Działalność Filii
WTZ i "Dwóch Braci Wspaniałych"
czwartek, 28 maj 2009
WTZ - Zdjęcie 00127 maja w Filii nr 24 odbyło się kolejne spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej "Roztocze". Zajęcia składały się z dwóch etapów. W pierwszym została odsłuchana bajka pt: "Dwóch Braci Wspaniałych", opowiedziana przez Ewę Gorzelak. Natomiast w części plastycznej uczestnicy zajęć przygotowali dekoracyjne obrazki na okno. Prace zostały wykonane z papierowych elementów: kolorowych kwiatów, liści i piór, które następnie zawieszono na kolorowych sznurkach, tworząc barwną dekorację.
Anna Borowska
Czytaj całość...
W kręgu legend lubelskich
poniedziałek, 25 maj 2009
Legendy - Zdjęcie 00118 maja 2009 w Filii nr 17 zainaugurowano cykl spotkań pod hasłem ” W kręgu legend lubelskich”.
W poranku z legendą  uczestniczyły  dzieci z Przedszkola nr 42 oraz uczniowie ze świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 11.
W dwóch spotkaniach uczestniczyły 32 osoby, które wysłuchały pogadanki na temat historii i  zabytków Lublina oraz legend „Skrzynia złota u Bernardynów” i „Podanie o ojcu Ruszlu”. Inspirowane treścią wysłuchanych legend uczestnicy spotkania stworzyli pocztówki „Lublin w legendzie”.
Pełne entuzjazmu dzieci czekają na kolejne spotkanie z tajemnicami Lublina.
Maria Włosek
Czytaj całość...
Brzydkie kaczątko
czwartek, 21 maj 2009
Aktualizacja 21.05.2009

Brzydkie Kaczątko - Zdjęcie 001W dniu 24 marca sześciolatki z Przedszkola nr 14 wystawiły w Filii nr 1 MBP pantomimę na podstawie baśni H. Ch. Andersena "Brzydkie kaczątko".
Świetna ilustracja muzyczna, przemyślana  choreografia, pomysłowa scenografia i barwne kostiumy oraz urocze, pełne wdzięku i ekspresji wykonanie -  sprawiły, że niepełnosprawni widzowie, dla których widowisko było przeznaczone, żywo reagowali na trudną i rzadko dziś wystawianą formę sceniczną. Aktorów i widzów nagrodzono słodyczami i upominkami.
Wiesława Sołtys
 
Czytaj całość...
Życie zaczyna się po czterdziestce
czwartek, 21 maj 2009
Singer - Zdjęcie 00118 kwietnia 1959 roku w piśmie "Forwerts" w Nowym Jorku ukazał się pierwszy odcinek powieści I.B. Singera "Sztukmistrz z Lublina". Wtedy narodził się najsłynniejszy na świecie Lublinianin. Jasza Mazur stał się symbolem projektu jaki powstał w Ośrodku Brama Grodzka-Teatr NN, „Wędrowne Spotkania z Opowieścią”. Witold Dąbrowski wyruszył z projektem do siedmiu
miasteczek Lubelszczyzny śladami bohaterów Singera.
20 maja „Wędrowne Spotkania z Opowieścią” zawitały do Filii nr 4. Aktor oczarował publiczność swoją opowieścią o Szlemielu i Widzącym z Lublina. Pełne ekspresji wykonanie wywołało wzruszenie, czasem uśmiech wśród publiczności. Udało się również zanucić wspólnie refren piosenki.
Czytaj całość...
Przygoda z książką
czwartek, 21 maj 2009
Spotkanie w Filii nr 31 - Zdjęcie 00118 mają Filię nr 31 MBP odwiedzili zerówkowicze z przedszkola nr 66. Mali goście zapoznali się z biblioteką i jej księgozbiorem. Szczególne zainteresowanie wzbudziły wybrane niekonwencjonalnie wydane książki. Przegląd i omówienie tych pozycji uzupełniła wspólna zabawa i konkursy, których zwycięzcy nagrodzeni zostali drobnymi upominkami. Piękne rysunki pozostawione przez dzieci były nagrodą dla pracowników za miłe spotkanie.
Ewa Domaszewicz

Czytaj całość...
Tydzień Bibliotek w MBP
poniedziałek, 18 maj 2009
Tydzień bibliotek 2009 - Zdjęcie 001W ramach tygodnia bibliotek w F.28 odbyły się cztery prelekcje dla klas piątych Szkoły Podstawowej Nr 22 pt. "Jagiellońskim szlakiem Unii Lubelskiej ". Uczniowie poznali krótką historię związków polsko- litewskich, przebieg obrad sejmu lubelskiego, którego efektem było podpisanie i zaprzysiężenie aktu unii lubelskiej. Zajęcia urozmaicił pokaz multimedialny, dotyczący miejsc w Lublinie związanych z unią, takich jak Zamek Lubelski , Plac po Farze, Kamienica Lubomelskich ,kościół i klasztor o.o. Dominikanów, Plac Litewski. W zajęciach wzięły udział 82 osoby. Na zakończenie uczestnicy obejrzeli krótki 10-minutowy film o koronacji króla Zygmunta Augusta oraz wystawę, dotyczącą obrazu Jana Matejki pt."Unia Lubelska 1569"
Iwona Rogala

Czytaj całość...
Dzień Bibliotekarza
piątek, 15 maj 2009
Dzień Bibliotekarza 2009 - Zdjęcie 001Dzieci z Przedszkola Nr 14 przygotowały program artystyczny,własnoręcznie wykonane kwiaty i książkę z życzeniami z okazji Dnia Bibliotekarza.
Wiesława Sołtys
Czytaj całość...
Jak chłopiec staje się mężczyzną - "Żelazny Jan" w Filii 29
piątek, 15 maj 2009
Chłopiec - Zdjęcie 00112 maja młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej "Źródło" uczestniczyła w spotkaniu z baśnią braci Grimm "Żelazny Jan". Po wysłuchaniu utworu z dużym zaangażowaniem dyskutowano o jej przesłaniu - to dzięki trudnym zadaniom chłopiec staje się mężczyzną i zyskuje nagrodę -  porównując próby, jakim poddany był bohater, do własnych,  niełatwych doświadczeń życiowych. Na zakończenie przenieśli swoje przeżycia na papier w formie rysunków. Wszyscy zgodzili się, że baśnie pomagają w życiu.
Alina Lewicka
Czytaj całość...
Atlasy, przewodniki, książki geograficzne w bibliotece
piątek, 15 maj 2009
Atlasy - Zdjęcie 00112 maja w Filii Nr 9 odbyło się pierwsze spotkanie uczniów z kółka geograficznego, działającego w Gimnazjum Nr 14 przy ul. Pogodnej pod kierunkiem pani Beaty Kucaby. Celem cyklicznych spotkań pod hasłem "Poznajemy Lublin i Lubelszczyznę - jeden z regionów Unii Europejskiej" będzie zapoznanie uczniów z księgozbiorem znajdującym się w bibliotece.
Iwona Chołaj
Czytaj całość...
W Tygodniu Bibliotek
piątek, 15 maj 2009
Tydzień Bibliotek - Zdjęcie 001Dnia 12 maja w Filii nr 12 MBP odbyły się cztery lekcje biblioteczne. Pierwsza z nich dotyczyła roli książki w życiu małych czytelników w różnych częściach świata (Afryka, Azja, Europa).
Kolejne lekcje zatytułowane "Rodzaje i formy książki od starożytności po dzień dzisiejszy" przygotowane zostały dla uczniów z klas III i V Szkoły Podstawowej. Dzieci zapoznały się z ilustracjami inkunabułów, miniatur i inicjałów. Ostatnia lekcja poświęcona była historii pisma w dziejach ludzkości.
Na wszystkich zajęciach uczniowie własnoręcznie wykonali ozdobne zakładki do książek i ilustracje przy pomocy gęsich piór. Dzieci zadowolone były zarówno z teoretycznej, jak również praktycznej części lekcji.
Monika Waryszak, Ewa Jabłońska 
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3851 - 3860 z 4143


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego