Działalność Filii
Spotkania z lekturą
czwartek, 17 luty 2011
image_001.jpgW Filii Nr 9 odbyło się kolejne spotkanie z lekturą. Tym razem brały w nim udział kl.III ze Szkoły Podstawowej Nr 31."Dzieci z Bullerbyn" to nie tylko najbardziej znana w Polsce książka, ale też lektura klas trzecich. Po obejrzeniu filmu, który w przezabawny sposób opowiada o sympatycznych przygodach sześciorga dzieci, mieszkających w maleńkiej szwedzkiej wiosce, uczniowie mieli okazję do sprawdzenia zdobytych wiadomości w różnoraki sposób np. przyporządkowywanie cech charakteru bohaterom lektury, dobieranie w pary wyrazów bliskoznacznych czy krzyżówka.
Czytaj całość...
Spotkanie autorskie dla najmłodszych
czwartek, 17 luty 2011
image_001.jpgSpotkanie autorskie dla najmłodszych w Filii Nr 1 z Piotrem Samojłowiczem - poetą zaprzyjaźnionym z naszą biblioteką i Przedszkolem Nr 14. Specjalnie na to spotkanie autor napisał 7 wierszy dla dzieci, o dzieciach i ich ulubionych bohaterach. Przedszkolaki przygotowały w podzięce piękne prace do kilku wierszy Piotra Samojłowicza.
Wiesława Sołtys
Czytaj całość...
Czarował nas grą szlachetną, poetyczną pełną ognia...
czwartek, 17 luty 2011
image_001.jpgHenryk Wieniawski to postać, która na zawsze wpisała się w historię polskiej muzyki. Umiejętność doskonałej gry na skrzypcach oraz komponowania dały mu popularność
klasyka muzyki i poety skrzypiec. Ponadczasowy wymiar jego muzyki  łączy pokolenia, czego świadectwem jest  chociażby jedno z cyklu spotkań Dariusza Jóźwika z paniami Klubu Aktywnego Seniora.
Ewa Domaszewicz
Czytaj całość...
400. rocznica urodzin Jana Heweliusza
czwartek, 17 luty 2011
image_001.jpgW roku 2011 obchodzimy 400. rocznicę urodzin Jana Heweliusza wybitnego polskiego astronoma i wynalazcy.
15 lutego w Filii Nr 9 odbyło się pierwsze ze spotkań z uczniami Gimnazjum Nr 19, które było poświęcone postaci wielkiego uczonego.
Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli również wystawę prezentowaną  w bibliotece pt: "Jan Heweliusz astronom, wynalazca i piwowar".
Iwona Chołaj
Czytaj całość...
Zajecia logopedyczne
czwartek, 17 luty 2011
image_001.jpgFilia Nr 1 organizuje dla najmłodszych przedszkolaków zajęcia logopedyczne, usprawniające aparat artykulacyjny. Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej stanowią znakomity pretekst do ćwiczeń i zabaw doskonalących wymowę dzieci czteroletnich.
Wiesława Sołtys
Czytaj całość...
Podwodny świat
środa, 16 luty 2011
image_001.jpg16 lutego br w Filii Nr 24 w zajęciach bibliotecznych udział wzięli uczestnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Roztocze”. Zainspirowani pracami dzieci, wykonanymi podczas ferii, postanowili wykonać podobne. Najbardziej przypadły do gustu rybki wykonane z kolorowego papieru i płyt CD. Uczestnicy WTZ postanowili wykonać własny, kolorowy świat podwodny, co udało się znakomicie.
Agata Siekierska
Czytaj całość...
Dzień Bezpiecznego Internetu
wtorek, 15 luty 2011
image_001.jpgAktualizacja 15 lutego 2011

Co drugi Polak nie kontroluje tego co robi jego dziecko w internecie - Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony we wtorek, 8 lutego jest okazją by przypomnieć rodzicom o niebezpieczeństwie czyhającym w sieci.
Czytaj całość...
Bracia Grimm
wtorek, 15 luty 2011
image_001.jpgW lutym Filia Nr 18 przygotowała dla dzieci z Przedszkola nr 53 kilka spotkań pt. "Bracia Grimm". Mali uczestnicy zajęć przypominają sobie najsłynniejsze baśnie braci Grimm. Okazuje się, że przedszkolaki dobrze znają przygody Kopciuszka, Śnieżki, Czerwonego Kapturka i Śpiącej Królewny. Bawią się przy fragmentach filmów i piosenek. Uzupełnieniem zajęć jest rysowanie ulubionej postaci z baśni braci Grimm.
Zajęciom towarzyszy okolicznościowa wystawka.
Barbara Gwóźdź
Czytaj całość...
Mieszkańcy dalekiej Północy
wtorek, 15 luty 2011
image_001.jpgW lutym Filię Nr 17 odwiedzają grupy przedszkolaków. Tematem spotkań są ”Mieszkańcy dalekiej Północy – Eskimosi”. Cenną pomocą w  prowadzeniu zajęć okazuje się książka Czesława Centkiewicza pt. „Anaruk chłopiec z Grenlandii”.
Śledząc losy mieszkańców  maluchy  dowiadują się  jak wygląda polowanie na foki, reny, wieloryby.  Poznają wierzenia i przesądy, wspólne uczty, eskimowskie „awantury” oraz co Eskimosi  robią latem, a co zimą, jacy są i czym różnią się od nas.  Zdziwienie przedszkolaków wzbudza informacja o tym, że  ludy tubylcze najczęściej jedzą surowe mięso, gotują zupy z kości i kopyt renów, a Anarukowi bardziej smakowało mydło i musztarda niż czekolada. Spotkania uatrakcyjniają animowane bajki „Pingu udaje się na ryby” i ”Pingu na polowaniu” nawiązujące do tematyki.
Czytaj całość...
Z wizytą w bibliotece
piątek, 11 luty 2011
image_001.jpg9 lutego w Filii Nr 24 miało miejsce pierwsze spotkanie z niewidomymi i słabowidzącymi z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych mieszczącej się na ul. Głowackiego. Zajęcia miały charakter zapoznawczy, każdy opowiedział o swoich zainteresowaniach i pasjach. Uczestnicy zajęć zapoznali się z naszą biblioteką i księgozbiorem, wzięli również udział w konkursach i zagadkach.
Agata Siekierska
fot: Agnieszka Sokołowska

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3821 - 3830 z 4489

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego