Działalność Filii
Ulubiona książka Astrid Lindgren
piątek, 07 grudzień 2007
Filia 24 – Astrid Lindgren – nagrody - Zdjęcie 001Dnia 5 grudnia w Filii nr 24, przy ul. Juranda 7 MBP odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt.”Ulubiona książka Astrid Lindgren”. Konkurs plastyczny organizowany był z okazji obchodów setnej rocznicy urodzin szwedzkiej pisarki. W konkursie udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 i Szkoły Podstawowej nr 42. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Prace konkursowe można oglądać w naszej filii do końca grudnia.
Czytaj całość...
Zabawa andrzejkowa
wtorek, 04 grudzień 2007
Andrzejki - Zdjęcie 001Już po raz kolejny Filia nr 24 MBP przy ul. Juranda 7 przygotowała dla dzieci z Przedszkola nr 46 zabawę andrzejkową. To spotkanie poświęcone wróżbom w Dzień Świętego Andrzeja Apostoła, najhuczniej świętowane jest w Szkocji, Grecji i Rosji  w krajach, których Św. Andrzej jest patronem. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy, dzieci i dorośli bawią się żartobliwymi wróżbami, najczęściej wspólnie, na organizowanych zabawach i imprezach lub kameralnych, domowych spotkaniach.

Czytaj całość...
Światowy Dzień Pluszowego Misia
środa, 28 listopad 2007
Misie - Zdjęcie 001Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, Filia nr 3, przy ul. Hutniczej 20 zorganizowała zajęcia dla pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 52. Każdy z uczestników przybył ze swoim ulubionym pluszowym przyjacielem. Opowiadania o znanych misiach z literatury nie ograniczyły się tylko do tych najbardziej popularnych, ale przede wszystkim omówiono książki i filmy polskiej produkcji.  Czytano fragmenty bajek, omawiano życie prawdziwych niedźwiedzi, potem wykorzystując zdobytą wiedzę prowadzono konkursy wiedzy i zręcznościowe. Spotkanie zakończyły zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonywały portret swojego ulubieńca. Wszystkie prace są prezentowane na wystawie w bibliotece.
Czytaj całość...
Drogi do niepodległości
wtorek, 20 listopad 2007
Drogi do niepodległości - Zdjęcie 001Filia nr 12 przy ulicy Żelazowej Woli 7, przygotowała szereg lekcji bibliotecznych pt."Drogi do niepodległości" adresowanych do  młodzieży gimnazjalnej i  licealnej. Małgorzata Kruszyńska i Włodzimierz Podkościelny nie tylko skupiają uwagę młodzieży na faktach historycznych i roli Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości, ale również zachęcają do poznania naszej historii poprzez anegdoty i ciekawe opowieści o Wielkim Wodzu.
Młodzież może także zapoznać się  z wystawą towarzyszącą prelekcji. Filia do końca listopada zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach.
Czytaj całość...
Dwie wystawy
poniedziałek, 19 listopad 2007
Wystawy - Zdjęcie 001„Znani Polacy pochowani na cmentarzu przy ul. Lipowej” oraz „Wytrwać – wytrwać! To zadanie. Kto poczciwej sprawie służy...” to dwie wystawy, które proponują pracownicy Filii nr 6 przy ul. Poniatowskiego 4.

Pierwsza prezentuje nagrobki znanych i zasłużonych Polaków.  Stare cmentarze nazywane są często galeriami sztuki na wolnym powietrzu. Tak też można powiedzieć o lubelskiej nekropolii przy ul. Lipowej, która w 1985 roku została wpisana do rejestru zabytków województwa lubelskiego. Znajdujące się na niej nagrobki, są dziełami sztuki rzeźbiarskiej między innymi artystów lubelskich, warszawskich i krakowskich a w czasach długiego okresu utraty niepodległości spełniały mimo woli swoistą, patriotyczną funkcję.
Czytaj całość...
Wystawa pokonkursowa
poniedziałek, 19 listopad 2007
Wyspiański Konkurs - Zdjęcie 001„Polaków portret własny w Weselu Stanisława Wyspiańskiego” to tytuł wystawy, którą możemy obejrzeć w Filii  nr 28 przy ul. Nadbystrzyckiej 85. Zgromadzone pokonkursowe prace są dziełem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 22. Nad całością projektu czuwała nauczycielka plastyki Marzena Żywicka.
Czytaj całość...
Laurka dla Astrid
czwartek, 15 listopad 2007
Urodziny Astrid Lindgren - Zdjęcie 00114 listopada Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Studnia Kultury zaprosiły dzieci do udziału w urodzinowej zabawie na cześć Astrid Lindgren. Barwny korowód postaci z książek szwedzkiej pisarki wyruszył z filii Biblioteki oraz EMPIKu i dotarł do Ratusza.  Tam na małych przebierańców czekał Pan Prezydent. Były zabawy, czytanie fragmentów książki jubilatki, wybory Pipi Lublina i oczywiście urodzinowy tort.
W tym dniu również w wybranych filiach MBP pracownicy przygotowali dla  dzieci zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe i prowadzono konkursy.
Czytaj całość...
Hugh Lofting
czwartek, 15 listopad 2007
Hugh Lofting - Zdjęcie 001 Hugh John Lofting – angielski pisarz urodzony w 1886 roku. Sławę przyniósł mu cykl powieści o doktorze Dolittle. Wszystkie swoje książki pisarz ilustrował sam. W polskim wydaniu cały cykl przygód doktora Dolittle ukazał się po raz pierwszy w latach 1960-61 i podbił serca wszystkich dzieci. Hugh Lofting zmarł w 1947 roku.
O pierwszych wydaniach książek, ich ekranizacjach  i o samym autorze opowiada wystawa na którą zapraszamy do Filii nr 26 MBP, przy ul. Leonarda 18.
Ekspozycja czynna do10 grudnia.
Czytaj całość...
Decoupage
poniedziałek, 22 październik 2007
Decoupage - zdjęcie 5Kolejna filia naszej biblioteki prowadzi instruktaż z interesujących technik plastycznych. W Filii nr 22 MBP, przy ul. Kruczkowskiego14 prowadzone są codziennie zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej. Aktualnie wykonywane są ozdoby farbami witrażowymi oraz dekoracje na drewnie i porcelanie metodą decoupeage'u, polegającą na naklejaniu wzorów na odpowiednim podkładzie z farb.
Ta znana od wieków forma sztuki cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych uczestników zajęć, czego efektem są liczne oryginalnie zdobione przedmioty.
Czytaj całość...
Urodziny Kubusia Puchatka
piątek, 12 październik 2007
Urodziny Kubusia Puchatka - Zdjęcie 001Co roku 14 października obchodzone są urodziny Kubusia Puchatka. Miejska Biblioteka Publiczna z tej okazji zorganizowała szereg spotkań dla dzieci. Czytano fragmenty książki, prowadzono konkursy, a dla słynnego misia były śpiewane piosenki oraz wręczane wcześniej przygotowane własnoręcznie prezenty.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3821 - 3830 z 3911


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego