Działalność Filii
Kolory jesieni
czwartek, 22 październik 2009
WTZ - Zdjęcie 00121 października w Filii Nr 24 odbyły się kolejne zajęcia z osobami uczęszczającymi na Warsztaty Terapii Zajęciowej "Roztocze". Uczestnicy spotkania wysłuchali opowiadania autorstwa Artura Barcisia, zatytułowanego "Rubinek".  W części plastycznej wykonali kolorowe dekoracje, wykorzystując  przygotowane elementy. Ukończone prace zostały przez autorów umieszczone na planszach, tworząc kolorową, jesienną dekorację.
Anna Borowska
Czytaj całość...
83. obchody urodzin Kubusia Puchatka
wtorek, 20 październik 2009
Urodziny Kubusia Puchatka - Zdjęcie 001Fundacja "ABCXXI -  inicjator i animator kampanii "Cała Polska czyta dzieciom", po raz ósmy organizuje urodziny Kubusia Puchatka z okazji przypadającej 14 października bieżącego roku 83. rocznicy pierwszego wydania książki Alana Alexandra Milne'a w Wielkiej Brytanii.
Miejska Biblioteka Publiczna w wielu swoich filiach bardzo chętnie organizuje dla swoich najmłodszych czytelników imprezy urodzinowe małego misia, których głównym wątkiem jest głośne czytanie przygód Kubusia, podarunki dla Jubilata w postaci rysunków i prac plastycznych, wspólne zabawy, śpiewanie Mruczanek Kubusia Puchatka, próbowanie małego "conieco" i inne atrakcje.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Beata Wijatkowska
Czytaj całość...
Kubusiowe małe conieco - krótka historia najbardziej znanego na świecie misia
wtorek, 20 październik 2009
F29 Wystawa Kubuś Puchatek - Zdjęcie 001Od 12 października w oddziale dla dzieci Filii nr 29 prezentowana jest wystawa pt.: Kubusiowe małe conieco  ilustrująca historię misia o bardzo małym rozumku. Można dowiedzieć się z niej w jaki sposób pluszowy miś stał się bohaterem  jednej z najbardziej poczytnych książki dla dzieci.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
83 urodziny Kubusia Puchatka
poniedziałek, 19 październik 2009
83 urodziny Kubusia Puchatka
środa, 14 październik 2009
Północne Włochy
środa, 14 październik 2009
Włochy - Zdjęcie 001Serdecznie zapraszamy na wystawę fotograficzną z podróży do Włoch. Trudno dostrzec, co w tym kraju jest piękniejsze i bardziej zachwycające. Przyroda, która budzi respekt ośnieżonymi szczytami Alp, zielenią  Toskanii,  błękitem zatoki Wenecji oraz romantyzmem wybrzeża Capri.
Włochy - ojczyzna artystów i skarbnica zabytków skąpana w blasku południowego słońca. W której ślady historii cywilizacji jak  grobowce Etrusków, rzymskie  ruiny z Koloseum na czele razem z perłami architektury renesansowej, można zobaczyć gołym okiem i doświadczyć ich piękna osobiście.
Autorkami zdjęć są, Pani Dorota Furmaniak oraz Pani Barbara Gwóźdź.
Wystawę można oglądać codziennie w Fili nr 18 MBP do 10 listopada 2009 r..
 
Czytaj całość...
Malowane Słowem i Obiektywem
piątek, 09 październik 2009
Malowane słowem i obiektywem - Zdjęcie 001... W bibliotece nauczyła się rozróżniać co ważne,
   a co mniej istotne,
   poruszać się sprawniej w chaosie dnia codziennego.
   Wreszcie biblioteka uzmysłowiła jej własną
   wędrówkę w głąb siebie, jej potrzeby, możliwości,
   a nawet panowanie  nad niektórymi  słabościami...

                   Urszula Gronowska "Biblioteka"


7 października w Filii nr 4 odbyło się spotkanie Malowane Słowem i Obiektywem. Gośćmi wieczoru byli Urszula Gronowska i Jacek Zaim.
Pani Urszula jest archeologiem, tłumaczką literatury hiszpańskiej,
autorką impresjonistycznych opowiadań. Do opowiadania "Ona" Jacek Zaim zrealizował wzruszającą diaporamę.
Czytaj całość...
W dawnym Lublinie
wtorek, 06 październik 2009
EDD - Zdjęcie 001
W dniach 14-19 września  Filia nr 17 włączyła się do akcji Europejskie Dni Dziedzictwa 2009 pt. ”Zabytkom  na  odsiecz! Szlakiem, grodów,zamków i twierdz.”
W lokalu biblioteki została otwarta wystawa starych pocztówek, książek  i map Lublina pod hasłem „W dawnym Lublinie”. Piękno  naszego grodu to efekt wysiłku i pomysłowości wielu ludzi, którzy
przez setki lat  utrwalali jego uroki w postaci  zdjęć czy też zapisu kartograficznego.
To dzięki mapom, planom, odwiedzający mieli okazję prześledzić etapy przestrzennego rozrastania się Lublina. Dokumenty wystawiennicze  skłaniają do refleksji nad upływem czasu i myślimy iloma pokoleniami zostało stworzone to, na co teraz patrzymy.
Czytaj całość...
A lud szary na Tatary...
poniedziałek, 05 październik 2009
Tatary - Zdjęcie 001Przez cały wrzesień w Filii nr 3 MBP eksponowana była wystawa " A lud szary na Tatary...". Celem wystawy było pokazanie zabytków na terenie Tatar, na co dzień mało widocznych i niedostępnych : Karczma Budzyń ( na tym samym miejscu od stuleci ), dawna Papiernia ( Młyn Krausse"go) to zabytki z XVI wieczną konotacją. Dochodzi do tego Dworek Graffa ( XIX w. ). To wszystko i nie tylko ( kopie starych map i druków urzędowych ) zachęcały do oglądania i zadumy.
Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej
środa, 23 wrzesień 2009
WTZ - Zdjęcie 00123 września w Filii 24 odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie z osobami uczęszczającymi na Warsztaty Terapii Zajęciowej "Roztocze". Uczestnicy biblioterapii wysłuchali bajki terapeutycznej autorstwa Agnieszki Tyszki: "Emilka i Trampkowa Księżniczka". W części plastycznej zajęć wykonali kolorowe miasteczko. Wykorzystując gotowe elementy umieścili je na kartonowych planszach. Powstałe prace prezentują osiedle domków w dzień i nocą. Tłem muzycznym do zajęć była muzyka klasyczna Roberta Schumana.
Anna Borowska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3731 - 3740 z 4073


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego