następnie dzieci mogły pomalować wybraną przez siebie kolorowankę. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zatańczyły w kółeczku wraz z "Panią Wiosenką". Anna Kasperowicz
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3851 - 3860 z 4333


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego