Działalność Filii
Pani Jesień
środa, 10 listopad 2010
image_001.jpgZajęcia plastyczno – literackie, które odbyły się w trzy kolejne piątkowe popołudnia poświęcone były kolorowej i kapryśnej porze roku – jesieni.
Dzieci dowiedziały się o sposobach podpatrywania i obserwowania przyrody, z zainteresowaniem wysłuchały krótkich opowieści o jesieni.
Mali artyści stosując różne techniki plastyczne wykazali się dużą inwencją twórczą we wspólnie wykonanej instalacji artystycznej "PANI JESIEŃ".
Radość tworzenia wyzwoliła chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach.
E. Domaszewicz, A. Polak
Czytaj całość...
Z godnością o nią walczono...
środa, 10 listopad 2010
image_001.jpgŚwięto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu, który obejmuje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość kraju. Wystawa sygnalnie prowadzi nas przez historię najważniejszego narodowego święta.
Ewa Domaszewicz, A. Polak
Czytaj całość...
Zwierzęta w naszych lekturach
poniedziałek, 08 listopad 2010
image_001.jpgFilia Nr 15 przy ul. Wajdeloty  rozpoczęła cykl lekcji poświęconych lekturom szkolnym . 4 i 5 listopada 2010 gościłyśmy uczniów klas drugich ze Szkoły Podstawowej Nr 29. Dzieci wzięły udział w lekcjach bibliotecznych pod hasłem: "Zwierzęta w naszych lekturach - Puc,Bursztyn i goście" .
W ramach spotkań, dzieci opowiadały o przygodach bohaterów książki, żywiołowo odpowiadały na szereg pytań dotyczących Puca, Bursztyna i całej gromadki zwierzaków mieszkających na jednym z podwórek małego miasteczka. W pierwszej części lekcji wspólnie próbowaliśmy dokonać charakterystyki osób i zwierząt występujących w powieści. Wszyscy zgodnie doszli do wniosku, że i ludzie i zwierzęta posiadają  takie same cechy charakteru (wady  i zalety).
Czytaj całość...
Drogi do Niepodległej
piątek, 05 listopad 2010
image_001.jpgZbliżająca się 92. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości skłania rodaków do refleksji i zadumy nad dziejami naszej Ojczyzny. Wystawa "Drogi do Niepodległej" ukazuje historię dni poprzedzających odzyskanie wolności przez państwo Polskie. Przedruki prasy z tamtych lat pokazują codzienność rodzącej się Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
Wystawę oglądać można do końca listopada w holu Biblioteki Filii Nr 3 przy ul. Hutniczej 20.
Bej Małgorzata
Czytaj całość...
Sowy Polski
piątek, 05 listopad 2010
image_001.jpg4 listopada 2010 roku w Filii Nr 28 MBP w Lublinie odbyła się prelekcja, pt. "SOWY POLSKI", którą przeprowadziła Pani Kalina Łapińska z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie. Odbiorcami były dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 51 w Lublinie, z klas zerowych.
Dzieci zostały wprowadzone w niezwykły świat sów, nauczyły się je rozpoznawać, poznały ich budowę, środowisko, pokarm czy typowe zachowania.
Sowy, od pradawnych czasów dla wielu ludzi, to ptaki złowieszcze i straszne. Jednak dla coraz większej liczby osób to przykład niezwykłego piękna natury, czego dowiodła Pani Kalina.
Agnieszka Pawlak-Dziaduch
Czytaj całość...
Spotkanie z Fryckiem
piątek, 05 listopad 2010
image_001.jpg27 października 2010 r. zorganizowano imprezę "Spotkanie z Fryckiem", aby uczcić Rok Chopinowski. Spotkanie odbyło się w Przedszkolu Integracyjnym Nr 40. Przy muzyce wykonywanej na żywo przez panią Lilę, dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych mogły zapoznać się z muzyką Fryderyka Chopina, z jego dzieciństwem i młodością. Wspólne odśpiewanie "Życzenia" przez bibliotekarki i grono pedagogiczne w wielu dzieciach wzbudziły szczery entuzjazm.
Niedzińska Jolanta
Czytaj całość...
Kompozycje rysunkowe
wtorek, 02 listopad 2010
image_001.jpgOd 2 listopada do końca roku, w Filii Nr 12 przy ul Żelazowej Woli 7, prezentowana jest wystawa prac plastycznych Ewy Jabłońskiej - absolwentki Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania PSP im. Stanisława Wyspiańskiego. Kompozycje rysunkowe, wykonane techniką węgla, przedstawiają martwą naturę.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Czytaj całość...
Jesienne liście
wtorek, 02 listopad 2010
image_001.jpg27 października w Filii Nr 24 odbyło się kolejne spotkanie grupy osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Spotkanie dotyczyło zmian jakie jesienią zachodzą w przyrodzie. Wszyscy uczestnicy podzielili się własnymi spostrzeżeniami, a następnie wysłuchali krótkiego opowiadania. Wykonane zostały także prace plastyczne obrazujące jesienne drzewa i liście, co dostarczyło wielu radości. Zwieńczeniem było wykonanie przez uczestników własnej jesiennej wystawy.
Agata Siekierska
fot. Agnieszka Sokołowska

Czytaj całość...
Książka mój przyjaciel
piątek, 29 październik 2010
image_001.jpgWspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą, dlatego też Panie Bibliotekarki z Filii Nr 3 oraz Wychowawczynie z Integracyjnego Przedszkola nN 40 postanowiły zorganizować cykliczne spotkania pt. "Książka mój przyjaciel ".
26 października 2010 r. odbyły się pierwsze zajęcia z tego cyklu. Pani Bibliotekarka została zaproszona do przedszkola na wspólne czytanie. Dzieci zapoznały się z opowiadaniami z książki Renaty Piątkowskiej pt. " Opowiadania przedszkolaka ".
Czytanie dziecku na głos uczy myślenia, rozwija wyobraźnię i pamięć, poszerza wiedzę i daje wzorce dobrych zachowań.
Dzieci zainspirowane wysłuchanymi przygodami swoich rówieśników, wykonały prace plastyczne pt. " Moja ulubiona zabawka " i " Moje ulubione zwierzątko ".
Beata Bosko
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3731 - 3740 z 4323


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego