Działalność Filii
O królewnie ...
poniedziałek, 20 kwiecień 2009
Głośne czytanie - Zdjęcie 001   W filii nr 9 odbyło sie jedno z wielu spotkań z cyklu "Cała Polska czyta dzieciom". Uczestnikami były dzieci z Przedszkola nr 9. Po uważnym wysłuchaniu bajki A. Galickiej pt. "O królewnie, która widziała tylko to, co chciała",  dzieci brały udział w rozmowie na temat złych nawyków.
Małgorzata Pachla
Czytaj całość...
Nasza Ziemia
poniedziałek, 20 kwiecień 2009
Dzień Ziemii - Zdjęcie 001Od 10 kwietnia 2008 r. w Fili nr 18 z okazji Światowych Dni Ziemi można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Nasza Ziemia”. Prace plastyczne wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 pod kierunkiem Pani Grażyny Zabłockiej. Wystawę można oglądać do 8 maja.
Dorota Furmaniaka
Czytaj całość...
2 kwietnia - Dniem Międzynarodowej Książki Dziecięcej
piątek, 17 kwiecień 2009
Dzień Książki - Zdjęcie 001 2 kwietnia uczczono w Filii nr 26 MBP, Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej. W bibliotece młodzi czytelnicy mogli wziąć udział w konkursie sprawdzającym znajomość treści literatury dla dzieci i młodzieży. Wszyscy chętni do wspólnej zabawy literackiej otrzymali atrakcyjne nagrody.
Złożyłyśmy również wizytę w Klubie Edukacji „Uśmiech Dziecka”, gdzie najmłodsi mogli posłuchać opowieści o zwierzątkach oraz sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ich identyfikacji i  nazewnictwa. Wszyscy mali uczestnicy spotkania otrzymali książki o jelonku Bambi oraz płyty DVD z bajkami.
Ola Bednarek
Agnieszka Prymak-Lewtak

Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej
czwartek, 16 kwiecień 2009
MDKD - Zdjęcie 001Dnia 7 kwietnia 2009 roku Filia nr 23 przeprowadziła zajęcia z dziećmi z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej.
Mali pacjenci szpitala słuchali wierszy polskich autorów( J.Brzechwy, W.Chotomskiej itd.), oraz aktualnie modnych książek dziecięcych (J.Olech "Pompon w rodzinie Fisiów", Kellner "Bajeczki na 3 minuteczki" itd.).
Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie na temat świąt, ulubionych zajęć,planów wakacyjnych itp.
Czytaj całość...
Jan Paweł II
wtorek, 14 kwiecień 2009
Wspomnienie o papieżu - Zdjęcie 0012 kwietnia 2009 roku, z okazji przypadającej w tym dniu czwartej rocznicy śmierci Papieża Polaka Jana Pawła II pracownicy Filii 26 przygotowali wspomnieniową wystawę nawiązującą do okresu młodości oraz kapłaństwa i pontyfikatu Karola Wojtyły.
Wystawa będzie dostępna dla czytelników do końca kwietnia bieżącego roku.
Anna Kasperowicz 
Czytaj całość...
Kiermasz wielkanocny
czwartek, 09 kwiecień 2009
Kiermasz - Zdjęcie 001W dniach od 2 do 10 kwietnia 2009 w Filii nr 18 MBP w Lublinie, przy ul. Głębokiej 8 odbył się KIERMASZ WIELKANOCNY przygotowany przez dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 7. Cieszył się dużym zainteresowaniem wśród czytelników.
Czytaj całość...
Szkolenie pt. W co się bawić z dziećmi?
czwartek, 09 kwiecień 2009
Szkolenie - Zdjęcie 00126 marca br. w filii nr 26 odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy z oddziałów dziecięcych pt. W co się bawić z dziećmi? Szkolenie składało się dwóch bloków tematycznych.
Pierwszy z nich poprowadziła Pani Dorota Dąbrowska – doświadczony pedagog i założyciel Klubu Edukacji „Uśmiech Dziecka”. Bibliotekarze uczestniczyli
w zorganizowanych przez nią warsztatach, w czasie których zapoznali się z proponowanymi zabawami ruchowo-słownymi przeznaczonymi dla najmłodszego czytelnika.
Czytaj całość...
Tradycje i symbole świąteczne
czwartek, 09 kwiecień 2009
Wielkanocne - Zdjęcie 001W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi 3 i 5  kwietnia  w Filii 18 odbyły się zajęcia z klasą III i IV     ze Szkoły Podstawowej nr 7. Zajęcia przygotowała i prowadziła Dorota Furmaniak. Tematyka spotkania dotyczyła zwyczajów i obrzędów świątecznych. Uczestnicy poznali tradycje i symbole Świąt Wielkanocnych. Na koniec zajęć dzieci wykonały różnorodne kartki świąteczne.

Czytaj całość...
Wielkanocny kiermasz stroików świątecznych
czwartek, 09 kwiecień 2009
Kiermasz - Zdjęcie 001W piątek 3 kwietnia w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi odbył się wielkanocny kiermasz stroików świątecznych. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na ufundowanie pomnika św. Jadwigi przed budynkiem szkoły. 
Dzień szkolny w tym dniu zaczął się niezwykle uroczyście gdyż dzieci uczestniczyły najpierw w porannej Mszy Świętej a następnie przygotowały akademię z okazji czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła II.  Po powrocie do szkoły  w  przerwach międzylekcyjnych  niezwykle chętnie kupowały piękne stroiki świąteczne, których elementy wcześniej same zrobiły na zajęciach plastycznych. 

Czytaj całość...
Obrzędy i zwyczaje wielkanocne
czwartek, 09 kwiecień 2009
Obrzędy - Zdjęcie 0013 i 6 kwietnia 2009 roku odbyły się w Filii nr 24 przy ul. Juranda 7 lekcje biblioteczne pt. „Obrzędy i zwyczaje wielkanocne”. W spotkaniach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 46 – 6  grup łąćznie80. dzieci. Przedszkolaki wysłuchały prelekcji o zbliżających się Radosnych Świętach Zmartwychwstania Pańskiego. Poznały zwyczaje i długoletnią tradycję tego okresu świątecznego w oparciu o symbolikę i dzieje dawnych wydarzeń  z życia Jezusa Chrystusa. Dzieci zostały zaproszone do zajęć plastycznych, same wykonywały wzory pisanek na wcześniej wyciętych formach z kolorowego brystolu.
Beata Gajda 
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3811 - 3820 z 4073


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego