Działalność Filii
W trosce o bezpieczne ferie
piątek, 30 styczeń 2009
Od 2 do 13 lutego 2009r. w województwie lubelskim trwają ferie zimowe. Dzieci i młodzież, która nie  wyjedzie na zorganizowane zimowiska zapraszamy do nas. Dla nich właśnie Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała w swoich placówkach filialnych bezpłatne zajęcia. Na uczestników czekają różne atrakcje.

Filia nr 6, ul. Poniatowskiego 4, 081 533 07 13
Codziennie  od godz. 10.00 – 12.00
Konkursy plastyczno – literackie, origami, wspólne oglądanie filmów, słuchanie bajek i dyskusje

Filia nr 8, ul. Zuchów 2,081 534 10 73
W godzinach działania biblioteki w poniedziałki, środy i piątki
Konkursy plastyczne, gry planszowe, głośne czytanie książek, oglądanie filmów, zabawy w bibliotece.

Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej
środa, 28 styczeń 2009
28 stycznia w Filii 24 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z osobami z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uczestnicy zajęć pracując w grupach, tworzyli zimowe krajobrazy. Prace zostały wykonane z ziaren ryżu, różnych gatunków kasz oraz pasty do zębów, którymi wypełniono przygotowane wcześniej szkice. W efekcie powstały barwne i ciekawe kompozycje plastyczne. Tłem do zajęć była baśń Hansa Christiana Andersena "Królowa Śniegu".  Zajęcia przygotowały i prowadziły Anna Borowska i Beata Gajda.

Film:


Czytaj całość...
Dzień Babci
środa, 28 styczeń 2009
Dzień Babci - Zdjęcie 001

26 stycznia 2009 r. w Filii 30 świętowano Dzień Babci i Dziadka. Dla dzieci z osiedla i ich dziadków zorganizowano zajęcia plastyczno- integracyjne. Dzieci z wielkim zapałem wykonywały prace plastyczne, które następnie wręczały swym babciom dodając przy tym moc życzeń i uścisków. Spotkanie zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

Czytaj całość...
Super Babcie
środa, 28 styczeń 2009
Super babcie - Zdjęcie 001 Większość babć i dziadków przyzna, że wychowanie współczesnych wnuków nie jest łatwe. Nie zawsze wystarczy tylko być przy wnukach ale też aktywnie uczestniczyć w ich życiu. Może w tym pomóc pierwsza w Polsce Szkoła Super Babci, która działa w Lublinie. Stworzyła ją dr Zofia Zaorska, honorowy prezes Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, wieloletni kierownik Lubelskiego UTW, super babcia Marysi, Zosi i Kuby.
Czytaj całość...
W krainie wiecznych śniegów
wtorek, 27 styczeń 2009
Filia 12 – lekcja biblioteczna - Zdjęcie 001Dnia 23 stycznia 2009 w Przedszkolu nr 75 odbyły się zajęcia przeprowadzone przez pracownicę oddziału dziecięcego Filii nr 12. Temat pogadanki dotyczył życia i zwyczajów
zwierząt żyjących zarówno w Polsce, jak też w regionach okołobiegunowych. Dzieci dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy, które z nich zapadają w sen zimowy i jak można pomóc dzikim zwierzętom. Następnie przedszkolaki "spakowały walizki" i  "wyruszyły" w podróż do krainy wiecznych śniegów. Odwiedziły bajkowego bohatera pingwinka Pik-Poka, niedźwiedzie polarne, a także inne zwierzęta. Dużą atrakcją było wybudowanie igloo. Przedszkolaki wyraziły zainteresowanie i ochotę na kolejne tego rodzaju wyprawy...
Ewa Jabłońska
Czytaj całość...
Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska"
czwartek, 22 styczeń 2009
Teatr Maska - Zdjęcie 001Teatr "Maska" z Krakowa proponuje zestaw spektakli dla dzieci oraz młodzieży młodszej i starszej. Przedstawienia mają charakter profilaktyczno – edukacyjny. Problemy poruszane przez aktorów dotyczą codziennych wydarzeń, z jakimi spotykają się dzieci w szkole, na podwórku i w domu.
Ochrona środowiska, higiena osobista, moralne postępowanie, agresywne zachowanie czy przemoc w szkole, postawa patriotyczna, narkomania, to tylko niektóre tematy przedstawione w sposób wesoły, sympatyczny, ale ukazujący ciąg przyczynowo-skutkowy zachowań młodych ludzi oraz nieuchronność konsekwencji. Każde z tych przedstawień zaprasza do współuczestnictwa i wyrażania swych odczuć i poglądów.
Czytaj całość...
Rumunia - kraj kontrastów
piątek, 16 styczeń 2009
Rumunia - Zdjęcie 001Serdecznie zapraszamy na wystawę o Rumunii, kraju burz dziejowych i wspaniałego krajobrazu. Od stuleci zgodnie współżyją tu różne narody oraz grupy etniczne. Rumuni, Węgrzy, Szeklerzy, czy niemieccy Sasi zagospodarowali tę ziemię i uczynili ją ośrodkiem unikatowej, "wielobarwnej" kultury, na wskroś żywej i bogatej tradycją. Szczególną uwagę pragniemy zwrócić na Transylwanię, twierdzę rumuńskich Karpat, oraz Bukowinę, gdzie napotykamy wiele polskich śladów. Wystawę można oglądać codziennie do końca lutego w Filii nr 18 przy ulicy Głębokiej 8 .
Aneta Kuśnierz
Czytaj całość...
125. rocznica urodzin Kornela Makuszyńskiego
piątek, 16 styczeń 2009
Makuszyński - Zdjęcie 001
Z okazji 125. rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego Filia nr 18 zorganizowała cykl zajęć dla uczniów klas I i II ze Szkoły Podstawowej nr 7, podczas których dzieci zapoznały się z sylwetką autora i przygodami Koziołka Matołka - jednego z najbardziej sympatycznych i lubianych przez dzieci postaci.
Czytaj całość...
Jasełka
wtorek, 13 styczeń 2009
Jasełka - Zdjęcie 00112 stycznia w Filii nr 24 dzieci z Przedszkola nr 46 zaprezentowały Jasełka. Mali artyści bardzo ciekawie przedstawili wydarzenia związane z tradycją świąt Bożego Narodzenia. W przedstawieniu nie zabrakło zarówno postaci biblijnych jak i związanych z polską tradycją ludową. Dzieci odśpiewały również znane kolędy i pastorałki. Jasełka zostały odegrane dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 38.
Anna Borowska
Czytaj całość...
Zabawa z origami
piątek, 09 styczeń 2009
F18 – Origami - Zdjęcie 001Origami jest starą wschodnią sztuką tworzenia figurek z papieru. Reguły nakazują składać papier bez nacinania i klejenia. Korzenie sztuki sięgają do starożytnych Chin, w których narodziła się ona wraz z wynalezieniem papieru. Origami jest sztuką ładu i harmonii, sztuką skupienia, równowagi, aktywną zabawą, każdy może rozwijać pasję w dowolnym tempie i czasie. Nie jest też kosztowne, bo składać można nawet ze zwykłej kartki papieru.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3801 - 3810 z 4011


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego