Działalność Filii
Noc Kultury w Bibliotece
wtorek, 01 czerwiec 2010
image_001.jpg
NOC KULTURY
W LUBLINIE

manifestacja kulturalna miasta5/6 CZERWCA 2010


PROGRAM  BIBLIOTEKI
Filia nr 5, ul. Krochmalna 47
godz. 19.00 - Koncert  chóru  uczniów  Szkoły Muzycznej im. W. Lutosławskiego I i II stopnia :
w Kościele pw. Św. Teresy od  Dzieciątka Jezus, ulica Krochmalna 47
- Cykl Pieśni Kościelnych:  Song of sanktuari   Carl  Jenkins w jęz. łacińsko – sylabicznym. Skrzypce: Tomasso Vitali–Chaconne g-moll, z towarzystwem organów.
Czytaj całość...
Finał konkursu recytatorskiego
poniedziałek, 31 maj 2010
image_001.jpg20 maja w Przedszkolu nr 36 odbył się finał konkursu recytatorskiego pod hasłem "Prosimy do zwierzyńca". Do konkursu przystąpiły dzieci z dwóch grup zerowych. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie znakomicie z deklamowaniem wierszy. Należy zaznaczyć, że dzieci podjęły trud, aby nauczyć się jednych z najtrudniejszych utworów Jana Brzechwy. Efekty ich pracy były widoczne, gdy (mimo ogromnej tremy) recytowały "Lokomotywę" , "Na straganie" czy "Pchłę Szachrajkę".
Uczestnikom konkursu wręczono dyplomy z gratulacjami oraz pluszowe zwierzaki.
Czytaj całość...
Wariacje na temat Chopina
poniedziałek, 31 maj 2010
image_001.jpg

Zapraszamy na Czarny Ląd
poniedziałek, 31 maj 2010
image_001.jpgPodsumowanie Tygodnia Bibliotek
poniedziałek, 31 maj 2010
image_001.jpgAktualizacja 31 maja 2010

Już po raz siódmy Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja 2010 r. wielką akcję popularyzacji książki i czytelnictwa pod nazwą
TYDZIEŃ BIBLIOTEK.
Co roku akcja ma inne hasło wiodące, które wskazuje jakie obszary działalności bibliotek eksponujemy i co chcemy upowszechnić w świadomości społecznej. Hasłem wiodącym w Tygodniu Bibliotek 2010 r. będzie
BIBLIOTEKA – SŁOWA, DŹWIĘKI, OBRAZY.
Współczesna biblioteka, zwłaszcza biblioteka publiczna, stopniowo przestaje być wyłącznie zbiorem książek i czasopism drukowanych; staje się miejscem gdzie czytelnik angażuje swój słuch, a wzrok służy nie tylko rejestracji kształtu liter, ale również odbiorowi bogactwa obrazów i zdjęć. Coraz częściej biblioteki stają się mediatekami, gromadzącymi treści na różnych nośnikach. Multimedialność naszych książnic stała się faktem, stąd hasło Tygodnia Bibliotek 2010, które pozwala uświadomić czytelnikom nie tylko kierunek, w jakim zmierzają placówki biblioteczne, ale i pokazać konkretne rozwiązania stosowane w praktyce.
Czytaj całość...
Warsztaty Lesart
poniedziałek, 31 maj 2010
image_001.jpg12 maja w Filii Nr 28 MBP w Lublinie, odbyły się międzynarodowe warsztaty pt. "Niekonwencjonalne metody wspierania czytelnictwa w  bibliotekach dla dzieci i młodzieży".
Zajęcia prowadzone były przez Claudię Rouvel z Berlińskiego Centrum Literatur Dziecięcej i Młodzieżowej LesArt i miały charakter szkoleniowy.
Uczestnicy warsztatów zapoznali się z kreatywnymi formami pracy z książką z możliwością przetestowania ich w praktyce. Bibliotekarze pracujący z dziećmi i młodzieżą nabyli umiejętności posługiwania się niekonwencjonalnymi metodami rozwoju czytelnictwa.
Czytaj całość...
Bohaterowie lektur - Pipi Pończoszarka
poniedziałek, 31 maj 2010
image_001.jpg25 maja Filia nr 9 gościła uczniów klas integracyjnych III A i III B SP 32. Dzieci wykonały ostatnią z postaci w konkursie; "Ulubieni bohaterowie lektur" była to  Pipi Pończoszarka bohaterka książki A.Lindgren. Mali twórcy z zaangażowaniem przystąpili do pracy wykorzystując bibułę, włóczkę, technikę origami, a nawet plastikową torbę na zakupy, z której wycięto motyle.
Małgorzata Pachla
Czytaj całość...
Ludzie z pasją
czwartek, 20 maj 2010
image_001.jpg

„LUDZIE  Z  PASJĄ”
Cykliczne spotkania z ciekawymi ludźmi

28  MAJA 2010 r.
GODZ.18 00

w sali    DOMU KULTURY KOLEJARZA

PREZENTACJA KSIĄŻEK:
  HALINA DANCZOWSKA
 ALDONA MIŁKOWSKA
WYSTAWA OBRAZÓW - LUCYNA KOWAL
      WYSTAWA FOTOGRAFII - URSZULA GIEROBA

Gośćmi spotkania będą także: TERESA SAMBORSKA – nauczyciel śpiewu
ANDRZEJ SZULC – prezenter muzyki
EMILKA i KASIA MIŁKOWSKIE  oraz TOMASZ   WALINIAK
z  Zespołu Pieśni i Tańca „LUBLIN”

W świecie zawodów naszych rodziców
poniedziałek, 17 maj 2010
image_001.jpg29 kwietnia w Filii 29 odbyło się podsumowanie projektu „W świecie zawodów naszych rodziców”. W przedsięwzięciu brały udział dzieci z Przedszkola nr 58 wraz ze swoją wychowawczynią Panią Martą Kalbarczyk-Mieczkowską, Dyrekcja przedszkola oraz rodzice.
Przedszkolaki przygotowały krótki występ, podczas którego choć na chwilę mogły poczuć się dorosłe i zaprezentowały na czym polega praca ludzi poszczególnych zawodów. Następnie odbyła się prezentacja multimedialna pokazująca spotkania dzieci m. in. z panem policjantem, kaletnikiem czy panią doktor i fryzjerką. Oczywiście nie mogło zabraknąć wzmianki o naszej bibliotece, czyli podsumowania dotychczasowej pracy Przedszkola z naszą Filią.
Czytaj całość...
Polska w Unii Europejskiej
poniedziałek, 17 maj 2010
image_001.jpgZ okazji uroczystości majowych w Filii nr 12 przeprowadzono cykl lekcji o Polsce i jej roli w Unii Europejskiej.
Przedszkolaki uczestniczące w spotkaniach zapoznały się z legendą o powstaniu państwa polskiego, wzbogaciły słownik o pojęcia patriotyczne, takie jak  godło, hymn, barwy ojczyste.
Następnie przybliżono dzieciom idee powstania Unii Europejskiej, począwszy od mitu o Europie, a skończywszy na współczesnym obrazie Europy zjednoczonej.
Ewa Jabłońska              
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3821 - 3830 z 4323


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego