Działalność Filii
Kiermasz z "Roztocza"
piątek, 03 kwiecień 2009
Kiermasz - Zdjęcie 001 W dniach od 1 do 8 kwietnia w Filii nr 24 MBP przy ul. Juranda 7 zgodnie z tradycją zorganizowano przedświąteczny kiermasz wielkanocny wykonany przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Roztocze”.
Każdego roku ekspozycja kiermaszowa przyciąga uwagę różnorodnością i niepowtarzalnością prezentowanych dekoracji oraz starannością wykonania. Prace cieszą się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających filię.
Czytaj całość...
Lekcja biblioteczna
piątek, 03 kwiecień 2009
Lekcja biblioteczna - Zdjęcie 001W dniu 31.03.2009 r. w Filii 30 i 27 odbyła się lekcja biblioteczna dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1. Dzięki systematycznej współpracy biblioteki z ośrodkiem młodzież ta ma poczucie przynależności do środowiska lokalnego. Celem zajęć było zapoznanie uczestników z placówką kulturalno- oświatową- jaką jest biblioteka oraz przybliżenie funkcjonowania miejskich bibliotek publicznych. Młodzież zapoznała się z różnorodnym księgozbiorem, również na nośnikach multimedialnych. Zwróciłyśmy także uwagę na różnice między biblioteką szkolną, a miejską biblioteką publiczną.
Czytaj całość...
Kiermasz wielkanocny
piątek, 03 kwiecień 2009
Kiermasz - Zdjęcie 001Dzieci uczęszczające na cotygodniowe zajęcia plastyczne w Filii nr 29 już od dłuższego czasu przygotowywały prace związane z symboliką świąt wielkanocnych.
A wszystko to, po to, by zorganizować kiermasz.
Serdecznie zapraszamy na kiermasz odbywający się w dniach od 1-8 kwietnia oraz  do zakupu prac wykonanych przez dzieci. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dalszą działalność koła plastycznego.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
100. lat Józefa Łobodowskiego
piątek, 03 kwiecień 2009
Głuchoniemi - Zdjęcie 001Filia nr 6 MBP, z okazji setnej rocznicy urodzin Józefa Łobodowskiego, przygotowała prelekcję i wystawę zatytułowaną ,,Nigdy się tu najeźdźca nie poczuje w domu”.
31 marca 2009 roku, na spotkaniu z czytelnikami niesłyszącymi omówiona została biografia i twórczość pisarza, ze szczególnym uwzględnieniem jego związków z Lublinem i Lubelszczyzną. Nasze spotkanie nagrywała Telewizja Lubelska.
Wiesława Szymczak 
Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej
czwartek, 02 kwiecień 2009
ICBDOd 2 kwietnia 1967 r., w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej.
Każdego roku kraj będący członkiem IBBY (International Board on Books for Young People) zostaje gospodarzem MDKD. Projektowany jest z tej okazji plakat oraz przesłanie, którego autorem jest za każdym razem kto inny. Sponsorem tegorocznych obchodów jest Egipt. Najważniejszym przesłaniem tego dnia jest upowszechnianie zainteresowań dzieci książką, zaś dorosłym ma on przybliżyć problemy związane z literaturą i czytelnictwem dziecięcym.
W ramach obchodów w ciągu tygodnia, w większości naszych filii bibliotecznych organizowane są: zajęcia literacko - edukacyjne, konkursy plastyczne, czytelnicze, głośne czytanie i inne.

W najbliższą sobotę - 4 kwietnia - w godz. 8.00 - 9.00 - w programie "Jasiek" Radia Lublin, redakcja radia wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną przygotowały zagadki literackie dla młodych czytelników.
Zapraszamy do udziału w zabawie.

Czytaj całość...
Wiosna w bibliotece
czwartek, 02 kwiecień 2009
Wiosna - Zdjęcie 0011 kwietnia F.31 gościła uczniów kl. III Sz. P. nr 30 przy ul. Nałkowskich na warsztatach plastycznych, podczas których dzieci wykonywały wiosenne stroiki świąteczne. W trakcie spotkania uczniowie zapoznali się z polskimi zwyczajami i obrzędami związanymi z nadejściem wiosny, utrwalonymi w literaturze i kulturze polskiej.
Ewa Domaszewicz
Czytaj całość...
WTZ "Źródło"
poniedziałek, 30 marzec 2009
Źródło - Zdjęcie 00130 marca w Filii nr 29 odbyły sie kolejne zajęcia komputerowe dla młodzieży z WTZ "Źródło". Największym powodzeniem cieszyły się filmy z portalu YouTube.
Alina Lewicka-Rosińska
Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej
poniedziałek, 30 marzec 2009
WTZ - Zdjęcie 001W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi 25 marca w Filii 24 przy ul. Juranda 7 odbyły się zajęcia z młodzieżą z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zajęcia przygotowała i prowadziła Anna Borowska. Tematyka spotkania dotyczyła zwyczajów i obrzędów świątecznych. Uczestnicy poznali tradycje i symbole Świąt Wielkanocnych. Wzięli również udział w dyskusji dotyczącej przygotowania święconki, malowania pisanek i tradycji śmigusa-dyngusa związanej z Lanym Poniedziałkiem.
Czytaj całość...
Kiermasz
piątek, 27 marzec 2009
Kiermasz
Warsztaty terapii zajęciowej
czwartek, 26 marzec 2009
Warsztaty Terapii Zajęciowej - Zdjęcie 00123 marca w Filii 29 MBP odbyły się zajęcia plastyczne dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Źródło. Tematem przewodnim spotkania była aktualna pora roku – wiosna. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z techniką tworzenia kwiatów z krepiny, a następnie wykonali wiosenny bukiet z żonkili.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3821 - 3830 z 4073


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego