Działalność Filii
Lato w Bibliotece - relacja
czwartek, 10 wrzesień 2009
Aktualizacja

Udane wakacje to nie tylko te nad morzem, w górach czy na jeziorach. Jak co roku Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie przygotowały bogaty program wakacyjnych imprez. Poza możliwością wypożyczenia książek do domu i wspólnego głośnego czytania, całe wakacje, we wszystkich placówkach  odbywały się warsztaty edukacyjne, plastyczne,  techniczne, nauki obcego języka, konkursy, quizy, gry planszowe i multimedialne oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy na relację zdjęciową z już odbytych spotkań.

Czytaj całość...
Turniej Gier
środa, 26 sierpień 2009
1
image_001.jpg

Lato w Bibliotece
poniedziałek, 20 lipiec 2009
Aktualizacja

Miejska Biblioteka Publiczna realizuje program zajęć czytelniczych pod wspólnym tytułem "Lato w Bibliotece".

Filia nr 6
codziennie w godzinach pracy biblioteki
Wspólne wykonywanie zabawek z tworzyw sztucznych. Plusy i minusy internetu - pogadanka z dziećmi odwiedzającymi bibliotekę.
Czytanie książek i projekcje filmów

Filia nr 9

wtorki i czwartki lipca  od godz. 12.00 - zajęcia plastyczno - techniczne

Filia nr 10
W godzinach pracy biblioteki:
1.  Czytamy nowości i nie tylko – 2 razy tygodniowo, zapoznajemy się  z literaturą szwedzką  wydawnictwa  „Zakamarki”, całą serią Klubu Detektywów; poznajemy zwyczaje i zabawy kolegów z innych krajów i inne.   
2.  Gry planszowe: warcaby, szachy i zręcznościowe – twister
3.  Cykliczne zajęcia plastyczne – 2 razy w tygodniu - „Portret wzajemny” – karykatura (technika dowolna), kartki z wakacji – wykonywanie kartek pocztowych o tematyce wakacyjnej, origami.
4.  Pomysłowy Dobromir radzi – ciekawe eksperymenty w bibliotece.
5.  Na czas wakacji jest ogłoszony konkurs – Recenzja książki, którą przeczytałem(łam) w wakacje.

Czytaj całość...
Z muzyką u Wincentego Pola
piątek, 10 lipiec 2009
Aktualizacja
Koncert - Zdjęcie 00127 czerwca 2009 roku w Dworku Wincentego Pola, z inicjatywy Filii nr6 MBP, odbyło się spotkanie z czytelnikami niewidomymi. Pani Katarzyna Kasperek oprowadzając grupę po dworku przybliżyła postać Wincentego Pola -  wybitnego lublinianina a także pokazała ciekawą kolekcję globusów. Spotkanie uświetnił koncert muzyki klasycznej w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Poznaniu.
Wiesława Szymczak
Czytaj całość...
Drodzy Miłośnicy Brunona Schulza
środa, 08 lipiec 2009
Okładka
w 117. rocznicę urodzin wybitnego pisarza i artysty oddajemy Państwu do rąk mapę Bruno Schulz i Drohobycz, rodzaj mini przewodnika po niezwykłym mieście autora Sklepów cynamonowych. Pomysł wydania tej nietypowej publikacji wyszedł od pracownika naszej biblioteki, Jerzego Jacka Bojarskiego, którego wsparli: prof. Małgorzata Kitowska-Łysiak z Instytutu Historii Sztuki KUL, dr Wiera Meniok z Polonistycznego Centrum Naukowo-Informacyjnego im. Igora Menioka w Drohobyczu i Grzegorz Józefczuk, prezes powstałego w Lublinie Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza. Mapa, będąca owocem współpracy instytucji polskich i ukraińskich, ma tyleż przybliżyć miasto Schulza, co przypomnieć jego wielokulturowy charakter, a zarazem  pokazać jego wczoraj i dziś. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie służyć uwrażliwieniu na „Innego”, na współbrzmienie różnych kultur, języków i religii.
Czytaj całość...
Tydzień literatury szwedzkiej
środa, 01 lipiec 2009
Lekcja - Zdjęcie 001W ramach  promocji książek wydawnictwa Zakamarki w dniach od 22 do 26 czerwca w filii 29 został zorganizowany Tydzień literatury szwedzkiej dla dzieci. Każdego dnia nie tylko maluchy ale także nieco starsi zapoznawali się z różnymi bohaterami szwedzkich historii  tj.Pipi Pończoszanką, Niusią,Mamą Muu ,Lasse i Mają czy też mamą Indianką.W czasie zajęć, dzieci brały udział w zabawach na szwedzką nutę oraz wykonywały róznorodne prace plastyczne.
Łącznie w pięciu spotkaniach uczestniczyło 63 dzieci.
Katarzyna Ułanowska, Magdalena Galińska

Czytaj całość...
Akcja Lato w Filii Nr 13
czwartek, 25 czerwiec 2009
Unia - Zdjęcie 001Filia Nr 13 rozpoczęła sezon wakacyjny, organizując zajęcia dla dzieci biorących udział w „Akcji Lato” Domu Kultury LSM w Lublinie. Zajęcia zatytułowane „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” przygotowali i przeprowadzili: Natalia Kraszkiewicz i Leszek Sieńko.
24 czerwca miał miejsce quiz wiedzy historycznej o Unii Lubelskiej i Unii Europejskiej. Goście poznali podstawowe informacje o tych wydarzeniach, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę oraz zdobyć nagrody przewidziane dla zwycięzców. Rozwiązując trudne zadania, wykazali się zdumiewającą wiedzą o swoim mieście i jego historii. Rywalizacja była naprawdę niezwykle zacięta.
Czytaj całość...
Odrobina egzotyki
czwartek, 25 czerwiec 2009
WTZ - Zdjęcie 001Dnia 25 czerwca w Filii nr 24 odbyły się zajęcia biblioteczne z młodzieżą z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uczestnicy zajęć wysłuchali słuchowiska pt "Przypadki Robinsona Kruzoe". Nawiązując do wysłuchanej powieści, lata i wakacji  młodzież wykonywała prace plastyczne. Z przygotowanych wcześniej elementów uczestnicy  tworzyli egzotyczne obrazki. Spotkanie, które się odbyło, było ostatnie przed wakacjami, dlatego  przebiegało w  bardzo miłym nastroju, a zakończyło się życzeniami wakacyjnymi.
Kolejne spotkanie z młodzieżą z WTZ  we wrześniu.
Maria Kozioł
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3821 - 3830 z 4143


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego