Działalność Filii
SPOKO w Bibliotece
piątek, 05 marzec 2010
F21 SPOKO - Zdjęcie 001Znany polski pisarz Andrzej Sapkowski powiedział: „Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.” Szczególnie, jeśli pretenduje się do miana Europejskiej Stolicy Kultury.
W związku z kandydaturą Lublina do ESK, 25 lutego w Filii nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie informacyjne kierowników filii dotyczące szerzenia i krzewienia kultury przez instytucje publiczne. Inicjatorami dyskusji byli: Piotr Tokarczuk (Dyrektor MBP), Marcin Skrzypek (Ośrodek ,, Brama Grodzka-Teatr NN ”), Agata Will (Centrum Kultury) oraz Piotr Brożek (Samorząd Studentów UMCS). Tematem przewodnim była działalność Społecznego Komitetu Organizacyjnego ESK Lublin 2016.
Czytaj całość...
Obchody Roku Chopinowskiego
poniedziałek, 01 marzec 2010
Filia 1 - Zdjęcie 001W Filii Nr 1 zainaugurowano obchody Roku Chopinowskiego. Dzieci z Przedszkola Nr 14  obejrzały wystawę biograficzną, wysłuchały
prelekcji i fragmentów muzyki Fryderyka Chopina, a nawet zatańczyły w jej takt walca i poloneza z figurami.
Czytaj całość...
O Chopinie dla dzieci
poniedziałek, 01 marzec 2010
Filia 31 - Zdjęcie 001 25 lutego 2010 roku w Filii Nr 31 odbyło się spotkanie przedszkolaków z Fryderykiem Chopinem.
Dzieci wysłuchały informacji o życiu i twórczości wielkiego kompozytora. Dowiedziały się, że mały Fryderyk był chłopcem podobnym do chłopców w ich wieku. Nie lubił szpinaku, za to uwielbiał robić statki z kory. W czasie spotkania  przedszkolaki wysłuchały  również historii  życia Chopina, napisanej z dużym przymrużeniem oka, przez Michała Rusinka.

Czytaj całość...
Super babcie
piątek, 26 luty 2010
F21 - Zdjęcie 001Dzisiaj Babciom i Dziadkom nie wystarczają już dawne metody wychowawcze, sposoby opieki nad dzieckiem w odniesieniu do ich wnuków, które niewątpliwie kochają ponad wszystko. Nowoczesne, eleganckie panie chcą zaimponować wnukom nie tylko doświadczeniem życiowym,  pragną również  być na bieżąco z wszelkimi nowinkami technicznymi. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom w Filii nr 21, Rynek 11, 16 lutego rozpoczęto cykl spotkań  szkoleniowych w zakresie podstaw obsługi komputera.
Czytaj całość...
Poezja Ewy Bajkowskiej w bibliotece.
piątek, 26 luty 2010
F4 - Zdjęcie 001W bibliotece szpitalnej na Al. Kraśnickiej odbyło się interesujące spotkanie z Ewą Bajkowską. Kim jest autorka tomików wierszy: Strumień czasu, Czas zamknięty, i Kontury pamięci?
Urodzona w Sandomierzu,  obecnie związana z Lublinem. Absolwentka historii UMCS i nauczycielka lubelskich szkół średnich. Wnuczka Wacława Bajkowskiego-I prezydenta Lublina 1916-1918, którego imieniem od niedawna nazwano ulicę Przystankową.
Ewa Bajkowska swoimi wierszami przybliża nam świat, który zatrzymał się na starych podniszczonych fotografiach w kolorze sepii.
    Kim są kobiety z Rodzinnego Albumu
 [...] Kobiety z rodzinnego albumu
        wiotkie,
        ważki
        zawieszone na spadochronach
        kapeluszu,
        w boa drżących jak skryte
        marzenie,

        kobiety o spełnionych ustach.
Czytaj całość...
Księżniczki w karnawale
piątek, 26 luty 2010
F26 bal - Zdjęcie 0016 stycznia 2010 roku wieczorem Filia nr 26 gościła małych przebierańców i ich rodziców, którzy przybyli na coroczny Bal Karnawałowy. Dzieci bawiły się tańcząc i uczestnicząc w konkursach wspólnie z rodzicami. Na parkiecie można było spotkać: Kubusia Puchatka, Czerwonego Kapturka,  księżniczkę a nawet małą czarodziejkę.
Aleksandra Bednarek
Czytaj całość...
Chłopiec z Grenlandii
piątek, 26 luty 2010
Anaruk - Zdjęcie 001W dniach 10 - 11 lutego 2010 w Filii nr 10 odbyły się lekcje na temat warunków życia na Grenlandii na podstawie przygód Anaruka, bohatera powieści Czesława Centkiewicza. W zajęciach uczestniczyły dwie klasy ze Szkoły Podstawowej Nr 44. Były pytania konkursowe, krzyżówka, nauka liczenia, zabawa śniegowa i wiele innych atrakcji. 
Anna Słowik
Czytaj całość...
Ja i moja rodzina
piątek, 26 luty 2010
Rodzina - Zdjęcie 00112 lutego 2010 roku w Filii Nr 10 rozpoczął się cykl zajęć dotyczących rodziny. Tego dnia odbyła się lekcja dla klasy IV ze Szkoły Podstawowej Nr 10, pt.: Ja i moja rodzina. Mówiliśmy o  rodzinie, koligacjach rodzinnych, tradycji. Tworzyliśmy drzewo genealogiczne i dzieci słuchały opowiadania o rodzinie Jasia.
Anna Słowik
Czytaj całość...
Origami
piątek, 26 luty 2010
Origami - Zdjęcie 001折 り 紙
Filia nr 29 zaprasza do obejrzenia wystawy Origami - Papierowy  świat fantazji i wyobraźni. Prezentowane prace w większości to origami modułowe, polegające na tym, iż poszczególne elementy poskładane w sposób klasyczny, są łączone w jedną całość, tworząc złożoną, przestrzenną bryłę. Skala złożoności kształtów zależy od samozaparcia oraz wyobraźni osoby wykonującej dany model. Bez wątpienia sztuka ta kształtuje charakter i cierpliwość. Pozwala wyrobić w sobie koncentrację, a efekty są miłym zaskoczeniem dla oka czlowieka.
Na wystawie prezentowane są kolorowe pawie, łabędzie, wazony, kusudamy oraz kwiaty: kaktusy, lilie czy irysy.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3721 - 3730 z 4137


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego