Działalność Filii
11 listopada
wtorek, 18 listopad 2008
Rocznica odzyskania niepodległości – Filia 6 - Zdjęcie 001Uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 6 przygotowali wystawę upamiętniającą 90 rocznicę odzyskania niepodległości. Wystawa pokazuje, w jaki sposób Polacy wykorzystując klęskę zaborców w I wojnie światowej potrafili po 123 latach niewoli zjednoczyć się i tworzyć  niepodległe państwo. Dokonało się to dzięki zabiegom dyplomatycznym wielkich mężów stanu, ale także dzięki walkom na polach bitew. Wystawę można obejrzeć w Filii nr 6.
Wiesława Szymczak
Czytaj całość...
90 rocznica odzyskania niepodległości
wtorek, 18 listopad 2008
Rocznica odzyskania niepodległości – Filia 28 - Zdjęcie 00114 listopada 2008 roku w Filii nr 28 przy ul. Nadbystrzyckiej 85 z okazji 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci z Przedszkola Nr 57 w Lublinie przedstawiły program słowno – muzyczny pt. „Polsko, moja Ojczyzno” przygotowany pod kierunkiem  Pani Małgorzaty Cyran   i Pani. Jolanty Walczak. Odbiorcami przedstawienia były dzieci kl. I a i II b ze Szkoły Podstawowej   Nr 22 w Lublinie.
Czytaj całość...
Sztuka - moje życie
wtorek, 18 listopad 2008
KrzesimówDom Pomocy Społecznej w Krzesimowie, Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego DĄB i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na wernisaż prac plastycznych mieszkańców DPS pod tytułem „Sztuka – moje życie”. Ekspozycja będzie prezentowana od 19 listopada 2008 do 5 grudnia w Galerii 31, ul. Braci Wieniawskich 5.
Dom Pomocy  Społecznej w Krzesimowie ma około 60 podopiecznych z upośledzeniem umysłowym. W placówce tej działają  pracownie stwarzające warunki do codziennej aktywności związanej z ekspresją twórczą dostosowaną do możliwości mieszkańców.
Wystawa w Galerii 31 MBP przedstawia prace artystów – mieszkańców DPS, powstałe w pracowni plastycznej wykonane w różnych technikach jak pastele, ceramika, malowanie na szkle, węgiel i inne.
Beata Wijatkowska

Zakończenie konkursu Kubuś Puchatek i przyjaciele.
poniedziałek, 17 listopad 2008
Kubuś Puchatek i Przyjaciele – Filia 8 MBP w Lublinie - Zdjęcie 00113 listopada 2008 roku w Filii nr 8 MBP odbyło się uroczyste zakończenie konkursu pod tytułem „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. W imprezie brały udział dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 21. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Spotkanie obfitowało w wiele atrakcyjnych zabaw, które prowadziła zaprzyjaźniona czytelniczka Pani Magda Warda.
Grażyna Strużak
Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej
poniedziałek, 17 listopad 2008
Warsztaty Terapii Zajęciowej – Filia 29 MBP w Lublinie - Zdjęcie 0013 listopada w Filii 29 MBP odbyły się zajęcia plastyczne dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Źródło. Tematem przewodnim spotkania była aktualna pora roku – jesień. Uczestnicy warsztatów wykonali kolorowe jesienne obrazki-wycinanki przedstawiające jeże. Zajęcia te miały na celu rozwinięcie sprawności manualnych osób niepełnosprawnych.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Życie zaczyna się po czterdziestce
poniedziałek, 03 listopad 2008
Życie zaczyna się po czterdziestce - Zdjęcie 001
30 października w Filii nr 4 MBP odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Życie zaczyna się po czterdziestce". Mieliśmy już okazję posłuchać poezji, obejrzeć obrazy, tematem tego wieczoru była joga.
O filozofii, jak również o zdrowotnej stronie ćwiczeń mówiła pani Magda Mroczkowska nauczyciel w Szkole Jogi Tomasza Miszczuka. Na koniec wieczoru biblioteka zamieniła się w salę ćwiczeń, kilkanaście osób spróbowało swoich sił i zmierzyło się z prostymi asanami.
Anna Czyż

Czytaj całość...
Klub Aktywnego Seniora
poniedziałek, 03 listopad 2008
Klub Seniora - Zdjęcie 00130 października 2008 w Filii nr 13 MBP odbyło się kolejne spotkanie Klubu Aktywnego Seniora LSM.
Miało ono charakter warsztatów literacko-plastycznych pod hasłem „Słowo i obraz”.
Tematem zajęć była jesień, którą uczestnicy mieli możliwość wyrazić obrazem lub słowem. Inspiracją do wykonywania prac były utwory Wandy Chotomskiej. Tekst literacki pisany na podstawie wiersza „Preludium deszczowe”, zaś ilustracje wykonane zostały do utworu „Mazurek”. Wiersze pochodziły ze zbioru „Muzyka Pana Chopina”, ilustrowanego przez Wiesława  Majchrzaka.
Natalia Kraszkiewicz

Czytaj całość...
W Hałasowie...
poniedziałek, 27 październik 2008
Filia 13 – Astrid Lindgren - Zdjęcie 00122 października 2008 roku, Filię nr 13 MBP odwiedzili uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej nr 29. Lekcja biblioteczna poświęcona była życiu i twórczości Astrid Lindgren. W trakcie zajęć szczególna uwaga zwrócona została na cudowne dzieciństwo autorki „Dzieci z Bullerbyn” i opisanie zapamiętanych przygód w książkach. Dzieci wykazały się znajomością książek Astrid Lindgren podczas zabaw i konkursów. Poznały też bibliotekę i zasady wypożyczania książek.
Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej
piątek, 24 październik 2008
Warsztaty Terapii Zajęciowej - Zdjęcie 00122 października w Filii 24 odbyły się zajęcia dla młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej, organizowane w ramach biblioterapii. Inspiracją spotkania o tytule "Kolorowa Pani Jesień" była aktualna pora roku.
W części plastycznej uczestnicy zajęć malowali farbami kolorowe symbole jesieni: liście, owoce, drzewa i grzyby, które zostały umieszczone na tablicach, tworząc barwną, jesienną kompozycję. Następnie młodzież odsłuchała nagranie baśni Hansa Christiana Andersena zatytułowanej "Krzesiwo".
Zajęcia prowadziły Anna Borowska i Marzena Długosz-Grzywacz.
Anna Borowska
Czytaj całość...
Lubelskie ślady JANA PAWŁA II
piątek, 24 październik 2008
Jan Paweł II w Lublinie - Zdjęcie 001Z okazji 30 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, Filia nr 6 przygotowała wystawę zatytułowaną  ,, Lubelskie ślady JANA  PAWŁA II''.
Wystawa przypomina wcześniejsze kontakty Karola Wojtyły z Lublinem jako profesora KUL, a także Jego wizytę w naszym mieście 9 czerwca 1987 roku już jako Papieża. Wizytując Majdanek, modląc się tutaj, pozostawił nam głębokie przesłanie, abyśmy zawsze byli świadkami tamtych pokoleń i aby muzeum na Majdanku  było  miejscem edukacji i wychowania, miejscem przebaczenia i wzajemnej miłości.
Wystawa przypomina także Jego pobyt i modlitwę w Katedrze Lubelskiej, później spotkanie z profesorami i studentami na dziedzińcu KUL. Tutaj Papież podkreślił między innymi ogromne znaczenie tej uczelni w formowaniu postaw intelektualno-moralnych wielu młodych ludzi.
Wspólna msza święta z mieszkańcami Lublina i Lubelszczyzny odbyła się w nowej, budującej się wówczas parafii na Czubach, gdzie Jan Paweł II, wyświęcił nowych pięćdziesięciu księży.
Wiesława Szymczak
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3721 - 3730 z 3901


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego