Działalność Filii
O co pytają nas wielcy malarze?
poniedziałek, 15 luty 2010
Modigliani - Zdjęcie 001O artyście można mówić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to podążanie śladami jego biografii zgodnie z chronologią. Drugi natomiast, to obserwowanie rozwoju jego dzieła, aż do momentu osiągnięcia przez nie formy, za którą podziwiamy artystę. Ten drugi sposób da nam możliwość odpowiedzi na pytanie: Dlaczego postaci na portretach Modiglianiego mają wydłużone kształty?
Czytaj całość...
Kwiatowe origami - warsztaty
piątek, 12 luty 2010
Origami - Zdjęcie 001Spotkanie ze sztuką origami na Filii nr 29 w ramach warsztatów zorganizowanych dla pracowników oddziałów dziecięcych MBP pozwoliło uczestnikom przy pomocy małej kartki papieru pobawić się formami w świecie fantazji i wyobraźni.
Origami dostarcza nam przeżyć, związanych z tworzeniem, rozwija artystycznie i uwrażliwia na piękno otaczającego świata. Jednocześnie nie jest zbyt wymagające, każdy może rozwijać pasję w dowolnym tempie i czasie. Nie jest też kosztowne, bo składać można nawet ze zwykłej kartki papieru.
Czytaj całość...
Zawód bibliotekarz
środa, 10 luty 2010
F13 - Zdjęcie 0015 lutego miało miejsce kolejne piątkowe spotkanie z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej Nr 29, tym razem poświęcone książkom i bibliotekarstwu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wyborem ciekawych i oryginalnych pozycji, jak również poznali biblioteczne pomieszczenia i układ półek. Dowiedzieli się, co należy zrobić by móc pożyczać książki w filii bibliotecznej i stać się czytelnikiem, kim jest czytelnik, jakie ma obowiązki i jakie prawa. Ponadto poznali tajniki zawodu bibliotekarza – mieli nawet szansę by na chwilę przejąć jego obowiązki i usiąść po drugiej stronie bibliotecznego biurka…"

Czytaj całość...
Walentynki
środa, 10 luty 2010
Filia 24 – WTZ - Zdjęcie 001 10 lutego w Filii nr 24 odbyły się zajęcia z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na początku spotkania uczestnicy wysłuchali bajki terapeutycznej zatytułowanej „Strachy spod łóżka”. Część plastyczna spotkania przebiegła pod znakiem zbliżającego się święta zakochanych. Osoby biorące udział w zajęciach przygotowały barwne karty walentynkowe. Walentynki zostały wykonane z wyciętych elementów: serduszek, kwiatów i piórek, które następnie poprzyklejano na kolorowy karton. Karty zostały wykonane według indywidualnych pomysłów twórców, zyskując niepowtarzalny charakter.
Anna Borowska

Czytaj całość...
Dzień Bezpiecznego Internetu
środa, 10 luty 2010
Filia 28 – dbi - Zdjęcie 0019 lutego 2010 Filia Nr 28 zorganizowała obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzieci wysłuchały  pogadanki na temat zagrożeń i zasad bezpiecznego korzystania z  Internetu. Chętnie rozwiązywały przygotowane zadania i rebusy oraz korzystały ze stron internetowych informujących o bezpiecznym Internecie.

Czytaj całość...
Zima z książką
wtorek, 09 luty 2010
Bohaterowie - Zdjęcie 001W styczniu w Filii nr 18 odbył się cykl zajęć pt. "Zima z książką". W lekcjach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 18 i 53. Z zaciekawieniem słuchały wybranych fragmentów z książki R. i F. Atwatera "Pan Popper i jego pingwiny", brały udział w zabawie "prawda czy fałsz", a następnie "zgaduj - zgaduli" według książki Z. Dmitroca "Zagadki wesołej gromadki". Ośmielone atmosferą biblioteki dzieci kolorowały obrazki zwierząt żyjących na Antarktydzie.
Dorota Furmaniak

Czytaj całość...
Jasełka w Filii Nr 31
wtorek, 09 luty 2010
Filia 31 Jasełka - Zdjęcie 00121 stycznia 2010 roku aktorzy z Koła Teatralnego ze Szkoły Podstawowej Nr 30, pracujący pod kierunkiem Pani Zofii Dzięcioł zaprezentowali spektakl „Jasełka”. Audytorium, złożone z dzieci z Przedszkola Nr 78, z wielkim zainteresowaniem obejrzało przedstawienie przygotowane przez starszych kolegów.
Joanna Łopuszyńska
Czytaj całość...
My się zimy nie boimy
czwartek, 04 luty 2010
F17 dzieci - Zdjęcie 001Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
Wichrem w polu gna!
Nasza zima zła...


... A my się zimy nie boimy i chętnie w zabawach organizowanych przez bibliotekę uczestniczymy. W cyklicznych zajęciach o zimie uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 42. Inauguracją zajęć bibliotecznych było wspólne lepienie bałwana oraz rzucanie śnieżkami.

Czytaj całość...
Mały Frycek
czwartek, 04 luty 2010
Lekcja w Filii nr 29 - Zdjęcie 001Z okazji Roku Fryderyka Chopina w dniach 27 i 28 stycznia 2010 r.
w Filii nr 29 odbyły się spotkania z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 34 i przedszkolakami z Przedszkola nr 58.
W czasie prelekcji dzieci dowiedziały się jak wyglądało dzieciństwo kompozytora. Próbowały wyobrazić go sobie jako swojego rówieśnika i towarzysza zabaw. Poznały zainteresowania małego Frycka, jego życie i twórczość.
Beata Gajda
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3731 - 3740 z 4137


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego