Działalność Filii
Zima w bibliotece
środa, 04 marzec 2009
Zima w Bibliotece - Zdjęcie 001W Filii Nr 28 odbyła się impreza biblioteczna p.t. "Spotkanie z zimą" W zajęciach wzięły udział dzieci z pierwszej klasy  Szkoły Podstawowej Nr 28 . Imprezę uświetnił mini- koncert piosenki o zimie w wykonaniu pierwszaków, wiersze związane z zimą oraz zagadki i zajęcia plastyczne.  Na zakończenie dzieci wspólnie " ulepiły" bałwanka, którego zabrały na pamiątkę do szkoły.
Agnieszka Pawlak- Dziaduch
Czytaj całość...
Konto e-mail - także dla niepełnosprawnych.
środa, 04 marzec 2009
Niepełnosprawni - Zdjęcie 001
Po raz drugi w Filii nr 29 w szkoleniu komputerowym prowadzonym przez Alinę Lewicką - Rosińska i Katarzynę Pazdan wzięli udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Źródło". Tym razem zakładali konto pocztowe, odbierali i pisali maile. Zajęcia były bardzo ciekawe, perypetie z loginem i hasłem dostarczały wielu emocji. Młodzież niecierpliwie czeka na następne spotkanie.
Alina Lewicka - Rosińska
Czytaj całość...
Lubisz wiersze i bajeczki, to zaglądaj do...
wtorek, 03 marzec 2009
Lekcja biblioteczna - Zdjęcie 001W poniedziałek 2 marca  bieżącego roku  Filia 31 MBP przy ul. Nałkowskich 102, gościła grupę dzieci z Akademii Przedszkolaka działającej na terenie osiedla. Lekcja wprowadzająca maluchy w świat książki i biblioteki wzbogacona była w zagadki, zabawy ruchowe, czytanie krótkich wierszyków i rysowanie.
Ewa Domaszewicz
Czytaj całość...
Józef Czechowicz - poeta Lublina
wtorek, 03 marzec 2009
Czechowicz - Zdjęcie 001Wystawa Józef Czechowicz - poeta Lublina przybliża postać poety, jego wyjątkowy stosunek do rodzinnego miasta oraz „Poemat o mieście Lublinie” - utwór który powstał w 1934 roku, to połączenie wierszy z tomiku „Stare kamienie” z piękną prozą poetycką i jest, jak napisał Roman Rosiak we wstępie do pierwszego wydania, lekcją miłości i szacunku dla naszego miasta.
Radosława Kwiatkowska



Czytaj całość...
Barwy Afryki.
wtorek, 03 marzec 2009
Kongo - Zdjęcie 001Barwy Afryki. Na ratunek dzieciom w Kongo to prezentowana w Filii Nr 9 wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 32 im. Pamięci Majdanka w Lublinie. 3 listopada 2008 roku rozpoczęła się ogólnopolska kampania „Na ratunek dzieciom w Kongo”. Szkoła Podstawowa nr 32 jako jedna z 750 szkół w Polsce przystąpiła do akcji. Uczniowie spotkali się z siostrą zakonną - misjonarką Afryki, obejrzeli prezentację multimedialną o dramatycznej sytuacji rówieśników w Kongo, przygotowali inscenizacje Barwy Afryki, zorganizowali kiermasz ciast i loterię, z których dochód został przeznaczony na pomoc dzieciom w Kongo oraz zaprezentowali wystawę prac plastycznych poświęconych Afryce. Uczestniczący w tej humanitarnej akcji dzieci i dorośli uczyli się wrażliwości i otwartości na potrzeby drugiego człowieka.
Radosława Kwiatkowska
 
Czytaj całość...
Wiadomości z Grenlandii
czwartek, 26 luty 2009
Lekcja biblioteczna - Zdjęcie 00125 lutego2009 roku w Filii nr 30 odbyła się lekcja biblioteczna pt. „Ludzie i zwierzęta z białych lądów- czyli wiadomości z Grenlandii”, w której uczestniczyła grupa integracyjna z Przedszkola nr 70. W lekcji wykorzystano wiele ciekawych metod i nowych form pracy, na przykład prezentację multimedialną z  niedawno zakupionego rzutnika, co niewątpliwie wywołało zaciekawienie wśród przedszkolaków.
 
Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej
czwartek, 26 luty 2009
WTZ - Zdjęcie 00125 lutego w Filii 24 przy ul. Juranda 7 odbyły się zajęcia z młodzieżą z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uczestnicy spotkania wysłuchali nagrania baśni "Czterej muzykanci z Bremy". W części plastycznej zajęć wykonali kolorowe pudełka na drobne upominki. Prace zostały przygotowane z kolorowych kartonów, ozdobione fragmentami firanek i pomalowane farbami.
Kolejne zajęcia z uczestnikami WTZ odbędą się 25 marca 2009 o godzinie 10.00.
Anna Borowska
Czytaj całość...
Mądrość przysłów
czwartek, 26 luty 2009
Przysłowia - Zdjęcie 001Polskie przysłowia zawierają w sobie bardzo dużo ludowych prawd. Stanowią prawdziwą mądrość narodu. Autorami przysłów najczęściej byli  ludzie prości. Powstawały one poprzez obserwację życia, zjawisk, pór roku.
Dzieci z Przedszkola nr 53 miały możliwość w Filii nr 18 zapoznać się z najpopularniejszymi polskimi przysłowiami. Dowiedziały się jakie są przysłowia dotyczące miesiąca lutego ( np. Idzie luty, podkuj buty; Święty Maciej zimę traci albo ją bogaci). Odnajdywali je kojarząc pokazywane rekwizyty. Oglądały wystawę książek  poświęconych przysłowiom.
Dorota Furmaniak
Czytaj całość...
Z komputerem na co dzień
poniedziałek, 23 luty 2009
Filia 31 – lekcja o komputerach - Zdjęcie 001W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu Filia nr 31 MBP zorganizowała lekcję biblioteczną dla klas trzecich  Szkoły Podstawowej nr 30. Dzieci miały okazję poznać tajniki budowy i obsługi komputera.
Poznały również krótką historię komputerów i Internetu. Przekonały się, że Internet może bawić, uczyć a nawet wychowywać. Odwiedziły strony www. sieciaków, poznały również sieciuchów.
Uczestniczyły w zajęciach plastycznych oraz konkursie wiedzy „Czy znam komputer / Internet ?". Każda praca została nagrodzona . Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.
Maria Włosek


Czytaj całość...
Bal Karnawałowy
poniedziałek, 23 luty 2009
Filia 26 – Bal Karnawałowy - Zdjęcie 001W sobotę 7 lutego 2009 roku pracownicy Filii 26 MBP zaprosili małych czytelników wraz z rodzicami na karnawałowy Bal Przebierańców. Na parkiecie pojawiły się małe i duże biedronki, dalmatyńczyki, elfy, czarownice, motylki, kowboje i rycerze. Od 15.30 do 18.00 wszyscy bawili się przy akompaniamencie hitów z list przebojów dla starszych i młodszych.
Ola Bednarek
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3841 - 3850 z 4069


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego