Działalność Filii
Andrzejki
środa, 08 grudzień 2010
image_001.jpg30 listopada to czas wróżb andrzejkowych w Filii Nr 18. Każdy czytelnik mógł lać wosk, uczestniczyć w ustawianiu butów, które symbolizują szybkość zamążpójścia oraz wylosować przedmiot, który określał przeznaczenie na dalsze życie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane zagadki i quizy. Uczestnicy dowiedzieli się również o zwyczajach i obrzędach związanych z popularnymi „Andrzejkami”.

Czytaj całość...
Tajemnicze sowy
wtorek, 07 grudzień 2010
image_001.jpgW drugiej połowie listopada Filia Nr 26 zaprosiła dzieci z Przedszkola Nr 48 i Szkoły Podstawowej Nr 38 na cykl spotkań przyrodniczych pt.: "Sowy Polski". Prelekcje prowadziła pani Kalina Łapińska z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Mali słuchacze mogli zapoznać się z tajemniczym, nocnym życiem tych niezwykłych ptaków. Pani Kalina w interesujący sposób opowiedziała dzieciom o charakterystycznych elementach budowy sów, czym różnią się od innych ptaków i jak rozpoznać ich obecność w najbliższym otoczeniu. Na zakończenie prelegentka poruszyła kwestię ochrony sów jako cennego dla środowiska naturalnego gatunku.
Aleksandra Bednarek, Anna Gospodarek
Czytaj całość...
Opowieści o dzielnicach Lublina
wtorek, 07 grudzień 2010
image_001.jpg23 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,Opowieści o dzielnicach Lublina'' realizowanego przez Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN.  Zaproszeni zaprzyjaźnieni czytelnicy, głównie mieszkańcy Kalinowszczyzny wysłuchali opowieści o starej ,,Kalinie".
Jak zwykle było miło, serdecznie i....smacznie.
Grażyna Czerkas
Czytaj całość...
Inspiracje zimowe
poniedziałek, 06 grudzień 2010
Wystawa i spotkanie, Inspiracje zimowe, 6 grudnia 2010, godz. 17.00, Filia Nr 4, ul. Kraśnicka 100
image_001.jpg
Powiększ

Ludzie znani z Lublina
czwartek, 02 grudzień 2010
image_001.jpg29 listopada 2010 r. Filia Nr 10 gościła uczniów kl. Va ze Szkoły Podstawowej Nr 10 na lekcji pt.: "Ludzie znani z Lublina". W związku z akcją poznawania otoczenia, w którym mieszkam, przybliżyłam młodym czytelnikom postaci sławne, wywodzące się z Lublina lub okolic. Okazuje się, że Lublin to kopalnia talentów i sław. Uczniowie mogli obejrzeć wystawę, ułożyć wiersz, zaśpiewać piosenkę, popróbować swoich sił w pantomimie, kabarecie i przez chwilę wcielić się w polityków.
Następne spotkanie za tydzień.
Anna Słowik

Czytaj całość...
Światowy Dzień Pluszowego Misia
środa, 01 grudzień 2010
image_001.jpgAktualizacja 01 grudnia 2010

"Czy to jutro, czy to dziś,
Wszystkim jest potrzebny miś"
             H. Bechlerowa "Otwórz okienko"
 18 listopada w Filii Nr 10 rozpoczął się cykl spotkań z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia (25.XI.). Na pierwszym spotkaniu byli uczniowie kl. "O" ze Szkoły Podstawowej Nr 10. Dzieci przyszły ze swoimi pluszakami, o których chętnie opowiadały. Była nauka wiersza o misiu, słuchanie piosenek, poznawanie misiów literackich, opowieści o misiach żywych - prawdziwych, zabawa w zgadywankę pt: "Kim jestem". Na koniec słodki poczęstunek - misie żelki. Następne spotkanie już w poniedziałek.
Czytaj całość...
Bajki o zwierzętach
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpg15 listopada 2010 roku to dla małych czytelników z niepublicznego przedszkola „Mali odkrywcy” szczególny dzień. Dzieci po raz pierwszy odwiedziły naszą bibliotekę. Zaciekawione obejrzały całą filię i wysłuchały dwóch bajek Ezopa:  „Lew i mysz” i „Chciwy lis”. Zajęcia zakończono wykonaniem  masek  ulubionych zwierzątek. Mali czytelnicy wyszli zadowoleni i pełni wrażeń.  
Czytaj całość...
Pamiętajmy o Kubusiu
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpgW dniach 25 i 26 listopada Filia Nr 15 zainaugurowała cykl lekcji poświęconych lekturze A.A.Milne "Kubuś Puchatek". W tych dniach odwiedziły nas klasy drugie ze Szkoły Podstawowej Nr 29.
Dzieci miały możliwość przypomnieć sobie przygody bohaterów tej uroczej książki. W trakcie spotkań wykorzystujemy różne formy aktywności dzieci.
Mali przyjaciele Kubusia brali udział w rozwiązywaniu szeregu zagadek dotyczących lektury. Największym powodzeniem cieszył się przygotowany przez nas teleturniej wiedzy o mieszkańcach Stumilowego Lasu.
Spotkania kończyły się rozwiązywaniem krzyżówki z hasłem, która była doskonałym sprawdzianem wiedzy o przyjaciołach Kubusia Puchatka.
Larysa Madejek, Monika Błotniak
Czytaj całość...
Kiermasz świateczny
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpgW  Filii Nr 23 trwa kiermasz stroików świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Roztocze" w Lublinie przy ulicy Wallenroda 2a.                     
Serdecznie zapraszamy!
Czytaj całość...
Poezja Marii Konopnickiej
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpgDla dzieci z Przedszkola Nr 14, Filia Nr 1  przygotowała cykl spotkań rocznicowych poświęconych poezji Marii Konopnickiej. Zajęcia dla 3-letnich przedszkolaków połączono z ćwiczeniami logopedycznymi i zabawami ruchowymi.
Wiesława Sołtys
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3721 - 3730 z 4346


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego