Działalność Filii
VIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
czwartek, 28 maj 2009
VIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
Więcej informacji na stronie www.calapolskaczytadzieciom.pl
Chrońmy przyrodę
czwartek, 28 maj 2009
Przyroda - Zdjęcie 001 W Oddziale dziecięcym Filii nr 12 można obejrzeć prace plastyczne najmłodszych czytelników. W związku z akcją ochrony przyrody i serią pogadanek z przedszkolakami zatytułowanych GRAM W ZIELONE, dzieci przedstawiły na rysunkach wizję świata chronionego przez człowieka oraz ilustracje o zanieczyszczeniu środowiska. Bardzo sugestywne prace wzbudzają dużo emocji wśród oglądających.
Ewa Jabłońska

Czytaj całość...
Poznajemy możliwosci komputera
czwartek, 28 maj 2009
Niepełnosprawni - Zdjęcie 00127 maja w Filii  nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się zajęcia komputerowe dla młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Źródło”. Uczestnicy korzystając z internetowego programu - www.pokoloruj.pl zapoznali się z podstawowymi tajnikami grafiki komputerowej. W zajęciach  uczestniczyło 12 osób. Praca z komputerem i zabawy grą kolorów przysporzyły młodzieży mnóstwo radości i zadowolenia z nowo nabytych umiejętności.
Beata Gajda

Czytaj całość...
W kręgu baśni Andersena
czwartek, 28 maj 2009
Andersen - Zdjęcie 001
W ostatnich tygodniach maja Filia nr 17 MBP zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 42 do uczestnictwa w spotkaniach cyklicznych „W kręgu baśni Andersena”. Przedszkolakom przeczytano głośno baśnie „Brzydkie kaczątko”, O słowiku” oraz „Pewna wiadomość”. Poznały również biografię pisarza. W  trakcie czytania baśni dzieci z ożywieniem uczestniczyły w konkursie na rozpoznawanie postaci baśniowych. Jak wiadomość przeradza się w plotkę przekonały się bawiąc się w głuchy telefon. Dzieci z niecierpliwością czekają na najbliższe spotkanie.
Maria Włosek
Czytaj całość...
Za co kochamy nasze mamy?
czwartek, 28 maj 2009
Dzień Matki - Zdjęcie 00127 maja 2009 w Filii 17 odbyło się spotkanie „Za co kochamy nasze mamy”. Święto matki stało się okazją do zorganizowania warsztatów plastycznych, gdzie dzieci przygotowały laurki dla swoich mam. Miały możliwość wysłuchania opowiastki o matce mchu oraz poezji poświęconej matkom. Ośmielone miłą atmosferą recytowały wiersze oraz zaśpiewały piosenkę.
Maria Włosek 
Czytaj całość...
Miasto Poezji
czwartek, 28 maj 2009
Miasto poezji - Zdjęcie 001W ramach festiwalu Miasto Poezji, organizowanego przez Ośrodek Brama Grodzka-Teatr NN, w Filii nr 4 odbyło się spotkanie "W słowie drzemie siła". Dorota Szczepańska i Piotr Rządkowski przygotowali i poprowadzili spotkanie, w którym wzięli czynny udział pacjenci, czytając wybrane przez siebie wiersze. Pacjent pan Dziekanowski recytował fragmenty "Pana Tadeusza" i mówił o swojej fascynacji Mickiewiczem. Autorzy spotkania przy akompaniamencie gitary czytali wiersze Wisławy Szymborskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz fragmenty "Beniowskiego" Juliusza Słowackiego.
Jadwiga Skórska
Czytaj całość...
Leonardo - człowiek renesansu
czwartek, 28 maj 2009
Leonardo - Zdjęcie 001Z okazji przypadającej w tym miesiącu 490. rocznicy śmierci Leonarda da Vinci, w Filii nr 18 można oglądać wystawę poświęconą jego twórczości.
Leonardo - człowiek renesansu, swoją ciekawością świata, odwagą charakteryzującą największych odkrywców i artystów zrewolucjonizował wiele dziedzin nauki i sztuki. Jeden z najbardziej znanych talentów w dziejach ludzkości, którego wszechstronny umysł do dziś fascynuje. Najsłynniejsze dzieła Leonarda są znane i podziwiane przez turystów z całego świata.
Wystawę można oglądać do połowy czerwca.
Barbara Gwóźdź
Czytaj całość...
WTZ i "Dwóch Braci Wspaniałych"
czwartek, 28 maj 2009
WTZ - Zdjęcie 00127 maja w Filii nr 24 odbyło się kolejne spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej "Roztocze". Zajęcia składały się z dwóch etapów. W pierwszym została odsłuchana bajka pt: "Dwóch Braci Wspaniałych", opowiedziana przez Ewę Gorzelak. Natomiast w części plastycznej uczestnicy zajęć przygotowali dekoracyjne obrazki na okno. Prace zostały wykonane z papierowych elementów: kolorowych kwiatów, liści i piór, które następnie zawieszono na kolorowych sznurkach, tworząc barwną dekorację.
Anna Borowska
Czytaj całość...
W kręgu legend lubelskich
poniedziałek, 25 maj 2009
Legendy - Zdjęcie 00118 maja 2009 w Filii nr 17 zainaugurowano cykl spotkań pod hasłem ” W kręgu legend lubelskich”.
W poranku z legendą  uczestniczyły  dzieci z Przedszkola nr 42 oraz uczniowie ze świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 11.
W dwóch spotkaniach uczestniczyły 32 osoby, które wysłuchały pogadanki na temat historii i  zabytków Lublina oraz legend „Skrzynia złota u Bernardynów” i „Podanie o ojcu Ruszlu”. Inspirowane treścią wysłuchanych legend uczestnicy spotkania stworzyli pocztówki „Lublin w legendzie”.
Pełne entuzjazmu dzieci czekają na kolejne spotkanie z tajemnicami Lublina.
Maria Włosek
Czytaj całość...
Brzydkie kaczątko
czwartek, 21 maj 2009
Aktualizacja 21.05.2009

Brzydkie Kaczątko - Zdjęcie 001W dniu 24 marca sześciolatki z Przedszkola nr 14 wystawiły w Filii nr 1 MBP pantomimę na podstawie baśni H. Ch. Andersena "Brzydkie kaczątko".
Świetna ilustracja muzyczna, przemyślana  choreografia, pomysłowa scenografia i barwne kostiumy oraz urocze, pełne wdzięku i ekspresji wykonanie -  sprawiły, że niepełnosprawni widzowie, dla których widowisko było przeznaczone, żywo reagowali na trudną i rzadko dziś wystawianą formę sceniczną. Aktorów i widzów nagrodzono słodyczami i upominkami.
Wiesława Sołtys
 
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3841 - 3850 z 4140


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego