Działalność Filii
Wielka wyprawa na Grenlandię
piątek, 18 luty 2011
image_001.jpgW ubiegłym tygodniu tematem spotkań z dziećmi była Grenlandia. Gościliśmy uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 34. Celem zajęć było zapoznanie młodych czytelników z okolicami podbiegunowymi, klimatem, żyjącymi tam ludźmi i zwierzętami. Dla podniesienia atrakcyjności spotkania przygotowaliśmy dla naszych gości nie tylko książki i albumy, ale również prezentację multimedialną o życiu na Grenlandii. Zajęcia były wzbogacone szeregiem zabaw i zgadywanek tematycznych, w których bardzo pomocny okazał się globus. Dzieci bezbłędnie rozwiązywały przygotowane zagadki, rebusy oraz ćwiczenia z zakresu spostrzegania wzrokowo-ruchowego (składanie pociętych obrazków przedstawiających zwierzęta z Grenlandii).
Czytaj całość...
Podsumowanie konkursu plastycznego
piątek, 18 luty 2011
image_001.jpgOd połowy lutego w Filii Nr 15 prezentowane są prace plastyczne uczniów klas drugich szkoły Podstawowej Nr 29, którzy brali udział w lekcjach tematycznych o "Zaczarowanej zagrodzie". Hasłem przewodnim konkursu plastycznego były zwierzęta zamieszkujące obszary podbiegunowe. Prace te są graficznym odzwierciedleniem wykładu na w/w temat. Postacie bohaterów książki młodzi twórcy przedstawili za pomocą różnorodnych, ciekawych technik plastycznych.
Larysa Madejek, Monika Błotniak

Czytaj całość...
Z komputerem na Ty
piątek, 18 luty 2011
image_001.jpg„Mam komputer supernowy
z monitorem kolorowym,
klawiaturą, stacją dysków
i malutką zwinną myszką!”
(S.Karaszewski)

Po raz kolejny odwiedziły Filię Nr 17 dzieci z Przedszkola Nr 42. Uczestniczyły one w zajęciach  z cyklu: „Z komputerem na Ty”. Celem warsztatów jest rozbudzenie zainteresowań nowoczesną techniką – zapoznanie z komputerem. Na poprzednich spotkaniach maluchy przyswoiły  sobie podstawowe pojęcia: komputer, monitor, mysz, klawiatura, drukarka, głośniki. Dzisiaj zapoznano ich z możliwościami wykorzystania komputera: do nauki i zabawy.
Czytaj całość...
Jedzie kareta po świecie...
czwartek, 17 luty 2011
image_001.jpgJedzie kareta po świecie, a kto jest w tej karecie?

Przy oknie z lewej strony Kapturek. Jaki? ...
Dalej na stercie poduszek malutki Tomcio ...
Spoza wielkiego kosza śmieją się Jaś i ...
Uwaga! Oj, uwaga! To przecież Baba ...
Koło lalki i misia stoi Sierotka ... 
Pomiędzy walizkami Dziewczynka z ...
A tam, gdzie największy tłok, zgrzyta zębami ...
Ciekawe, czy już wiecie, kto ukrył się w karecie?

Czytaj całość...
Zabawa w teatr
czwartek, 17 luty 2011
image_001.jpgW Filii Nr 1 przedszkolaki uczestniczyły w pierwszym z cyklu interaktywnym przedstawieniu "Przygody żółwika". Dzieci miały okazję bawić się teatralnymi marionetkami i pacynkami, przedstawiały też na scenie nowe przygody teatralnych bohaterów.
Jest to niestandardowa metoda aktywizacji dzieci, którą warto popularyzować.
Wiesława Sołtys
Czytaj całość...
Spotkania z lekturą
czwartek, 17 luty 2011
image_001.jpgW Filii Nr 9 odbyło się kolejne spotkanie z lekturą. Tym razem brały w nim udział kl.III ze Szkoły Podstawowej Nr 31."Dzieci z Bullerbyn" to nie tylko najbardziej znana w Polsce książka, ale też lektura klas trzecich. Po obejrzeniu filmu, który w przezabawny sposób opowiada o sympatycznych przygodach sześciorga dzieci, mieszkających w maleńkiej szwedzkiej wiosce, uczniowie mieli okazję do sprawdzenia zdobytych wiadomości w różnoraki sposób np. przyporządkowywanie cech charakteru bohaterom lektury, dobieranie w pary wyrazów bliskoznacznych czy krzyżówka.
Czytaj całość...
Spotkanie autorskie dla najmłodszych
czwartek, 17 luty 2011
image_001.jpgSpotkanie autorskie dla najmłodszych w Filii Nr 1 z Piotrem Samojłowiczem - poetą zaprzyjaźnionym z naszą biblioteką i Przedszkolem Nr 14. Specjalnie na to spotkanie autor napisał 7 wierszy dla dzieci, o dzieciach i ich ulubionych bohaterach. Przedszkolaki przygotowały w podzięce piękne prace do kilku wierszy Piotra Samojłowicza.
Wiesława Sołtys
Czytaj całość...
Czarował nas grą szlachetną, poetyczną pełną ognia...
czwartek, 17 luty 2011
image_001.jpgHenryk Wieniawski to postać, która na zawsze wpisała się w historię polskiej muzyki. Umiejętność doskonałej gry na skrzypcach oraz komponowania dały mu popularność
klasyka muzyki i poety skrzypiec. Ponadczasowy wymiar jego muzyki  łączy pokolenia, czego świadectwem jest  chociażby jedno z cyklu spotkań Dariusza Jóźwika z paniami Klubu Aktywnego Seniora.
Ewa Domaszewicz
Czytaj całość...
400. rocznica urodzin Jana Heweliusza
czwartek, 17 luty 2011
image_001.jpgW roku 2011 obchodzimy 400. rocznicę urodzin Jana Heweliusza wybitnego polskiego astronoma i wynalazcy.
15 lutego w Filii Nr 9 odbyło się pierwsze ze spotkań z uczniami Gimnazjum Nr 19, które było poświęcone postaci wielkiego uczonego.
Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli również wystawę prezentowaną  w bibliotece pt: "Jan Heweliusz astronom, wynalazca i piwowar".
Iwona Chołaj
Czytaj całość...
Zajecia logopedyczne
czwartek, 17 luty 2011
image_001.jpgFilia Nr 1 organizuje dla najmłodszych przedszkolaków zajęcia logopedyczne, usprawniające aparat artykulacyjny. Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej stanowią znakomity pretekst do ćwiczeń i zabaw doskonalących wymowę dzieci czteroletnich.
Wiesława Sołtys
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3811 - 3820 z 4484

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego