Działalność Filii
W Roku Jerzego Grotowskiego
wtorek, 02 czerwiec 2009
Grotowski - Zdjęcie 001 Aktualizacja

21 i 22 maja pracownicy Filii 12, nauczyciele i bibliotekarze Gimnazjum nr 16 gościli  Dariusza Jóźwika z wykładem pt. "Od teatru przedstawień do sztuki jako wehikułu".  Czwartkowe spotkanie młodzieży z  Grotowskim  i jego teatrem było kameralne, w piątek natomiast prelekcja zgromadziła dość duże audytorium- około 500 osób.
Uczniowie i nauczyciele wysłuchali  przygotowanych przez prelegenta informacji na temat życia Grotowskiego i nowatorskich zmian wprowadzonych przez niego w teatrze. Bardzo przystępnie i interesująco przygotowany wykład ubogacony filmem, pozwolił młodym ludziom lepiej zrozumieć trudny temat i dobrze go przyswoić.
Róża Wawer
Czytaj całość...
Czytamy dzieciom
wtorek, 02 czerwiec 2009
Notka - Zdjęcie 0011 czerwca w Filii nr 29 zainaugurowaliśmy tydzień czytania dzieciom. Naszymi gośćmi byli uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 34. Po wysłuchani baśni braci Grimmów "Żelazny Jan" rozmawialiśmy o wyzwaniach, jakie czekają na chłopca, zanim stanie się mężczyzną. Na koniec uczestnicy spotkania wyrazili swoje przeżycia w formie plastycznej.
Alina Lewickaa
Czytaj całość...
Bajkowy świat krasnoludków
wtorek, 02 czerwiec 2009
Bajkowy świat - Zdjęcie 001"Bajkowy świat krasnoludków" to temat cyklu lekcji bibliotecznych, skierowanych do dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej nr 29. Pierwsze zajęcia odbyły się 28 maja w Filii 24. Lekcja została poświęcona życiu i twórczości literackiej Marii Konopnickiej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na baśń "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Na jej podstawie uczniowie poznali historię krasnoludków oraz ustalili wygląd i cechy charakterystyczne tych bajkowych postaci. Podsumowaniem zajęć było wspólne rozwiązanie krzyżówki.
Anna Borowska
Czytaj całość...
Spotkanie z lekturami
wtorek, 02 czerwiec 2009
Lektury - Zdjęcie 001 27 maja w Filii Nr 9 odbyło się kolejne "Spotkanie z lekturami" - poświęcone "Dzieciom z Bullerbyn", chyba najbardziej znanej książce Astrid Lindgren. Uczniowie obejrzeli fragment adaptacji filmowej, przypomnieli sobie przygody sześciorga dzieci mieszkających w maleńkiej wiosce - ich codzienne życie, szwedzkie zwyczaje i tradycje obchodzenia świąt. Następnie pracując w grupach, dzieci z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zadania sprawdzające znajomość lektury i walczyły o pierwsze miejsce.
Małgorzata Pachla 
Czytaj całość...
Prelekcje w Zespole Szkół Katolickich
wtorek, 02 czerwiec 2009
Grotowski - Zdjęcie 001W dniach 28 i 29 maja w Zespole Szkół Katolickich odbyły się spotkania z młodzieżą szkolną  zainicjowane przez Filię nr 5 MBP. Zaproszony Dariusz Jóźwik gościnnie wygłaszał tam prelekcje
 na temat Jerzego Grotowskiego i Juliusza Słowackiego. Przekazana w sposób ciekawy i fachowy wiedza o wielkim wieszczu narodowym, jak i o mało znanym młodzieży twórcy nowego teatru odkrywczego, była potrzebna dla zasygnalizowania ważnych rocznic. 50-ta rocznica teatru Laboratorium przybliżyła sens pracy Grotowskiego (poszukiwanie świeckiego sacrum, tworzenie "teatru ubogiego", eksperymentalne zaangażowanie widza). Nawet wśród mniej zainteresowanych,  Grotowski wywołał jednak chwilę refleksji.
Czytaj całość...
VIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
czwartek, 28 maj 2009
VIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
Więcej informacji na stronie www.calapolskaczytadzieciom.pl
Chrońmy przyrodę
czwartek, 28 maj 2009
Przyroda - Zdjęcie 001 W Oddziale dziecięcym Filii nr 12 można obejrzeć prace plastyczne najmłodszych czytelników. W związku z akcją ochrony przyrody i serią pogadanek z przedszkolakami zatytułowanych GRAM W ZIELONE, dzieci przedstawiły na rysunkach wizję świata chronionego przez człowieka oraz ilustracje o zanieczyszczeniu środowiska. Bardzo sugestywne prace wzbudzają dużo emocji wśród oglądających.
Ewa Jabłońska

Czytaj całość...
Poznajemy możliwosci komputera
czwartek, 28 maj 2009
Niepełnosprawni - Zdjęcie 00127 maja w Filii  nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się zajęcia komputerowe dla młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Źródło”. Uczestnicy korzystając z internetowego programu - www.pokoloruj.pl zapoznali się z podstawowymi tajnikami grafiki komputerowej. W zajęciach  uczestniczyło 12 osób. Praca z komputerem i zabawy grą kolorów przysporzyły młodzieży mnóstwo radości i zadowolenia z nowo nabytych umiejętności.
Beata Gajda

Czytaj całość...
W kręgu baśni Andersena
czwartek, 28 maj 2009
Andersen - Zdjęcie 001
W ostatnich tygodniach maja Filia nr 17 MBP zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 42 do uczestnictwa w spotkaniach cyklicznych „W kręgu baśni Andersena”. Przedszkolakom przeczytano głośno baśnie „Brzydkie kaczątko”, O słowiku” oraz „Pewna wiadomość”. Poznały również biografię pisarza. W  trakcie czytania baśni dzieci z ożywieniem uczestniczyły w konkursie na rozpoznawanie postaci baśniowych. Jak wiadomość przeradza się w plotkę przekonały się bawiąc się w głuchy telefon. Dzieci z niecierpliwością czekają na najbliższe spotkanie.
Maria Włosek
Czytaj całość...
Za co kochamy nasze mamy?
czwartek, 28 maj 2009
Dzień Matki - Zdjęcie 00127 maja 2009 w Filii 17 odbyło się spotkanie „Za co kochamy nasze mamy”. Święto matki stało się okazją do zorganizowania warsztatów plastycznych, gdzie dzieci przygotowały laurki dla swoich mam. Miały możliwość wysłuchania opowiastki o matce mchu oraz poezji poświęconej matkom. Ośmielone miłą atmosferą recytowały wiersze oraz zaśpiewały piosenkę.
Maria Włosek 
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3801 - 3810 z 4105


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego